Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2007., 16:36   #1
Lightbulb Uzgoj pilića

Iz Slavonije sam i htio bi pokrenuti proizvodnju pilića, oko 2000 komada, naime imam odgovarajući prostor koji bi trebalo samo prilagoditi potrebama pilića. Može li mi netko reći postoji li isplativost u tom? Tko otkupljuje piliće? Da li je ima tržište?


Hvala
jjsapm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 01:07   #2
2000 komada. Tjedno? Mjesečno? Godišnje?
Pilići - nesilice ili tovilice?
Hoćeš jaja kupovat ili proizvodit? Hrana domaća ili kupovna? Misliš li osnovat firmu ili ne?
Puno je toga o čemu ovisi isplativost. Stavi na papir pa vidi i sam.
Najisplatnije je imati cijeli ciklus proizvodnje gdje na tržište stavljaš gotov proizvod: u ovom slučaju - koke.
delta x is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 09:11   #3
Vidim koliko nisam bio jasan - oprostite. Ovako mislili smo otvoriti OPG i ući u sustav PDV-a, tako da možemo i firmama prodavati. Hrana - pola pola. Proizvod pilići od 1.5 - 2kg. Međutim, nadali smo se da će naići netko tko se tim bavi i raći svoje iskustvo. Ne znam da li postoji tržište, da li cekin i takvi otkupljuju piliće. A što se tiče količine proizvodili bi po turi 2000komada,od malih pa do onih za prodaju, imali bi onoliko tura koliko je moguće u jednoj godini.
jjsapm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 10:45   #4
Cekin to sve ima (unaprijed) ugovoreno i po standardima, koliko znam.
Ovakvi manji proizvođaći su krenuli vjerojatno od manjih količina, sami se bore i sami pronalaze kupce.Usljed godina rada, iskustva i sl.

Možda nebi bilo loše vidjeti sa takvim većim firmama Vindija i sl. kakve uvjete oni nude, kooperaciju i sl. modele suradnje.
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 09:20   #5
Klanje tovnih pilića

Uzgajam piliće doma na malo dio prodam dio ostavljam za osobnu potrošnju.
- zanima me kako (na koji način) najlakše zaklati pile da si ne ošteti (slomi) krila?
- čuo sam da neki koriste neki "tuljak" ili neku palicu za omamljivanje pa me zanima kako to izgleda i da li mi netko može poslati opis ili skicu tih naprava?
ŽELJAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 10:23   #6
Ja ponekad pilića ili kunića omamim metkom iz zračnice
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 11:09   #7
Odrežeš na dnu vreće (ćošak),ubaciš pile unutra tako da kroz tu rupu izbaci glavu koju odmah staviš na panj i cap.Naravno drugom rukom držiš vreću s piletom stisnuto tako da ne može mrdati.Tu tehniku koristim kod pura ali može i za piliće
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 22:43   #8
Ovo sa vrećom mi izgleda ok ali ipak mi to sa držanjem ne ulijeva povjerenje jer sam i sam pokušavao sl. samo bez vreće (držao sam rukama priljubljeno uz zemlju) ali mi je ipak par pilića jednostavno iščašilo krilo/a.
Možda kod pura bolje pali jer su jače konstitucije, ne znam treba probati i sa pilićima, svejedno hvala.
Zainteresiran sam za tuljak jer sam čuo da je to dobar način, a ni ovo drugo mi ne zvuči loše samo me zanimaju detalji oko obje stvari ako netko zna.
ŽELJAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 23:40   #9
buhahahhahahaha
ma samo uvatis za vrat, stanes na krila malo blaze i zrtvujes....gotovo
djure.kapital is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 11:43   #10
Primiš ga za krila jednom rukom, u drugoj sjekirica i cap. Pa primiš za noge (i dalje držiš krila) i podigneš da brže iskrvari. Ovo s vrećom je dobro rješenje za tovne piliće (oni debeli bijeli, osjetljivi na sve koji samo žderu i jedva hodaju) samo je nešto sporije, ali ne kolješ 50 komada dnevno da ti je i minuta više previše. Staviš unutra, glavu s vratom van kroz otvor, još ih i malo umotaš ostatkom vreće i ne može se micati.
Puno brže i "humanije" nego nožem rezati vrat kao što je slučaj sa tuljcem. Ako skupljaš krv trebat će ti još netko. Kad se izvježbaš možeš sve sam. Patkama možeš krila čak i "zavezati" samim krilima jer su elastičnija pa ih ni ne trebaš držati, samo za noge.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.

Zadnje uređivanje morbidangel : 18.12.2009. at 11:49.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 13:14   #11
Imaš u limarijama "Sebastijan" kupiti gotov tuljak za klanje.
kiklop007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 22:29   #12
Gdje se nalazi limarija Sebastijan?
ŽELJAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 22:48   #13
Pa mislim da oni imaju svoje radnje u svim gradovima. Imaš i njihovu stranicu pa malo pronjuškaj.
kiklop007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 21:40   #14
Po meni najbolji način za pure je da joj svežeš noge za granu na drvetu tako da visi naopačke, kad joj frkneš glavu ne može nigdje udarit krilom kad se baca jedino što zakrvari 10 kvadrata, al ne ošteti krila.
__________________
Mogu odoljeti svemu osim iskušenju
KennyZemlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 13:56   #15
Quote:
ŽELJAC kaže: Pogledaj post
Gdje se nalazi limarija Sebastijan?
pogledaj na www

ako si blizu Sesveta ima jedna na granici Sesvetskih sela i Kraljevačkih Novaka, prije benzinske stanice kad ideš iz Sesveta
__________________
Co(g)ito ergo sum
charugga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 13:57   #16
Quote:
ŽELJAC kaže: Pogledaj post
Uzgajam piliće doma na malo dio prodam dio ostavljam za osobnu potrošnju.
- zanima me kako (na koji način) najlakše zaklati pile da si ne ošteti (slomi) krila?
- čuo sam da neki koriste neki "tuljak" ili neku palicu za omamljivanje pa me zanima kako to izgleda i da li mi netko može poslati opis ili skicu tih naprava?
Samo pazi da djeca ne gledaju klanje - imam jednog malog susjeda koji se "davio" u batcima; nakon što je gledao klanje nije htio ni primirisati piletinu
__________________
Co(g)ito ergo sum
charugga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 00:28   #17
...a ima ih i po sajmovima, u željezarijama, seoskim poljoprivrednim apotekama...
Košta 50-ak kuna.
__________________
!!!
Big momma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 22:56   #18
ja imam jedno pitanje.... naime,bijelo meso je mjestimicno zuckasto i sa promjenjenom strukturom i to sam kod pojedinih pilica... interesuje me sta bi to moglo biti?? ili do cega je?? hvala unaprijed!!!
podsvijest is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 14:10   #19
možda udarac prije klanja
zoran_12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 11:08   #20
Možda se je pile preplašilo prije klanja pa doživjelo šok.
ovo sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:48.