Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2014., 17:29   #221
Quote:
columna kaže: Pogledaj post
Pitanje je za sta se ta fotka posle koristi, zar ne? Mozda ce, recimo, ulicna fotografija neke lepe porodice zavrsiti na reklami za hipoteke neke banke, a da tim ljudima nikad niko nije platio za taj modeling.
To se ne smije.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=332072
https://www.forum.hr/showthread.php?t=634346
https://www.forum.hr/showthread.php?t=420828

Ovdje se pisalo o takvim stvarima.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 22:06   #222
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Samo zato što nešto nije zakonom zabranjeno - ne znači da je u redu.
To je li nešto u redu ili nije u redu je često subjektivan doživljaj.

Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Inzistiranjem na svom pravu (koje to nije) dobiješ blesave zakone da moraš svakog na slici tražiti za dopuštenje da ga slikaš.
Imaš pravo ne pokazivat se u javnosti. Ja imam pravo snimat na ulici sve ono što se svojom voljom našlo na ulici. Jednsotavno. Shvaćaš? Ili možda ipak ne.?

A lakonski zakone koji samo nešto zabranjuju jer "nekome smeta" na kraju izazovu više štete no koristi...
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 22:09   #223
Quote:
columna kaže: Pogledaj post
Pitanje je za sta se ta fotka posle koristi, zar ne? Mozda ce, recimo, ulicna fotografija neke lepe porodice zavrsiti na reklami za hipoteke neke banke, a da tim ljudima nikad niko nije platio za taj modeling. Meni licno to nije u redu, ne znam da li bi pravno ta porodica dobila parnicu kad bi tuzila banku, ali nadam se da bi.
Isto tako, mozda fotograf ima pravo da fotografise ali ne i da objavljuje fotografije modela kojima nije platio ni u svom book-u ni na internet prezentaciji, ni bilo gde.

Ne tvrdim da je tako, ne znam, ali meni bi to bilo korektno. Zasto bi neko zaradjivao na "spontanom modelingu" neke osobe, deteta ili odraslog, svejedno?
Ako si na javnom mjestu, ti si sam sebe "objavio"...
I za takvu sliku koja je snimljena na javnom mjestu nije potrebno dopuštenje za objavu.

Komercijalna upotreba (reklame i slično) je sasvim druga priča. A objava fotografije i komercijalna upotreba fotografije nisu ista stvar!!!
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 17:59   #224
naskodit ce ti tolka kafa.
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 21:40   #225
Quote:
jednokratni nik kaže: Pogledaj post
naskodit ce ti tolka kafa.
ma nemoj mi reći....
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 10:04   #226
meni je to bolesno, nikad to ne bi radila.
Nackalinica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.