Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2013., 14:32   #201
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
ne znam... imho, nema smisla. da sam ja u situaciji da imam prijemnik koji je ili kvalitetniji ili sam zadovoljniji sa njime pored postojećeg prijemnika, ja _moram_ kupiti još jedan prijemnik da bi ih gledao?!
znači, umjesto da me privuku da njima dam pare za gledanje, tek tada se mogu okrenuti piratstvu i gledati za badava nešto drugo.

u tom slučaju, i po toj cijeni, maxtv i dalje ostaje jednostavnija varijanta.

mada, kako sam već prije napisao, da oni nisu u stanju odgovoriti na mail, kako se tek ponašaju kada oprema ne radi?

hvala svima na odgovorima, ali koliko mi se u početku svidjela mogućnost prepaida i relativno ok ponuda programa, uz ovakve uvjete sam sve dalje od ugovaranja.
hvala još jednom!
Masa ljudi ne kupuje svoj prijemnik.

Ja osobno imam dreambox prijemnik......ali ljudi koji imaju ugovor s maxtv ili totalom obično nemaju svoj prijemnik.

Mi s svojim prijemnicima smo u manjini i nama se niti ne nude te usluge.
Oni nude usluge većini koja nema svoj prijemnik.

S druge strane.....imaš LnB in/out i tamo spojiš drugi prijemnik.
Dreambox mi okreće motor......a max tv mi je spojen kao drugi prijemnik.

Snimam preko scarta na external dvr pioneer lx60d i nemam nikakvih problema.

Ev je problem nemogućnost snimanja u full hd u s maxtv.....ali nema to sad veze......i sd je ok.
Dreambox snima u full hd.

Sent from my GT-I9505 (Samsung Galaxy S4) using Tapatalk 2.
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 19:27   #202
ne radi se ovdje o tehničkom dijelu spajanja, motora, snimanja. nego o činjenici da ne možeš kupiti SAMO karticu, nego te ucjenjuju sa kupovinom prijemnika ako želiš gledati. ništa drugo.
maxtv je iptv platforma i tu ti treba zasebni prijemnik. total tv je satelitska platforma i tu bi trebala biti mogućnosti kupovine cijelokupne opreme, samo prijemnika i kartice, ako postoji antena ili pak samo kartice ako (budući) korisnik ima svoj prijemnik. no, to je izgleda kod nas nemoguća misija.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 19:58   #203
Pa i nije neka silna razlika ni kod IPTV prijemnika
Recimo čak moj stari Panasonic V10 može imat na sebi IPTV kanale...problem je da T-com treba kontaktirat Panasonic da ubace njihove pizdarije oko postavki te oko pina i usera u svoj firmware...

Isto tak ti je tehnički moguće gledat IPTV kanale na VU+ i Derambox recovima...
Znači da ovi ne zajebavaju onda bi mogel gledat FTA DVB-S/S2 kanale + DVB-T kanale i + pay IPTV kanale ili DVB-S pay kanale na Deramboxu/VU+ ili bilo kojem enigma2 recu sa DVB-S/DVB-T tunerom...

No kod nas koliko znam jedino šljaka DVB-C tuner u tim reciverima i B-netova kartica u CAM modulu, naravno pod uvjetom da imaš B-net kabelsku vezu i Reciver koji ima DVB-C tuner...

A u konačnici kad bi mogel dobit karticu i Cam modul onda bi mogel imat kombinaciju DVB-T FTA + pay DVB-T2 (evo TV) + recimo pay DVB-C(ili DVB-S) Total TV + pay Max TV IPTV/DVB-S + DVB-S/S2 FTA i to sve na istom reciveru koji ima više tunera...
Čak i bez reca na pojedinim televizorima koji imaju sve te tunere i koji imaju više CAM slotova...

Ovak ak hoćeš više providera onda imaš hrpetinu recivera ispod TV-a za koje je pitanje imaš li uopće dovoljan broj ulaza u TV...

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 22.06.2013. at 20:03.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 19:54   #204
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
ne radi se ovdje o tehničkom dijelu spajanja, motora, snimanja. nego o činjenici da ne možeš kupiti SAMO karticu, nego te ucjenjuju sa kupovinom prijemnika ako želiš gledati. ništa drugo.
maxtv je iptv platforma i tu ti treba zasebni prijemnik. total tv je satelitska platforma i tu bi trebala biti mogućnosti kupovine cijelokupne opreme, samo prijemnika i kartice, ako postoji antena ili pak samo kartice ako (budući) korisnik ima svoj prijemnik. no, to je izgleda kod nas nemoguća misija.
Ja imam maxtv sat. Karticu satelitsku koja je uparena sa receiverom satelitskim.......

Sent from my GT-I9505 (Samsung Galaxy S4) using Tapatalk 2.
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 16:39   #205
tvojim receiverom ili njihovim? ako je tvoj, znači da je to odluka totala da ne prodaju samo kartice.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 21:14   #206
Ma tehnika ih je pregazila i naravno "stoci sitnog zuba" treba uvaliti do balčaka!

Živim u Njemačkoj imam Philips TV sa tunerom za DVB-T, DVB-C i DVB-S sve u HD ...problem je što ima samo CI+ utor ....

i sad pixxxija! HRT preko Horbirda se ukida sa 31.07.2013...i onda samo preko Eutelsat 16E

Osim HRT-a za koji imam original karticu i viacces CAM i radi godinama uredno, jedino svakog prvog u mjesecu kad mjenjaju kodove treba 10-15 minuta da se sinkronizira htio bi još "domaće" programe Nova TV, RTL i kaj još ima, tako bi idealno bilo neki paket od bilo koga u kojega je uključen i HRT zbog jednog šahta!

Drugi mi je problem, mi ovdje ne smijemo bez odobrenja stanodavca postavljat svoje sat antene ....stanodavac je instalirao zajedničku antenu i na njoj je hot bird uredan .....no sada HRT ide na 16E ..... i onda problem ...

Zajednička sat antena prima Astru na 19, Turksat 1c Sirius i hot bird....sad moram kemijat sa stanodavcem da mi omogući 16E ali to ne ide samo tako ...da bi meni omogućio 16E mora nešto izbacit

Hot bird nemože zbog italijana, turksat zbog turčina, astru zbog njemaca, i sirius zbog rusa

Za MAXTV preko satelita moram imat pak SESAT1 i Hotbird!!!!

Za HRT i Total TV može oboje izgleda sa Eutelsat 16E ..HRT sigurno Total TV nisam siguran ....Total TV pak integrira domaće programe preko DVB-T .....a HRT preko satelita ide u Viacces ..dok je total Tv u conax?

Conax je ok kad nebi bilo vezivanja uz Hardware ....jer pomalo mi se gadi dat 1900€ za TV i opet imat 3-4 receivera i isto toliko daljinskih i stalno prebacivat!

Ovdje su isto probali vezat samo uz njihov receiver Sky pa HD+ i kaj ti ja znam ali su ipak uvidjeli da ako žele "publiku" onda moraju omogučiti i CAM module pa tako ima za SKY i HD+ CAM modula ...

a ovi naši nas drže još uvijek za papke! No siguran sam da ima hackera koji su stanju flashat CAM modul i tako omogučit prijem sa original karticom jer pitarija me ne zanima!

I nije mi jasna njihova politika, hrvatsko tržište je premalo za toliko ponuđača pay tv ....da se ne žele malo više koncentrirat na EU dijasporu i ponudit neko riješenje!!!! Tih 100-150HRK za total Tv je penauts za dijasporu kad bi samo mogla gledat domaće programe

Gruntam i gruntam i nikako naći riješenje!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 13:13   #207
bok svima.

planiram preći na uslugu totaltv-a pa me zanima par stvari. uzeo bih miks (tv+net). razgovarao sam sa korisničkom podrškom te me uvjeravaju da instalacija ne košta ništa, iako na stranicama vidim da piše da je instalacija 435 kn, pa sam malo zbunjen glede toga. drugo, zanima me kvaliteta, jer cijenom izgleda da imaju prednost. hvala na infu.

bok.
lobotomix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 16:31   #208
Najnovije informacije, nakon što je Max uveo CAM CI+ modul i ja prošlu subotu kupio taj paket za 1298 HRK ....jučer mi ovlašteni instalater i distributor Total TV-a kaže da sad ima i Total sa CI+ CAM ....to je najnovije a zanimljiv je stoga jer su na dosta jakim transponderima na Eutelsat 16E...za razliku od MAX....a ništa strpit ćemo se godinu dana pa odlučit jer sistem kodiranja može i sa alfa modulom radit a njih ima koji primaju 2 kartice...i 2 različita sistema kodiranja ( npr videoguard i conax )

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 16:47   #209
Quote:
lobotomix kaže: Pogledaj post
bok svima.

planiram preći na uslugu totaltv-a pa me zanima par stvari. uzeo bih miks (tv+net). razgovarao sam sa korisničkom podrškom te me uvjeravaju da instalacija ne košta ništa, iako na stranicama vidim da piše da je instalacija 435 kn, pa sam malo zbunjen glede toga. drugo, zanima me kvaliteta, jer cijenom izgleda da imaju prednost. hvala na infu.

bok.
Možda ti ovo pomogne

http://www.sky-contact.hr/totaltv-hrvatska

Inače i ja razmišljam o uzimanju totaltv-a pa malo surfam i raspitujem se

Ima negdje u tekstu navedeno da kompletnu opremu uz instalaciju, pri potpisivanju ugovora na 24 mjeseca, dobivaš za 1 kn, znači besplatno
ozus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 13:18   #210
Pozdrav forumaši
baš gledam i čini mi se ovo najjeftinija varijanta pogotov ako mislim uzeti više recivera ali šta im to žnači da moram imati telefonsku liniju, prvo za kaj-ak je to satelitska i drugo jel može biti wireless, a i nadam se da svaki reciver ima svoj vod jer bi ja na dva kata kuće složio tv a kabel od satelita do recivera?
off topic za share kartica preko dreamboxa ili nešto slično tipa ukucavanja kodova jel uopće ima kaj (jer prije par godina sam gledao digi tv sve programe )
i drugi off topic umjesto baby tv-a koji je još njihov dobar program
__________________
"Sve se plaća, sve se vraća"
doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 10:59   #211
Iz današnjeg razgovora sa operaterom total-tva sam shvatio da ipak nije nužna fiksna linija za više TV-a,tako da sam blizu odluke da se pretplatim.
Zanima me samo da li je to sve preko satelita osjetljivo na vremenske uvjete i koliko?
soony69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 12:55   #212
To dijelom ovisi i o tome kakvu antenu imaš..
Al u pravilu problema nema, osim u slučaju velikog nevremena, oluje, kad signal trokira-puca, kocka i mrzne se.


iPhone / Tapatalk
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 13:21   #213
Kažu u totalu da HD programi sk1,2,3 i National G. idu u paketu,a ja ih gledam besplatno..,ima još netko tako?
__________________
Prirodni proizvodi
darge is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:04   #214
Jezik prevoda kod TotalTV

Naručio sam uslugu satelitske tv, i tek sada saznao da je to srpska firma. Potražio sam na forumu, ali nisam našao. Zanima me da li je titl kod njih na srpskom.
Dirk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 10:40   #215
Ne radi mi EuroSport 1 i 2 HD. Ostali HD kanali rade normalno. Ima još netko da mu ne radi?
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 01:29   #216
planiram naručiti duo mix paket koliko vremenski prođe od podnošenja zahtjeva do uključenja paketa?
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 19:22   #217
total tv banana

Ja sam jedan od korisnika Total TV-a i mogu vam reći da je to sve isto kao digi, vip i ostali, upravo sam im poslao mail zbog čega bih htio raskinuti ugovor:

Krajem mjeseca travnja ili početkom svibnja ove godine putem telefona kontaktirao me je vaš djelatnik i pritom ponudio na korištenje usluge Total TV-a.
U razgovoru je isti naglasio kako total tv nema nikakve dodatne opcije i ponude već da za cijenu od 80 kuna dobijem sve programe koji su u ponudi total tv-a te da se broj programa i cijena nikada ne mijenjaju. Taj isti djelatnik je također naglasio kako se prva tri mjeseca plaća naknada u iznosu od 1 kunu. Potom sam upitao istog tog djelatnika da li postoji ugovorna obveza, a što je isti negirao i odgovorio kako ugovor sa total tv-om mogu raskinuti kad god hoću bez ikakvih naknada.
Tijekom razgovora isti mi je više puta ponovio kako za cijenu od 80 kuna dobijem cijelu ponudu total tv i kako u total tv-u uopće ne postoji mogućnost biranja dodatnih opcija i ponuda te mi je također više puta naglasio kako ne postoji ni ugovorna obveza.
S obzirom da sam nakon isteka prva tri mjeseca korištenja usluga total tv-a uočio kako je veći dio kvalitetnih programa blokiran kontaktirao sam vašu službu za korisnike, a što je trajalo više od mjesec dana jer ili se nitko od operatera ne bi javljao ili uopće nije bilo moguće uspostaviti vezu sa vašom službom za korisnike.
Nakon što sam napokon došao u kontakt s vašom službom za korisnike u razgovoru s jednim od vaših djelatnika saznao sam kako su svi programi uključeni u ponudu samo za vrijeme prva tri mjeseca korištenja vaših usluga te da postoji još šest dodatnih opcija koje se naravno dodatno plaćaju, potom sam istom djelatniku rekao kako želim raskinuti ugovor o korištenju usluga total tv-a, na što sam dobio odgovor kako raskid ugovora moram zatražiti pisanim putem i da moram platiti naknadu za raskidanje ugovora jer postoji ugovorna obveza na 24 mjeseca, a što je potpuno suprotno onome što mi je u telefonskom razgovoru rekao vaš djelatnik kada je izlagao ponudu total tv-a.
Slijedom naprijed navedenog zanima me da li vi kao pružatelj usluga satelitske televizije ohrabrujete svoje djelatnike da lažima i neistinitim ponudama privlačite korisnike koji će potom plaćati usluge koje im nisu potrebne i na koje nisu pristali.
Također me zanima može li se utvrditi koji je djelatnik telefonskim putem u navedeno vrijeme nudio na korištenje usluge total tv-a te da istog prikladno sankcionirate kako ne bi i dalje dovodio u zabludu buduće korisnike vaših usluga jer je prilikom izlaganja ponude meni jedino istinito rekao kako se prva tri mjeseca plaća naknada u iznosu od jedne kune dok je ostatak razgovora bio manipulacija i lažno predstavljanje kako bi se privukao još jedan naivni korisnik.
Ovim putem vas obavještavam da ću o svemu što sam naprijed naveo obavijestiti Društvo za zaštitu potrošača kako bi isti poduzeli potrebne mjere i radnje iz njihove nadležnosti radi zaštite prava budućih korisnika vaših usluga.
99marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 21:40   #218
Nema Djabe nigdje.
Kako to tebi nije jasno?
Nemas Internet da provjeriš prije potpisivanja ugovora?

Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:52   #219
Ovi "plivaju", bolje reći očito "love" u mutnom ko i ostali operateri s neinformiranim pučanstvom.
No, neznanje nije isprika, prije svakog potpisa čitati i najsitnija slova u ugovoru, inače je poslije često kasno za plakanje i dokazivanje ko-šta-kako.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 13:46   #220
Ja planiram uzeti total tv na 24 mjeseca, zanima me dali se dobije hd receiver ? Zadovoljan sam ponudom programa u osnovnom paketu, također mi je rečeno da prva 3 mjesca imam sve programe i mjesecnu ratu od 1 kn. Molim iskustva s total tv-om? Kakva je slika? dali se blokira i sl. Gore navedeni upis uopce ne podrzavam jer je to cisto podvaljivanje muda pod bubrege, da si malo istrazio internet i procitao ugovor ne bi ti mogli tako uvaliti.Nažalost takva je situacija danas, svi se grebu i uvaljuju svašta, zato se treba dobro raspitat i pazit, a ne podpisivat ugovore na brzinu kad se ide u shopping u speceraj.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 25.09.2014. at 15:16. Reason: Q
ingchef is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.