Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2014., 16:15   #521
Hedera nije to za ovu temu i podforum...ako shvacas sto sam napisala.
Zivis zivot i odjednom ga nesto prekine promjenili ili preusmjeri...i tad obicno pocnes s pitanjem zasto kako meni ili slicno....i onda se desi preokret,pocnes drugim ocima gledati svijet i ljude oko sebe, nailazis na male stvarih velih znacaja za tvoj zivot.
Ovako je poznanica opisala svoju borbu u kojoj je u vrlo kratkom roku izgubila 2 zenske osobe u svom zivotu...mamu i sestru.
...ostala je sama, bez ikoga bliznjeg i svog kome se moze izjadati i podjeliti bar neke osjecaje...i tako prosle su 2 godine u njenom trazenju sebe...nije zeljela imati djecu (radila je u str.drzavi), vratila se , udala i ima sina danas.
Ona sama kaze da joj se to sve nije dogodilo mozda nikad ne bi postala majka.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 15:49   #522
citam prvi post i nist ne kuzim..
jel autoru zao sto ima dijete i smatra da je bolje da se nije ni rodilo?
ako je, to je slucaj za posavjetovat se s nekim strucnim.
ako nije, onda prosto sroceno - sere kvake.
miss_clara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 17:28   #523
Quote:
miss_clara kaže: Pogledaj post
citam prvi post i nist ne kuzim..
jel autoru zao sto ima dijete i smatra da je bolje da se nije ni rodilo?
ako je, to je slucaj za posavjetovat se s nekim strucnim.
ako nije, onda prosto sroceno - sere kvake.
Tu je mislio da ćemo navesti valjda zašto smo 'Za' i/ili 'protiv' i neke navode iz kojih bi možda isčitao i došao lakše do zaključka, ne znam kojeg..
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 09:03   #524
Evo, ja ti mogu napisati svoje razmisljanje. Cijeli zivot nisam razmisljala o djeci, bas suprotno, sama ideja mi se cinila odbojnom i bezveznom i sebicnom, valjda zato sto sam vidjela toliko losih primjera oko sebe, losih roditelja, losih brakova, djece rodjene "jer je vrijeme" ili jer "okolina to ocekuje" ili "da mi netko ima donijeti casu vode kad ostarim" lol ....Nikad mi se niti jedan od tih razloga nije cinio dovoljno "jakim" da bi se odlucila imati dijete, napraviti nesto sto ce promijeniti cijeli moj i partnerov zivot iz temelja. Kad sam pocela o tome razmisljati (samo i iskljucivo zbog pritiska okoline - pa vrijeme ti je, koliko imas godina, pa kad cete vise...bla bla) , bila sam u braku u kojem nije bilo govora s muzeve strane o ikakvoj djeci, pa je i to bio jos jedan ekstra razlog zbog kojeg sam odlucila da nema sanse da cu ikad imati dijete.
Nakon 7 godina smo se razveli i u moj je zivot usao netko novi.
Ja zaista nemam objasnjenje, a shvatila sam da ga niti ne zelim traziti, za promjenu koju je moj sadasnji suprug unio u moj zivot. Zeljeti dijete s NJIM mi je postalo toliko prirodno, kao disanje, kao spavanje....nas dvoje smo zeljeli stvoriti nesto zajedno, zeljeli smo podijeliti tu nasu ogromnu ljubav koja je i dalje sve veca i veca...On nista meni nikad nije niti sugerirao, niti govorio, znao je moj stav kad smo se upoznali...mislim da je kroz puko, nesebicno davanje sebe i svoje ljubavi kroz mene, nesvjesno, unio tu promjenu...Nadam se da ce sin kojeg nosim biti kao on.
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 14:22   #525
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
Ja sam se baš ponadao debati i razgovoru s nekim.. a nitko ne voli ovu temu.
Mi npr uopće nismo nikada odšli do pitanja zašto imati dijete. Ili zašto imati drugo dijete.
Zašto imati bilo što u životu...
Jesmo li neodgovorni?

Kako je vrijeme odmicalo, zajednički život, vjenčanje..tako je kod oboje došla želja za djecom i jednostavno smo krenuli.

Kažeš da za dijete treba financijska sigurnost. Što točno podrazumijevaš pod time? Stalan posao? Plaća viša od prosječne?
Danas ništa nije sigurno. Jedan dan možeš imati sve, drugi ostati bez svega.

Djeca budu razlog koji tjera ljude dalje, u situacijama kada nije lako.

Na kakvu patnju misliš?
Moji nekad žele sve u dućanu a i da imam sav novac svijeta ne bi im kupila sve što požele. Pate li zbog toga? Sigurno...30 sekundi dok ne vide nešto novo što također žele.

Djeca žele stvari, vole kupovati/dobivati (ne svi naravno), ali ih to usreći samo nakratko i te stvari većinom padnu u zaborav vrlo brzo.

Ono što njima treba je ljubav, osjećaj sigurnosti i pripadnosti, a to djetetu uvijek možeš dati

Ljudi se uvijek nekako snađu i prežive, što god da se dogodi.

Možda sada imaš jedno mišljenje, ali mišljenja se mjenjaju.


Tempion predivno napisano, jako lijepa priča
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 14:24   #526
I zaboravila sam napisati, odgojiti dijete nikada nije lako ali je vrijedno truda
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 14:47   #527
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Evo, ja ti mogu napisati svoje razmisljanje. Cijeli zivot nisam razmisljala o djeci, bas suprotno, sama ideja mi se cinila odbojnom i bezveznom i sebicnom, valjda zato sto sam vidjela toliko losih primjera oko sebe, losih roditelja, losih brakova, djece rodjene "jer je vrijeme" ili jer "okolina to ocekuje" ili "da mi netko ima donijeti casu vode kad ostarim" lol ....Nikad mi se niti jedan od tih razloga nije cinio dovoljno "jakim" da bi se odlucila imati dijete, napraviti nesto sto ce promijeniti cijeli moj i partnerov zivot iz temelja. Kad sam pocela o tome razmisljati (samo i iskljucivo zbog pritiska okoline - pa vrijeme ti je, koliko imas godina, pa kad cete vise...bla bla) , bila sam u braku u kojem nije bilo govora s muzeve strane o ikakvoj djeci, pa je i to bio jos jedan ekstra razlog zbog kojeg sam odlucila da nema sanse da cu ikad imati dijete.
Nakon 7 godina smo se razveli i u moj je zivot usao netko novi.
Ja zaista nemam objasnjenje, a shvatila sam da ga niti ne zelim traziti, za promjenu koju je moj sadasnji suprug unio u moj zivot. Zeljeti dijete s NJIM mi je postalo toliko prirodno, kao disanje, kao spavanje....nas dvoje smo zeljeli stvoriti nesto zajedno, zeljeli smo podijeliti tu nasu ogromnu ljubav koja je i dalje sve veca i veca...On nista meni nikad nije niti sugerirao, niti govorio, znao je moj stav kad smo se upoznali...mislim da je kroz puko, nesebicno davanje sebe i svoje ljubavi kroz mene, nesvjesno, unio tu promjenu...Nadam se da ce sin kojeg nosim biti kao on.
kao da si moj zivot opisala, ali ono, od rijeci do rijeci!!!
samo sam se ja ratala nakon 5 godina a sa sadasnjim jos nisam ozakonila vezu, ostalo sve isto
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 15:56   #528
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
Ja sam se baš ponadao debati i razgovoru s nekim.. a nitko ne voli ovu temu.
Predlažem da se prebaciš ovamo.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 16:49   #529
Na ovo pitanje nema racionalnog odgovora.
Imati decu je prirodno, koliko god mi negorali svoju "prirodnu"--iskonsku stranu.
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.