Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2014., 14:45   #3741
a kaj ideš privatno kad te godišnji kače? koliko još do pregleda?

i već ste u 33. tt ide to polako
__________________
I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday...
mucica1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 14:47   #3742
Ja stalno idem privatno.
I privatnici su na godisnjem.

Ma da sam bila, ne daj boze, nesto u panici, imala sam kamo otici, ali potrudila sam se ostati kul izmedju 2 pregleda iako mi se cinilo kao vjecnost.

__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 14:53   #3743
ma ja imam privatnika i socijalnu gin za "hitno" al sam se kontrolirala u bolnici isključivo zbog trombo, iako nisam trebala ali ono, bolnica je ipak bolnica
sad sam se prebacila u svoju lokalnu bolnicu iz petrove, soc gin i privatni otišli na go, al sad računam bitno da su uputnice spremne, kad god da se krene porod ili nekaj čudno imam kud otići
__________________
I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday...
mucica1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 15:13   #3744
Ma znas sta, poucena iskustvom iz prosle trudnoce, u ovoj mi je dolazio u obzir samo i jedino dr. koji radi i u bolnici i privatno.
To mi se pokazalo kao najbolja opcija.
Privatno doletim kad hocu, u bolnici mu nisam samo N.N. tako da sam bar malo mirnija.
Soc.gin. mi je odlicna, ali uzv aparat mi je upitan i duuuuugo se ceka, tako da ju nisam ni uzela u obzir.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 10:13   #3745
samo da se malo javim, još smo 2u1 danas nam je 10 dana do termina
toliko o tome da ću ranije rodit
jučer bila na ctg-u, slijedeći tjedan opet ctg, pregled i možda uzv, ako dočekam
__________________
I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday...
mucica1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 10:16   #3746
O, covjece!
Mi se skidamo s utrogestana (jos 5 dana po jedan i gotovo), bh kontrakcije su sve cesce I bolnije, bolovi u preponama sve jaci), ali cervix se drzi na 30 mm.
Za 2 dana smo punih 34.tt.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 10:26   #3747
frupy za utriće i 34 tt

mene prepone i žgaravica ubijaju, al si mislim ajde ako sam izgurala do sad, još malo i gotovo bude... s tim da se svaki put kad me nešto zaboli ili sl prestrašim da su trudovi baš sam ono u niskom startu, a na kraju ću još i prenijeti
__________________
I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday...
mucica1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 10:31   #3748
Quote:
mucica1981 kaže: Pogledaj post
frupy za utriće i 34 tt

mene prepone i žgaravica ubijaju, al si mislim ajde ako sam izgurala do sad, još malo i gotovo bude... s tim da se svaki put kad me nešto zaboli ili sl prestrašim da su trudovi baš sam ono u niskom startu, a na kraju ću još i prenijeti
Ma super ste vi to izgurali, stvarno ces na kraju jos I prenijeti.
Ja bi da doguramo bar do 38.tj., nikako ne bi ranije....
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 13:15   #3749
Pozz cure, evo da se i ja priključim sa svojim jadikovkama :-) Sad sam 34+5, prva trudnoća, do sada uredna, prije dva dana bila na pregledu, nalaz kaže cerviks je skraćen, smekšan, za prst prohodan do ovoja i gl., preporuka mirovanje, magnezij 2x300 i normabel po potrebi. Nekih extra bolova nemam, samo pritisak obzirom da nosim jako nisko i BH kontrakcije koje su bezbolne ali su tu kroz cijeli dan. Malo sam u panici, mirujem, šta ću, a svaki dan dug kao godina...
marijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 13:20   #3750
Ma ti si vec u super tjednima, to malo ti nece biti nikakav problem izdrzati.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 14:47   #3751
Hvala frupy na pozitivnim mislima, ma samo da mi je ući u 37 tjedan i onda laganini, bez stresa
marijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 14:49   #3752
Brzo ce to!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 20:10   #3753
marijet samo lezi da ti bude što manji pritisak na cervix i bit će to sve ok...
a za to da ti je svaki dan dug ko godina vjerujem, ja sam morala mirovat od 23 tt , evo nas sad na 39+1 i još smo u komadu
__________________
I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday...
mucica1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 20:24   #3754
Quote:
mucica1981 kaže: Pogledaj post
marijet samo lezi da ti bude što manji pritisak na cervix i bit će to sve ok...
a za to da ti je svaki dan dug ko godina vjerujem, ja sam morala mirovat od 23 tt , evo nas sad na 39+1 i još smo u komadu
Bravooo!
Bas mi je drago zbog vas.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 08:21   #3755
Quote:
marijet kaže: Pogledaj post
Pozz cure, evo da se i ja priključim sa svojim jadikovkama :-) Sad sam 34+5, prva trudnoća, do sada uredna, prije dva dana bila na pregledu, nalaz kaže cerviks je skraćen, smekšan, za prst prohodan do ovoja i gl., preporuka mirovanje, magnezij 2x300 i normabel po potrebi. Nekih extra bolova nemam, samo pritisak obzirom da nosim jako nisko i BH kontrakcije koje su bezbolne ali su tu kroz cijeli dan. Malo sam u panici, mirujem, šta ću, a svaki dan dug kao godina...
ma ti si vec na konju. ako te to nesto tjesi ja mirujem, strogo, od 2.4. a tek sam u 26 tjednu, i raznih razloga. pijem magnezij 2x250, spasmex 2x1, normabel 2x5 mg i duphastone 3x1. iusprkos terapiji imam i ja ceste kontrakcije, i to u lezecem polozaju, da ne spominjem kad idem na wc, to mi je jedino ustajanje.
vrijeme ide koma sporo ja sam sama cijeli dan pa mi je uzas, ali velim ti si na konju, lezi i cekaj

i nisam spominjala kontinuirane nesnosne bolove radi velikog mioma, nekad placem 2 dana i noci za redom, a nema mi pomoci.

drzi se, dan po dan i proci ce
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 21:40   #3756
Cure moje pa svaka čast, skidam kapu, meni je i ovaj kratki period što ću odležati koma obzirom da sam od početka do prije neki dan bila prilično aktivna ali, drage moje vlovrec i mucica, kad čujem Vas, meni je mila majka
marijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 21:47   #3757
Ja sam mirovala 10ak tjedana...a sad mi je to sve u magli,kao da je bilo tjedan dana

A valjda smijem reci,muci je svoje odradila i danas se mazi sa svojim malcem
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 22:01   #3758
Ja danas bila na uzv u Viliju, 25tt, cerviks 32.2mm, kaze dr. Latin da je oko 4 normalno, al pise da je UU zatvoreno, pokazala mi je sve u detalje, da je ok dok se vidi kao oblik slova T. Nije mi nista rekla da moram mirovat ili se brinut oko toga. I moze a i ne mora bit od ureaplazme... Saznat cu za tjedan dana jel je jos imam. Sa bebicom sve ok, malkoc je veca, 26+5, bila je okrenuta glavicom dole.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 09:48   #3759
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
A valjda smijem reci,muci je svoje odradila i danas se mazi sa svojim malcem
Wow, predivno, cestitam!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:18   #3760
Prošli tjedan bila kod gin. u Zaprešiću... pregledala me vaginalno, kaže cerviks jedan članak, zatvoren. Koliko bi to bilo u cm? Negdje sam pročitala 3 cm.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.