Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Kako koristite čajeve?
Vrkuta cijeli ciklus 80 48.48%
Marulja u 1.dijelu, a vrkuta u 2.dijelu 43 26.06%
Marulja i vrkuta cijeli ciklus 6 3.64%
Koristim neke druge čajeve 16 9.70%
Kombiniram marulju i vrkutu s još drugim čajevima 20 12.12%
Glasovatelji: 165. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2014., 14:01   #1441
Bok svima
Ovako, ne planiram trudnocu,ni ne zelim jos to,vec sam dosla podijeliti iskustva s vrkutom.
Imam problema s neredovitim ciklusima,i pocela sam piti vrkutu negdje pred kraj men. Slijedeca menstruacija kasnila je dva dana samo,dok je inace to bilo najmanje 10 dana. Pijem je i dalje pa cemo vidjet sta ce bit slijedeći mjesec.
Eto mozda nekome pomogne
Ako koja zna na koji nacin ublaziti menstrualne bolove pisite :P
smilealways11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 10:45   #1442
Evo vratila se s godišnjeg, totalno odmora i s visokom pozitivnom energijom.
Napokon sam i mengu dobila (nakon 2 mjeseca) i sad čemo da vidimo kad će slijedeća, toplo se nadam da umjesto nje će se + pojaviti. I dalje pijem vrkutu, Agnus, maticnu mliječ, folnu i dodatno jos B kopmles od 10mg sto mi je kožu i nokte potpuno promjenilo. Nisam izgorjela na suncu a nokti čvrsti da ih mogu umjesto noža koristiti, što do sada nije bio slučaj.
Marulju sam nabavila isto al ju nisam uspjela početi koristiti, a sad mi ovulacijske strakice pokazale + u 10 danu ciklusa (odmah nakon menge) a osim toga imala sam taj iscijedak ko bjelanjak pa ju se nisam usudila piti. Moje pitanje bi bilo u vezi tog iscijedka, dali se to pojavljuje samo jedanput ili više puta kroz dane ovulacije. Ja sam samo jedanput primjetila, a tijekom dana bilo sve normalno nije se više pojavljivalo. Nadam se da je to to, da se ovulacija napokon pojavila.
Kako stanje kod Vas?
sdjalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 01:38   #1443
Hmmm vidim nitko vise ne prati tu temu . Steta, barem sam mislila da se druzim s nekim tko slicno prozivljava i iscekuje svoj +.

Probaj sa Cactus agnus ili pripravke koje sadzavaju tu tvar, ja ovog puta sam imala blaze bolove.
sdjalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 08:06   #1444
eggwhite se moze do O u vise navrata pojaviti. pijes caj do O..tj dok ti lh trakica ne bude pozitivna..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:47   #1445
Hvala na odgovoru. Koristim trakice sa ebaya, ali posto imam PCO na jajnicim pise da nisu pouzdane jer pokazuju stalno poviseni LH. Na 10 Dc mi je pokazao pozitovno bas kad sam ii imala taj icijedak a od onda samo negativno. Vidjet cemo za 2 tjedna sta ce se pokazati. Nikad nisam ni pomislila da zacece moze biti tako komplicirano ili mi to cinimo kompliciranim .
sdjalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 13:24   #1446
Quote:
sdjalic kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Koristim trakice sa ebaya, ali posto imam PCO na jajnicim pise da nisu pouzdane jer pokazuju stalno poviseni LH. Na 10 Dc mi je pokazao pozitovno bas kad sam ii imala taj icijedak a od onda samo negativno. Vidjet cemo za 2 tjedna sta ce se pokazati. Nikad nisam ni pomislila da zacece moze biti tako komplicirano ili mi to cinimo kompliciranim .
Pa trakice i nisu bas za zene s pcos. Mozes probati nabaviti one s osjetljivosti od 30 UI ili kombinirati trakice s bazalnom temperaturom. Pogledaj temu mjerenje bazalne temperature.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 13:46   #1447
Koristim trakice od 10 UI i mjerim bazalnu svako jutro. Sad kad sam bila na godisnjem nisam mjerila tako da ne mogu nista tocno zakljuciti, imala sam pad temperature od 0,3 stupnja ali i ne povisenje..neznam sacekat cu jos malo..
sdjalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 22:05   #1448
Quote:
sdjalic kaže: Pogledaj post
Hmmm vidim nitko vise ne prati tu temu . Steta, barem sam mislila da se druzim s nekim tko slicno prozivljava i iscekuje svoj +.

O, ima nas vise koje iscekujemo svoj plus, ali mi visimo na Vanna Bee-ju
Dodi nam se pridruziti
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 11:11   #1449
Pozdrav! Na mojoj kutiji Vrkute piše: Ne preporuča se trudnicama i dojiljama.
Nigdje ne mogu naći informaciju može li vrkuta izazvati pobačaj? Pokušavam ostati trudna i do sada sam pila samo folnu. Ginekologica ne podržava nikakve čajeve i biljne pripravke pa ne uzimam to na njenu preporuku već na svoju ruku. Pije li se vrkuta i za vrijeme menstruacije?
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 00:29   #1450
marulja za vrijeme menstruacije

Lijep pozdrav svima!

Pročitala sam na stotine stranica, ali nitko sa sigurnošću nije odgovorio na pitanje pije li se marulja za vrijeme menstruacije ili ne?
Hvala najljepša na odgovoru
Miss Ivona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 11:10   #1451
Pozdrav cure, kako ja znam sa maruljom treba biti oprezan, pije se nakon menstruacije i prije ovulacije, dok se vrkuta moze piti tijekom cijelog ciklusa. Evo ja pijuckam cajeve i ostale pripravke vec mjesec dana zbog neredovitih ciklusa, za tjedan dana bi trebao poceti novi ciklus, u slucaju da ne ostanem trudna. I ja sam na svoju ruku uzela s tim da sam procitala brdo clanaka i iskustva sa koji su pili, prema tome kod nekih nije bilo nikakvih promjena dok su se ostali pohvalili sa svojim +om nakon mjesec do 3 pijenja. Javim se svakako. Pozdrav
sdjalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 19:24   #1452
marulja za vrijeme menstruacije

Quote:
sdjalic kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure, kako ja znam sa maruljom treba biti oprezan, pije se nakon menstruacije i prije ovulacije, dok se vrkuta moze piti tijekom cijelog ciklusa. Evo ja pijuckam cajeve i ostale pripravke vec mjesec dana zbog neredovitih ciklusa, za tjedan dana bi trebao poceti novi ciklus, u slucaju da ne ostanem trudna. I ja sam na svoju ruku uzela s tim da sam procitala brdo clanaka i iskustva sa koji su pili, prema tome kod nekih nije bilo nikakvih promjena dok su se ostali pohvalili sa svojim +om nakon mjesec do 3 pijenja. Javim se svakako. Pozdrav
Hvala na odgovoru! Zanima me još samo smiju li se miješati marulja i vrkuta u smislu da ih zajedno "kuham" ili bolje odvojeno?
Miss Ivona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 01:07   #1453
Ja sam ih zajedno pila, 2 tlice marulje i jedna vrkuta u bokalu od 1L. To mi je bila dnevna doza.
sdjalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 13:48   #1454
Quote:
Miss Ivona kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima!

Pročitala sam na stotine stranica, ali nitko sa sigurnošću nije odgovorio na pitanje pije li se marulja za vrijeme menstruacije ili ne?
Hvala najljepša na odgovoru
Ja sam pila i za vrijeme menge i sve jebilo u redu. Krvarenje zbog toga nije bilo obilnije..ili uopce drugacije.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 15:52   #1455
ja sam pila M&V nakon kiretaže prvi mjesec, ali pošto mi je na kontroli endometrij bio tanak i izostala mi je mjesečnica, dobila sam na mjesec dana antibaby pilule pa sam stala s čajevima dok ne prođe ta hormonska stimulacija jajnika jer sam čula da čajevi ne idu s tim.

kako god, pitala sam doktora mogu li piti te čajeve i rekao mi je da slobodno pijem ako mislim da će mi pomoći i ako se osjećam bolje radi toga. sad sam radi endomertija uzela list od maline, a čim prođe prva mjesečnica vraćam se marulji i vrkuti
DixyMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 09:55   #1456
Quote:
DixyMo kaže: Pogledaj post
ja sam pila M&V nakon kiretaže prvi mjesec, ali pošto mi je na kontroli endometrij bio tanak i izostala mi je mjesečnica, dobila sam na mjesec dana antibaby pilule pa sam stala s čajevima dok ne prođe ta hormonska stimulacija jajnika jer sam čula da čajevi ne idu s tim.

kako god, pitala sam doktora mogu li piti te čajeve i rekao mi je da slobodno pijem ako mislim da će mi pomoći i ako se osjećam bolje radi toga. sad sam radi endomertija uzela list od maline, a čim prođe prva mjesečnica vraćam se marulji i vrkuti
Drzim i tebi i sebi i svim curama koji piju vrkutu i marulju da se isplati...
sdjalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 10:59   #1457
Evo da se i ja javim sa cjelokupnim iskustvom sa vrkutom : Kao što sam već pisala, 1.ciklus mi je napravila odličnu stvar, pomakla mi je ovulaciju, skroz je pojačala i digla lutealnu na 12 dana,plodne sluzi ko u priči, bazalna tempica u drugom dijelu nikad bolja ! Drugi ciklus još za jedan dan pomakla ovulaciju, dakle na 13.dan, plodne sluzi ko u priči, ovulacija dosta slaba, zapravo kao i prije vrkute... E sad 3.ciklus: došla menga, pojačala se totalno, 3.dan nisam stigla popit vrkutu i menga počela smeđiti (a inače i traje 7-8 dana), popila je ja ponovo drugi dan, krvarenje se pojačalo, dan poslije ista priča, prestala ja i odlučila čekati dok ne završi, pa opet pijem..stala je čim sam prestala sa vrkutom... e sad, nastavila je piti 8DC i - nema ovulacije ! onda sam 17 DC prestala skroz i ovulacija stigla odmah sljedeći dan. Eto napisala sam cijeli roman, ali možda nekom pomognem

Zadnje uređivanje Kendra xy : 31.08.2014. at 11:16.
Kendra xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 12:43   #1458
Hmmm jako zanimljivo. Kendra to bi znacilo da s vrkutom treba isto postupati kao s maruljom, znaci piti izmedu menstruacije i ovulacije?
Meni bi sad trebala menga za vikend doci (nadam se da nece ). Ovulacija je ovaj ciklus uredno bila na 19 DC, isto smo bila za to vrijeme u akciji pa eto vidjet cemo dali smo uspjeli. Test jos nisam pravila, pripremam se za vikend obaviti, pa se javim .
sdjalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 22:16   #1459
Ja vrkutu redovito pijem vec 2-3 mjeseca. Prvenstveno zbog krvarenja koja imam od ovulacije do menstruacije. Ciklusi su mi inace 25-26-27 tj 30-31.
Ali ova zadnja 3 mjeseca mi vrkuta nista nije pomogla. Krvarim i dalje a ciklusi su 24 dana. Svi skraceni.
Pit cu i dalje ali nekako mi se cini da ti cajevi ne djeluju na mene
demi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 09:03   #1460
sdjalic nemam ti pojma..meni je ona samo 1.ciklus super pomogla, a ovaj zadnji mi totalni kaos napravila, a ne znam, meni nije davala ama bas nikakvih rezultata kad sam je pila samo u 2.dijelu ciklusa, jesi ti pocela sa vitexom ? Kako reagiras ? Demi79 meni je isto skratila ciklus, ali jedan dan, znaci sad mi je 26 a bio je 27,rijetko 28..ja sam to krvarenje poslije ovulacije imala neko vrijeme i to mi se sa b6 vitaminom reguliralo..sdjalic navijam za plusic ! Javi rezultate !
Kendra xy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.