Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2007., 16:04   #81
pazi,meni sateliti završavaju sa te dvije žičice koje moraju ići na štipaljke(crno.bijele)...i moje je pitanje da li receiveri imaju te štipaljke,i odmah ću si i odgovoriti na to pitanje,ne receiveri nemaju te štipaljke već činč stereo out,i kako sada spojit satelite sa žićicama na receiver?????....ne mogu biti jasniji
__________________
sijulejtaeligejta
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 20:13   #82
mislio sam da JA ne mogu biti jasniji sa
Quote:
žice od zvučnika ne idu na činčeve. idu na izlaze za zvučnike koji su kod jeftinijih modela štipaljke a kod skupljih su nešto kao šarafi, ili alternativno bananice koje se leme na žice
al eto izgleda da nisam uopće bio jasan

zadnja strana receivera Yamaha RX-V459 (klikni na link, pogledaj sliku)

obrati pažnju pod "SPEAKERS". nisu činčevi, nego šarafi ispod kojih se stavi žica i stegne prstima. primaju i bananice - samo informativno i to te ne treba zanimati ali zato je ova "rupa" u sredini šarafa

Sony STR-DG500 - ista stvar

Yamaha RX-V359 - kombinacija šarafa i štipaljki

jel bar malo jasnije?
__________________
People. What a bunch of bastards.

Zadnje uređivanje Thurgood : 09.12.2007. at 20:53.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 21:17   #83
znači sateliti se mogu spojiti prek činčeva i bananica???


i koji god receiver da uzmem,ne moram brinuti da mi neće biti utora za moje bananice????
__________________
sijulejtaeligejta
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 09:02   #84
zadnjih par postova pišem pod sumnjom da me zajebavaš, ali ipak u nadi da se varam i da ti zbilja treba pomoć oko tih tehnikalija. sad sam 100% siguran da me zajebavaš i više ti ni na jedan tvoj post neću odgovoriti. moja je krivnja što sam se dao navući, ali od sad nadalje pripazi što pišeš da ne bude brisanja, kartona ili nečeg goreg
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 13:17   #85
Da li se može(i ako da,gdje)kupiti samo zvučnike za kućno kino?Naime dvd imam pa neću kupovat još 1.Pogledao sam u ve-milu ali imaju sve u paketima s dvd-om.
ZGB85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 13:42   #86
thurgood, što misliš o ovom kućnom kinu Pioneer RCS-LX60D (kvaliteta ne samo za filmove nego i za preslušavanje muzike itd)?
Nisu mi bitni stražnji sateliti a u ovom modelu se sve "kockice" mogu posložiti tako da budu sprijeda (dakle lijevo i desno od TV-a plus subwoofer). Ono što me dodatno muči je što je tada lijevo postavljen prednji centar a desno stražnji centar. Da li je to problem ako zvuk nije 6.1 nego 5.1? Da li se automatski stražnji centar pretvara u prednji centar? Nadam se da sam bio jasan s obzirom da sam potpuni laik u ovome. Komplet bih spojio sa svojim Sharp LCD TV 37xd1e.

http://www.pioneer.eu/eur/products/4...60D/index.html
Pooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 15:42   #87
ne mogu iznositi neke (pr)ocjene kad ga nisam čuo ni vidio, ali za muziku sigurno neće biti nešto super iako je to jako individualno. a nisam ni pobornik virtualnih surrounda pa eto... ne znam što da kažem

ako ti nisu bitni stražnji (a time znači ni surround?) zašto uopće gledaš tu kategoriju? uzmeš dobar DVD player/recorder/što već i neki receiver sa 2 poštena zvučnika pa ako se kasnije zaželiš lako kupiš neke satelite, centar, subwoofer

ZGB85, ovisi kakav player imaš, što tražiš i za koliko novaca, ima za kupiti svega i svačega. pročiaj sve o kućnom kinu, link u potpisu
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 17:30   #88
Imam neki LG,neznam koji model točno ali kupljn je nedavno.Znači,ako sam dobro shvatio,DVD mogu spojit i na zvučnike za kompjuter?Bez obzira kakvi su zvučnici i kakav DVD?
ZGB85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 18:17   #89
5.1 Zvučnici + DVD player

Zanima me što ja mogu dobiti ako spojim svoj LG DVD preko Coaxial Out u receiver Coaxial In, a u receiver preko običnih kablova za 5.1 spojim Genius SW HF 5.1 5000.

Kakav je to oblik zvuka 5.1 digitalni, analogni, kakva je razlika, molim vas da mi to malo pojasnite.

Nadam se da nisam zakomplicirao stvari ali htio bih dobiti nekako 5.1, no DVD player mi ima samo stereo izlaz i taj Digital Out Coaxial!

Vidim da Thurgood se trudi i voljan je objasniti, ha čovjek valjda zna pa ako mi može pomoći bio bih zahvalan!
B-Link is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 18:38   #90
5.1 koji čuješ je uvijek analogni, ali je na DVD-u digitalan zapis i može se od DVD-a do receivera prenijeti u digitalnom obliku (optičkim ili koaksijalnim kabelom) pa ga tek receiver pretvori u analogni i pošalje na zvučnike. najčešće je to bolje i praktičnije rješenje, osim ako je neki bijes od playera...

a satelite od Geniusa možeš spojiti na izlaze od receivera kao i svake normalne zvučnike, subwoofer na "subwoofer out" receivera i to će raditi . samo pazi na postavke u receiveru i koliko ćeš ga glasno odfrkati da ne skuriš zvučnike

Quote:
ZGB85 kaže: Pogledaj post
Imam neki LG,neznam koji model točno ali kupljn je nedavno.Znači,ako sam dobro shvatio,DVD mogu spojit i na zvučnike za kompjuter?Bez obzira kakvi su zvučnici i kakav DVD?
nije bez obzira, zato i kažem da između ostalog ovisi kakav DVD imaš. mora imati najmanje Dolby Digital dekoder (ako ne i DTS), pa sa time i svih 6 kanala iza na činčevima. ako je samo stereo onda dobiješ samo stereo, jbg... osim ako ne kupiš nekakav receiver pa spojiš digitalno, to mora imati
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 11:09   #91
Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
ne mogu iznositi neke (pr)ocjene kad ga nisam čuo ni vidio, ali za muziku sigurno neće biti nešto super iako je to jako individualno. a nisam ni pobornik virtualnih surrounda pa eto... ne znam što da kažem

ako ti nisu bitni stražnji (a time znači ni surround?) zašto uopće gledaš tu kategoriju? uzmeš dobar DVD player/recorder/što već i neki receiver sa 2 poštena zvučnika pa ako se kasnije zaželiš lako kupiš neke satelite, centar, subwoofer
Pa htio sam uzeti DVR-LX60D no onda sam vidio da za razliku od 1200kn netto imam "kućno kino" RCS-LX60D a imam problema sa prostorom pa sam se ponadao da ću za tu cijenu imati kvalitetniji all in one uređaj (bez dodatnog receivera), no očito sam se zavaravao
Ovi zvučnici se mogu međusobno odvojiti i kasnije po potrebi razmjestiti kako želiš (što sam i htio jednog lijepog i sunčanog dana ).
A skladni su što se izgleda tiče sa Sharpom, jer bih inače dobio par šamara od "nježnije" polovice

Koju kombinaciju predlažeš sa DVR-LX60D?
Pooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 12:32   #92
eh, u takvoj situaciji nešto mora nastradati. e sad hoće li novčanik, estetika ili tvoje slušanje glazbe - tvoja odluka. a za šamar lako, daj njoj nek si sredi kuhinju po guštu (tak sam ja napravio )

a što preporučiti? izbor je ogroman a ionako kupuješ ono što se tebi sviđa i što ti je u mogućnosti, ne?
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 23:01   #93
Thurgood - Daj mi reci jel postoji kabel coax to chinc, znači jedan kraj kabla coax a drugi 5.1 chincheva ako me razumiješ?

Hvala na prethodnom odgovoru!
B-Link is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 08:07   #94
nema takvog kabela jer to radi Dolby Digital/DTS dekoder i DAC - elektronika. jedan od bitnijih elemenata današnjih AV receivera
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 22:55   #95
Molim vas za preporuku zvučnika i receivera za kućno kino. Koristilo bi se za filmove i većinom igre (PS3 i Xbox360). Planirao sam potrošiti oko 3000 kuna. Iako mi nije problem i malo više dati, ali ipak, s druge strane, nisam neki audiofil pa ne bih volio dati više nego što je uistinu potrebno za koliko-toliko ugodan doživljaj 5.1 ozvučenja.

Zahvaljujem.
Drifter_in_Night is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 19:08   #96
Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
eh, u takvoj situaciji nešto mora nastradati. e sad hoće li novčanik, estetika ili tvoje slušanje glazbe - tvoja odluka. a za šamar lako, daj njoj nek si sredi kuhinju po guštu (tak sam ja napravio )

a što preporučiti? izbor je ogroman a ionako kupuješ ono što se tebi sviđa i što ti je u mogućnosti, ne?
Eto, kupio sam na kraju Pioneer RCS-LX60D (kućno kino + LX60D DVD recorder), uglavnom nema zamjerke. Izgleda prekrasno i ima milijun opcija. Malo mi je neobično što od silnih tipki nema ujedno i mute (a raspored tipki bih malo i izmijenio, nisam pobornik poklopca i sl.), no eto...
Mene muči slijedeće, drugi dan nakon korištenja automatski se update-tao točno u 10h. Nakon toga kod svakog uključenja trza slika prvih 5 minuta (a povremeno potpuno nestane, pojavi se šum). Da li znaš nešto više o ovom problemu?
Pooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 19:17   #97
Quote:
Pooky kaže: Pogledaj post
Eto, kupio sam na kraju Pioneer RCS-LX60D (kućno kino + LX60D DVD recorder), uglavnom nema zamjerke. Izgleda prekrasno i ima milijun opcija. Malo mi je neobično što od silnih tipki nema ujedno i mute (a raspored tipki bih malo i izmijenio, nisam pobornik poklopca i sl.), no eto...
Mene muči slijedeće, drugi dan nakon korištenja automatski se update-tao točno u 10h. Nakon toga kod svakog uključenja trza slika prvih 5 minuta (a povremeno potpuno nestane, pojavi se šum). Da li znaš nešto više o ovom problemu?
Zatim sam primijetio da se kod snimanja programa na HDD, slika uvijek smrzne na 5sek prije postavljenog chaptera! S druge strane početna stranica za teletext postavljena je na 800, a ne na 100. Provjerio sam sve po priručniku i vjerujem da sam sve kablove ispravno spojio i naštimao postavke.
Pooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 19:34   #98
i naravno to nije sve:

Kod mene su ispravno podešeni titlovi na divx filmovima, ali ih ponekad vidim a ponekad ne (tj. na nekim filmovima da a na drugima ne). U čemu je problem?

film.avi
film.srt
Pooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 10:07   #99
Thurgood, si na godišnjem?

Inače stavio sam i novi firmware, sada imam najnoviju verziju 1.62
http://www.pioneer.eu/eur/content/su...pdate/DVR.html

Posumnjao sam da bi dio problema mogao biti HDMI kabel (platio sam ga samo 150kn u Algoritmu)? Smanjio sam izlaznu rezu sa Full HD-a na bilo koju nižu i problema više nema
To sam odlučio kad sam negdje pročitao da Full HD traži protočnost 10Gbs a sječam se da sam odustao od Monster kabla koji sam vidio u Avenue Mallu po 800kn (1m) no deklariran je bio na 10Gbs. Ujedno tko ima komplet istog proizvođača LCT TV i DVD rekorder mora imati HDMI 1.3 deklariran kabel? Nije da meni treba jer imam Sharp + Pioneer kombinaciju no tko želi preko jednog daljinskog kontrolirati sve, eto na što mora paziti.
Ako sam izvalio glupost svakako me ispravite.
Pooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 10:12   #100
Tko zna gdje mogu povoljno dobiti HDMI 1.3 kabel 2m 10Gbs?
Pooky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.