Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2005., 23:10   #21
Quote:
El Tomo kaže:
A sto vam je skrivio taj pauk?

Rade da ste ga odnijeli na zavod za javno zdravstvo. Zivog. Barem bi serum od njega napravili.

hmm, vidiš, možda sam mogla dat sinu da ga uhvati ili bolje ja - trudna sam pa nema veze, jel da?!!

Malta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 12:13   #22
Da spomenem nešto vezano uz temu, koja dobrim dijelom spada u jedno od mojih privatnih područja interesa:

veliki problem s crnom udovicom zadnje vrijeme imaju žitelji britanskog otoka. naime, ta je vrsta do nedavno bila stranac na tim prostorima, ali se pojavila tako što su jedinke i jajašca prevezeni iz francuske u kašetama s grožđem. grožđe se nije prevozilo u hladnjačama koje bi uništile pauke tako da bi mu se očuvala kvaliteta. sada se pauci množe ko ludi na cijelom otoku jer praktički nemaju bitnih prirodnih neprijatelja.
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 15:13   #23
Quote:
Malta kaže:

hmm, vidiš, možda sam mogla dat sinu da ga uhvati ili bolje ja - trudna sam pa nema veze, jel da?!!

Mogla si pozvati muza da ju uhvati. On niti je maloljetan, nit trudan.

Uostalom, ti si ta koja je usla u njezino staniste, a ne ona u tvoje. To je isto kao sto je onaj bracni par otisao negdje u divljinu aljaske pa ih je medvjed pojeo. Na kraju je medvjed ispao 'zlocest', pa su lokalci izvrsili odmazdu i ubili medvjeda.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 15:17   #24
Quote:
paučko kaže:
veliki problem s crnom udovicom zadnje vrijeme imaju žitelji britanskog otoka. sada se pauci množe ko ludi na cijelom otoku jer praktički nemaju bitnih prirodnih neprijatelja.
Pa crna udovica niti kod nas (a niti u vecini svojih stanista u svijetu) nema prirodnog neprijatelja. Njezino razmnozavanje ogranicavaju iskljucivo temperatura i dostupnost hrane.

BTW, crna udovica po rodenju nema spola. Spol tek naknadno razvija na temelju topline okoline, i to tako ako su uvjeti povoljni (visoka temperatura) razvije se vise zenki, a pri niskim temperaturama vise muzjaka.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 16:23   #25
Quote:
El Tomo kaže:
ako su uvjeti povoljni razvije se vise zenki
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 23:50   #26
Quote:
El Tomo kaže:
Mogla si pozvati muza da ju uhvati. On niti je maloljetan, nit trudan.

Uostalom, ti si ta koja je usla u njezino staniste, a ne ona u tvoje. To je isto kao sto je onaj bracni par otisao negdje u divljinu aljaske pa ih je medvjed pojeo. Na kraju je medvjed ispao 'zlocest', pa su lokalci izvrsili odmazdu i ubili medvjeda.
slažem se, moja kuća mora bit udovičino stanište
Malta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 16:17   #27
Re: Crna udovica

Quote:
Cro Fag kaže:
incesticida
BluesCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 22:17   #28
pa jeste čitali novine? najezda crnih udovica u istri !!!!!!!! jebote, miLJon ih je





http://www.glasistre.hr/
 
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 00:01   #29
Quote:
ezra kaže:
pa jeste čitali novine? najezda crnih udovica u istri !!!!!!!! jebote, miLJon ih je

http://www.glasistre.hr/
Ovi gore u clanku se cude kao pura crvu. Labinstina je oduvijek poznata kao staniste crne udovice. Jednako kao i podrucje sve do marcane i vodnjana.

Inace, one vec stoljecima zive na tom podrucju a da ljudi uopce ne obracaju paznju. Sada, kada su duboko usli u njihovo staniste i poceli se uplitati u njihov ciklus (svjetlosno oneciscenje, cestovna rasvjeta), odjednom se svi cudom cude odakle toliki pauci.

Da ih znate samo gdje ih sve ima... podrucje porestine, limskog kanala, pa sve do visine rovinja, i prema unutrasnjosti naravno. Sada jos samo fali netko da ih krene istrebljivati

BTW najvecu stetu rade veliki cestovni cvorovi rasvjetljeni kao betlehem. To je raj za predatorske i dominantne paukove poput crne udovice. Samo sjede ispod lampi i cekaju da im kukci upadnu u mrezu. Drugi im se paukovi ne mogu pribliziti jer bivaju pojedeni. Crne udovice su takoder glavni 'kontroleri' razmnozavanja skakavaca. Sada samo fali da pokrenemo kampanju provit ovih paukova, pobijemo ih pa cemo imati nula prihoda na zitaricama i drugim usjevama od najezde skakavaca.

Inace, prosle je godine povecan broj skakavaca, sto je odmah znacilo i ovogodisnje povecanje populacije crnih udovica. Zalosno je sto u hr nema niti jedne agencije koja bi se bavila takvim pitanjima.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 00:04   #30
Evo iz istog clanka:

Nakon nedavne dojave o brojnim skakavcima na poljima Buzeštine jučer su nas nazivali građani iz Žminja i Vodnjana koji su uočili rojeve skakavaca na svom području. To očigledno potvrđuje pojašnjene Zavoda za javno zdravstvo o vezi neuobičajeno brojnih crnih udovica i masovnije pojave njihove hrane - skakavaca - ovo ljeto na Poluotoku.


Izgleda da imamo srece sto kod nas 'stanuje' ovakav pauk koji moze kontrolirati populacije skakavaca.... pitajte afrikance kako je njima.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 14:07   #31
Quote:
J_kao_Jelsa kaže: Pogledaj post
istina, samo primorski dio, pogotovo dalmacija i otoci, nalazi se najčešće u mocirama u blizini kuća ili u vrtlima... ajme bizi vidila san ju bila 2-3 puta i usereš se, od panike ne znas sta bi.. jos su mi pauci (uz zmije) najodvratnija stvorenja...

ima ih jaaako puno u istri ove godine...na selima pogotovo...ja sam ju vidjela na selu kod strica i bila je mozda metar od mene a jos smo prenosili neko kamenje imala sam srece...
__________________
I act like a good girl...look like a good girl...talk like a good girl...but wait 'till you see me in the dark
[WoW] is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 23:26   #32
nakon svega ovog imam osjećaj ko da nešto plazi po meni
nego, osim što se užaaaasno bojim paukova (što graniči s araknofobijom), brojne legende o crnoj udovici definitivno, kao što možete i zamisliti, nisu pomogle
najviše me preplašilo kad sam čula da je bol prouzročena ugrizom ovog pauka jedna od najgorih koje čovjek može zamisliti. da li netko ima iskustva možda?
Pancakes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 23:31   #33
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
A sto vam je skrivio taj pauk?

Rade da ste ga odnijeli na zavod za javno zdravstvo. Zivog. Barem bi serum od njega napravili.
joj daj molim te poštedi ženu tih tobože ekološko osviještenih spika. ljudi isto žele preživjeti baš kao i ta crna udovica, i npr. da je nisu ubili mogla je ući u vikendicu i ugristi nekog. sakupljati žive crne udovice? zašto rađe ne ode na Velebit i pokupi jednog poskoka pa da i od njega naprave serum? možeš ti voljet crne udovice ali činjenica je da su opasne, a to ko je kome upao na teritorij je diskutabilno
Pancakes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 19:23   #34
Brrrr.... mrzim paukove,mrzim... cak mislim da bolujem od one arahnofobije... ja mislim da se tako kaze!
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 23:52   #35
Hm, je moguce da udovice mogu uci u stan, u zgradu putem balkona ili nesto? Upravo mi je mama nesto ubila poprilicno veliko (rekao bih oko 2 cm), crni s bijelim tockama (oko 5,6)?

Slikao sam jako losim mobitelom, ako ce vam pomoci...

http://www.max-save.org/pix/uqoxk3.jpg
http://www.max-save.org/pix/6gott4.jpg
Boltorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 00:45   #36
Veliko? Pa ko mušica izgleda.
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 01:28   #37
Quote:
Boltorn kaže: Pogledaj post
Hm, je moguce da udovice mogu uci u stan, u zgradu putem balkona ili nesto? Upravo mi je mama nesto ubila poprilicno veliko (rekao bih oko 2 cm), crni s bijelim tockama (oko 5,6)?

Slikao sam jako losim mobitelom, ako ce vam pomoci...

http://www.max-save.org/pix/uqoxk3.jpg
http://www.max-save.org/pix/6gott4.jpg
Nije to crna udovica ni izbliza. Nema sanse. Crna udovica ima veliki zatiljak i mali ostatak tijela - ovdje je suprotno. Crna udovica ima poprilicno tanke i 'elegantne' noge - ovdje mi se cine debelim i nimalo 'vitkim'.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 07:36   #38
Moram napomenuti kako sam ja ovo slikao mrtvog pauka. I ispruzenim nogama izgleda (barem meni) prilicno veliko. A ovaj zailjak mi se cinio vecim, s bijelim tockama.Kad se noge ispruze, izgledau vitkije.

Ali dobro, ako ste sigurni da nije crna udovica, mogu valjda odahnuti. Jedino mi nije jasno sto je ovaj pauk radi tu. Nikad niti jednog pauka osimo onog "kucnog" nisam vidio u stanu...
Boltorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 09:40   #39
U kojem se gradu stan nalazi? Na kojem katu? Pitam jer je crna udovica 'prizemni' pauk.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 09:53   #40
Rijeka,
zgrada, 3. kat.

Hodala je po podu od kuhinje, prilicno brzo. Onda sam joj se ja priblizio i krenula je prema meni...

ma ne znam, en bojim s paukova (previse), ali nisam navikao gledati ovakve bestije po stanu... bila to crna udovica, tarantula ili nesto trece
Boltorn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.