Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2022., 09:28   #1
Kako ste riješili dugotrajnu nezaposlenost i koliko vam je trebalo?

Ja sam bez posla vec skoro 4god.

Specijalist javne uprave (VSS), prođem krug/dva natjecaja i tu zapnem. Puno ih bude i namjesteno da za to cujem makar se dopisivao sa nekom curom preko Iskrice cak. Sad su izmislili i psiho testove koji ti dodatno zakompliciraju život...

U toj putesestviji negdje se i poskliznes, kazes na razgovoru i sto ne bi trebalo, sve je to dio zajebancije zvane nezaposlenost...
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 11:44   #2
Čitam ovaj post i shvaćam da uopće ne znam koje je to zanimanje, bez ljutnje.

Ako 4 godine ne mozes naci posao sa svojim kvalifikacijama, mozda da razmislis da kreneš u drugom pravcu?
Druga struka, mozda nesto za sto imas talent ili prekvalifikacija iz nule?

Očigledno vremena imas.

Nije cilj napad ili uvreda, već ako se 4 godine ne otvaraju niakakva vrata, mozda treba pokucati na druga?
blues4lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 11:47   #3
Prelaskom u IT. U IT nedostaje toliko radnika da će te velike firme na svoj trošak obučit, a i plaća je bolja nego u mnogim drugim branšama.
georgi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 12:10   #4
Quote:
georgi kaže: Pogledaj post
Prelaskom u IT. U IT nedostaje toliko radnika da će te velike firme na svoj trošak obučit, a i plaća je bolja nego u mnogim drugim branšama.
IT je dosta širok pojam. U kojim to točno područjima IT-a fali toliko radnika?
N.Maloney is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 12:21   #5
Quote:
georgi kaže: Pogledaj post
Prelaskom u IT. U IT nedostaje toliko radnika da će te velike firme na svoj trošak obučit, a i plaća je bolja nego u mnogim drugim branšama.
Imam osjecaja za tehniku i interesa, ali da se idem prekvalificirati za programera npr. treba vremena i para.
Jednom sam srušio svoj OS PC-a i preko savjeta sa Bug foruma sam ga i podigao.

Sad mi uletio posao sa PVC stolarijom pa mozda se nađem u tome
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 12:22   #6
Quote:
Bilijuner kaže: Pogledaj post
Ja sam bez posla vec skoro 4god.

Specijalist javne uprave (VSS), prođem krug/dva natjecaja i tu zapnem. Puno ih bude i namjesteno da za to cujem makar se dopisivao sa nekom curom preko Iskrice cak. Sad su izmislili i psiho testove koji ti dodatno zakompliciraju život...

U toj putesestviji negdje se i poskliznes, kazes na razgovoru i sto ne bi trebalo, sve je to dio zajebancije zvane nezaposlenost...

1. prestani ciljat na poslove u drzavnoj sluzbi

2. ispocetka napisi svoj CV i zamolbu

3. da li si se educirao ikako u ove 4 godine?

4. psiho testovi ne kompliciraju život, nužni su.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 12:26   #7
Quote:
blues4lady kaže: Pogledaj post
Čitam ovaj post i shvaćam da uopće ne znam koje je to zanimanje, bez ljutnje.

Ako 4 godine ne mozes naci posao sa svojim kvalifikacijama, mozda da razmislis da kreneš u drugom pravcu?
Druga struka, mozda nesto za sto imas talent ili prekvalifikacija
Nova vrsta pravnika, specijalist za upravne poslove.
Čitate o reformi javne uprave? E, to su moji kolege...problem je sto u nasoj zemlji jos ima zastarjeli mentalitet da je j.uprava javno dobro pa ovakav posao moze raditi netko i sa drugim fakultetom...a sto znaci da imam vremena? Nisam ja to odabrao niti itko ima vremena na bacanje
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 12:30   #8
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
1. prestani ciljat na poslove u drzavnoj sluzbi

2. ispocetka napisi svoj CV i zamolbu

3. da li si se educirao ikako u ove 4 godine?

4. psiho testovi ne kompliciraju život, nužni su.
Jesam, završio skupi tecaj za rad na EU projektima. A onda hladni tuš, gospoda bi rađe nekoga sa ekonomskim faxom i stoviše iskustvom na projektima. Ali ovo je najvazniji problem kad trazis posao premda mozda imas solidne kvalifikacije - nitko ti nece dati sansu i pokazati ti sto ti fali...svi bi gotovog covjeka. Ali kako traje bezanija iz drzave i tome ce jednom doci kraj
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 12:38   #9
Quote:
Bilijuner kaže: Pogledaj post
Jesam, završio skupi tecaj za rad na EU projektima. A onda hladni tuš, gospoda bi rađe nekoga sa ekonomskim faxom i stoviše iskustvom na projektima. Ali ovo je najvazniji problem kad trazis posao premda mozda imas solidne kvalifikacije - nitko ti nece dati sansu i pokazati ti sto ti fali...svi bi gotovog covjeka. Ali kako traje bezanija iz drzave i tome ce jednom doci kraj

tečaj za rad na EU projektima nije skup i ima ga svaka treća osoba na cesti (jel treba reći da HZZ plaća ljudima da isti slušaju i "polože").


evo oprosti na iskrenosti, ali točno vidim da si osoba koja cilja isključivo državno službu jer želi radit od 8-4, sa svojih 45 minuta pauze, ugasit PC i otići kući. bez ikakve želje za napretkom i radom.


U ove 4 godine - mogao si doslovno naučit programirat. Novi jezik pričat perfektno. Naučit korisitit baze podataka, pivotirat brojeve, naučit čitav adobe suite koristit, prebacit se u digitalni marketing ili naučit stavljat knauf i pločice. 4 godine je jako puno.


Iz tvog stila pisanja se točno vidi da su svi drugi krivi, i da je država sjebana, i da svi dobivaju posao preko veze - promijeni stav o poslu, karijeri, osobnom nepretku in general pa možemo dalje pričat.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 12:40   #10
Quote:
blues4lady kaže: Pogledaj post
mozda treba pokucati na druga?
To. Ja sam tako prekinula svoju nezaposlenost, time sto sam pocela raditi nesto deseto za sta nisam imala ni kvalifikacije ni obuku. Trebalo ljudima dodatna pomoc, meni trebao posao. U roku od 2 mjeseca sam nasla dobar posao u struci, jer sam bila okruzena ljudima (iako mimo moje struke) i jer su bitniji kontakti od kvalifikacija.

I da dodam, ta dva mjeseca sam radila za sicu, plata je "pravim" zaposlenjem skocila doslovno 5x, a kroz godine se naravno i to promijenilo (na mnogo bolje).
Carobna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 14:52   #11
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
tečaj za rad na EU projektima nije skup i ima ga svaka treća osoba na cesti (jel treba reći da HZZ plaća ljudima da isti slušaju i "polože").


evo oprosti na iskrenosti, ali točno vidim da si osoba koja cilja isključivo državno službu jer želi radit od 8-4, sa svojih 45 minuta pauze, ugasit PC i otići kući. bez ikakve želje za napretkom i radom.


U ove 4 godine - mogao si doslovno naučit programirat. Novi jezik pričat perfektno. Naučit korisitit baze podataka, pivotirat brojeve, naučit čitav adobe suite koristit, prebacit se u digitalni marketing ili naučit stavljat knauf i pločice. 4 godine je jako puno.
A zasto misliš da bih trebao tek tako zaboraviti to sto sam krvavo studirao i teskom mukom diplomirao?
Kao da nekom majstoru keramike kazes e, jbg odi ti rađe farbaj...
A pazi ovo pohađao sam onu Googleovu digit. garažu, položio svih 25 modula digitalnog marketinga, samo ne uspijevam steci certifikat jer ga seru kvake sa svojim testom od 40 pitanja. Znaci nisam samo prodavao zjake

I da probao sam sto znaci krvavo raditi za privatnika, bio sam i u Konzumu i u hotelima Millenium. U drugom slucaju sam prvi put obolio i isao RADITI SA TEMPERATUROM. Ne, NISAM SAMO DRKAO KURAC doma ( da izvines na iskrenosti). I da, nakon sto probas nase vrle poduzetnike koji te jebu u mozak, jer je to "trzisna utakmica i jbg to se tako mora" nekako ti priraste srcu tih famoznih 8 sati u drz.upravi i laganini posao. Btw radio sam u jednoj inspekciji i znam kako to moze biti SUPERIČKA...
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 15:22   #12
Quote:
Bilijuner kaže: Pogledaj post
A zasto misliš da bih trebao tek tako zaboraviti to sto sam krvavo studirao i teskom mukom diplomirao?
Kao da nekom majstoru keramike kazes e, jbg odi ti rađe farbaj...
A pazi ovo pohađao sam onu Googleovu digit. garažu, položio svih 25 modula digitalnog marketinga, samo ne uspijevam steci certifikat jer ga seru kvake sa svojim testom od 40 pitanja. Znaci nisam samo prodavao zjake

ovo sam ti boldala jer ti odmah mogu reći da sereš "položio si" ali nisi dobio certifikat? ONDA NISI POLOŽIO

odslušati predavanja i položiti ih nije isto. možeš ti odslušat sve kolegija ne faksu, ne položit niti jedan, pa nema diplome.



ali s obzirom na tvoj stav, apsolutno vidim zašto nemaš posla i što ciljaš sa svime


TL;DR pokušavaš se uhljebit, ali pljuješ po uhljiebima. sretno ti dalje.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 15:45   #13
Quote:
Bilijuner kaže: Pogledaj post
A zasto misliš da bih trebao tek tako zaboraviti to sto sam krvavo studirao i teskom mukom diplomirao?
Kao da nekom majstoru keramike kazes e, jbg odi ti rađe farbaj...
A pazi ovo pohađao sam onu Googleovu digit. garažu, položio svih 25 modula digitalnog marketinga, samo ne uspijevam steci certifikat jer ga seru kvake sa svojim testom od 40 pitanja. Znaci nisam samo prodavao zjake

I da probao sam sto znaci krvavo raditi za privatnika, bio sam i u Konzumu i u hotelima Millenium. U drugom slucaju sam prvi put obolio i isao RADITI SA TEMPERATUROM. Ne, NISAM SAMO DRKAO KURAC doma ( da izvines na iskrenosti). I da, nakon sto probas nase vrle poduzetnike koji te jebu u mozak, jer je to "trzisna utakmica i jbg to se tako mora" nekako ti priraste srcu tih famoznih 8 sati u drz.upravi i laganini posao. Btw radio sam u jednoj inspekciji i znam kako to moze biti SUPERIČKA...
Moram te razočarati, ali nismo svi isti... ima nas privatnika koji cijenimo tuđe slobodno vrijeme i vikende i sve privilegije koje poželiš, sve dok ti meni podariš efektivnih 8 sati RADA i povećanje profita
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 16:54   #14
Quote:
Bilijuner kaže: Pogledaj post
Nova vrsta pravnika, specijalist za upravne poslove.
Čitate o reformi javne uprave? E, to su moji kolege...problem je sto u nasoj zemlji jos ima zastarjeli mentalitet da je j.uprava javno dobro pa ovakav posao moze raditi netko i sa drugim fakultetom...a sto znaci da imam vremena? Nisam ja to odabrao niti itko ima vremena na bacanje
Znaci postoji i fakultet za državne službenike!?

Ok, nisam znala. Ja sam priprosti ekonomist.

Iz tvojih postova se vidi neka vrsta gnjeva i frustracije, meni je zao zbog toga. Medjutim, tvoja diploma i nema neku težinu ako se ne možeš zaposliti, zato sam ti rekla da pokucaš na druga vrata.

Kad napišem “vremena imaš”, to znaci upravo to, 4 godine bez posla, ima se tu puno vremena za učenje i prekvalifikacije i sezonske poslove.

Ide ljeto, npr pogledaj koje poslove nudi Valamar….ovo je samo ideja
blues4lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 20:03   #15
Quote:
N.Maloney kaže: Pogledaj post
IT je dosta širok pojam. U kojim to točno područjima IT-a fali toliko radnika?
Sve vezano uz software. Ja radim konfiguraciju softwarea (Oracle, SAP).
georgi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 20:13   #16
Quote:
georgi kaže: Pogledaj post
Sve vezano uz software. Ja radim konfiguraciju softwarea (Oracle, SAP).
I kako bih ja to trebao nauciti?
Pojavila se tzv.Kodiraonica gdje se uce programski jezici, a cijena tecaja prava sitnica - 2 000kn. Ima i raznih tutorijala na Youtubu. Studij na Veleucilistu eventualno jer na FER tesko da cu upasti...
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2022., 22:14   #17
Quote:
Bilijuner kaže: Pogledaj post

Jednom sam srušio svoj OS PC-a i preko savjeta sa Bug foruma sam ga i podigao.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2022., 00:01   #18
Quote:
georgi kaže: Pogledaj post
Prelaskom u IT. U IT nedostaje toliko radnika da će te velike firme na svoj trošak obučit, a i plaća je bolja nego u mnogim drugim branšama.
Hmm hmm, ovo ti baš i nije istina i to znam iz osobnog iskustva. Eto ja sam bacc.ing informatike i preko godinu dana sam bez posla a imam godinu iskustva sa Linuxom i nekakav basic clue ajmo reći o nekim stvarima tipa SQL, nešto malo Python znam ono da razumijem kod kad ga vidim ali nisam dev itd. a kako većina poslova imaju veze sa programiranjem/developmentom nisam konkurentan.

Prijavljivao sam se i za sys-admin/sys-opps, QA engineer, SRE, tech support i svugdje mi je odbijenica bila da nemam dovoljno znanja i iskustva, pa čak i onda kada su bile junior pozicije. Zato sam znao vidjeti osobe sa filozofskog bez dana radnog staža da upadnu na recimo QA...

Daleko je IT od toga kako drugi ljudi misle da je doslovno bitno imat imalo pojma i da su ti sva vrata otvorena.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2022., 00:11   #19
Quote:
Bilijuner kaže: Pogledaj post
Ja sam bez posla vec skoro 4god.

Specijalist javne uprave (VSS), prođem krug/dva natjecaja i tu zapnem. Puno ih bude i namjesteno da za to cujem makar se dopisivao sa nekom curom preko Iskrice cak. Sad su izmislili i psiho testove koji ti dodatno zakompliciraju život...

U toj putesestviji negdje se i poskliznes, kazes na razgovoru i sto ne bi trebalo, sve je to dio zajebancije zvane nezaposlenost...
Moj savjet ti je da ideš raditi čim prije. Ja sam se nakon faksa odmah zaposlio u našem vrlom realnom sektoru koji je uglavnom koma, čast izuzetcima, i radio sam nekih pet godina. Svo to vrijeme sam ciljao javni sektor, i uspio sam, bez ijedne veze, poznanstva, ičega, zaposliti se. Doduše, ja sam završio računalstvo (5 godina, mag) pa mi nije bilo teško naći posao niti u realnom sektoru. No, najgore ti je čekati. Čekaju samo oni koji imaju debele veze (upravo frend koji je isto završio FER dobio posao u HEP-u nakon 5 godina lapeža), al jbg, on je rekao da hoće biti tipični uhljeb, i to je to. Žali Bože truda...
mm88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2022., 07:36   #20
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Hmm hmm, ovo ti baš i nije istina i to znam iz osobnog iskustva. Eto ja sam bacc.ing informatike i preko godinu dana sam bez posla a imam godinu iskustva sa Linuxom i nekakav basic clue ajmo reći o nekim stvarima tipa SQL, nešto malo Python znam ono da razumijem kod kad ga vidim ali nisam dev itd. a kako većina poslova imaju veze sa programiranjem/developmentom nisam konkurentan.

Prijavljivao sam se i za sys-admin/sys-opps, QA engineer, SRE, tech support i svugdje mi je odbijenica bila da nemam dovoljno znanja i iskustva, pa čak i onda kada su bile junior pozicije. Zato sam znao vidjeti osobe sa filozofskog bez dana radnog staža da upadnu na recimo QA...

Daleko je IT od toga kako drugi ljudi misle da je doslovno bitno imat imalo pojma i da su ti sva vrata otvorena.
Imam frenda programera koji je to završio na Veleucilistu pa je i on valjda bacc. Nisam znao da vam je tako tesko upasti, a vjerujem da to trazi punooo znanja i talenta. Imam i rođaka koji je prof. matematike i informatike, a od programiranja je smrsavio i postao živčan. Vjerojatno i FERovci poberu vrhnje
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.