Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2005., 12:16   #41
U jednom postu si opareno uzviknuo (uz prikladni citat iz Biblije):

Quote:
dominikx10 kaže:
ajme aaaaaaaaaaa
ideopoklonstvo!!!!
Iz 43,11 Ja, ja sam Jahve, osim mene nema spasitelja.
Iz 44,6 Ovako govori kralj Izraelov i otkupitelj njegov, Jahve nad Vojskama: "Ja sam prvi i ja sam posljednji: osim mene Boga nema.
A u drugome (odvojeno da se ne uoči ono gore) pjevaš hvalospjeve nekakvom Spasitelju Isusu:

Quote:
Jer jedan je Bog, jedan je i posrednik između Boga i ljudi, čovjek - Krist Isus, koji sebe samoga dade kao otkup za sve.
znači - nikakva Marija, nikakvi "sveci", nikakvi mrtvaci...

Da bi stvar izgladio, citiraš nešto treće:

Quote:
"Otac moj, koji mi ih dade, veći je od svih i nitko ih ne može ugrabiti iz ruke Očeve. Ja i Otac jedno smo."
Znači nema nikakvih spasitelja niti posrednika doli Boga. Ali ako je netko negdje napisao da je nekakav posrednik, svetac ili spasitelj izjavio da je jedno s bogom, iako manji, onda mu možemo progledati kroz prste i držati ga za Spasitelja cijelog svemira?

Ispravi svoje pute, o heretiče.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2005., 14:15   #42
Quote:
Nepoznati kaže:
1 Znači nema nikakvih spasitelja niti posrednika doli Boga. Ali ako je netko negdje napisao da je nekakav posrednik, svetac ili spasitelj izjavio da je jedno s bogom, iako manji, onda mu možemo progledati kroz prste i držati ga za Spasitelja cijelog svemira?

2 Ispravi svoje pute, o heretiče.
1 odgovor na tvoje pitanje jest DA. Krist je od Boga i jedno s Bogom. Koliko god to tebi bilo neshvatljivo. Isus nije "netko" on je "Bog s nama". Amen.

2 neću ti ovo uzeti za zlo...jer ne znaš o čemu govoriš
dominikx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2005., 20:09   #43
Quote:
beebop kaže:
Brezovka:
Ti si tipićan primjer osobe koja nezna ili se ne usudjuje misliti svojom glavom i kao takva predstavlja idealan medij za manipulaciju.
Još si tu.Za svaku bitku bi trebao obezbijediti oružje.Želiš li se boriti.Ili si od onih koji bace kamen ne birajući metu.Samo da te podsjetim...tako uludo bačen kamen ne može biti nikakvo oružje za ovu raspravu.Traži se barem kulturno obraćanje sugovorniku.Koje i ne mora rezultirati obraćenjem.
Quote:
Uvjerenja koja čvrsto držiš su autorsko djelo katoličkih demagoga.
Ako neko sakati,dodaje i izvrće biblijske citate bez imalo srama onda je to katolička crkva.
Što ti o meni znaš,a daje ti pravo o mojim uvjerenjima ovako govoriti?Udaraš u prazno...samo da zveči.A nije jednako galamiti i nešto reći.

Quote:
Ljudi koji nisu sigurni u sebe koji imaju razne strahove od egzistencijalnih pa do onih kojima je uzrok mnogo kompleksniji ti ljudi nalaze sigurnost u katoličkoj crkvi i ultra nacoinalizmu.
Prije nego se sa takvom sigurnošću obratim sugovorniku,budi siguran da sam mnogo njegovih postova pročitala. Nacionalizam te brine.A i Hrvatska. Pa mogu ti reći razloga za brigu imaš.Jer nad Hrvatskom Bog drži ruku.Nacionalizma što se tiče...voljeti svoj narod i zamlju nije grijeh.Već blagoslov.
Quote:
Dakle ljudi poput tebe iz krajnje sebičnosti trube i podrzavaju katolicku dogmu iako mozda podsvjesno i znaju da se radi o gomili besmislica i najprljavijih laži samo zato dabi osjećali neku prividnu sigurnost.
E ovdje si doktorirao. Svjedočim svoju iskrenu vjeru.I na to imam pravo.O čemu svjedočiš ti?O tome što ja svjedočim.Daj...pa valjda imaš i svoje mišljenje.Žalosno je kupovati ga,posuđivati...i ne imati ništa s njim.

Quote:
Pod parolom nacionalizma i katolićanstva je opljackan i osiromasen Hrvatski narod a ko je to napravio? To su napravili dargi i predani vjernici poput tebe Brezovka.
Mislim da ću za Gotovinom u Hag.Ali zgodan je. Pa ako mi možeš malo pripomoći...ne bi bilo loše
Quote:
Zato molim te probaj se zamisliti nad svojim uvjerenjima pa ako u tom promišljanju dodješ do toćke u kojoj ćeš se zgaditi sama sebi onda za tebe ima još i nade.
Govorim iskreno.Koliko puta sam ponovila da je moja vjera izrasla iz krvi.Iz strašne patnje.I da mi je važnija od života.
Nudiš li ti što drugo,osim gorčine?Nije ti valjda ona temelj?Hajde malo životne radosti.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 15:23   #44
Gdje na kršćanski vjeronauk za mlade?

zna neko di ima negdje dobar vjeronauk za mlade (mislim tu na fakultetsku dob) u gradu, jer htjeo bi vidjet kako to izgleda, kakvi ljudi idu tamo o čemo se raspravlja itd.

ako može neko dat lokaciju vrijeme i koja crkva.

hvala
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 18:11   #45
Vjeronauk za studente se održava uz SKAC (Studentski katolički centar), Palmotićeva ulica, u dvorištu kraj crkve, u ponedjeljak u osam sati (bilo u moje vrijeme, mislim da nisu promijenili). Drže ga isusovci, mislim da trenutačno p. Ivica Musa
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 10:17   #46
Quote:
bumbar kaže:
zna neko di ima negdje dobar vjeronauk za mlade (mislim tu na fakultetsku dob) u gradu
Nisi rekao kojem gradu! Inače, skac u zg ima i svoju stranicu, pa možeš pogledat!

www.skac.hr
Plavi Duh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 22:58   #47
možda je glupo da ti ja odavde (dalmacija) iden davat neke informacije vezane uz (pretpostavljan) zg..
ali..
ne znan koja je to točno župa..ali znan da su s Jaruna i mislin da ih vodi časna Smaja..
meni su inače bili u Vepricu kao animatori u školi za župske animatore..
uglavnom, ako imaš vrimena i volje otiđi, raspitaj se..ne virujen da ćeš požalit, jer ljudi su stvarno prva liga..
__________________
..i polako nasuči brod na te plišane sprudove
i sanjaj..
ana..:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 23:15   #48
zahvaljujem na odgovorima
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 23:06   #49
ja sam bio danas os 20 do 21h, jel bio tko ovdje s foruma?
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 01:03   #50
Ja nisam. O čemu je bila riječ i kako te se dojmilo?
__________________
www.cps.hr - Centar za prirodoslovne studije
slisch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 20:55   #51
Arrow Medaljon Sv. Benedikta

molim nekoga tko mi može točno reći kadi mogu putem interneta naručiti za kupiti medaljon sv.benedikta inače živim na otoku a toga kod nas nema
hvala unaprid
__________________
Pravila uređivanja potpisa

Zadnje uređivanje blue bird : 04.03.2011. at 18:11. Reason: caps lock/naslov
java rab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 11:30   #52
Quote:
java rab kaže:
molim nekoga tko mi može točno reći kadi mogu putem interneta naručiti za kupiti medaljon sv.benedikta inače živim na otoku a toga kod nas nema
hvala unaprid

Imam jedan viška, pošalji mi adresu, poslaću ti!
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 03:17   #53
Može i meni?
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 19:10   #54
Quote:
OneManArmy kaže:
Može i meni?
Kako da te odbijem, kad tako lijepo pitaš, inače znate li šta o tome? Taj je medaljon jako zanimljiv, ja sam ga dobila od jednog svećenika za neku uslugu i ne znajući stavila ga na ključeve. Iznenadila sam se kad sam čula što je to u stvari.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 20:32   #55
medaljon sv.benedikta

Zabranjeno je objavljivanje osobnih podataka, molim riješite te detalje preko PM-a
__________________
Pravila uređivanja potpisa
java rab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 20:43   #56
medaljon sv.benedikta

milim te lijepo kako da ti pošaljem moji podaci ali da se ne vide,tražim medaljon sv.benedikta molim te javi mi još večeras kako to ide please
Quote:
šuš kaže:
Imam jedan viška, pošalji mi adresu, poslaću ti!
__________________
Pravila uređivanja potpisa
java rab is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 01:52   #57
Quote:
OneManArmy kaže:
Može i meni?
kaj ne furate vi sotonisti,okrenute križeve itd??
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 02:35   #58
gdje se može nabaviti taj medaljon?
rohan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 12:43   #59
Quote:
Flo kaže:
kaj ne furate vi sotonisti,okrenute križeve itd??
Ne volim se ukrašavati simbolima, a imam i neku patološku orbojnst prema metalima uz tijelo
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 12:47   #60
Quote:
OneManArmy kaže:
Ne volim se ukrašavati simbolima, a imam i neku patološku orbojnst prema metalima uz tijelo
Pogotovo prema Ratzingeru!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.