Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2003., 13:30   #41
ono što mi malo ide na živce kod digitalaca da moraš pljunut preko 5 tisuća kuna (ponekad i 10) da možeš ručno namještat stvari po volji. ajde da preformuliram: jel postoji neki digitalac (rezolucija nije toliko bitna, zoom je i 3x dosta) koji dozvoljava korisniku da FINO naštima focus, otvor blende, shutter speed, itd? (kad kazem fino ne mislim na 3-4 preset vrijednosti nego na ring koji možeš precizno okrenut na vrijednost koju želiš) naravno, sve to za manje od 5 tisuća... (u bit, što jeftinije, to bolje)
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 16:29   #42
Arrow Blizu granice

ali dobro
svastikuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 20:38   #43
Re: Blizu granice

Quote:
svastikuti kaže:
ali dobro
A i iz prve ruke da posvjedočim. Ne samo dobro, nego odlično. Cijela Canonova G serija (G2, G3, a G5 možda nešto malo manje) je izuzetna vrijednost za cijenu. Jedina dva prigovora su da objektiv pokriva donji lijevi dio pogleda kroz okular (na LCD-u se uvijek vidi 100%) i da bi autofokus mogao biti malo brži.
No-Name is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 21:47   #44
Glasine su da je digitalno tražilo kod Canonovih C-740 i C-750 dosta sporo

Da li je kod Cannona C-750 moguće ručno podešavanje svega ovog što je gore nabrojano.
Želim odgovor na isto pitanje i za Fuji S304
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 17:03   #45
opet ja :-)

da se vratim malo na canon a-60 i a-70; informirao sam se o oba modela i ispada da je isplativije uzeti a-60.

zakaj?

-jer je soma kuna jeftiniji (2200/3200)

-jer za tu razliku možeš kupiti memorijskih kartica i/ili dod. bateriju

-jer gotovo nikome ne trebaju slike savršene kvalitete na a4 formatu (barem meni nije palo na pamet)

-osim pikselaže, sve je ostalo identično.
__________________
tough ain't enough
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 19:21   #46
Koji digitalni fotoaparat kupiti?

Pozdrav!
Trebam pomoć/savjet. Htjeli bi kupiti digitalni fotoaparat i to do 1000kn, vidim da ih ima u Hg spotu. E sad, pošto se baš ne kužim u te karakteristike, na što trebam obratiti pažnju, što je važno da ima i koju marku/firmu preporučujete...?

Hvala
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 19:44   #47
http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...&Sifra=3810002
i uzmeš si još neku dodatnu karticu, i to je to...solidan aparat za nekih 1000kn...
 
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 19:51   #48
I mislila sam uzeti Sony, dal mi ga i ti preporučuješ?
E a znam da je glupo pitanje, no nisam imala digitalni do sada, bateriju i punjač kupujem zasebno ili to ide u kompletu?
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 00:08   #49
imam doma Sony i 2 Canona

preporučil bi ti Canon, znam da si rekla da DO 1000kn, al ak nije bed, strpi se koji mj. pa stisni još 500kn i kupi Canon A560 = 1.499,00kn jer je fotić za svoj cjenovni rang fakat predobar, a ako je fakat hića i nema se za više, kupi Canon A460 = 899,00kn

UPOZORENJE - Canon ti ima problema sa crvenim očima (ko' i većina fotoaparata u tom cjenovnom rangu, to je zato jer je bljeskalica preblizu objektiva; uglavnom, da ne duljim, sony ima manje izražene crvene oći (kad se slika s flešom), sve ostalo (kvaliteta slike, postavke, auto-mod) je na strani Canona! Računaj da imaš masu programa koji bez problema uklanjaju crvene oči, a i njih će ti ukloniti u svakom ozbiljnijem studiju za razvijanje slika)

Uz bilo koji fotić morati ćeš posebno kupiti i odgovarajuću memorijsku karticu...

ako ti fotoaparat ima punjivu bateriju (ne one AA), onda ćeš s njim dobiti i "punjač", tj. kabel koji ćeš uštekati u fotić da se bat. napuni (što nije slučaj za niti jedan od navedenih fotoaparata)

dakle, ako želiš punjive baterije za bilo koji od preporučenih modela (uključujući i onaj sonyev iz prethodnog posta) morat ćeš posebno kupiti punjive baterije i punjač
__________________
"Svi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." Conrad Adenauer
Oggy1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 08:19   #50
Gle moj ti je savjet Olympus. Imao sam svakakvih aparata od bezimenih do Samsunga UCA 505 Digimax koji je uzgred rečano odličan aparat ali lošije radi slike kada treba blic. Meni je osobno važno da mi pri prebacivanju slika s aparata na računalo datumi na slici ostanu vidljivi a to ne rade svi Olympusi i sada sam u potrazi za takvim do 5 mega. Više od 5 ti ne treba jer su slike odlične i sa manjom rezolucijom. Ali to je samo moje razmišljanje.
gibo8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 09:18   #51
evo ja se sad dvoumim između Panasonica Lumix FX10 i Olympusa mju760...šta sad?
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 15:13   #52
Olympus
ali ako imaš love rađe dodaj 150kn i kupiš Canon A640 (imaš ga za 2k kn)

ili kupiš Canon A550 + memo 2Gb + baterije (i punjač) = manje te dođe nego ovo gore
__________________
Trenutno je 19:26
desolcsikoob is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 17:05   #53
potpisujem!
__________________
"Svi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." Conrad Adenauer
Oggy1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 12:55   #54
Ja imam olympus u740 nije neki najnoviji model, ali je zbilja dobar.
7.1 megapixel, 5x optical zoom, memorijska od 256MB, macro na 3cm....
inače je super, ali baš nije za slikanje u zatvorenom prostoru.

pa ja sada pitam, može li mi netko preporučiti neki fotoaparat, a da mu je ISO uredu, i da nema veliki noise (one točkice koje se pojave na slici kada rasvjeta nije dobra), jer ili ja to neznam namjestit, ali kad smanjim ISO, naravno, slike mi u zatvorenom prostoru - s manje svjetla - budu mutne, a kada povećam ISO budu zrnaste....!

ne tražim neke pretjerane marke, nego neki fotić malo bolji od sadašnjeg, jer je ovaj doslovno u rasulu, hvala
fryy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 13:44   #55
gle, ISO je osjetljivost CCD-a, tj kad ga povećavaš, "overdriveaš" CCD...isto tako, visoko osjetljivi klasični 35mm film za fotkanje po mraku daje zrno - dakle nema fotića koji nekom magijom može imat sliku bez zrnatosti na pojačanoj osjetljivosti...jedino što možeš je da smanjiš ISO vrijednost i zamoliš subjekat da se ne miče 2 sekunde...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 03:30   #56
Kompakt & Prosumer Digitalni Aparati - Preporuke

Sve sto vas zanima o kompaktnim i prosumer foto aparatima-problemi, pitanja, preporuke, itd...
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 07:00   #57
Digitalni fotoaparati - preporuka?

Vidim da je tema koju sam tražio vezano za digitalne aparate zatvorena pa da otvorimo novu.


Nakon više od 3-4 godine korištenja Sony DSC-W1 vrijeme je da i on ode u "mirovinu".Ponajviše jer mi je pao i otišao poklopac za držanje baterija za čiji popravak u servisu bi mi uzeli cca 500kn(nazvao i pitao).

Stoga može li mi tko odgovoriti koji je najbolji digitalni fotoaparat u klasi od cca 1000kn?

Uzeti u obzir da svrha takvoga aparata bi bila čisto za obično odnosno jednostavno korištenje(tulumi,more-ništa zahtjevno).
Izbora sigurno ima na veliko,ali želim čuti vaša osobna iskustva i razmišljanja.
kalixius is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 00:27   #58
fuji finepix 5800? uzeti ili ne?

zanima me vase misljenje o fuji finepix 5800 fotoaparatu, posto sam pocetnik.
do sad sam slikao slike samo mobitelom i konacno sam se odlucio kupiti neki pravi digitalac.
ne mogu previse birati, posto bi ga nabavio iz nizozemske za 130€.
da li mogu napraviti dobre slike s njim? zanima me sve, od pejzaza, portreta, nocnih snimaka te snimanja videa (naravno tek toliko da snimim..).

a moze i prijedlog za neki drugi u toj klasi ( do 150 €, cijene u EU)

Zadnje uređivanje neo_one : 03.01.2009. at 00:49.
neo_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 00:45   #59
ovako...zanima me fotografija...zeljela bi si kupiti malo bolji fotic...tj. da ima veliki opticki zoom...i dobre megapixelice pa ak ima netko tko bi mogao dati neki savjet...preporuku...bila bi mu zahvalna...i jos nesto ako bi cijena isla do 1500 kunića
...sony...canon...kodak...
htjela bi da mi fotic ima opciju da kad slikam odredeni predmet da mi se pozadina zblura ak me kuzite....
girl_84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 02:55   #60
Quote:
girl_84 kaže: Pogledaj post
htjela bi da mi fotic ima opciju da kad slikam odredeni predmet da mi se pozadina zblura ak me kuzite....
eh kad bi to mogo kompakt onda ljudi ne bi ni uzimali slr. dosta ultrazoomova (a i neultrazoomova) ima opciju macro, na mom canonu s5is je bilo fino zamucenje kad slikam macro, ali inace tesko, vrlo tesko. iako je imao blendu 2.8 (il 2.7, en sjecam se) nikad nisam mogla dobiti to zamucenje ako ne slikam macro.
panties is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.