Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Pogledaj rezultate ankete: Koju vrstu prehrane pasa vi dajete svom ljubimcu?
Kupovna suha ili konzervirana hrana 46 35.66%
Domaća hrana 6 4.65%
BARF prehrana 12 9.30%
Mješavina gotove hrane i svježe ili kuhane hrane 65 50.39%
Glasovatelji: 129. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2007., 13:02   #201
hvala!
koje povrce npr. ? jel ga skuhat isto u vodi s mesom?
bo. is offline  
Old 27.09.2007., 13:22   #202
ne prethodnoj stranici fisher malo piše o tome što psi ne bi smjeli jesti, znači sve ostalo može.

Ja svojoj pasici dajem mrkvice, naribane sirove, kuhanu (ne previše) blitvu, svježu salatu... I to u malim količinama. Možda četvrtina od ukupne količine.
Zum-zum is offline  
Old 27.09.2007., 13:46   #203
Quote:
bo. kaže: Pogledaj post
moj maltezer jede oko kilu hillsa oral care na mjesec...to mu je večera. nego, on za rucak svaki dan dobije kuhanu piletinu, ponekad svinjetinu (koja se kuha posebno za njega) da li mozda znate da li bi trebala jos nesto ukljucit u njegovu prehranu i sta psi jos smiju jesti (npr. ne smiju jesti krumpire i čokoladu...) ?
svinjetina nije dobra za pse
Tatsha is offline  
Old 27.09.2007., 13:50   #204
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
svinjetina nije dobra za pse

Zašto?
porga is offline  
Old 27.09.2007., 14:03   #205
hvala svima!
dobro, svinjetina jednom u dva tjedna recimo...uglavnom su to filei od pileceg zabatka zacinjeni s malo maslinovog ulja. obozava jos i jaja ali ja ne znam dal smije i bijelo i zuto?
inace, vidjela sam da netko daje svom psu kruh u mlijeku...pa cula sam da kruh nije dobar za psa. ( a ni mlijeko...al dobro ...moj ga obozava -dobije ga jako malo) nego, sto se tice mrkvice...moj ima bijelu dlaku pa su rekli da mrkvica moze uzrokovati neke pigmentacije po dlaki?
paprika?
sta mislite o danasnjem meniju? piletina s malo rize, zuto od jaja i maslinovo ulje? (naravno meso u najvecem postotku) oce bit sretan?
bo. is offline  
Old 27.09.2007., 14:05   #206
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
ne prethodnoj stranici fisher malo piše o tome što psi ne bi smjeli jesti, znači sve ostalo može.

Ja svojoj pasici dajem mrkvice, naribane sirove, kuhanu (ne previše) blitvu, svježu salatu... I to u malim količinama. Možda četvrtina od ukupne količine.

jede svjezu salatu? sta izrezes malo i kako? nicim ne zacinis?
ne znam, moj od svjezih stvari voli breskve i ponekad jabukice...svjeze povrce zapravo ni nije probao?

nego...
on obozava palentu...hm? sta mislite jel to ok? fisher kaze NE KUKURUZ?
bo. is offline  
Old 27.09.2007., 14:24   #207
Ja svojoj dam pulente. Ne često, al ponekad joj rižu zamijenim purom.
A naj naj najdraže joj je malo pure s jogurtom. E, kako to obovaža... Pa liže zdjelicu i ližući je izgura preko čitave dnevne sobe.
Zum-zum is offline  
Old 27.09.2007., 16:06   #208
upravo nahranila psa s onim sto sam napisala. ajme sve je poliiiiizam+o. nevjerojatno...svaku rizicu.ma sve. jedino sto mi je sad nekako hiperaktivan...otkad je pojeo ne prestaje navlacit zeku
bo. is offline  
Old 27.09.2007., 16:21   #209
pitanjce imam, kozji sir?da li pas smije jesti kozji sir jer moj ga tamani ko blesav
oscar lee is offline  
Old 27.09.2007., 16:25   #210
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
Zašto?
među ostalim i zbog ovoga- svinjetina može biti zaražena Aujeszky virusom koji je bezopasan za ljude ali za psa može imati smrtonosne posljedice
Tatsha is offline  
Old 10.10.2007., 09:50   #211
Quote:
bo. kaže: Pogledaj post
jede svjezu salatu? sta izrezes malo i kako? nicim ne zacinis?
ne znam, moj od svjezih stvari voli breskve i ponekad jabukice...svjeze povrce zapravo ni nije probao?

nego...
on obozava palentu...hm? sta mislite jel to ok? fisher kaze NE KUKURUZ?
Ovako povrće i voće je itekako dobro dodati u pseću prehranu onako sviježe,ali moj savjet bi bio da se to voće i povrće itekako usitni u kašu,prije nego što se da psu.Oni koji vode računa o prehrani znaju za ovo,naime ako ste primjetili kad svom psu npr.date mrkvicu koja nije skroz usitnjena,ona će se naredni dan ista takva pojaviti u psećoj kakici,znači neprobavljena.Pas je prije svega mesožder,znači ni zubalo ni probavi sustav nisu prilagođeni kao kod biljojeda,zato vi tu morate uskočiti i usitniti mu to da bi on imao koristi od svih tih vitamina i minerala,inače će ista ta mrkvica i drugo voće i povrće proći kroz njegov organizam bez da se apsorbira.Znači neće imati nikakvog efekta.

Druga stvar je veoma važna a to je da s voćem i povrćem,(isto tako i sa vlaknima)ne pretjerujete.Osnovni udio u prehrani psa bi trebalo biti meso(oko 40%) a povrće i voće zajedno sa škrobom i vlaknima nekih 30 %.

Zašto sam navela - ne Kukuruz! Kukuruz i njegove prerađevine nisu toliko loša namirnica za psa,ali samo ako se to psu priušti jedanput ili dvaput mjesečno.Znači palenta će dobro doći da se probavni sustav psa malo pročisti,ali samo za pse koji nemaju alergiju na ovu namirnicu.Današnji dehidrati s kojima mi svakodneveno hranimo psa sadrže najveći udio upravo kukuruza i njegovih prerađevina,zamaskirani iza poznatih brendova.Ako se ova namirnica svakodnevno daje psu budite sigurni da će kroz neko vrijeme,bilo to ubrzo ili kroz par godina,sve zavisi od psa,doći do oštećenja sluznice,crijevne ovojnice i znatnog pogoršanja u kolonu.Pas će pokazati promjene time što će npr.brljaviti po hrani,povraćati,u kakici će se naći veća količina sluzi i biti će bolno kakanje,nezavisno da li je stolica tvrda ili meka.Znači doći će do pogoršanja probavnog sistema koje je kasnije veoma teško vratiti u normalu.Zato vodite računa da se među prvim sastojcima vašeg dehitrata nalazi meat ili meal,po meni je bolji meal(trebala bi sad objasniti cijeli postupak stvaranja dehidrata da ovo objasnim,pa možda drugom prilikom).Znači da bar prva tri sastojka budu ili Chicken meal,Turkey meal,Lamb meal(kod meat to bude naznačeno kao Chicken,Turkey,Lamb) i slično,riža vam se obično nalazi na četvrtom ili petom mjestu i onda ide masnoća(fat).Ako se među prvim sastojcima nalazi corn,maize ili corn gluten,znači u satojcima koji su prije masnoće(fat)možete biti sigurni da u toj hrani skoro i da nam mesa,većinom je to kukuruz i njegove prerađevine i to je veoma loš dehidrat,bez obzira što je poznat brend.
fischer is offline  
Old 10.10.2007., 10:10   #212
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
Mozes mu davati i krumpir, kuhan naravno. To su price da se krumpir ne smije davati. Ako meni ne vjerujete, kad budete u pet centru, vidjeti cete da je on drugi sastojak u nekim antialergijskim hranama.
Moj pas (i većina drugih ali ne svi) krumpira ne prebavlja.
slovenka25 is offline  
Old 10.10.2007., 10:14   #213
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
slatkiši, čokolada posebice, uglavnom bilo koja hrana pripremljena za ljude - dakle začinjena solju, paprom, vegetom, nedo bog nečim ljutim, luk, čula sam da su grožđice i brusnice opasne, valjda zbog kožice koja nadraži želudac... kosti od peradi, janjeće i zapečene kosti mogu stvarati problema itd... nek još netko nadopuni...
Da, grožđe isto nije za pse. Od čokolade može dobiti epilepsiju i to da psi dobiju čokoladu, je jedna od najvećih greška ljudi. Neki psi su alergični na plodove mora.
slovenka25 is offline  
Old 10.10.2007., 10:32   #214
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Poznavatelji Canidae hrane za pse , molim odgovor na pitanjce. Naime, postoji nekoliko vrsta te hrane i to neka all life, pa janjetina i riža, pa čiketina i riža i platinum za starije pse. E sad, mene zanima jel istina da su zapravo te s čiketinom i janjetinom neke specijalne, dijetalne, namijenjene bolesnim psima i psima s problemima, pa zapravo nisu kompletno izbalansirane za zdravog psa? Dok ove all life i platinum to jesu?

Hvala
Zum-Zum,evo ovako ako gledaš satojke svih proizvoda od Canidae možeš i sama ustvrditi za što je šta."All life stages" je kompletno izbalansirana hrana za zdravog psa: Crude Protein(min.)24%,Crude Fat(min.)14.50%,Crude Fiber(max.)4.00%,Moisture(min.)10.00%,Lenoleic Acid (Omega 6)(min.)3.70%,
Vitamin E(min.)200.00IU/kg,Calcium(min.)1.20%,Phosphorus(min.)0.90%,Alpha Linolenic Acid (Omega 3)(min.)0.60%,Ascorbic Acid(min.)50.00mg/kg,Cellulase(a)(min.)100CMCU/kg,Magnesium(min.)0.14%,
pH6.0.

Kod "Lamb and Rice" sastav je malo drukčiji,znači : CrudeProtein(min.)21.00%,Crude Fat(min.)12.50%,Crude Fiber(max.)4.00%,Moisture (max.)10.00%,Lenoleic Acid (Omega 6)(min.)3.55%,Vitamin E(min.)160.00IU/kg,Calcium(min.)1.40%,Phosphorus(min.)1.00%,Zinc(m in.)260.00 mg/kg,Iron(min.)300.00mg/kg,Alpha Linolenic Acid (Omega 3)(min.)0.75%,
Ascorbic Acid (vitamin C)(min.)50.00mg/kg,Lactobacillus Acidophilus(min.)100millionCFU/lb,Cellulase(a)(min.)100CMCU/kg,pH6.0.
Iz ovog vidiš da je udio proteina i masnoća nešto niži poradi lakše probave,da je omjer omega 6 i omega 3 esencijalnih masnih kiselina podosta različit u odnosu na "All life stages",primjereniji je oštećenom kožnom pokrovu i dlaci,također je i omjer kalcija i fosfora nešto jačeg postotka,znatan dodatak cinka i željeza u prehrani, te laktobacila .Sve ovo pomaže kod pasa sa oštećenom dlakom i probavom,jer je to dvoje itekako usko povezano,obično loša probava uzrokuje razne alergije i loša stanja dlake.

"Chicken and Rice"formula je napravljena samo za jednim izvorom proteina,znači piletinom.(Crude Protein(min.)26.00%,Crude Fat(min.)15.50%,
Crude Fiber(max.)4.00%,Moisture(min.)10.00%,Lenoleic Acid (Omega 6)(min.) 3.70%,Calcium(min.)1.20%,Phosphorus(min.)0.90%,Mag nesium(min.)0.14%Vitamin E(min.)200.00IU/kg,Alpha Linolenic Acid (Omega 3)(min.)0.60%,Ascorbic Acid (Vitamin C)50.00mg/kg,pH6.0.).
Ovdje imaš veći udio protina i masnoća,znači ova hrana bi bila podobna za malo mršavija pse da nabace koje kilogram,za pse koji se više troše,a ponajviše zbog toga što neki psi ne podnose baš dobro sve izvore mesa,pa je za njih načinjena hrana s jednim izvorom proteina kao što je piletina,obično ovu hranu koriste i nakon oporavka pasa od dulje bolesti.

Što se tiče "Canidae Platinum"-mislim da je tu sve jasno,ona je prilagođena psima starije dobi i pretilim psima.

Zum-zum nadam se da je ovo pomoglo!
fischer is offline  
Old 10.10.2007., 16:56   #215
I ja imam zlatnog retrivera.Nakon nekoliko različitih hrana(EUKANUBA I SL)zaustavili smo sa na Nutru.Kada pogledaš količinu hrane propisanu na Pedigreu i na nekoj kvalitetnoj hrani vidjet ćeš da se kvalitetne hrane daje puno manje pa ti cjena nije jako različita na kraju
hiz is offline  
Old 10.10.2007., 19:13   #216
Ja svoje pse hranim sa NUTRO GOLD
od bartolovca is offline  
Old 10.10.2007., 22:40   #217
Quote:
anonima kaže: Pogledaj post
Slušaj, na hrani ne treba štedjeti.
I ne kupuj hranu tipa Pedigree (koji je ionako preskup), Darling, Friskies i sl., a pogotovo ne Rial ili tako nešto.
Preporučam ti K9, nije uopće skupa, a kvalitetna je.
zanimljivo, Darling, Friskies i Chappy su jedina 3 proizvođača koja mom psu pašu...
kupili smo mu bili neku skupu, po preporuci tamo njih u pet shopu (ne sjećam se uopće kako se zove), i nije htio jesti.
u tjedan dana je pojeo dva krekera.
onda smo odustali, i dali hranu susjedovom rottu, koji se tuši u njoj
a naš papa Darling
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Old 30.10.2007., 13:19   #218
Jeste imali iskustva s Alleva hranom, trenutno je u Pet centru na akciji?!
-dominic- is offline  
Old 30.10.2007., 16:28   #219
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Jeste imali iskustva s Alleva hranom, trenutno je u Pet centru na akciji?!
uvijek je u pet centru na akciji-posto su oni zastuipnici
i ako imas njihovu karticu isto trajno ostvarujes odredeni popust na hranu(cini mi se 15% jos dole na cijenu,ali nisam sigurna )...

to je premium hrana..nije bas ni najkvalitenija,ali nije ni totalno smece...
iskustva su bila podjeljena-nekima je bila ok,a nekima sui psi imali alergije,proljeve i sl.

tak da izvazi,pa odluci


do nedavno su imali puno bolju akciju-15 kg hillsa za cca 285 kn(ako placas keshom i imas clansku karticu)
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Old 31.10.2007., 16:51   #220
Hrana candi 18kg koliko košta?,koliko to traje zlatnom retriveru?
I da li mu uz to treba neka druga hrana?
A što mu davati kad je manji od 2-3 mjeseca osim mlijeka bez laktoze? hvala!
blondee is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:08.