Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2008., 22:32   #1001
jao LVI pa to je uskoro!

jel te frka poroda i svega toga?

sori što toliko pitam al vidiš i sama da smo sve oduševljene vikijem i tobom
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Old 07.02.2008., 23:17   #1002
Evo opet mene! Pozdrav svima! Moram da Vam kazem da idem prva i treca smena na posao zato brzo sam pisala prvi put. Hocu prvo da Vam odgovorim za caj da ga ima i svakoj ljekarni (kod nas se zove apteka) u Hrvatskoj i tako se zove BIOCEL caj ima 16 vida biljke i je veoma efikasan. Meni su ga doneli od Hrvatskoj za 10 EURA. Vitamini isto tako se zovu kako sam napisala ali tocno trazite A+C+E+organski vrzujuci selen, Vitamin A+D3 1 kapsula dnevno (ili perla) ceo zivot (D vitamin diga p53 koj e cuvar na genomot). Ova mora da se pije zosto mi ne smemo na sunce i zato treba dopuna za koske. Airol krema je fantasticna i dostupna sa svih zasto sada je 3 EURA inace je bila 100 EURA i treba da je koriste one koje boleduju od diskoidni lupus erimatodes.
A u ishrani zabranili su mi pecurke, magdanos, spanac, smokvi, aditivi (tartrazine), a ne sme se piti ljekovi sta sodrze sulfonamidi i tetraciklini. Isto tako strogo se zabranjuje pusenje, ali ja tu ne mogu da se odkazem, pa sta bude neka bude. Bitno je od ovosje i zelencuk da bude pretezno od crvene boje, t.e. kalinki. Neznam dali se ovako kaze i kod Vas, malo sam zaboravila hrvatski. Ucila sam pred 25 godina, ali mislim da mi dobro ide.
Za sad mislim da sam skoro sve napisala, a javicu se opet sutra uvece zasto sad moram na posao. Bok svima i Volim Vas sve kako kaze nas TOSE!!!!!!!!
VIKI_40 is offline  
Old 08.02.2008., 01:23   #1003
Quote:
VIKI_40 kaže: Pogledaj post
A u ishrani zabranili su mi pecurke, magdanos, spanac, smokvi, aditivi (tartrazine), a ne sme se piti ljekovi sta sodrze sulfonamidi i tetraciklini.

...Bitno je od ovosje i zelencuk da bude pretezno od crvene boje, t.e. kalinki.
Hvala, Viki, na odgovoru.

Samo da pojasnim:

1) pečurke - pretpostavljam da si mislila na sve gljive. Ili samo na gljive zvane pečurke?

2) magdanos? - ne mogu se dosjetiti što bi to bilo. Hajde mi, molim te, to opiši.

3) zašto ne smokve i špinat? To ne moraš odgovarati ako ne znaš. Malo ću o tome razmišljati.

4) što je ovosje?

5) zelencuk - je li to povrće?

6) što je kalinki? je li to naziv za nešto što čini crvenu boju u voću i povrću?

Tko ti je preporučio ovu prehranu? Neki liječnik ili fitoterapeut?

Oprosti što davim s pitanjima, ali ja se nastojim liječiti hranom, pa mi je važno da sve shvatim kako treba.
fermina-daza is offline  
Old 08.02.2008., 07:35   #1004
LVI jesi li pila išta u trudnoći ili koliko sam sve pohvatala baš ništa?
Da li si dobivala kakve vaginalete? Nešto protiv zgrušavanja? Pozdrav svima, ja sam tu ali samo čitam u zadnje vrijeme
vanili is offline  
Old 08.02.2008., 13:57   #1005
nadovezati ću se na post od f.d., a gled odgovora Viki.
Hvala ti na tvom odgovoru Viki, samo i meni nisu neke stvari baš potpuno jasne.Da te nije f.d. , priupitala za tih nekoliko stvari, isto bih te ja pitala.

@ LVI
ne mogu ti opisati kako mi je drago da se tako dobro osjećaš, a ujedno da i trudnoću dobro podnosiš. (osim žgaravice, BTW jesi li probala sa bademima?).
Molim te da natjeraš muža, da kada rodiš, eka nam napiše post, kako bi smo znale. puno pozdrava .....i pusa tebi i bebici
mrva 22 is offline  
Old 08.02.2008., 18:00   #1006
pozdrav , imam jedno pitanje ...
imala sam spontani u 5 mjesecu trudnoce , i radila sam pretrage jedino mi je LAC bio 1,2 a normalno je do 1,3 ...i sada sumljaju na lupus ..makar je meni krvna slika odlicna , nikada nisam bolesana ..uvijek sve 5 ...
kako se lupus dijagnosticira ?
kojim sve pretragama?
tvitica is offline  
Old 09.02.2008., 00:52   #1007
Quote:
awia kaže: Pogledaj post
jao LVI pa to je uskoro!

jel te frka poroda i svega toga?

sori što toliko pitam al vidiš i sama da smo sve oduševljene vikijem i tobom
Ma samo ti pitaj sto god zelis... zato smo i ovdje a ja cu sve "priznati"

Dakle, priznajem da me je totalna frka svega... i poroda i svega sto dolazi nakon toga (iako nakon svega sto sam prosla sa lupusom - to ne bi trebalo biti nista strasno), ali na lupus sam se vec bila navikla, pa je postao dijelom svakodnevnog zivota, a i nastrebala sam sve sto se moze naci o lupusu, pa nije nepoznanica.

A porod... tj carski rez... beba... dojenje... itd. Hmm... totalna nepoznanica! Dakle, kada to izanaliziramo - strah me je nepoznatoga! I svoga vlastitoga neznanja oko svega toga, jer ja nemam blage veze niti kakav ce to biti osjecaj, niti da li ce sve biti OK, niti sto sama sa sobom i sa bebom kada dodjemo doma (a moj muz zna jos manje ). OK - doci ce moji mama i tata... ali ipak!

Strasljivo je to sto ce to dijete biti moj najveci "uspjeh" u zivotu (narocito nakon 2 spontana i godina i godina lupusa) i najvjerovatnije meni najbitnije bice na ovoj planeti, a samim time dolazi ogromna odgovornost, pa i strah... Zeznuto je ovo!

U jednu ruku - jeeedva cekam kada ce beba doci da ga mogu vidjeti, da ga mogu zagrliti i drzati u narucju. Zanima me kako ce izgledati, kako cu se ja osjecati kada ga prvi put primim u ruke, kako ce se moj muz osjecati... zanima me da li cu se "promjeniti" kada postanem mama i kako ce se nas zivot promijeniti... (a i zanima me da li ce mi pas pasti u totalnu depresiju, jer smo mi ovoga psa razmazili i pretvorili u jednu veeeeliku bebu koja bi se samo grlila). Meni je vec nje zao - unaprijed!

A onda... na drugu stranu me taaaako frka svega toga... da bi ja najradje ostala jos duuuugo trudna, jer sada barem znam kako ovo ide i kakav je osjecaj pa neke me muzi zgaravica i neka noge naticu... sve je to OK(mozda sam ja luda, ali eto tako se ja otprilike osjecam)

Kako si ti? Jesi ozdravila?
LVI is offline  
Old 09.02.2008., 01:11   #1008
Quote:
vanili kaže: Pogledaj post
LVI jesi li pila išta u trudnoći ili koliko sam sve pohvatala baš ništa?
Da li si dobivala kakve vaginalete? Nešto protiv zgrušavanja? Pozdrav svima, ja sam tu ali samo čitam u zadnje vrijeme
Kada sam prvi put otisla kod ginekologa (nakon sto sam napravila 4 kucna testa na trudnocu koji su potvrdili da sam trudna) [nije meni bio dosta jedan test, ja nisam mogla vjerovati svojim ocima, pa sam ih radila svaki dan ) ] dao mi je tbl koje se zovu Prometrium od 100 mg. To je hormon koji se normalno razvija u tijelu zene/tudnice (kada zatrudne) a kada ga nema dovoljno - dodje do spontanog pobacaja. Dakle te tbl (tj male narancaste okrugle kapsulice) su prirodni hormon napravljen od "yams" (to su neki narancasti slatki krompiri - ne znam kako se zovu na hrvatski) da bi se sprijecio moguci pobacaj. Uzimaju se 2x dnevno. Znam da te tbl isto daju zenama koje zele zatrudniti i navodno se odmah zatrudni (da sam znala za to - pitala bi ja za njih odavno, iako meni nije bio problem zatrudniti, nego je problem bio zadrzati bebu i nemati spontani).

Iako sam ja pila te tbl 2x dnevno, ipak sam u 10 mj prokrvarila i zavrsila u bolnici. Tamo su mi dali injekciju tih istih hormona (samo valjda u nekoj ogromnoj dozi) i zadrzali me skoro tjedan dana. Nikada se nije otkrilo zasto i kako sam prokrvarila, ali "Viki" i ja smo se izvukli, dosli doma i onda sam morala mirovati par tjedana.

I nakon toga je sve bilo dobro (a ja sam brojala tjedne i na internetu citala svaki tjedan kolike su sanse djetetu da prezivi ako se rodi u tom tjednu... strah je vrag! ). Sada znam da su mu sanse za prezivljavanje 100% i da su mu svi organi razvijeni i sada me vise nije strah za njega... ali sve ove mjesece sam zivjela u strahu.

I osim Prometrium-a dao mi je vitamine za trudnice... i to je to!

A kako vec znate - ja sam se sama skinula sa svih terapija i tokom ove trudnoce nisam popila niti jednu jedinu tabletu - nista! Cak ni za glavobolju! Jednostavno sam sve istrpila - necu "vikija" trovati.

Doduse, doktor mi je rekao da mogu prestati uzimati te hormone mjesec dana nakon bolnice, ali ga ja nisam poslusala - i uzimam ga dan danas... neka je "viki" siguran tu gdje je u mojem trbuhu (bas sam grozna - nista ne slusam!!! ) No, sada cu prestati i neka ovih 7-8 tjedana prodje bez tih hormona i neka on sam odluci kada ce doci na ovaj svijet
LVI is offline  
Old 09.02.2008., 01:17   #1009
Quote:
vanili kaže: Pogledaj post
LVI jesi li pila išta u trudnoći ili koliko sam sve pohvatala baš ništa?
Da li si dobivala kakve vaginalete? Nešto protiv zgrušavanja? Pozdrav svima, ja sam tu ali samo čitam u zadnje vrijeme
Pardon - ja se raspisala, a nisam ustavri odgovorila na ono sto si me pitala... nikakve vaginalete, nista protiv zgrusavanja... samo multivitamini za trudnice i taj Prometrium 100mg 2x dnevno
LVI is offline  
Old 09.02.2008., 01:20   #1010
Quote:
mrva 22 kaže: Pogledaj post
nadovezati ću se na post od f.d., a gled odgovora Viki.
Hvala ti na tvom odgovoru Viki, samo i meni nisu neke stvari baš potpuno jasne.Da te nije f.d. , priupitala za tih nekoliko stvari, isto bih te ja pitala.

@ LVI
ne mogu ti opisati kako mi je drago da se tako dobro osjećaš, a ujedno da i trudnoću dobro podnosiš. (osim žgaravice, BTW jesi li probala sa bademima?).
Molim te da natjeraš muža, da kada rodiš, eka nam napiše post, kako bi smo znale. puno pozdrava .....i pusa tebi i bebici

Jesam, jesam - stalno jedem bademe, ali slabo to pomaze... a sto se moze?!?

Ja odoh u bolnicu sa laptopom pa cu javiti sto se zbiva
LVI is offline  
Old 09.02.2008., 01:38   #1011
Bok svima!
Juce sam se vrlo zurila za posao pa zaboravila sam da vam pisem da doktor gde idem sve ove godine inace je iz Slovenije, a sad zivi u Makedoniji. On je inace pneumoftiziolog- pneumolog, alergolog i klinicki imunolog. U vezi je sa jedan Institut mislim da je u Americi gde ispituju sistemski lupus kako da nadju lek. I kako oni otkrivaju sta je stetno ili korisno za nas lupusarke, tako kad idem na kontrolu kod njega on mi kaze. Sve sto sam pisala je od svih ovih 12 godina sta je on meni pisao.
Znam da sam zaboravila neke reci kako se zovu kod vas, zato sam pisala na mom jeziku.
Pecurka je valjda gljiva kako kaze Fermina i jes sve vidove. To mi je zabranio pre dve godine.
Ovosje je voce, a zelencuk je povrce (potsetila me Fermina). Tako da gad sam bila u 09/2007 kod njega napisao mi je da jedem vise voce i povrce sta ima crvenu boju. Kalinka je voce - kod nas je ima samo u zimi i kad oljustis unutra ima sitne crvene kao riz i to je voce puno sa vitamina. E za magdanos neznam kako se zove kod vas, ali je zelene boje i koristi se puno u jela za kuhanje.
Smokve i spinat ne jedem vise od 6 godina. One imaju jednu belu tecnost sto je stetna za nasu bolest, ali nemogu da se setim sta mi je tada rekao. Kad sledeci put idem kod njega ima da ga pitam i javicu vam odmah.
Sad sam se setila da postoje dve metode na ispitivanje ANTI-DNA I ANA. On priznaje samo metod ELISA.
Redovno idem jednom godisno na bioenergicara i tako se drzim sve ovih godina. Zadnjih tri godina od jake stresove pogorsalo mi se stanje vidim po nalazima, ali kad sam pocela da se druzim sa vama ovu godinu vidim koliko ste pozitivni i to mi daje snagu da ne mislim o bolesti.
Pozdrav do iduce mamice nek se drze samo tako i mislim da sam vam malo pomogla sa odgovora. VOLI VAS VIKI 40......
VIKI_40 is offline  
Old 09.02.2008., 02:01   #1012
Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post
pozdrav , imam jedno pitanje ...
imala sam spontani u 5 mjesecu trudnoce , i radila sam pretrage jedino mi je LAC bio 1,2 a normalno je do 1,3 ...i sada sumljaju na lupus ..makar je meni krvna slika odlicna , nikada nisam bolesana ..uvijek sve 5 ...
kako se lupus dijagnosticira ?
kojim sve pretragama?
Zdravo Tvitica
Secam se da meni su pratili da ispitam u labaratoriji ovo: AST, ALT, CPK, LDH, urea, kreatinin, acidum urikum, bilirubini, IgA, IgM, C3, C4, CRP, urin, lipidi, holesterol, trigliceridi, ANA, anti-ds DNA, lupusni kletki, Anti-DNP, Anti-Ro (SS-A) Anti-La (SS-B) Anti-CCP antibodies. Nisam ti pisala za krvnu sliku zasto kazes da ti je super. Meni se pogorsala krvna slika posle 9 godina otkako su mi dijagnosticirali lupus. Kad uradis sve pretrage pisi.
VIKI_40 is offline  
Old 09.02.2008., 04:01   #1013
Quote:
LVI kaže: Pogledaj post
Ma samo ti pitaj sto god zelis... zato smo i ovdje a ja cu sve "priznati"

Dakle, priznajem da me je totalna frka svega... i poroda i svega sto dolazi nakon toga (iako nakon svega sto sam prosla sa lupusom - to ne bi trebalo biti nista strasno), ali na lupus sam se vec bila navikla, pa je postao dijelom svakodnevnog zivota, a i nastrebala sam sve sto se moze naci o lupusu, pa nije nepoznanica.

A porod... tj carski rez... beba... dojenje... itd. Hmm... totalna nepoznanica! Dakle, kada to izanaliziramo - strah me je nepoznatoga! I svoga vlastitoga neznanja oko svega toga, jer ja nemam blage veze niti kakav ce to biti osjecaj, niti da li ce sve biti OK, niti sto sama sa sobom i sa bebom kada dodjemo doma (a moj muz zna jos manje ). OK - doci ce moji mama i tata... ali ipak!

Strasljivo je to sto ce to dijete biti moj najveci "uspjeh" u zivotu (narocito nakon 2 spontana i godina i godina lupusa) i najvjerovatnije meni najbitnije bice na ovoj planeti, a samim time dolazi ogromna odgovornost, pa i strah... Zeznuto je ovo!

U jednu ruku - jeeedva cekam kada ce beba doci da ga mogu vidjeti, da ga mogu zagrliti i drzati u narucju. Zanima me kako ce izgledati, kako cu se ja osjecati kada ga prvi put primim u ruke, kako ce se moj muz osjecati... zanima me da li cu se "promjeniti" kada postanem mama i kako ce se nas zivot promijeniti... (a i zanima me da li ce mi pas pasti u totalnu depresiju, jer smo mi ovoga psa razmazili i pretvorili u jednu veeeeliku bebu koja bi se samo grlila). Meni je vec nje zao - unaprijed!

A onda... na drugu stranu me taaaako frka svega toga... da bi ja najradje ostala jos duuuugo trudna, jer sada barem znam kako ovo ide i kakav je osjecaj pa neke me muzi zgaravica i neka noge naticu... sve je to OK(mozda sam ja luda, ali eto tako se ja otprilike osjecam)

Kako si ti? Jesi ozdravila?
wow ovo je stvarno iscrpan odgovor. normalno je da se bojiš, sve se trudnice boje (ne pričam bezveze jer sam pričala s puno cura dok su bile trudne- od moje best frendice i susjeda nadalje, kad god dođem doma okružena sam bebačima od svih njih ). vjerujem da će sve biti ok i da ćeš se snaći s bebom kada dođe na svijet. sve trudnice i mame je strah da nešto krivo ne naprave ali dosad nijedna koju znam (a očito ih znam puno) nije ništa zabrljala. samo jedno moraš napravit, što je svima teško, ne razmazit bebača. znam da će ti to biti jako teško jer ti je to prva beba i bit će ti centar svijeta ali nesmiješ ga razmaziti kako god bilo. moja najmlađa seka je bila stalno bolesna i po bolnicama kad je bila mala i razmazili su ju jer su mislili da nije u redu od njih da uvode neku stegu bolesnom djetetu. sad ima 11god i katastrofa je, totalno raspuštena i ništa ne sluša. kad su moji starci shvatili šta su napravili već je bilo kasno. nemogu ju nikako "disciplinirati". preporučam ti da to pokušaš izbjeći. toliko zasad od mene. neznam što da više napišem...


nisam još ozdravila, još me muče sinusi ali valjda će uskoro proći. sve si razmišljam da odem po još jednu kuru antibiotika jer očito prošla nije bila dovoljna.
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Old 09.02.2008., 07:57   #1014
Quote:
VIKI_40 kaže: Pogledaj post
Zdravo Tvitica
Secam se da meni su pratili da ispitam u labaratoriji ovo: AST, ALT, CPK, LDH, urea, kreatinin, acidum urikum, bilirubini, IgA, IgM, C3, C4, CRP, urin, lipidi, holesterol, trigliceridi, ANA, anti-ds DNA, lupusni kletki, Anti-DNP, Anti-Ro (SS-A) Anti-La (SS-B) Anti-CCP antibodies. Nisam ti pisala za krvnu sliku zasto kazes da ti je super. Meni se pogorsala krvna slika posle 9 godina otkako su mi dijagnosticirali lupus. Kad uradis sve pretrage pisi.
pa na temelju cega su oni meni posumljli na taj lupus ???
u ponedjeljak i utorak idem vaditi krv ..pa kad dobijem nalaze javim se
tvitica is offline  
Old 09.02.2008., 12:31   #1015
Quote:
VIKI_40 kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Kalinka je voce - kod nas je ima samo u zimi i kad oljustis unutra ima sitne crvene kao riz i to je voce puno sa vitamina. E za magdanos neznam kako se zove kod vas, ali je zelene boje i koristi se puno u jela za kuhanje.
.....
Hvala Viki na odgovoru.

Kalinka je šipak - tvrde kore i pun sitnih crvenih 'bobica'.

Magdanos... ... ne mogu se sjetiti. A ništa. Pitat ću poslije na Društvenim znanostima. Moguće netko zna makedonski.

Ako se još nečega sjetiš, samo piši. Mi čekamo.

Evo zauzvrat. Ako nisi znala (već smo pisali) toliko hvaljena ehinacea za imunitet nama je zabranjena.
fermina-daza is offline  
Old 09.02.2008., 12:36   #1016
koliko se cekaju nalazi na pretrage za lupus ????
tvitica is offline  
Old 09.02.2008., 12:36   #1017
Quote:
LVI kaže: Pogledaj post
Evo i danas sam se sjetila pustati mu glazbu dok radim... Nakrcala sam iPod sa jednim brdom klasicne glazbe i to vec svira satima... Evo upravo slusamo Schubert-a...
Svaka čast na glazbenom izboru. Schubert je sjajan...
fermina-daza is offline  
Old 09.02.2008., 14:35   #1018
Quote:
LVI kaže: Pogledaj post
A mogla bi ga nazvati Victor Lupi (ili u prijevodu Pobjednik Lupusa )... muz bi vjerovatno mislio da sam luda potpuno!

Rekla sam ti ja da "mora" biti Viki

Drago mi je da si dobro...svi tvoji strahovi su normalni!

Da te "utješim",ne znam dal' je gore kad se bojiš nepoznatog ili poznatog.......zapravo isto je...dao Bog da jednog dana ovako iščekujemo i Vikicu....pusa i sretno
Anteana is offline  
Old 09.02.2008., 15:37   #1019
Ne znam da li je ono zeleno povrce mozda brokuli,ali znam da se ovo povrce preporucuje gotovo kao lek kod SLE i karcinoma,zbog svog izuzetnog sastava, koji je tako blagotvoran za imuni sistem.A opste je poznato da je pad imunog sistema odgovoran za obe ove bolesti.Pre par godina,cekajuci sa ostalim zenicama ispred imunoloske ambulante,onako ocajno,kao pred streljanje u strahu od novih rezultata,primetila sam jednu mladu zenu,koja je odudarala od vecine,ne svojim izgledom,jer sve mi toliko licimo,nego svojom odlucnoscu i verom."Ne,ovako dalje ne ide!Ni jednu tabletu vise,ubise me kortikosteroidi,a nalazi losi!Vi kako hocete,ali ja okrecem list!"Govoreci ovo izvadila je list hartije na kojoj je bila slika brokulija i detaljno opisano njegovo dejstvo kod autoimunih bolesti.Procitala sam na brzaka deo teksta i sa divljenjem gledala u ovu mladu osobu koja usla u ambulantu i saopstila svojoj dr. da odustaje od dalje medikamentozne terapije na svoju odgovornost.Nikada je vise nisam videla.Zao mi je zbog toga,ali se i radujem,jer sam sigurna da je dobro.Zena je iz Hrvatske,a sestra joj zivi u Americi i salje joj informacije o najnovijim nacinima lecenja SLE.Kad god se setim nje,pomislim na tebe,draga LVI i na tvoju odlucnost.Sve vas pozdravljam!
Megan243 is offline  
Old 09.02.2008., 17:07   #1020
Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post
koliko se cekaju nalazi na pretrage za lupus ????
Ja san čekala skoro mjesec dana.
Ma nemoj se brinuti. Bit će sve OK. Ja sam u Rijeci dobila pozitivan anti ds DNA, a kad sam ga ponovila u Zagrebu za 15 dana bio je negativan. Tako vjerujem da će i Tebi bit negativan. Meni je isto krvna slika bila potpuno uredu. Ja mislim da su najvažnije pretrage za lupus anti ds DNA i ANA.
Javi kad dobiješ nalaze!
kiki-ri is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.