Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2008., 15:49   #1
Iskustva s psom i podstanarstvom

ja i moj dečko planiramo unajmiti stan, no imamo psa... Tražeći po netu zaključila sam da je to teško čak nemoguće pa bih htjela vaša iskustva ili iskustva prijatelji ili poznanika na tu temu...
Može i par savjeta za razgovor u vezi stana, reči preko telefona ili kasnije?
Što očekivati? Jeli moguče da dobijemo stan da nije prastar i rasturan?
Pas je inače mali i jao dobro odgojen, naučen biti u stanu i sam za vrijeme našeg odsutstva...
zdenifisch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 16:14   #2
Odmah sve reći je najbolje, ima raznih ljudi i ćudi, barem nećete gubiti vrijeme i gledati stan u koji netko ne želi primiti psa. Neki ne žele pušače, neki djecu, neki pse, eto zato odmah rasčistite, moji prijatelji su unajmili stan i nitko nema ništa protiv njihovog boxera, naći ćete već nešto, konačno za svoje novce!
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 16:26   #3
Ma glupost! Naravno da možeš naći stan u koji ćeš povesti psa. Ja živim u novouređenom, iznajmljenom stanu sa psom (koji je mom gazdi jako simpatičan). Mislim da, kad je riječ o iznajmljivanju stanova, je "problem" u ljudima, stanodavcima i podstanarima i međusobnom dogovoru, a ne u psima.

Odmah "priznaj" da imaš psa, no naučenog na život u stanu, da ne uništava, ne zapišava i tako to, pa ako su gazde normalni ljudi, iznajmit će vam stan bez obzira na psa. Meni su glupi ti prohtjevi tipa nesmije se pušit, radit djecu, imat ljubimca... Dok uredno plaćam stanarinu koju je stanodavac odredio (pa nek mi nabije 50 eura više za psa, nema frke), dala sam polog u slučaju da nešto uništimo (nemamo namjeru, ali nikad ne znaš što se može razbiti, ipak ŽIVIŠ u stanu), u stanu mogu što hoću (naravno, dok to ne smeta susjedima, ne uništava stan itd.).

Usput, i sama sam iznajmljivač i u stanu su trenutačno mlada obitelj i dvoje male djece. Ako hoće psa, neka si ga uzmu. Meni ok sve dok uredno plaćaju.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 16:35   #4
Evo ja sam sada to prolazila ..u podstanarski stan sam donijela štene..
sve je bilo ok...ja sam i previše pazila da malena ne bude "uočljiva" dok me jedan dan nije napao susjed da piša po liftu i laje..što nije bila istina..provjereno za lajanje..

Da sam samo rekla stanodavcu za psa "pljunula bi mu u lice"..medjutim nisam se usudila..

tako da smatram da je bolje odmah reći...i sve objasniti tako da ste mirni...ako ništa drugo onda zbog zlobe susjeda
__________________
"Nemojte misliti da je naklonost psa prema vama dokaz da ste divna osoba"
-Ann Landers-

www.sapica.hr
marta 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 17:49   #5
ma nista se ti ne brini, odmah reci da imas psa, da je divan, uredan, naucen na stan i nece biti problem.

moja frendica je samo stavila oglas u oglasnik da trazi stan i da ima psa, ne bi vjerovala koliko ljudi ju je zvalo!
i nikome nije smetao pas... imala je stanova na biranje... i to dobrih...
__________________
"Volim te ne zbog toga što si ti, već zbog toga što sam ja kad sam pored tebe." Gabriel Garciá Márquez
DaisyD is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 21:02   #6
trenutno živim u svom 4. podstanarskom stanu i do sada ni jedan gazda nije imao ništa protiv mog psa. odmah sam sve rekla, ali sam napomenula i da je super odgojen, da se nikad nije popiškio ni ništa drugo obavio u stanu, da ne grebe, ne laje previše i sve to. i evo, nitko nije nikad imao prigovora. a pomoglo je i to da smo imali preporuke od bivših gazda gdje smo sve živo mijenjali tj 'ostavili stan kakvog smo ga našli' dakle izbrisali svoje tragove.

eto..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 21:04   #7
Ohrabrili ste me, hvala...
dali bumo oglas i zvali brojeve s oglasnika imamo još dovoljno vremena valjda se bude nekaj našlo...
zdenifisch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 21:22   #8
U kojem gradu ste? Ako ste u Zagrebu, pošalji mi pm...nama iz stana odlaze dugogodišnji stanari, ali je garsonijera, zapadni dio Zagreba....i obožavamo sve životinje....
scottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 09:27   #9
Hvala na ponudi ali mi bi rađe 1.5 ili 2-sobni stan...
zdenifisch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 06:11   #10
evo da pitam tu ako tko zna u rijeci trba mi za prijateljicu stan u koji moze sa psom,mora hitno iz stana za 2 tj a imaju stafordicu koja je ljepo odgojena i sve obavlja vani,tu je jako tesko nac pa ako tko zna sta...
netreba bit velik stan niti namjesten
stefi051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 12:31   #11
Stan

Unatrag mjesec dana trazim si jednosoban stan (zapadni dio grada), no, cim kazem da imam kucnog ljubimca (yorkija) nista od stana. Mozda i nije tema za ovaj podforum, no, eto, ako netko zna ili cuje molim da mi javi.
Hvala
Jadra5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 13:13   #12
jadra, evo scottie par postova iznad nudi garsonjeru i prima ljude s ljubimcima pa ga kontaktiraj.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 16:11   #13
Zakasnila sam za stan od skottie
..pa i dalje trazim
Jadra5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 13:28   #14
ja ću vjerojatno uskoro iznajmljivat sobu u trosobnom stanu (na uporabi su i sve prostorije u stanu naravno). i kućni ljubimci ne sam dozvoljeni nego poželjni.
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 15:13   #15
Nisam za kombinaciju da sa nekim dijelim stan.
U svakom slucaju, hvala na ponudi, hella
Jadra5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 21:23   #16
evo sad cu ja skoro takav problem najvjerojatnije imat. ici cu zivit s braticem i spremni smo dat do 500,600 eura. al imamo dva psa i macka tako da...ne znam koliko cu uspjeti. a i ono mislim, koji je k.. tim stanodavcima...lijepo rijesimo ugovorom kod j. biljeznika da sve osteceno popravljamo mi i koji ga k.... boli kaj ce pas izgrist il kajjaznam. mislim nece nis izgrist jer zivi u stanu oduvijek al rijec je o rottu i westiju....bah..muke...
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 23:19   #17
Stan od 42 kvadrata na Bundeku (Središće), slobodan za iznajmiti, ljubimac OK. Čist, novi podovi, puno prirodnog svjetla.
098 416 964
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 23:55   #18
stavila sma u oglase, sopot, 60 i nešto kvadrata, mogu i ljubimci.
2000kn + režije
što je ok cijena za tako velik stan
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 11:33   #19
mi kad smo tražili stan u vž, par ljudi nam je odbilo radi mačke... a sad smo kod jednog jako dobrog stanodavca, i nikad nije ništ rekel an naš zoološki vrt, jer čovjek jako voli životinje (imali smo hrčke i dvije mačke, sad su dvije kornjače, mačka i pas). kad smo tražili stan, odmah smo navodili da imamo mačku, tak da ne gubimo vrijeme.

a sve je stvar toga koliko budući stanodavac voli ili ne voli životinje, tj. koliko mu je to uopće važno ima li netko životinje ili ne.
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 13:13   #20
Quote:
kad smo tražili stan, odmah smo navodili da imamo mačku, tak da ne gubimo vrijeme.
ovo se sad ne tiče tebe osobno tiki-vz, samo koristim kao primjer.

ne razumijem kako netko tko traži stan može ne reći da ima ljubimca. stvarno mi nije jasno. istina je da se takvi stanovi odnosno stanodavci teže nalaze, ali ako odmah naglasiš da imaš ljubimca - svaka je daljnja rasprava o tome smiješ ga imat ili ne, riješena. mi smo svojevremeno tražili stan, a imali smo psa i mačka. našli smo ga, bogu iza nogu, ali smo našli
__________________
If a dog will not come to you after having looked you in the face, you should go home and examine your conscience.
Slucajnigost is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.