Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 06:49   #1
Simptomi Euthyrox

Dragi svi ,
štitnjača mi je uklonjena zbog papilarnog karconima prije više od godinu.
Pijem Euthyrox. Na zadnjoj kontroli , TSH je ispod minimale, FT4 jako visok. Dr. kaže da se mora TSH držati nisko i da sam po nalazima u hipertireozi. Međutim, javila se nervoza, anksioznost, nesanica ....
Ima li vas da ste u istom košu i kako to rješavate ?
Ne da mi se trošiti kojekakve Helexe i Misare pored ovog ...
Hvala.
Alibaka is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 09:26   #2
Quote:
Alibaka kaže: Pogledaj post
Dragi svi ,
štitnjača mi je uklonjena zbog papilarnog karconima prije više od godinu.
Pijem Euthyrox. Na zadnjoj kontroli , TSH je ispod minimale, FT4 jako visok. Dr. kaže da se mora TSH držati nisko i da sam po nalazima u hipertireozi. Međutim, javila se nervoza, anksioznost, nesanica ....
Ima li vas da ste u istom košu i kako to rješavate ?
Ne da mi se trošiti kojekakve Helexe i Misare pored ovog ...
Hvala.
Meni je uklonjena polovina štitnjače, zbog adenoma, prije operacije sam bila u blažoj hipertireozi - imala sam ubrzan puls, anksioznost i nesanicu. Odmah po uklanjanju adenoma - u nekih mjesec dana uveli su mi supstituciju. Euthyrox pijem već 27 godina! Počela sam sa 50, ali redovnom kontrolom hormona, svakih nekoliko godina mi je povećavana doza - sada sam zadnjih desetak godina na 100, a dva dana u tjednu 125. Ali UVIJEK su nalazi morali biti u granicama normale, čim bi otišli izvan granica, korigirali su mi terapiju!
Jedino vrijeme kad sam se loše osjećala je bilo nakon operacije kad sam skliznula u hipotireozu! Čim su mi izregulirali dozu, osjećam se sasvim dobro i nemam nikakvih simptoma.
Meni nikad u ovih 27 godina nisu rekli da trebam držati tsh snižen. Kod mene je bila i druga dijagnoza, tako da možda moj slučaj nije relevantan, ali ako se loše osjećaš, onda možda ne bi bilo loše potražiti drugo specijalističko mišljenje
Bluebell62 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.