Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2003., 14:25   #41
Moj decko ju je prije par mjeseci prebolio, ja ju nisam uspjela pokupiti (moze biti da sam ju preboljela kao vrlo mala). Tjedan dana je bio u bolnici dok mu nisu napravili sve pretrage, a onda su ga pustili na kucnu njegu.

Temperatura ga je drzala nekoliko tjedana, i grlo mu je bilo koma (nije mogao par dana uopce gutati ni nista). Za grlo sam mu radila caj od kadulje s kojim je samo ispirao grlo (caj je odvratan, ali pomaze). Puno nemasne juhe, kuhane hrane i opcenito ono sto mozes naci kao prehranu za jetrenu dijetu.

Najvaznije je to odlezati (i nakon sto temperatura prestane), da ne bi slezena pukla. On je bio oko mjesec dana sve skupa na bolovanju i nalazi su mu nakon "kucne njege" bili savrseni
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 15:06   #42
što se tiče prenošenja, pallas je uglavnom sve rekao.
ja sam je prebolila u srednjoj školi. imala sam neke komplikacije pa upozoravam:
započelo je anginom pa sam bila tjedan dana na antibioticima. koza od liječnice nije prepoznala o čemu se radi pa mi je nakon tjedan dana na kontroli (pojavila sam s s visokom temperaturom i iznemogla) prepisala još dodatnu rundu. na drugu kontrolu sam se jedva dovukla s obostranom upalom pluća.
tu joj je tek postalo dovoljno sumnjivo da me pošalje na krvne pretrage. a tamo su i jetrene probe bile koma.
takao je moj mononukleozni pad imuniteta suma sumarom bio: angina, upala pluća i hepatitis. i to sve u isto vrijeme.
znam da sam mjesec dana bolovala i to veći dio pod visokom temperaturom, bila kost i koža i dosta se dugo oporavljala

prema tome, ako se ne liječi i ne miruje, može se poprilično iskomplicirati
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2003., 19:21   #43
Angry Mononukleoza?

ovako...ne znam je li ova tema već bila i ako je bila,molim vas link,a ako ne,pomoć


dakle, postoji velika šansa da dečko moje cimerice ima mononukleozu,no to će saznati tek u utorak,a do onda ćemo i ja i ona gristi nokte...no,je li moguće da se taj virus prenese uopće prije nego se simptomi uopće razviju, jer je ona zadnji kontakt s njim imala prije toga, tj. dva dana prije nego je on obolio.
ako ima on, kolika je šansa da je dobi ona, i kolika da ja od nje se zarazim (odmah maknite perverzne pretpostavke ) samo preko čaše ili tako nešto...jer bi time obolio i moj dečko itd itd..

puno hvala na eventualnim odgovorima
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.

Zadnje uređivanje Tinach : 19.12.2003. at 23:36.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 14:43   #44
pa naravno da se ne prenosi samo poljupcem pa dobila je naziv taj jer se prenosi slinom dakle ti mozes pit iz iste case kao ta osoba i pokupit mononukleozu, kuzis...

a, mene zanima jel istina da i kad se preboli ostane nam virus u tijelu i moguce je da se netko zarazi iako smo mi "preboljeli"? anywayz... nadam se da se nikad necu nac u tako nekoj situaciji pa poludila bi da imam temperaturu po 2 tjedna...
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 18:24   #45
Lightbulb

nemresh nikog zaraziti, neg se postaje otporan...razvijes anti-tjela na taj virus...
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 11:45   #46
Unhappy mononukleoza...

Dakle ovako...imam jednu prijateljicu koja je negdje u 1-2 mjesecu imala mononukleozu. Sad je ona to prebolila, al sam gledao još prije na netu i vidio da virus u tijelu ostaje doživotno. To i ne bi bio neki problem (za mene), da jednom prigodom prije 2 dana ja nisam potegnuo piva iz iste (njene) čaše. E sad, kako se virus prenosi slinom - mene zanima, blago rečeno - JESAM LI ZARAŽEN? Koliko dugo su osobe zarazne za okolinu? Od simptoma nemam ništa, ali i ovako i onako piše da se prvi simptomi javljaju tek za 4-6 tjedana...

Znači ako sam dobio - oko sredine 5 mjeseca...
__________________
bolje se roditi bez kurca nego bez sreće. ako je sreće, narast će.
Ali G is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 11:55   #47
gotof si!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 14:23   #48
Jesi napisao oporuku?

To sto ce ona imati virus dozivotno ne znaci da je zarazna dozivotno, nema nazalost striktnog odgovora, jesi li se zarazio ovisi o puno cimbenika, i o tvom i o njezinom imunoloskom sustavu, ali i da jesi - nije smak svijeta. Jedino, morat ces malo pripazit na alkohol
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 14:27   #49
mrtav

ma taj virus kod nje vise ni ne mora bit, jer virus mononukleoze MOZE ALI I NE MORA ostat u tijelu bolesnika od 1 mjeseca do 1 godine - tako da to stvarno ovisi o puno stvari.......i kod mene je netko doma nedavno imao mononukleozu, al ja nisam dobila, ili bar jos ne znam da jesam
__________________
mind is a sad thing to waste, so make sure that if you do waste it that it is worth it.
khiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 16:02   #50
Ma moze se prenijeti, a ne mora! Ovisi koliko imas srece! Ovisi valjda o tijelu i ko zna kojim jos kemijskim cimbenicima... Ja sam je isto prebolio i nitko iz moje okoline je nije pokupio od mene. Barem ne jos. Cak ni moja cura! Inace, inkubacija moze trajati dosta dugo; i po nekoliko mjeseci... Tak da se moze desit da ti se simptomi pocnu javljat tek na jesen... Ovisi...
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 16:57   #51
wuhu... znači idem pit dok mi nešt ne bude...
__________________
bolje se roditi bez kurca nego bez sreće. ako je sreće, narast će.
Ali G is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 22:26   #52
ma ne trebas se vjerojatno nista brinuti
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 23:59   #53
evo ja sam spojila topice

nadam se da se ne ljutite ali smatram da je pallasov odgovor koristan
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 19:59   #54
Mononukloza

No,dobio sam to sranje,od proslog tjedna iam upalu grla zadebljali vrat ,slezenu ijetru. jel se zna jel mogu normalno ic van
znam danesmem piti da moram djetu drzat..

ŽENE_SU_KRIVE_ZA_SVE
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 23:13   #55
Preporuca se mirovanje, jer ako ti je slezena natekla onda zbog previse kretanja moze puknuti. A onda ces tek imati problema
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 00:16   #56
Hrvoje s tim se nije za šalit

Lei ti pravo kaže, ako se ne liječi i ne miruje slezena ti zaista može puknut i onda si gotov, šlus, mortus....

evo pročitaj si više o tome tu: http://www.medicina.hr/clanci/infekt...t_poljupca.htm

i briši kod doktora!!!!

i javljaj kako si
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 00:22   #57
Miruj.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 07:52   #58
Ček malo , pa zar to nije nešto kao gripa? I kako baš znam da to imam. Ima li još simptoma osim gorenavedenih. Da li to doktor može utvrditi bazirano samo da pregledu? Ovo pitam jer mi nikad to nije bilo dijagnosticirano. Iimam gripu i slične pizdarije svake godine ako ne i više puta i svaki put kad sam otišao kod doktora ona uopće nije istražila mogućnost da imam upravo mononuklozu. I kakva sad slezena???
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 11:12   #59
Quote:
Sheky kaže:
Ček malo , pa zar to nije nešto kao gripa? I kako baš znam da to imam. Ima li još simptoma osim gorenavedenih. Da li to doktor može utvrditi bazirano samo da pregledu? Ovo pitam jer mi nikad to nije bilo dijagnosticirano. Iimam gripu i slične pizdarije svake godine ako ne i više puta i svaki put kad sam otišao kod doktora ona uopće nije istražila mogućnost da imam upravo mononuklozu. I kakva sad slezena???
Naprave se analiza krvi, bris grla i nosa i po tome se vidi da li imaš mononukleozu. Inače možeš posumnjati na nju ako uz tipične simptome gripe osjećaš i bol u vratu (ja sam osjećao bol u zadnjem dijelu vrata) i jaku bol u grlu.
@Purger@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2004., 11:44   #60
moja je frendica lezala u zaraznoj bolnici kada je imala mononukleozu pa mi bas nije sad pretjerano jasno sto ti radis doma
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.