Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2009., 10:44   #41
Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
Evo i tablice za izračunavanje bodova.
i kaj sad s tim bodovima? kakvo to ima značenje?
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 13:34   #42
Da li ja mogu doseći svoju sreću i kako sa Fortunom u Raku konjukcija Mjesec...
(Mjesec vlada 3. i 4. kućom)...a s obzirom na nesretnu Veneru na Algolu u opoziciji sa Uranom ????

Pitam jer me ova fortuna usmjerava prema obitelji i domu,a kako napraviti sretan brak i siguran dom pun dječice sa ovako-nekako ne baš sretno postavljenim brakom i ženskim principima?
Petlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 22:01   #43
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
i kaj sad s tim bodovima? kakvo to ima značenje?
Zbrajaš, oduzimaš i vidiš je li ti stvarno točka sreće.
Ja imam 4 boda za 11. kuću i 5 bodova zato što je izvan 17 stupnjeva od Sunca, ali i -5 zato što je u Škorpionu, dakle mizerna 4 boda.
Tu se kao računaju samo egzaktni aspekti, pa mi ovaj T-kvadrat nije oduzeo dodatne bodove.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 15:11   #44
Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
Zbrajaš, oduzimaš i vidiš je li ti stvarno točka sreće.
Ja imam 4 boda za 11. kuću i 5 bodova zato što je izvan 17 stupnjeva od Sunca, ali i -5 zato što je u Škorpionu, dakle mizerna 4 boda.
Tu se kao računaju samo egzaktni aspekti, pa mi ovaj T-kvadrat nije oduzeo dodatne bodove.
he he! znam da ih zbrajam
imam ih 10- to znači da je stvarno točka sreće? i kakvo ona uopće ima značenje...
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 16:01   #45
Tijelo, zdravlje, bogatstvo, dobre okolnosti - točka materijalnog blagostanja u tradicionalnoj i prediktivnoj astrologiji.

To je kao neki tradicionalni midpoint AC, Sunca i Mjeseca. Ima svoj voljni i duhovni ekvivalent, Lot of Spirit, a različito se računaju ovisno je li ti Sunce iznad ili ispod horizonta u natalnoj karti.

Tih arapskih točaka ima jako puno, za sve kombinacije planeta, AC i MCa.

Zadnje uređivanje veruschka : 06.01.2009. at 16:43.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 16:58   #46
Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
Zbrajaš, oduzimaš i vidiš je li ti stvarno točka sreće.
Ja imam 4 boda za 11. kuću i 5 bodova zato što je izvan 17 stupnjeva od Sunca, ali i -5 zato što je u Škorpionu, dakle mizerna 4 boda.
Tu se kao računaju samo egzaktni aspekti, pa mi ovaj T-kvadrat nije oduzeo dodatne bodove.

ne tuguj,moja tacka srece je u skorpiji u 8 kuci 0 JMC i imam 12 bodovatoliko o sreci u zivotu!!!!!
Kocka je bacena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 16:58   #47
Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
Zbrajaš, oduzimaš i vidiš je li ti stvarno točka sreće.
Ja imam 4 boda za 11. kuću i 5 bodova zato što je izvan 17 stupnjeva od Sunca, ali i -5 zato što je u Škorpionu, dakle mizerna 4 boda.
Tu se kao računaju samo egzaktni aspekti, pa mi ovaj T-kvadrat nije oduzeo dodatne bodove.
ne tuguj,moja tacka srece je u skorpiji u 8. kuci 0 JMC i imam -12 bodovatoliko o sreci u mom zivotu!!!
Kocka je bacena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 22:40   #48
Ovo je neka ptolomejska tabela, možebit da je malo zastarjela. Nisam znala da se u to doba toliko inzistiralo na egzaktnim aspektima, i to u stupanj.

Ima još jedna fora s Pars Fortunae iz helenističke astrologije, a to je da se početak znaka u kojem se nalazi uzme kao prva kuća, kako se to tada radilo, kuća=znak.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 22:56   #49
Kako interpretirati POF koja lezi na Saturnu ? Zvanicno
bi se radilo o vrlo negativnom aspektu, ali ja ne vjerujem
u tako sablonska objasnjenja

Koje bi bile npr. jake strane tako pozicionirane fortune ?
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:14   #50
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Izračun točke fortune

Virni malo stranice 17. i 18. Astrohelpa, tamo smo već pisali o tome.
na ovoj stranici su date dvije formule, koliko sam shvatila to idem u odnosu na to jesam rodjena AM ili PM? ja sam si racunala sa AM pa je u strijelcu... na astro.com dobijem to ako oznacim da racuna dnevnu formulu (to je valjda to)... jesam li ja to dobro uradila?
kako se gleda na tu tacku za aspekte? uzima li se neki manji orbis ili...?
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 23:53   #51
mislim da pars fortunae ne može značii nešto loše (pa čak ni kada je u 'konjukciji' sa saturnom)

to smatram zato što to nije neko fizičko tijelo, to nije masa koja putuje svemirom i svojim magnetnim / gravitacijskim poljem vrši utjecaj na nositelja natalne karte..kao ostale planete i sateliti...
to je imaginarna točka, dobivena matematičkim izračunom...ona govori o nekom sjecištu energija unutar svake natalne, koje bi bilo posebno povoljno - barem ju ja tako shvaćam

tako da ako se POF nasadila na nečiji saturn...samo može isticati pozitivne strane, ili potrebu da se razviju pozitivne osobine tog planeta kroz život...kako bi čovjek doživio potpunu sreću...
npr, ozbiljnost, trezvenost, koncentriranost, usredotočenost..
ili podcrtava te osobine u natalnoj koja obiluje takovim kvalitetama, ili pomaže saturnu samom da u nekoj raspršenoj i lepršavoj natalnoj sažme tu energiju i fokusira ju u ostvarenje nekog cilja
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 12:25   #52
Quote:
n.gemini kaže: Pogledaj post
na ovoj stranici su date dvije formule, koliko sam shvatila to idem u odnosu na to jesam rodjena AM ili PM? ja sam si racunala sa AM pa je u strijelcu... na astro.com dobijem to ako oznacim da racuna dnevnu formulu (to je valjda to)... jesam li ja to dobro uradila?
....pročitaj pažljivije na onoj str. foruma jer je tamo pisano što i kako. Točka Fortune se računa uvijek: ASC+Moon-Sun.

P.S. Evo izračunah ti - da u strijelcu je na 3º 37'.
Quote:
kako se gleda na tu tacku za aspekte? uzima li se neki manji orbis ili...?
Gleda se kao na osjetljivu točku u natalnoj karti (to nije planeta). Orbis - do 3º maksimalno.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 21.01.2009. at 12:32.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 21:43   #53
Točka Fortune se tradicionalno računala Ascendant + Sun - Moon ako je Sunce ispod horizonta.
Ali moja je intuicija da ne bi trebalo miješati sisteme, te arapske točke odišu fatalizmom, ne treba ih psihologizirati.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 00:00   #54
Što se tiče Točke Fortune postoje dva stajališta.

• Jedno je ono tradicionalno, tj. da se Točka Fortune računa po uvijek istoj formuli: ASC+Moon-Sun. Također točka koja se računa po: ASC+Sun-Moon je Točka Duha.

• Drugo je da se ona računa različito u ovisnosti o dnevnom/noćnom rođenju.




Napomena:

Astro.com računa Točku Fortune u ovisnosti o dnevnom/noćnom rođenju ako se ne stisne opcija pri dnu s desne strane:
"always use day formula for Pars Fortunae
(standard is: different formula day/night)"


...a kada se ta opcija označi izračuna se tradicionalna Točka Fortune: ASC+Moon-Sun.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 21:56   #55
hvala Fish
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 16:16   #56
da to me zbunjivalo ,po ovom prvom mi je u 2kući u lavu ,a po drugom u 12 u blizanicima
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 01:30   #57
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
da to me zbunjivalo ,po ovom prvom mi je u 2kući u lavu ,a po drugom u 12 u blizanicima
bili mi tko prokomentirao fortunu da li je dobra ili loša
u12.u blizancima -čitala sam da to nije povoljno mjesto za fortunu

http://i387.photobucket.com/albums/o.../fortuna-1.gif
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 20:56   #58
... da li Fortuna ima nekakvo značenje u natalnoj karti, meni je fortuna u 5. polju, u polju vage?
nastasja2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 20:05   #59
@fish što znači kada mi je Fortune (Škorpion) u 7. kući (Škorpion) - nešto dobro jelda?
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 13:16   #60
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
@fish što znači kada mi je Fortune (Škorpion) u 7. kući (Škorpion) - nešto dobro jelda?
Točka Fortune ima vrlo intrigantni naziv, ljudi se lako zapale čim ga čuju...odmah bi svi to sebi izračunali kao da će spoznajom tog podatka dobiti listić koji nosi sedmicu na lotu, a onda slijedom stvari otići na Havaje i do kraja života ne morati ništa raditi. No u osnovi mislim da bi prije takve "reakcije" bilo dobro promotriti što točka Fortune uopće predstavlja.


Točka Fortune je osjetljiva točka koja gledajući njenu "formulu" nastaje sintezom Sunca, Mjeseca i točke ASC...a upravo ta tri faktora su tri generalna i temeljna činioca svakog ljudskog karaktera (života). Dakle, Sunca koje simbolizira svjesni ​​identitet i svjesni cilj, Mjeseca koji simbolizira osobne, emocionalne i nesvjesne težnje i ASC-a koji predstavlja našu vidljivu osobnost i način na koji se ona očituje u materijalnoj ravni. Zato odnos između ova tri elementa nazvan točka Sreće pokazuje mjesto u kojem se na naš bazični astrološki portret, naše Sunce, Mjesec i ASC mogu integrirati.

Dakle, ta točka svojom pozicijom u znaku i polju pokazuje područje života u kojem možemo postići "istinsku sreću". No moramo znati da ta točka nije "fizičko tijelo", ona nije nosioc dinamike u natalnoj karti kao što su to planetarna tijela da bi ona mogla "fizički" utjecati na "sreću" - to je imaginarna točka u kojoj se bazični dijelovi vaše svijesti susreću i u kojoj ujedinjeni nalaze ispunjenje.

Drugim riječima ta točka je spoj energija koji pokreće ono nešto u ljudskoj svijesti gdje naše biće dolazi u stanje koje on zove: "Sretan sam". No, "ideja sreće" uvijek ostaje apstraktan pojam ukoliko pojedinac ništa ne čini da bi ju zajedničkim naporima tih čimbenika ostvario.

Zato se "formula" kojom moramo pristupiti ovoj točci odnosi na "njegovanje i uzgoj"...ta točka je poput onog mjesta u vrtu života u kojem će naša biljka najbolje uspjeti, točka u kojoj će ona donijeti najveće i najljepše plodove.


Znak u kojem se nalazi naša osobna točka Fortune donosi nam korist i on u osnovi predstavlja osobine koje ako ih razvijamo nama mogu donijeti ispunjenje - sreću. No "bogatstvo" koje nosi ova točka ne mora nužno biti materijalne prirode, to ovisi o znaku i polju u kojem se nalazi. To može biti intelektualno, emocionalno ili duhovno "bogatstvo"...može se reći da na dubljoj razini ova točka predstavlja točku zadovoljstva koje proizlazi integracijom naših vanjskih i unutarnjih, svjesnih i nesvjesnih potreba.


Pa sada ti na kraju reci - što misliš gdje je tvoja Srećica?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.