Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2005., 15:01   #41
Quote:
placebo kaže:


pitam vas za brušenje zato što znam tipa koji izgleta cijeli stan tako da su zidovi ravni ko staklo, a bez milimetra brusnog papira.. e TO je fakat umjetnost
nemoj se ljutiti, ali duboko sumnjam u to
ako i uspije sto je slucaj jedan od milijun,
koliko dugo to radi?
jesi li bila cijelo vrijeme prisutna kad je to radio?
da ne mora povuci onaj spoj izmedu stropa i zida s smirglom da to izgleda obradeno tj, kako treba, veoma tesko za povjerovati???

majstor koji je meni to radio, bio je brz, ali morao je IPAK posmirglati, bilo je malo onih viskova gleta
(i to morao si se zagledati da bi nasao crtice )

jedino ako je bilo, kao nije smirglao, ali zato je navaljao debelu mustru boje za zid (citaj farbao na GUSTO) u jednom sloju da pokrije nesavrsenosti.

toj umjetnosti pogoduje i savrsena podloga kao super ravan zid nakon strojne zbuke koji izgleda tako kao da se i ne treba gletati

btw. mislim da na moru bas i ne gletaju, samo pokrece zaribanu zbuku unutra, to mi bas i nije jasno zasto???
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2005., 20:05   #42
nemoj slučajno impregnacijom na debeli sloj gleta!!!!!!!!

znam to iz vlastitog iskustva
IQ500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 22:19   #43
mislim da se impregnacija uglavnom stavlja prije gletanja
(barem tako navode u cjenicima,
struganje
impregniranje
gletanje
krecenje),
a ako je predebeli sloj glet-a, pucao bi vjerojatno i kad bi ga poceo kreciti ustvari navjerojatnije nakon nekog vremena
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 08:12   #44
Nisam stavljao niskakvu impregnaciju. Gleto sam S Teranilom od SAmoborke, koji ide do debljine od 4mm. Mislim da uglavnom nisam ili sam malo premašivao tu debljinu. JAvim kako je bilo. Farbat ću s običnim karbonovim krečom. Valjda dvije ruke. Koliko je preporučljivo ruku, dvije gušće ili tri rjeđe? Ako je glet deblji?
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 08:30   #45
Quote:
placebo kaže:
btw. brusite li vi zidove nakon gletanja?
Živio 100 godina onaj koji je izmislio onu genijalnu strugalicu u obliku poklopca od lonca. Svim gleterima preporučujem OBAVEZNO kupiti !
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 10:09   #46
Stugalicu? Gladilicu ili nešto za brušenje? Mislim da sam vidio nešto što ima držač ko poklopac od lonca al ne znam je li to to.
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 12:30   #47
Quote:
Prvi Vozač kaže:
Stugalicu? Gladilicu ili nešto za brušenje? Mislim da sam vidio nešto što ima držač ko poklopac od lonca al ne znam je li to to.
je, je to je to. Kad se glet masa posuši onda stim. Super stvar i ne treba nikakav šmirgl papir.
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 12:44   #48
Quote:
Prvi Vozač kaže:
Nisam stavljao niskakvu impregnaciju. Gleto sam S Teranilom od SAmoborke, koji ide do debljine od 4mm. Mislim da uglavnom nisam ili sam malo premašivao tu debljinu. JAvim kako je bilo. Farbat ću s običnim karbonovim krečom. Valjda dvije ruke. Koliko je preporučljivo ruku, dvije gušće ili tri rjeđe? Ako je glet deblji?
iskreno , nemam pojma
preporucila bih ti sipol jer mrak pokriva, fakat je bijela boja nema onu neku sivkastu notu kako neke boje znaju imati,a i ima impregnaciju i fungicid u sebi pa je malo jaca kemija za zidove
(po meni kvalitetnija)
ja bih isla 2 ruke, ali lagano mazanje ko po jajcima i ne previse vrtiti po jednom mjestu (srednje gustoce)
btw. kada mijesas boju, izmijesaj s rukom, tako sam vec vidjela par majstora da rade

pozdrav

ako ti je bed jos se raspitam kod nekog strucnijeg, mada imas tu houra, voyagera, fikusa i malera koji je ocito u procesu zimskog sna
aha, zaboravila sam majstora glazure,
Legu
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 20:07   #49
Gletanje

Ovako...u mome novom stanu zidovi su ožbukani da te bog sačuva-imam brda, doline, uglavnom vrlo reljefno Moram gletati nanovo, a para za majstora nema-e pa nema mi druge nego zasukati rukave i obaviti to sama Kažu da moram kupiti: Glet masu, gladilicu, valjak, lopaticu, četku, lojtrice za gor i dol-za to nema frke, ali mene strah da nešto ne zaje....i zato
tips&tricks molim: zid ima strojnu betonsku žbuku, preko toga je farban sa dva jadna sloja disperzivne boje, štogod da to znači
Trebam li stavljati kakav međupremaz, koju glet masu kupiti, koliko za stančić od 30 kvadrata...
Sila necista is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 21:00   #50
radje istrpi jos godinu dana i skupi lovu za pravog majstora
jedino ak nisi u mrak kondiciji, spretna s rukama te naoruzana lovom za vrece i vrece glet mase koje ces nakupovati da ispravis svaki svoj pokusaj
ovako ces potrosit lovu na svoje majstorske pokusaje, a poslije platit majstoru da to sve popravlja,
a cuj, taman do godisnjeg zavrsis
ja sam probala, i brzo odustala
uostalom ako ti je zbuka u brdima i dolinama, glet masom neces postici neka extra zaravnjanja
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 21:07   #51
Re: Gletanje

e ovako, treba ti jedna sira spahtla, gleter, valjak, boja, brusni papir i glet masa

prvo malo pobrusis zidove, zatim ih suhom krpom pobrises, onda uzmes glet masu sa spahtlom i stavis na gleter (gladilica), prislonis gleter na zid i povuces prema gore, onda ponovno po istom mjestu povuces sa gleterom jako stisnutim uza zid da pokupis suvisnu masu i tako cijeli zid, nakon toga smirgl u ruke i posmirglas (zapamti - sto bolje pogletas i vise materijala pokupis dok je frisko imat ces manje za smirglat a vjeruj mi to je zbog prasine puno teze), kad si posmirglao pogledas jel ima gdje pukotina pa to ponovno pogletas i kad se osusi opet posmirglas, i pofarbas u dvije ruke, ako uzmes npr. neku dobru boju tipa DULUX dovoljna je i jedna ruka jer je boja fantasticna

napomena, glet masu mozes kupiti u prahu pa sam raditi ali ja ti preporucam da uzmes onu JOBOL-ovu gotovu u kanti od 15 kg, 87 kn u Bauhausu, uzmes koliko ti treba, vec je gotova bas onako kremasta kako treba biti, ja sam snjom radio i super je, kad si gototv zatvoris kantu i to je to

napomena 2- gletanje u jednom sloju nesmije biti deblje od 2mm jer inace puca, pa kad se osusi opet naneses sloj do 2mm, nemoj samo pretjerivati, ako imas neku vecu rupu onda zatrpaj kanuf fugenfulerom (5kg 45 kn cca)
dondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 21:08   #52
btw mislim da ti se na moru inace bas i ne prakticira gletanje
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 22:12   #53
Quote:
chani kaže:
btw mislim da ti se na moru inace bas i ne prakticira gletanje
da, na moru ljudi obicno ostavljaju rupe u zidovima nepokrpane
radi bolje ventilacije..
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 22:39   #54
kad gledaš kako to drugi rade izgleda vrlo vrlo jednostavno, ali kad se upustiš u to i još ako ti je to prvi put.......... hehe puno sreće, ja sam to ipak na kraju prepustila majstoru
__________________
majstorica
majstorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 07:36   #55
Quote:
undercover kaže:
da, na moru ljudi obicno ostavljaju rupe u zidovima nepokrpane
radi bolje ventilacije..
nadu kvalitetnog zbukera koji ponovo napravi posao, pogledaj vikendice po otocima, obicno su na fino zaribane i samo se farbaju
uostalom nije rekla da ima rupe,
nego brda i doline (a to po meni ima totalno drukciju "konotaciju")
btw prije samog gletanja ide impregnacija ,
a gletanje sluzi za fino zaravnavanje zidova, samo ih napravi glatkim,a ona ima "brda i doline", a to se obicno rjesava ponovnim zbukanjem, jer sta se dogada
gleter je ravan i samo prati liniju zida, navlacio ga ti iz 4 smjera, opet ga ne mozes tako dobro izravnati jedino da ga zbukas glet masom sto opet nije dobro rjesenje (radi debljine nanosa i tim izazvanog kasnijeg pucanja)
betonfix moze nesto srediti na manjim problemima (kvadraturi), moze "zazbukat"i s njim,ali s njim je i tesko raditi i nije trajno rjesenje za njen opis btw iz tog opisa je ipak malo teze razluciti pravu situaciju

bio je negdje topik "prvog vozaca" s njegovim iskustvom prvog gletanja (koje je trajalo koliko tjedan, dva) koji je vrece i vrece glet nanosio na kuhinju, btw s tom kolicinom koju je on nabacao na kuhinju, pogleta se cijeli stan
nista se nije povratno javio da vidimo da li se taj njegov glet drzi ili je popucao cim je malo jace lupio vratima ;-)

uostalom sama je navela da u
njenom novom stanu zid ima strojnu zbuku i 2 sloja disperzivne boje,
STA TO ZNACI, da je po tvom (UNDERCOVER) uselila u roh bau,
a drugi put razmisli prije nego li beknes
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 08:32   #56
zaboravila sam spomenuti da strojna zbuka zna biti glatka ko staklo, tako da ti u masu slucajeva gletanje uopce nije potrebno
uostalom zasto nesto zovu gladilicom???
gletanje - zagladivanje zidova
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 11:07   #57
Quote:
chani kaže:
nadu kvalitetnog zbukera koji ponovo napravi posao, pogledaj vikendice po otocima, obicno su na fino zaribane i samo se farbaju
..................................

uostalom sama je navela da u
njenom novom stanu zid ima strojnu zbuku i 2 sloja disperzivne boje,
STA TO ZNACI, da je po tvom (UNDERCOVER) uselila u roh bau,
a drugi put razmisli prije nego li beknes
ne znam tko bi trebao razmisliti
ja na moru ne posjecujem vikendice, nego prave kuce u kojima ljudi zive cijelu godinu, sve imaju pogletane zidove, neki i tapete na zidovima, parkete na podu itd...
ne moras vrijedat ljude koje uopce ne poznajes, pa i mene

ne znam kako mozes dati ovaj komentar:
btw mislim da ti se na moru inace bas i ne prakticira gletanje
ja ne vidim nikakve razlike u kucama i stanovima ljudi na moru u odnosu na one u zg
a losih majstora ima svugdje
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 11:48   #58
pa i oko mene na Krku ima ljudi koji zive cijelu godinu gore, pa uglavnom imaju tu zbuku
a s vrijedanjem si ti prvi/a poceo/a
a zato sam rekla da mislim da se ne prakticira gletanje
velika je razlika izmedu MISLITI i ZNATI,
A VALJDA TI I ONAJ ZNAK confused ??? na kraju moje recenice nesto govori

i znam da postoji i razlog zasto neki ne gletaju na moru osim financijskog, a to vec je meni jaca nauka

i opet nije rijec o rupama na zidu, nego o brdima i dolinama
btw rupe na zidu se ne krpaju gletom
u vecini slucajeva
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 11:54   #59
Re: Re: Gletanje

Quote:
dondo kaže:

napomena, glet masu mozes kupiti u prahu pa sam raditi ali ja ti preporucam da uzmes onu JOBOL-ovu gotovu u kanti od 15 kg, 87 kn u Bauhausu, uzmes koliko ti treba, vec je gotova bas onako kremasta kako treba biti, ja sam snjom radio i super je, kad si gototv zatvoris kantu i to je to

bte ta gotova glet masa je za super ravne zidove ili se pak uglavnom koristi za zavrsnu ruku
jer cim je veca "rupa" ili pak neravnina, stavis ju u debljem sloju, scijedi se dolje

zato je za neravne povrsine bolji glet u prahu kojeg si doziras, hoces gusce ili rjede

za pocetnike je najbolji Ileglet koji je mekan i da se lijepo oblikovati, ravnati /peglati) po zidu,a prvenstveno jer ne susi tako brzo ko recimo teranil
barem po mojem iskustvu
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 11:56   #60
nikog nisam vrijedala, samo sam bila ironicna-jer mi je tvoja izjava bila nevjerojatna
ne volim kad ljudi generaliziraju, to sto si bila u par vikendica ne znaci da znas kako ljudi dolje zive
a zive potpuno isto kao i u drugim krajevima drzave
njen problem uopce nije vezan uz mjesto stanovanja
ima problem kao i vecina hrvata-majstori su lose napravili posao i sad ona mora sama spasavat situaciju..........
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.