Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2008., 00:18   #2221
Eh narode, danas sam dobila nalaz biopsije Izgleda da imam sva tri CIN-a

Jos nisam dobila pojasnjenje nalaza...

O ovome sam pocela citati prije 7 dana. Sad se sve zbrkalo u glavi, previse informacija odjednom...

Jucer jos bila sam puna elana i zelje za borbom. Mislila pokusati sa vaginaletama i preparatima za podizanje imuniteta, a danas vec mi je sasvim svejedno...

Podici imunitet? Hmmmmm... Nocima ne spavam... Popijem "milion" kafa dnevno, ispusim po tri kutije cigareta...

Vise ne znam sto bih ucinila...

JosJedna is offline  
Old 22.01.2008., 00:28   #2222
Quote:
JosJedna kaže: Pogledaj post
Eh narode, danas sam dobila nalaz biopsije Izgleda da imam sva tri CIN-a

Jos nisam dobila pojasnjenje nalaza...

O ovome sam pocela citati prije 7 dana. Sad se sve zbrkalo u glavi, previse informacija odjednom...

Jucer jos bila sam puna elana i zelje za borbom. Mislila pokusati sa vaginaletama i preparatima za podizanje imuniteta, a danas vec mi je sasvim svejedno...

Podici imunitet? Hmmmmm... Nocima ne spavam... Popijem "milion" kafa dnevno, ispusim po tri kutije cigareta...

Vise ne znam sto bih ucinila...

Zao mi je
Otidji kod dr , i vidi dalje, mislim da je konizacija jedina.
Jesi iz Bosne, ako jesi i ja sam pitala i niko u Bosni ne radi Ledzz, znaci najbolje idi u Cro
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Old 22.01.2008., 08:13   #2223
Dajte mi objasnite ovo:
http://213.162.24.157/webECCA/hr/pag...ys=HR&reader=9
Pa zar nisu sve žene koje su bile na konizaciji (na ovom forumu) bile po par dana u bolnici? Koliko sam ja skužila nakon lletza se ide isti ili drugi dan doma, obavezno strogo mirovanje, a nakon konizacije se ostaje bar 5 dana u bolnici? Iako mi nekako u magli 'zvoni' da mi je jedna poznanica bila koja 3-4 dana u bolnici poslije konizacije. Pitala bi ju ali si nismo tako dobre pa ono....
sunchana123 is offline  
Old 22.01.2008., 08:42   #2224
Quote:
sunchana123 kaže: Pogledaj post
Dajte mi objasnite ovo:
http://213.162.24.157/webECCA/hr/pag...ys=HR&reader=9
Pa zar nisu sve žene koje su bile na konizaciji (na ovom forumu) bile po par dana u bolnici? Koliko sam ja skužila nakon lletza se ide isti ili drugi dan doma, obavezno strogo mirovanje, a nakon konizacije se ostaje bar 5 dana u bolnici? Iako mi nekako u magli 'zvoni' da mi je jedna poznanica bila koja 3-4 dana u bolnici poslije konizacije. Pitala bi ju ali si nismo tako dobre pa ono....
ma sve je to konizacija - samo je riječ o vrstama, vise o tome:

http://www.poliklinika-harni.hr/teme...e/04_koniz.asp
Suey is offline  
Old 22.01.2008., 09:04   #2225
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
ma sve je to konizacija - samo je riječ o vrstama, vise o tome:

http://www.poliklinika-harni.hr/teme...e/04_koniz.asp
A ne, znam to sve, ali me čisto zanima o tome ostajanju (ili ne) u bolnici.... Koliko se ostaje? To mi nije jasno. Jer ipak su ovo stranice na koje bi se svi trebali osloniti jel tako? Pa vrhunski stručnjaci su u tom timu za prevenciju raka, ili bi trebali biti...
I kako mogu napisati svake 3 god papa?!? Pa neki minimum minimuma bi trebao biti 1 god. Iako je meni moja orva genekologica rekla da djevojka čim promjeni partnera treba ići svakih pola godine. Što mi tek sada zvuči OK kada imam ovaj problem, i pročitala sam more vaših.
sunchana123 is offline  
Old 22.01.2008., 09:26   #2226
Sunchana123, hvala ti na ovim brošurama.... super je sve objašnjeno...

ali meni još nije jasno kako se tako dugo dugo dugo može samo PRATITI stanje ascusa (bez kolposkopije, vaginaleta....) .......
sunce30 is offline  
Old 22.01.2008., 10:49   #2227
Brošure su odlične, stvarno je jednostavno i sve dobro objašnjeno.... Samo mi te neke sitnice nisu jasne....
E DA!!!! Cure čula sam još prije za neku mast koja je navodno jako dobra za skidanje CINova, mislim da je teutova mast ili sl, zvala sam u biljnu apoteku još prije i veli mi ženska da je stvarno dobra za upalne procese, i čim sam ju nazvala i pitala da li to imaju i zna li što je to, odmah me je isti čas upitala, da li imate lošu papu? Sada ja ne znam koliko je dobra i da li je dobra. Čula sam da je nekim curama pomogla, jeste li išta čule o spomenutoj?!?
sunchana123 is offline  
Old 22.01.2008., 11:27   #2228
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
koliko kapi ehinaceje i koliko cesto? ja uzimam 40 kapi 3 x dnevno i ehinaceu sam kupila u dm-u, jel to ok?

jel onaj kantarion iz dm-a ok? pise samo za vanjsku upotrebu!
Kupi Imunal kapi u ljekarni (50ml/35kn).
Prvi tjedan:
5ml 3 puta dnevno
Naredna 2-3 tjedna:
3.5ml 3 puta dnevno

Ehinaceu ne smiju uzimati ljudi s autoimunim bolestima,oboljeli od HIV-a te osobe na terapiji imunosupresivima.

Nakon toga nastavi s Herbion Ginsengom od Krke.
12 dana:
Prvu kapsulu ujutro natašte,drugu nakon 6-8 sati (sat vremena prije jela ili 3 sata nakon jela)
Ako osjetiš uznemirenost,drhtavicu ili patiš od visokog krvnog tlaka uzmi samo 1 kapsulu.
Naredna 24-48 dana:
1 kapsula ujutro natašte (barem 1 sat prije jela)
Nemoj uzimati duže od 2 mjeseca.Nakon pauze od 1 mjesec ponovi kuru (1 kapsula dnevno).

Ginseng ne treba uzimati zajedno s napitcima koji sadrže kofein (kava,crni i zeleni čaj-kupite dekofeinizirani).
Nuspojave su rijetke,a uključuju:
mučninu,nesanicu,uznemirenost,lupanje srca,povišenje krvnog tlaka-kod prevelike doze i konzumacija napitaka s kofeinom.
Osobe koje pate od visokog krvnog tlaka (te nije dobro kontroliran lijekovima) ne smiju uzimati ginseng.
Ne preporuča se trudnicama i dojiljama te osobama koje piju antikoagulanse i antidepresive.

Ako se radi o kantarionu koji proizvodi Biofarm nemoj ga koristiti.Ne preporučam ni Aromaru.Kupi radije u ljekarni.
Na svim uljima gospine trave piše za vanjsku upotrebu-to znači da ga ne piješ.
phyto is offline  
Old 22.01.2008., 14:05   #2229
Quote:
sunchana123 kaže: Pogledaj post
A ne, znam to sve, ali me čisto zanima o tome ostajanju (ili ne) u bolnici.... Koliko se ostaje? To mi nije jasno. Jer ipak su ovo stranice na koje bi se svi trebali osloniti jel tako? Pa vrhunski stručnjaci su u tom timu za prevenciju raka, ili bi trebali biti...
I kako mogu napisati svake 3 god papa?!? Pa neki minimum minimuma bi trebao biti 1 god. Iako je meni moja orva genekologica rekla da djevojka čim promjeni partnera treba ići svakih pola godine. Što mi tek sada zvuči OK kada imam ovaj problem, i pročitala sam more vaših.


mislim da je to ostajanje u bolnici kod lletza cisto organizacijsko pitanje slobodnih kreveta s kojima bolnice muku muce pa nastavljas mirovati doma strogo dva tjedna, buduci je to laksi zahvat i nema rezanja. nakon klasicne operacije moras ostati u bolnici vjerojatno barem 5 dana jer to je upravo klasicna konizacija gdje ti rezu i odstranjuju dio cerviksa. najbolje je pitati u nekoj od bolnica, recimo petrovu.

mislim da ovo s tri godine ne stoji, jer, naime, u novinama je stajalo da je predsjednik hrvatske lige protiv raka, dr. damir eljuga, rekao da ce petrova bolnica pozvati zene koje unazad tri godine nisu radile papu na besplatni ginekoloski pregled u sklopu ove akcije koja je u tijeku, te ce se taj poziv ponavljati svake tri godine, a papa se preporuca raditi svakih godinu dana.


"Od raka vrata maternice u Hrvatskoj godišnje oboli oko 350 žena a umre ih stotinjak, tako da je na visokom petom mjestu po pojavnosti i mortalitetu među zloćudnim bolestima u žena, a broj oboljelih sve više raste.

S obzirom da neke među oboljelima uopće nisu radile papa-test, koji otkriva promjene na stanicama, ili ga nisu radile godinama, liječnici ističu kako bi svaka žena jednom godišnje trebala obaviti redoviti ginekološki pregled i papa-test, jer bi to znatno smanjilo opasnost od pojave te zloćudne bolesti.

Eljuga ističe kako je, osim edukacije, bitan organizirani probir, odnosno organizirano pozivanje žena na papa-test barem jednom u tri godine, te cijepljenje mladih djevojaka protiv humanog papiloma virusa koji uzrokuje rak."

kuzis? organizirano pozivanje zena svake tri godine.

ja sam nakon promjene partnera otisla nakon 8 mjeseci i dijagnoza cin III.


aha, nasla za imunal kapi:

IMUNAL KAPI, Lek, Ljubljana
Sastav

1 ml rastvora sadrži 0,8 ml soka dobijenog iz svežeg nadzemnog dela u cvetu biljke

tamnoljubičasta ehinacea( Echinacea purpurea L., Asteraceae).

Rastvor sadrži 20 % etanola (V/V)

Mere opreza

Zbog sadržaja etanola (20 %), Imunal kapi treba s oprezom primenjivati kod pacijenata s oštećenjem jetre, kao i osoba zavisnih od alkohola. Tokom trudnoće i laktacije, treba koristiti samo uz konsultaciju s lekarom.

Doziranje

Odrasli i deca iznad 12 godina: 3 puta na dan po 1,5 ml
Suey is offline  
Old 22.01.2008., 14:14   #2230
Quote:
sorrela kaže: Pogledaj post
Zao mi je
Otidji kod dr , i vidi dalje, mislim da je konizacija jedina.
Jesi iz Bosne, ako jesi i ja sam pitala i niko u Bosni ne radi Ledzz, znaci najbolje idi u Cro
Jedan ginekolog mi je rekao da u BiH postoji jedan jedini doktor koji ima laser. Zove se Fedja Omeragic, u Tuzli ima ordinaciju.

Je li neko cuo za njega? I je li neko imao iskustva sa njim?

Tuzla mi je ponajbliza...
JosJedna is offline  
Old 22.01.2008., 14:33   #2231
Evo meni stigli nalazi pape....
Sa CIN-a II, nakon biopsije, sad je ASCUS, pa to je dobro jel?
Ali piše mi još i upala, i histiociti, koji bi to vrag sad mogao biti??? Čekam da Ljubo dođe u ordinaciju, pa da mi kaže što dalje, jer mi je nalaz sestra poslala faksom.
Imam pitanje… Kolike su šanse da imam HPV (ili bolje rečeno da ga nemam???), iako mi baš nikad ništa nije bilo vezano uz njega na papa testu. Napravila sam tipizaciju, i čekam nalaze još tjedan dana.
I još jedno pitanjce..... Jel netko od vas koristi pilule? Ja koristim Yasmin, i nekako mi se sve čini da ću ih prestati piti, iako mi svi liječnici kažu da to nema nikakve veza s cinovima. Ali nekako mislim možda ima s upalama, zbog kojih je došlo do CIN-a. Šta vi mislite?
Zapravo trebam hrpu vaših mišljenja... Trebam sutra na krioterapiju kod svog liječnika, ali ni sama ne znam jel to sad potrebno jer je ASCUS, a ne CIN II, što je bilo kad me je naručio....
I šta vi mislite?
Mariet is offline  
Old 22.01.2008., 16:00   #2232
Quote:
sunchana123 kaže: Pogledaj post
Brošure su odlične, stvarno je jednostavno i sve dobro objašnjeno.... Samo mi te neke sitnice nisu jasne....
E DA!!!! Cure čula sam još prije za neku mast koja je navodno jako dobra za skidanje CINova, mislim da je teutova mast ili sl, zvala sam u biljnu apoteku još prije i veli mi ženska da je stvarno dobra za upalne procese, i čim sam ju nazvala i pitala da li to imaju i zna li što je to, odmah me je isti čas upitala, da li imate lošu papu? Sada ja ne znam koliko je dobra i da li je dobra. Čula sam da je nekim curama pomogla, jeste li išta čule o spomenutoj?!?
KAKO SE TOCNO ZOVE TA MAST JER NA GOOGLU NEMA NISTA?
silvaes85 is offline  
Old 22.01.2008., 17:23   #2233
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
KAKO SE TOCNO ZOVE TA MAST JER NA GOOGLU NEMA NISTA?
Ma evo i ja tražim, jedva našla, zove se TEUTA mast imaš na stranicama EKOHERBALIA
anaxy is offline  
Old 22.01.2008., 18:05   #2234
Ok. Hvala. Nasla sam na netu neki forum gdje je jedna cura rekla da je uz pomoc teuta masti dosla s cin3 na cin1. Stavljala je tampon u mast i drzala preko noci.
silvaes85 is offline  
Old 22.01.2008., 19:25   #2235
Sorry curke ako sam odmogla ali fakat nisam znala kako je ime masti, jedna prijateljica (koja zna za moj problem) je načula u priči pa se malo raspitala, ali ona se ne kuži baš sa čime imam posla pa mi je prenijela teutova mast, i da su neke cure imale dijagnosticiran hpv i cin pa nakon korištenja teutove masti i kantarion ulja da je nestalo sve.
I onda samzvala par biljnih, nisu znale o čemu pričam, sve dogore navedene tete koja mi je rekla odmah da je mast citiram 'odlična za liječenje loše pape'.... Ja ju nisam uzimala jer su mi se nalazi poboljšali pa sam ostala kod kant ulja, ali vrijedi podijeliti i znati jel?
No - meni je ta teta rekla da se mast hm 'gurne' što dublje u rodnicu, a i prilikom penetracije se može jel staviti na 'alatku' pa da još dublje prodre....to je to što ja znam....
sunchana123 is offline  
Old 22.01.2008., 19:39   #2236
Suey 100% da sam pročitala da ako je papa 2 puta zaredom uredan i ukoliko je žena u monogamnoj vezi, pregled se može produljiti na svake 3 godine, i ne znam tko je napisao na prijašnjim stranicama da je isto tako pročitao. Spora mi je veza pa ne mogu sada ići tražiti točne navode.....ali tako je pisalo, skoro pa tim riječima....
sunchana123 is offline  
Old 22.01.2008., 20:03   #2237
bok cure, već sam par puta rekla kakva je moja situacija a znam da mi vi to ne možete reći, ali ipak
nakon 2 god cin 1, biopsija kaže cin 2, pa će Ljubo sad vjerojatno radit fulguraciju... koje su šanse da će time sve ukloniti, da neću morati na letz konizaciju? i vi što ste išle na konizaciju... jel sve nestalo nakon nje il ste morali na još zahvata?
pa hoću se tog više rješit, ne želim još mjesecima i mjesecima imat hpv i sve te zahvate na umu
sweet is offline  
Old 22.01.2008., 20:32   #2238
Joj, a ti isto trazim izlaz....ne zelim ici na konizaciju...sve bih napravila samo da ne moram. Jela bi i zemlju da znam da ce mi pomoci.
silvaes85 is offline  
Old 23.01.2008., 01:10   #2239
Quote:
plavka kaže: Pogledaj post
malo sam nerazumljivo napisala prije , htjela sam reć baš kao šta je to slučaj u tebe da se taj cin I vratio nakon nekog vremena
znači nije ga organizam sam "prebolio" i baš to vračanje me najviše brine

ma ja sumnjam da su mi pomogle tada te vaginalete koje mi je dala..vec sam nekoliko ih puta spomenula i fakat sam skepticna po pitanju da one mogu imati ikakvog utjecaja na CIN i hpv..
Naime, dala mi je aciklovir vaginalete, a po svemu sto sam tada uspjela izguglati, te se vaginalete daju inace u slucaju herpesa..

Mozda ima netko upuceniji tko bi mozda znao imaju li one (ili mogu li imati) utjecaja na hpv
ja nisam nasla nikakvu poveznicu izmedju njih i hpv-a (a herpes definitivno nisam imala nikad)

ne znam, al pretpostavljam da je ipak tad organizam sam savladao hpv..vratio se onda kad mi je zivot stvarno bio u rasulu

ne bi me cudilo ni da mi sad opet ascus skoci na nesto puno gore jer nikad nisam stresnije zivjela, manje jela i spavala..cijeli prosli tjedan mi se mantalo od svega toga tako da me sve strah iduceg nalaza..
pod hitno se moram vratiti u normalu
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 23.01.2008., 01:24   #2240
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
bok cure, već sam par puta rekla kakva je moja situacija a znam da mi vi to ne možete reći, ali ipak
nakon 2 god cin 1, biopsija kaže cin 2, pa će Ljubo sad vjerojatno radit fulguraciju... koje su šanse da će time sve ukloniti, da neću morati na letz konizaciju? i vi što ste išle na konizaciju... jel sve nestalo nakon nje il ste morali na još zahvata?
pa hoću se tog više rješit, ne želim još mjesecima i mjesecima imat hpv i sve te zahvate na umu
ja ti nisam bas neki svjetli primjer

kako su meni i biopsija i papa nakon nje ostali CIN II, Ljubo je isto odlucio jos pokusati to srediti s fulguracijama..da izbjegnemo konizaciju..

ono sto je u biti pozitivno u toj prici je to sto je Ljubo, na toj prvoj fulguraciji zbilja mislio da necu trebati na konizaciju..tako da vjerujem da neke ipak uspiju s fulguracijama "stesati" to do kraja..

meni se izmedju prve i druge fulguracije (koju na kraju nije ni napravio) nakupilo previse toga tako da je letz bio neizbjezan

nakon konizacije sam na ASCUSU..nije skroz cisto, al je ipak napokon neki pomak..
dobro je to sto mi je grlic cist, a ostalo je jos toga po rodnici pa moram opet u Zg
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.