Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2014., 08:08   #241
Ne znam hoće li zaničiti nekom na temi, al dr. Bečarević odlazi iz bolnice u Dravu. Ja komirana Ona mi je bila joker u bolnici s prvom trudnoćom. Imate li kakve preporuke mimo nje? Mullerica?
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 18:26   #242
Pozdrav trudnice i friske mamice!
molim vas nekoliko informacija ukolko imate iskustvo iz prve ili druge ruke iz osjeckog rodilista u zadnjih nekoliko mjeseci. naime, trebam roditi pocetkom desetog mjeseca i zanima me kakvo je osoblje bolnice, odrađuju li se neke stvari rutinski (prvenstveno mislim na epiziotomiju)? obzirom da sam sitne građe, strah me vaginalnog poroda ukoliko beba bude velika pa me zanima forsiraju li ga ili je moguce ranije dogovoriti carski rez ukoliko bude potrebe? i jos jedno pitanje - je li epiduralna u osjeckom rodilistu samo mit ili postoje sanse da ju dobijem na zahtjev?
__________________
Music is what feelings sound like.
blanca nieves is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 11:47   #243
Quote:
blanca nieves kaže: Pogledaj post
...strah me vaginalnog poroda ukoliko beba bude velika pa me zanima forsiraju li ga ili je moguce ranije dogovoriti carski rez ukoliko bude potrebe? i jos jedno pitanje - je li epiduralna u osjeckom rodilistu samo mit ili postoje sanse da ju dobijem na zahtjev?
Kad imaš novca, sve možeš dogovoriti. Znam jednu curu koja je prošle godine platila da ide na carski 2500kn.
A što se tiče epiduralne, poznanica je imala dogovorenu ali nije rodila na svoj termin pa joj nisu htjeli dati?! To je ono što su mi rekli. Rodilište nema baš svog anesteziologa koji daje epiduralnu, već su anesteziolozi za sve operacije koje se događaju u bolnici, na svim odjelima.
A i činjenica je da je naša "predivna" bolnica zaostala u mnogočemu!
Legica je sitne građe, imala je svoje pravilne trudove, beba je bila 3kg i nešto, ali su joj svejedno automatski dali drip i rezali ju da ubrzaju porod. Zašto bi bilo prirodno kad se njima žuri?!
__________________
Carpe diem :)
kamarila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 16:02   #244
Quote:
blanca nieves kaže: Pogledaj post
Pozdrav trudnice i friske mamice!
molim vas nekoliko informacija ukolko imate iskustvo iz prve ili druge ruke iz osjeckog rodilista u zadnjih nekoliko mjeseci. naime, trebam roditi pocetkom desetog mjeseca i zanima me kakvo je osoblje bolnice, odrađuju li se neke stvari rutinski (prvenstveno mislim na epiziotomiju)? obzirom da sam sitne građe, strah me vaginalnog poroda ukoliko beba bude velika pa me zanima forsiraju li ga ili je moguce ranije dogovoriti carski rez ukoliko bude potrebe? i jos jedno pitanje - je li epiduralna u osjeckom rodilistu samo mit ili postoje sanse da ju dobijem na zahtjev?
Za carski moraš imati indikaciju,nemožeš po želji ići na carski. A epiziotomiju rade ukoliko je potrebno. Epiduralna nije mit, rade ju ali ako je anesteziolog slobodan. To su moja saznanja.
madima150 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 20:04   #245
Molim vas neka mi netko kaze kakav je ginekolog Selthofer Robert u Osiječkoj bolnici, dali on radi samo porode ili prima i trudnice na savjetovanje znaci da se kod njega vodim do kraja poroda? Hitno mi je molim vas sto prije odgovore..
martina0308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 16:28   #246
ima li netko svjeze informacije o tecaju u bolnici? kad pocinje, koliko cesto se uopće odrzavaju..?
__________________
Music is what feelings sound like.
blanca nieves is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 17:52   #247
Ako se ne varam, tečaj bude svaki mjesec osim 7. i 8.
penelopić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 12:31   #248
bok cure jel ima koja da treba rodit u 2 mjesec?
__________________
My fear is my only courage.
Bob Marley
MatejaiBranimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 23:14   #249
MiB, evo ja se prijavljujem Idemo skupa?
Svilena78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 16:39   #250
Quote:
Svilena78 kaže: Pogledaj post
MiB, evo ja se prijavljujem Idemo skupa?
mozemo mozemo, kad je termin?
__________________
My fear is my only courage.
Bob Marley
MatejaiBranimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 19:46   #251
poslala private message
Svilena78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 14:43   #252
Quote:
MatejaiBranimir kaže: Pogledaj post
bok cure jel ima koja da treba rodit u 2 mjesec?
Ima

Quote:
Svilena78 kaže: Pogledaj post
MiB, evo ja se prijavljujem Idemo skupa?
I ja isto!
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 20:38   #253
Quote:
Doña Barbara kaže: Pogledaj post
Ima



I ja isto!
ima nas hvala Bogu
__________________
My fear is my only courage.
Bob Marley
MatejaiBranimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 20:45   #254
proljece je bilo plodno ove godine u osijeku loool
Svilena78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 12:12   #255
, bome da je!

E sad, sestrična je prošle godine rodila, u osječkoj bolnici i priča mi da su sestre i babica u noćnoj užasne, da su joj svašta vikale i koješta, a isto tako i frendica koja je rodila prije tri godine, priča da joj je jedna od sestara rekla da ne vrišti, i da ako se znala j**at sad nek trpi i šuti, da su je gađali vrućom gazom i još svašta...ako je to tako, i ako su te sestre stvarno takve, mene zanima kako onda one mogu radit tamo, kako im to netko dopušta da se odnose prema drugima tako?! ..strašno!
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:37   #256
Epidural osijek

Kako dobiti epiduralnu anesteziju prilikom poroda u kbc osijek. Ako netko ima kakve informacije konkretne, molim što detaljnije objasniti...kako, šta, kome se obratiti...detaljnu proceduru ako postoji uopće. Pročitala sam sve forume na tu temu godinama unazad i nema ništa korisno.....Hvala!
tanja2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 18:52   #257
Quote:
tanja2014 kaže: Pogledaj post
Kako dobiti epiduralnu anesteziju prilikom poroda u kbc osijek. Ako netko ima kakve informacije konkretne, molim što detaljnije objasniti...kako, šta, kome se obratiti...detaljnu proceduru ako postoji uopće. Pročitala sam sve forume na tu temu godinama unazad i nema ništa korisno.....Hvala!
Epiduralnu moras dogovoriti unaprijed..i to ces je dobiti ako stvarno imas srece..s obzirom da je samo jedan anesteziolog koji pokriva citave odjele rodilista i ginekologije
Kako je doktorica na tecaju objasnila taj anesteziolog bi trebao cijelo vrijeme biti s trudnicom dok joj traju trudovi a istovremeno moze iskrsniti nesto puno vaznije..tipa neka operacija.
Ako ne poznas nekog privatnog anesteziologa koji ce biti uz tebe tesko da ces doci do epiduralne!
I kako je jos teta doktorica objasnila.."Mozete dobiti sto god pozelite ako oni budu RASPOLOZENI..
MammaLina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 17:44   #258
Smile

Znači li to da treba kontaktirati anesteziju ili ginekologiju? Voljela bih uraditi pripreme pa mi se možda i posreći, ako ne pokušam onda svakako neću dobiti. Ne planiram vući nkakve veze nego jednostavno pokušati samo ne znam kome se obratiti i postoji li kakva procedura šta treba učiniti, tipa uputnice, pretrage krvi itd...čisto da budem spremna. Možda anestezilog bude bez posla :-).
tanja2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 20:09   #259
ako me sjecanje dobro sluzi, anesteziologiju.
za stav, treba biti pozitivan. A ako anesteziolog i bude zauzet i ne dobijes epiduralnu, nemoj se obeshrabriti, sva bol prodje, a ti na kraju imas svoje klupko srece.
__________________
Pile moje, pače moje malo...
ljx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 16:32   #260
Ako nesto ne trazis i ne pokusas neces to ni dobiti.
Uglavnom..ako ga i uspijes dobiti to uglavnom bude dogovoren i induciran porod u vrijeme termina kojeg ti je doktorica odredila.
Ako slucajno beba urani dogovor otpada..u svakom slucaju zelim ti srecu :-)
Ali ni porod bez epiduralne nije nesto strasno..meni je prvi porod ostao u lijepom sjecanju a za mjesec dana dolazi i druga bebica..tako da samo hrabro! :-)
MammaLina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.