Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2009., 14:26   #81
Neki od korisnih linkova:

http://www.migrationexpert.com/

http://www.workpermit.com/

http://www.careerone.com.au/
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 13.04.2009., 15:32   #82

http://www.immi.gov.au/
Australia goverment Department of Immigration and Citizenship

http://www.immi.gov.au/visawizard/
IMPORTANT: The Visa Wizard includes the most common Australian visas, but does not include every visa.
Our website contains more visa information or you can contact us for assistance.

http://www.immi.gov.au/skilled/skilled-workers/
Employer Sponsored Workers

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...led-migration/
Professionals and other Skilled Migrants
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 13.04.2009., 15:34   #83

http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1121i.pdf
Skilled Occupation List (SOL) and
Employer Nomination Scheme
Occupation List (ENSOL) Form1121i


http://www.immi.gov.au/skilled/gener...-in-demand.htm
Professionals and other Skilled Migrants
Is your occupation in demand?
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 15.04.2009., 01:48   #84
Quote:
Vilko kaže: Pogledaj post

http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1121i.pdf
Skilled Occupation List (SOL) and
Employer Nomination Scheme
Occupation List (ENSOL) Form1121i


http://www.immi.gov.au/skilled/gener...-in-demand.htm
Professionals and other Skilled Migrants
Is your occupation in demand?

Ne zelim ovu temu pretvoriti u nista drugo nego samo informacije o zivotu u Australiji.

Pozdrav Vilku iz U.K.
Hvala ti na ovako iscrpnim informacijama ali....
Znas Vilko ti si stara skola boraca i takvih ljudi vise nema...Australija se mjenja jako brzo zadnjih par godina-osobno sam proveo dosta godina tamo-i Australija je definitivno izgubila car zemlje u koju se pozeljno preseliti.
Molio bih nase ljude da razmisle debelo prije nego se odluce na taj korak-puno-previse nasih ljudi je zazalilo sto je otislo u Australiju a i ja medu njima.
Mi Hrvati smo evropski narod prije svega i tu se osjecamo najbolje-Australija je sve samo ne ono sto mi zamisljamo u nasim glavama kada smo u Evropi.
Imam prijatelja Australaca sa kojima odrzavam kontakt skoro svakodnevno-imo sam i puno djevojaka dok sam zivio tamo ali nije to to-sto bi' se reklo.
Australci su specificna nacija koja jako tesko prihvaca strance jos dan danas.
Ogromna udaljenost,skupe avio karte,nepodnosljiva ljeta(nimalo slicna nasim vrucim ljetima)jako cudni ljudi-svaka cast emigrantima i starijim generacijama Engleza,Skota i Iraca koji su stvarno ljudi i pol-a ovi koji sebe nazivaju pravim Australcima zelim sve najbolje.
Onim nasim ljudima koji imaju dobra obrazovanja a i oni koji misle da ce nesto usecariti od zivota odlaskom u Australiju-ne radite zivotnu pogresku-puno je nasih ljudi tako otislo i pozalilo.
Nikada nisam niti jedan dan zazalio sto sam se vratio u Evropu....osjecaj je bio kao da sam se ponovo rodio....ostavio sam super placen posao,prijatelje i super zgodnu australku ali kad sam sletio u Frankfurt znao sam da se u Australiju vise necu vratiti.
Vilko hvala ti sto pomazes ljudima..svaka cast izgradili ste tu zemlju,takvih kao ti nazalost sve je manje na ovoj zemlji.Zelim ti sve najbolje i nek te dragi Bog cuva!
finsbury is offline  
Old 15.04.2009., 02:16   #85
Quote:
finsbury kaže: Pogledaj post
Australci su specificna nacija koja jako tesko prihvaca strance jos dan danas.
...nepodnosljiva ljeta(nimalo slicna nasim vrucim ljetima)jako cudni ljudi...-ne radite zivotnu pogresku-puno je nasih ljudi tako otislo i pozalilo.
Nikada nisam niti jedan dan zazalio sto sam se vratio u Evropu....osjecaj je bio kao da sam se ponovo rodio....ostavio sam super placen posao,prijatelje i super zgodnu australku ali kad sam sletio u Frankfurt znao sam da se u Australiju vise necu vratiti.
Jel možete malo više reći o tome na topiku Australija, da ne kvarimo koncepciju ovoga topika ?
pantigana is offline  
Old 15.04.2009., 07:51   #86
Quote:
finsbury kaže: Pogledaj post
Ne zelim ovu temu pretvoriti u nista drugo nego samo informacije o zivotu .........

Finsbury majstore

Ne znam koliko si ti u pravu, sve su to subjektivna gledista ali covjece osvjezio si mi dan sa ovim upisom.

Na ovom forumu su tolike hlavopjevke o AU, da sam i ja
(a zivim vanka masu godina ) poceo zamisljat AU kao o zemlji idealnoj u svakom pogledu...
vrijeme, ljudi, outdoor life... kad citas tamo je sve perfekcija.
Samo sto jos novci ne rastu na drvecu, ali vjerovatno bi se i naslo takvo drvo u pustinji
__________________
The score never interested me, only the game
jamesbond is offline  
Old 15.04.2009., 10:24   #87
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Finsbury majstore

Ne znam koliko si ti u pravu, sve su to subjektivna gledista ali covjece osvjezio si mi dan sa ovim upisom.

Na ovom forumu su tolike hlavopjevke o AU, da sam i ja
(a zivim vanka masu godina ) poceo zamisljat AU kao o zemlji idealnoj u svakom pogledu...
vrijeme, ljudi, outdoor life... kad citas tamo je sve perfekcija.
Samo sto jos novci ne rastu na drvecu, ali vjerovatno bi se i naslo takvo drvo u pustinji
Ne sjecam se da sam ikada na Forumu Hr, pisao....veoma pohvalno o Australiji.

Dapace iznasam istinu i realizam o toj zemlji sta se moze naci na Australija temi kao i na drugima sta sam pisao.

Pisao sam kako je bilo lose u proslim godinama kada nije postajao socijalni sistem...do 1974, cak i danas su mirovine i socijalna pomoc bazirana na 25%
od prosjecne place......daleko manje nego i u jednoj zemlji.

I uvijek sam iznio sebe kao primjer "koji je bio prosao lose radi zdravlja", sta i ne znaci da druge osobe nisu napravile u zivotu veoma dobro i da su veoma zadovoljni.

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 15.04.2009., 16:30   #88
Quote:
finsbury kaže: Pogledaj post
Ne zelim ovu temu pretvoriti u nista drugo nego samo informacije o zivotu u Australiji.

Pozdrav Vilku iz U.K.
Hvala ti na ovako iscrpnim informacijama ali....
Znas Vilko ti si stara skola boraca i takvih ljudi vise nema...Australija se mjenja jako brzo zadnjih par godina-osobno sam proveo dosta godina tamo-i Australija je definitivno izgubila car zemlje u koju se pozeljno preseliti.
Molio bih nase ljude da razmisle debelo prije nego se odluce na taj korak-puno-previse nasih ljudi je zazalilo sto je otislo u Australiju a i ja medu njima.

Mi Hrvati smo evropski narod prije svega i tu se osjecamo najbolje-Australija je sve samo ne ono sto mi zamisljamo u nasim glavama kada smo u Evropi.
Imam prijatelja Australaca sa kojima odrzavam kontakt skoro svakodnevno-imo sam i puno djevojaka dok sam zivio tamo ali nije to to-sto bi' se reklo.

Australci su specificna nacija koja jako tesko prihvaca strance jos dan danas.
Ogromna udaljenost,skupe avio karte,nepodnosljiva ljeta(nimalo slicna nasim vrucim ljetima)jako cudni ljudi-svaka cast emigrantima i starijim generacijama Engleza,Skota i Iraca koji su stvarno ljudi i pol-a ovi koji sebe nazivaju pravim Australcima zelim sve najbolje.


Onim nasim ljudima koji imaju dobra obrazovanja a i oni koji misle da ce nesto usecariti od zivota odlaskom u Australiju-ne radite zivotnu pogresku-puno je nasih ljudi tako otislo i pozalilo.

Nikada nisam niti jedan dan zazalio sto sam se vratio u Evropu....osjecaj je bio kao da sam se ponovo rodio....ostavio sam super placen posao,prijatelje i super zgodnu australku ali kad sam sletio u Frankfurt znao sam da se u Australiju vise necu vratiti.

Vilko hvala ti sto pomazes ljudima..svaka cast izgradili ste tu zemlju,takvih kao ti nazalost sve je manje na ovoj zemlji.Zelim ti sve najbolje i nek te dragi Bog cuva!
Drago mi je da ste se javili...jer OVO je tema o emigraciji i zivotu u Australiji!

Ja osobno sam najmanje stotinu puta pisao u 6 godina na ovom forumu"da zivot u Australiji nije za svakoga"....i da ce nostalgija utjecati na veoma mnoge....to nije 1.000-2.000km kao u Evropi do posjete hrvatske ili bilo gdje.

Ja sam iznio da nisam nikada zazalio "iako sam mnogo trpio u pocetku kao i poslije radi bolesti i radio bolestan cijeli zivot".......ali ja sam izabrao svoju sudbinu...nisam trebao iz potrebe otici iz Zagreba...nego sam "zapoceo novi zivot u australiji i iselio sam se i znao da se necu nikada vratiti".

U mome slucaju sa obitelji i sinom 6 godina starim kada smo dosli...je druga situacija...ja sam zaboravio sta je "nostalgija"....pustio sam je na miru sve do jedno prije 10 godina od kada sam na internetu....i u mirovini.

Postoje na forumu i previse mojih/poema sjecanja na hrvatsku /Zagreb.

I jest slazem se sa vama da treba veoma dobro prouciti i promisliti o emigraciju u Australiji......samo danas se AU ne smatra tako daleko kao u moje doba prije 40 godina.

I biti ce koji ce pozaliti sta su emigrirali , ali biti ce ih i koji ce biti sretni sa novim zivotom, ovisno o sreci i zdravlju isto kao i o poslu koji rade.

Zahvaljujem se na vasem doprinosu....koji govori vise nego moji linkovi.

Jer vi imate pravo iznijeti vase misljenje isto kao i oni koji su "mozda sretni i veoma zadovoljni".

Srdacan pozdrav

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 15.04.2009. at 16:46.
Vilko is offline  
Old 15.04.2009., 20:07   #89
Quote:
Vilko kaže: Pogledaj post
Ne sjecam se da sam ikada na Forumu Hr, pisao....
Vilko, moj upis uopce nije bio upucen direktno tebi.

Iako ti najvise pises o AU, ti jos uvijek nisi predstavnik te zemlje i kad covjek napise AU, to ne znaci Australija = Vilko

Ima puno onih koji zive u AU (osim tebe ), koji su bili kao turisti i zele otici zivit i koji nikada nisu bili... i opet vecina govori i pise kako im je ta zemlja jednostavno savrsena za zivot.

Zato je Finsburijev upis bio naprosto osvjezavajuci
__________________
The score never interested me, only the game
jamesbond is offline  
Old 15.04.2009., 23:50   #90
Quote:
Vilko kaže: Pogledaj post
Drago mi je da ste se javili...jer OVO je tema o emigraciji i zivotu u Australiji!

Ja osobno sam najmanje stotinu puta pisao u 6 godina na ovom forumu"da zivot u Australiji nije za svakoga"....i da ce nostalgija utjecati na veoma mnoge....to nije 1.000-2.000km kao u Evropi do posjete hrvatske ili bilo gdje.

Ja sam iznio da nisam nikada zazalio "iako sam mnogo trpio u pocetku kao i poslije radi bolesti i radio bolestan cijeli zivot".......ali ja sam izabrao svoju sudbinu...nisam trebao iz potrebe otici iz Zagreba...nego sam "zapoceo novi zivot u australiji i iselio sam se i znao da se necu nikada vratiti".

U mome slucaju sa obitelji i sinom 6 godina starim kada smo dosli...je druga situacija...ja sam zaboravio sta je "nostalgija"....pustio sam je na miru sve do jedno prije 10 godina od kada sam na internetu....i u mirovini.

Postoje na forumu i previse mojih/poema sjecanja na hrvatsku /Zagreb.

I jest slazem se sa vama da treba veoma dobro prouciti i promisliti o emigraciju u Australiji......samo danas se AU ne smatra tako daleko kao u moje doba prije 40 godina.

I biti ce koji ce pozaliti sta su emigrirali , ali biti ce ih i koji ce biti sretni sa novim zivotom, ovisno o sreci i zdravlju isto kao i o poslu koji rade.

Zahvaljujem se na vasem doprinosu....koji govori vise nego moji linkovi.

Jer vi imate pravo iznijeti vase misljenje isto kao i oni koji su "mozda sretni i veoma zadovoljni".

Srdacan pozdrav

vilko
Pozdrav Vilku,
''da zivot u Australiji nije za svakoga"-bas tako...svaka cast tebi Vilko i tvojoj generaciji-takvi zilavi ljudi se vise ne radaju.
Svi oni koji misli da je Australija za svakoga i da svako moze prezivjeti-pogotovo oni koji zive u UK i misle ma to je slicno samo vise slobode i sunca....
nema Australija nikakve veze sa UK a pogoto sa Evropom.
A oni koji stvarno imaju zelju otici tamo..a sta da im kazem,sretno ljudi..zivot je najbolja skola.
Pozdrav svima.
finsbury is offline  
Old 16.04.2009., 00:00   #91
Quote:
finsbury kaže: Pogledaj post
pogotovo oni koji zive u UK i misle ma to je slicno samo vise slobode i sunca....
nema Australija nikakve veze sa UK a pogoto sa Evropom.
A vecina Engleza sanja o emigraciji u AU... to im je top destinacija za idealan zivot

S druge strane ni UK nema puno veze sa ostatkom Europe.
__________________
The score never interested me, only the game
jamesbond is offline  
Old 16.04.2009., 00:16   #92
Quote:
finsbury kaže: Pogledaj post
nema Australija nikakve veze sa UK a pogoto sa Evropom.
A oni koji stvarno imaju zelju otici tamo..a sta da im kazem,sretno ljudi..zivot je najbolja skola.
Pozdrav svima.
Pa reci nam svoje iskustvo, kako kaže poslovica -pametni se uče na tuđoj koži a oni drugi na svojoj koži / još jedna slična - pametni uče na Oxfordu a oni drugi na svojoj koži /
pantigana is offline  
Old 16.04.2009., 03:09   #93
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
A vecina Engleza sanja o emigraciji u AU... to im je top destinacija za idealan zivot

S druge strane ni UK nema puno veze sa ostatkom Europe.


Pozdrav jamesbondu,
'vecina Engleza sanja o emigraciji u AU'....hm,nisam to znao...pa sta ih onda drzi u UK? nemogu se probuditi?

'UK nema puno veze sa ostatkom Europe'....onda sigurno imaju veze sa Havijima? ili?.....

'Jamesbond' jesi li' bio u Australiji? Napisi par recenica kad se vratis...

bon voyage...
finsbury is offline  
Old 16.04.2009., 03:31   #94
Quote:
pantigana kaže: Pogledaj post
Pa reci nam svoje iskustvo, kako kaže poslovica -pametni se uče na tuđoj koži a oni drugi na svojoj koži / još jedna slična - pametni uče na Oxfordu a oni drugi na svojoj koži /

Jednom su pitali Niki Laudu slicno pitanje-odgovor je bio 'moras sam probati'.
Malo je onih koji uce na tudoj kozi.....

Samo jednu stvar cu ti reci-bez obzira kako zamisljas Australiju ovdje-sigurno,100% nece biti tako kako si zamislio u svojoj glavi kad jednom stignes tamo...neznam kako da ti to objasnim...moras probati.
Puno ljudi mi je reklo za Kanadu i USA da je bilo tako kako su zamisljali ali Australija iznenadi svakoga...neznam zasto je tako.

Isto sto sam rekao james bondu - kad se vratis napisi par recenica.

Turisticki posjetit Australiju je dobar provod sve skupa(ako imas dovoljno vremena i novaca) posto sam vidio dosta od ostatka svijeta...nebih putovao u Australiju ponovo...
finsbury is offline  
Old 16.04.2009., 07:34   #95
Quote:
finsbury kaže: Pogledaj post
Pozdrav jamesbondu,
Pozdrav i tebi

Quote:
finsbury kaže: Pogledaj post
'vecina Engleza sanja o emigraciji u AU'....hm,nisam to znao...pa sta ih onda drzi u UK? nemogu se probuditi?
Pa vjerovatno, kao sto kazes, tesko im se probuditi
Inace, sveopca je cinjenica da je englezima AU san.
Povuci s njima temu o tome, nek ti oni sami kazu.

Quote:
finsbury kaže: Pogledaj post
'UK nema puno veze sa ostatkom Europe'....onda sigurno imaju veze sa Havijima? ili?.....
A da ja tebe pitam koliko zivis u UK?
Engleska uopce nema puno veze sa Europom. Napisi par recenica za par godina kad prozivis ovdje

Quote:
finsbury kaže: Pogledaj post
'Jamesbond' jesi li' bio u Australiji? Napisi par recenica kad se vratis...
Nisam, niti namjeravam zivit tamo (jedino bih otisao kao turist, ali u planu mi je jos dosta drugih destinacija posjetit prije nego odem tamo )

Mene u tu zemlju nista ne privlaci toliko da bih se odlucio tamo otic i zivit.
I meni fali Europa pocevsi od mentaliteta, druzenja i neposrednog druzenja s ljudima, fali mi ukus dobre hrane, fali mi nac se i neobavezno bacit na balun a ne ugovarat termine mjesecima prije...

Fali mi Europski nacin zivota a kao u Europi sam
__________________
The score never interested me, only the game
jamesbond is offline  
Old 17.04.2009., 19:11   #96
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Pozdrav i tebi



Pa vjerovatno, kao sto kazes, tesko im se probuditi
Inace, sveopca je cinjenica da je englezima AU san.
Povuci s njima temu o tome, nek ti oni sami kazu.
A da ja tebe pitam koliko zivis u UK?
Engleska uopce nema puno veze sa Europom. Napisi par recenica za par godina kad prozivis ovdje
Nisam, niti namjeravam zivit tamo (jedino bih otisao kao turist, ali u planu mi je jos dosta drugih destinacija posjetit prije nego odem tamo )
Mene u tu zemlju nista ne privlaci toliko da bih se odlucio tamo otic i zivit.
I meni fali Europa pocevsi od mentaliteta, druzenja i neposrednog druzenja s ljudima, fali mi ukus dobre hrane, fali mi nac se i neobavezno bacit na balun a ne ugovarat termine mjesecima prije...

Fali mi Europski nacin zivota a kao u Europi sam
Pozdrav jamesbondu,
Ma London je zakon-nema grada do Londona.
Nemogu ostat dugo na internetu...kuham za ovu svoju...kad sam je upoznao izgledala je kao da je ispala iz duplerice a sad...Hrvati sve zaraze sa kuhanjem.
Bacit balun mozemo svaki vikend u Finsbury parku...moja ekipa neigra nogomet..ali ja uvijek nadem ekipu za vikend u Finsbury parku...Brazilci su dobri a Turci...sa njima igram jedino ako sam na golu...lupaju po nogama ko' ludi...sad znam kako je nasima kad igraju protiv njih.
finsbury is offline  
Old 30.04.2009., 17:00   #97
U zadnje vrijeme je nesto malo aktivnosti na forumu/Dijaspori.

Zao mi je da nismo mogli pomoci na slijedeci post:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...1&postcount=74.

Ne vjerujem da nema PRAVNIH osoba koje su polozile "British/English common law, i koje rade u istom.

Pomozimo covjeku na savjetu odgovoru.

Hvala unaprijed

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 30.04.2009., 17:13   #98
Jos jedan izabran PM.

Jos jedan primjer koji cemo staviti na temu, jer vec par puta pokusavamo odgovarati i dati iste podatke za zanimanje “Registered Nurses”.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...postcount=1368
Quote:
ateofil1 kaže:
Haaaaj people!
Ja sam Petra i imam brdo pitanja u svezi migriranja u Australiju. Zanima me sve u svezi toga i kojim putem uopće krenuti. Završila sam srednju medicinsku školu(medicinska sam sestra),imam radnog iskustva 3 godine, odlično govorim englski,... zanima me kako naći poslodavca u australiji kad nemam veze niti poznanstva tamo.
odgovor:
Quote:
MR.Spiker:
Za tebe je lako, moras samo upisati skolu u AU za medicinske sestre, oko godinu i pol dana ili tako nesto, tada ces se moci registrirati, poceti raditi skoro odmah, i onda moze dobiti permanent residence lako.

Mozda ti treba posuditi u familiji oko $40k za takav podhvat da sve to platis, ali vratiti ces kasnije kroz
Davno prije ja sam dao par savjeta, ali od onda se je dosta promjenilo.

Najnovije od "Update Registered nurses"

CHANGES TO ENGLISH LANGUAGE TESTING REQUIREMENTS AS OF 1 JULY 2009 FOR ALL INTERNATIONALLY-QUALIFIED NURSES AND MIDWIVES


As of 1 July 2009, all internationally-qualified nurses and midwives applying for assessment to the ANMC under the general skilled migration scheme will be required to complete an English proficiency test. New Zealand registered nurses and midwives are exempt from providing English proficiency under the Trans Tasman Mutual Recognition Act 1997.
IELTS / OET Levels

A pass level of 7 in all four bands of the IELTS Academic test or a B level in all four bands of the OET will be required in one sitting. The test will be valid for a period of two years.


nastavak/
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 30.04.2009., 17:31   #99
Primljen PM/ne objavljujem imena...ostalo je vazno da vidimo kako ce drugi forumasi odgovoriti "ako ima zainteresiranih....molim sa ozbiljnom namjerom".

Oprostite na smetnji ali mi stvarno nemamo nikoga u Australiji za pitati i informirati se.
Prije nego počnem sa pitanjima dopustite mi da se predstavimo pa da lakše uvidite naše dileme i strahove.

37.g. po zanimanju policajac sa 17 g iskustva, supruga 37.g. po zanimanju medicinska sestra (reg. nurse) sa 17 g. staža, (pedijatrija, med. sestra-instrumentarka u operacijskoj sali, i 10 godina privatne zdravstvene njege na terenu čija je vlasnica) sa licencom od ministarstva zdravstva. Imamo dvoje djece 10 g. 3 g.

Sada se možda pitate pa što vam fali u Hrvatskoj ?
E pa možda nam ne fali financijski jer smo oboje zaposleni i primamo plaču ali ne znam koliko poznajete situaciju u hrvatskoj.

Tu kod nas je teško živjeti i posebno odgajati djecu. Naše dvije plače jedva su dostatne za normalan život. Dovoljne su za platit režije, hranu, osnovne potrebe i to je to. Budućnost a posebno sigurnost ne možete očekivati.

Moralnost, pravednost, poštenje rijetko vidite i uočavate. Vijesti i mediji su puni crnila, korumpiranosti, kriminala itd. Nemojte misliti da očekujemo previše nismo neskromni želimo samo normalan, siguran život za sebe a pogotovo za djecu kojoj bi mogli omogućiti normalnu budućnost.

Bili smo na ugovorenom razgovoru u konzulatu Australije u Zagrebu. Sa samim sastankom smo se razočarali. Prešli smo sve skupa 400 km a primili su nas na šalteru i razgovarali preko stakla. Službenica koja nam je davala informacije nije nikada ni bila u austaliji i ne zna ništa o životu, radu, porezima, školstvu itd. Zna samo postupak ishodovanja vize za australiju, a nama je ipak potrebno nešto više informacija o konačnoj odluci.

Što se tiče vize i useljenja rekli su nam da neće biti nikakvih problema a možemo birati dvije opcije; 1) radna viza(na 4 g)- kao med. sestra mora naći poslodavca, proći zdravstveni test, ne biti kažnjavana a engleski u tom slučaju nije uvjet. Vizu bi mogla dobiti u roku 1-2 mjeseca , 2) useljenička viza(stalno useljenje) – kao med. sestra, traje 1 godinu, mora proći engleski (što ne bi trebao biti problem) i sve ostalo ali ne mora imati posao odnosno poslodavca.

Sve je to OK samo što nismo odlučili da se selimo, ali ne znamo kolike su plače med. sestre ( na netu piše od 44.000-70.000 aud), jeli to bruto ili neto, jeli to uopće istina. Da li poslodavac plača mirovinsko, zdravstveno, porez. Plača li se porez na kraju godine.

Kakva je sigurnost kod poslodavaca. Koliko košta školovanje, vrtić. Koliki su troškovi života za četveročlanu obitelj. Sve su to pitanja koja u konzulatu nismo mogli dobiti a ima ih još.

Ali to su ona osnovna. Najviše od svega nas interesira sigurnost života, stabilnost, moralnost društva, financijska pomoć nije nam potrebna i do sada smo sve stvorili sami sa svoji rukama ali pomoć u savjetima i informacijama bi nam jako koristila. Znam da ste pisali o troškovima ali nas interesiraju konkretne informacije. Da li na Vi možete u tome pomoći ?

================================================== =
Eto stotina pitanja, koja je neka lagano odgovoriti....dok su druga veoma teska.

Kao prvo smatram da je bilo gubljenje vrijemena ici u Zagreb...POSTO?

Sve je na internetu ,svi odgovori kao i mnogo vise nego vam je kazano u Zagrebu.

Jedna stvar sa zanimanjem"Register Nurses"...nije samo english i stupiti na posao...ako se ima sponsor....nazalost treba mnogo vise.

Bez da ulazim u ostala pitanja koje cu poslije odgovoriti dao bi za buduce "kao reference za "REGISTER NURSES"...linkove koji su momentalno vazeci i potrebni.


http://www.immi.gov.au/

Australia goverment Department of Immigration and Citizenship

http://www.immi.gov.au/visawizard/

IMPORTANT: The Visa Wizard includes the most common Australian visas, but does not include every visa.
Our website contains more visa information or you can contact us for assistance.

http://www.immi.gov.au/skilled/skilled-workers/

Employer Sponsored Workers

http://www.immi.gov.au/skilled/gener...led-migration/

Professionals and other Skilled Migrants

http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1121i.pdf

Skilled Occupation List (SOL) and
Employer Nomination Scheme
Occupation List (ENSOL) Form1121i


http://www.immi.gov.au/skilled/gener...-in-demand.htm

Professionals and other Skilled Migrants
Is your occupation in demand?


nastavak/
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 30.04.2009., 17:44   #100
Doctors and Nurses
Working in Australia as a Nurse


Nurses need to be in good health and have a certain level of education and experience. To work in a hospital or other health care area, nurses need to pass a health examination which includes a chest x-ray.

To work in Australia, nurses need to be assessed by either the Australian Nursing & Midwifery Council (ANMC) or the nurse regulatory body in the State or Territory in which they want to work.

The ANMC's website has more information including links to State and Territory nurse regulatory bodies.

See: Australian Nursing and Midwifery Council (ANMC)
Welcome to the Australian Nursing
and Midwifery Council Incorporated (ANMC)

http://www.anmc.org.au/international/index.php


International Section

The International Section of the Australian Nursing & Midwifery Council (ANMC) is an assessing authority for the Australian Department of Immigration and Citizenship (DIAC).

The ANMC conducts an assessment of Registered Nurses and Midwives who intend to migrate to Australia under the General Skilled Migration category. The ANMC has been authorised by DIAC to undertake these assessments.

Through this process the ANMC determines whether nurses and midwives are suitable for migration or whether they may need to undertake further education in order to be eligible for migration in the stated skill category.

The ANMC itself has no legal authority to:
• Register nurses and midwives. This is a function of the state and territory nursing and midwifery regulatory authorities.

• Employ nurses and midwives in Australia.
• Deal with immigration requirements other than Migration Skills Assessment.
• Advise on visa or immigration matters.
• Process applications for nursing and midwifery training in Australia.
• Provide continuing medical education courses or other medical training.

Our office is located in Canberra - Australia and all business is conducted in this office.

For information about Migration Skills Assessment, applications and determinations please contact the International Section on the contact details below.

For all electronic mail enquiries related to Migration Skills Assessment please e-mail enquiry (Including file number, if appropriate) to:

[email protected]


Phone: +612 6257 7960
Fax: +612 6257 7955
Please note we are unable to return International calls.

nastavak/
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.