Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2008., 16:58   #81
Socijaliziraj ga i sa velikim psima. To je jako bitno jer je upravo on "manji" i u suprotnom bi mogao razviti strah od velikih pasa, kojeg bi mogao pokazivati na način "od straha napadam prvi". Vjeruj mi, to može biti gadan problem.

Kastracija... OK, tvoj stav i odluka. Sreća da nemaš ženku. Ne možeš ga pariti jer je mješanac, pa mislim da bi bilo bolje za njega da onda i uopće nema potrebu. Ali dobro, to je moj stav. A iskreno se nadam da nisi jedan od onih koje puštaju pse da okolo zaskaču kujice, pa njihovo potomstvo završi tko zna kako. U rijeci, na cesti, upretrpanim azilima ili kod mene doma. Pazi samo da ti ne zbriše za kujicama koje se tjeraju.

Imaš krasnog psa, a malo "lud" mora biti jer inače nebi bio terijer. Ma ja ih obožavam, bar znaju dobro nasmijati čovjeka.
lapdog is offline  
Old 19.07.2008., 21:46   #82
Da ne quotam, za kastraciju ti imam reci sve sto je rekla Lapdog, od rijeci do rijeci. Ako pas nije za uzgoj, neprihvatljiv je taj stav: jooooj, samo da mu jajca ne odrezu.
I ja sam udomila slicno cudoviste, iscrpila je svaki atom snage iz mene i iz ljudi oko mene. Beskrajna energija, neposluh, smetlarenje, svadjalica do neba... No, kako je navrsila dvije godine pocela se smirivati, postala je koncentriranija na mene i nece pojuriti bas za svim i svacim.
Vazno ti je trositi mu energiju, a to znaci puuuuuuno, stvarno puuuuuno istrcavanja na livadama, po mogucnosti sa drugim psima. Moja je od pocetka itekako socijalizirana, non stop je bila negdje s psima ili je doma imala goste koje sam cuvala, i gotovo stalno je imala drustvo za jurnjavu i igru. Sad je vec damica: evo, dok ja ovo pisem, lijepo lezi kraj mene, malac kojeg cuvam je na susjednom trosjedu i oboje spavaju.
E da, ali smo se prije pola sata vratili sa trcanja koje je trajalo preko sat vremena, a cijeli su dan prije toga jurili po dvoristu, ujutro su bili kod veta, pa u shoppingu, uglavnom nisu imali ni trenutak dosade
huncut is offline  
Old 20.07.2008., 03:16   #83
Pas uvijek mora imati tebe na oku ne ti njega,što znači kad on krene nekud ,ti ne ideš za njim, nego na drugu stranu, ukoliko je objekt ili subjekt malo dalje,a ako je bliže uhvatiš i staviš na uzicu, jer oni su ipak uvijek u strahu da će te izgubiti i moraš ih naučiti da te moraju imati na oku,ako odmah ne krenu za tobom u drugom smjeru,samo vikni nešto i okreni im leđa. Kod mene pali i na dvije psice koje budu puštene,što znači da su 4puta gore kad neće slušati.sretno.....
M&N is offline  
Old 20.07.2008., 10:24   #84
Quote:
M&N kaže: Pogledaj post
Pas uvijek mora imati tebe na oku ne ti njega,što znači kad on krene nekud ,ti ne ideš za njim, nego na drugu stranu, ukoliko je objekt ili subjekt malo dalje,a ako je bliže uhvatiš i staviš na uzicu, jer oni su ipak uvijek u strahu da će te izgubiti i moraš ih naučiti da te moraju imati na oku,ako odmah ne krenu za tobom u drugom smjeru,samo vikni nešto i okreni im leđa. Kod mene pali i na dvije psice koje budu puštene,što znači da su 4puta gore kad neće slušati.sretno.....
to mu stalno radim, kad smo u šetnji i on se udalji ja okrenem trčat nazad bez da sam ga viknuo , čim primjeti da me nema za cca 1min trči ko blesav nazad

ovaj moj mješanac ima nevjerovatan njuh ,nanjuši kuda je srna prošla , i onda sjedne pred mene pa malo laje i kad vidi da nereagiram uhvati me natezat za vezice , tenisice , hlače , šta mu je prvo blizu i sve je uredu dok prati trag , cijelo se vrijeme obazire zamnom , ali kad vidi srnu , nebi ga bog zaustavio , nekad sjednem na livadu i čekam ga i po petanistak ,dvadeset minuta i onda dođe onako mrtav umaran i legne kraj mene , ali to me i nezabrinjava toliko jer se istroši na tom trčanju pa sam bar ja miran za taj dan

mene zanima kako da ga naprimjer naučim da sjedne ako neradi metoda sa keksićem iznad glave, jer odmah on skače za rukom , neki su rekli gurni ga rukom da sjedne , ja ako svog gurnem rukom , on odma namješta glavu da se mazi, kako da ga naučim da mi se vrati kad ga zovem , u dvorištu ili njegovom teritoriju , vani sluša , to sam probo sa onim dukačkim špagom

kastracija ? ako ništa neuspije , onda ću probati i to , ali to mi djeluje tako bolno

do sada sam imao njem. ovčara , divna životinja za raditi s njom , njlt kojeg sam dobio kada je imao 7.5 godina , bio je sav prebijen od prošlog gazde , mene je slušo bez da sam i jednom viknuo na njega , doživio je 13 godina , što je bilo jako puno s obzirom na njegovo stanje kada sam ga dobio , s ovim psom nisam radio ni 10 minuta naredbe , nikad nije slušao , sjedi , lezi , ali je znao kad ga zovem da se mora nacrtat kraj mene , imao sam još par pasa , ali nijedan nije bio ko ovaj ovako divlji , pun energije , hiperaktivan
igor266 is offline  
Old 20.07.2008., 11:33   #85
pas mora naučiti da kad mu daješ keks,mora biti pristojan.Jer to je dosta opasno ako ti grabi hranu iz ruke, mogao bi nekoga ozljediti. U jednoj ruci imaj keks,da ga vidi ,a da ga ne može uzeti.Drugom ga laagano potiskuj da sjedne i kaži sjedni i to par puta,a kod njih je ponavljanje majka znanja,znači ako treba i sto puta za redom,ali mislim da će već nakon15tak skužit foru,nemoj mu davati velike keksiće nego skroz male,tak da je stalno željan. Kod mojih je uspjelo tak i sad prije šmakosa ništ ne govorim,one lijepo sjednu,jer znaju da je to jedini način da ga dobiju.Nemoj odustat,olakšat će ti život u budućnosti.sretno
M&N is offline  
Old 20.07.2008., 16:09   #86
Moja Una ima naviku jest cvijeće,travu,lišće...žvače sve što vidi na podu Znam da to ne bi smjela,al tako i tako se non stop na nju nešto derem,sad kad bi joj i to počela branit...neznam Još je mala,a čini mi se da je pretrpavam zabranama
dropdead_gorgeous is offline  
Old 20.07.2008., 16:19   #87
moj isto neku travu stalno preživa
igor266 is offline  
Old 20.07.2008., 19:20   #88
njlto su osjetljive probave, izuzetno pazite na prehranu kod njih
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 20.07.2008., 22:08   #89
čisto me sramota pitati ovakve gluposti , kao da mi je ovo prvi pas , ali imam brdo pitanja oko odgoja ovog psa ,čudovišta

npr kako da ga netjeram da prestane grickat kad se igra
igor266 is offline  
Old 20.07.2008., 23:16   #90
tebe il stvari?

mene je moj shvatio kad sam ga ugrizla za capu
malo mi se cudilo al je od tada bio izuzetno njezan

ako su stvari problem (zapravo to vrijedi i za ruke, noge) izmakni ruku s ostrim ne i onda mu daj igracku koju smije grist s da i kad je uzme onda bravo i pomazo ga da shvati da je to dobro


ince, bolje da pitas pa da imash zdravog i sretnog pyzdeka, nego da mislis da sve znas pa upropastish prekrasnu zivotinju
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 20.07.2008., 23:33   #91
dropdead... ja sam tako ostala bez čoška svoje vozačke! Uglavnom što prije počneš govoriti no ili ne, bit će ti lakše,psi su uglavnom kao i djeca,testiraju te do tvoje gornje granice,a ak tu granicu ne postaviš,zgorela si. Sad su to listići , a ubrzo bi mogle postati stolice,tepisi,cipele....
igor...postoji trava koju jedu kada ih boli želudac ili im je muka,pa ih ona iritira na povraćanje.Kad se igra i gricka utefteriš mu njegovu igračku u zube i budeš uporan, nikakve stare cipele majice,čarape,jer pas ne zna razliku novo staro.Moja prva psica je grizla tak da danas još uvijek gajim ožiljke, a druga nije nikad prizla nas nego je to rješavala s prvom. kad te ugrize vikni au,zacvili jer on ne zna tvoj prag boli, i pas zacvili kad bi ga ti uštipnuo onolko jako koliko jako je on tebe gricnuo.ili mu nabavi prijatelja stalnog ili povremenog. Još grickaju i kad mijenjaju zubiće,pa ih svrbe desni.Samo ti pitaj,nije to sramota,nisam ni ja ništa prije znala,no one su me učile,a bit će mi drago ako vam moja iskustva bar malo pomognu,jer imati odgojenog psa najveća je sreća njegovom vlasniku!
M&N is offline  
Old 25.07.2008., 03:32   #92
Quote:
lucy07 kaže: Pogledaj post
Odlucila sam psica dati na dresuru.. Kakava su vasa iskustva s tim? Nekakvi savjeti ili prijedlozi?
Hvala
Koja je pasmina i starost psa?Ja imam iskustvo takvo da mi nitko nije htio dresirati psa(zbog kao prestar sa god.dana,malo problematican a i robusnija pasmina) a onaj tko je htio tog ja nisam htjela;pa sam imala srece i po preporuci dosla do dresera koji je cudo napravio od njega a i mene(prvo je mene morao izdresirati jer sam fakat bila neznalica),a i doslo je tad do toga da sam se bojala svog psa.On mu je promjenio ponasanje za 360°,i zbog njega ja imam i danas svog predivnog ljubimca..napominjem da ja nisam nikako mogla ici u te skolice u grupama,jer nisam nikako vladala svojim psom..Nas dreser nam je u najboljem sjecanju,bavi se i uzgojem,i par puta sam mu dala psa u hotel,a vratio bi mi ga jos malo poslusnijeg,hocu reci,bavio se njim,vodio ga sa sobom pa bi se pas prisjetio naredbi koje sam ja stalno zanemarivala i razmazila ga.Nije u kavezu kao u hotelima inace.
yin yang is offline  
Old 25.07.2008., 13:38   #93
Ajde ako čujete za neku dresuricu oko Osijeka da mi dojavite
~loo~ is offline  
Old 25.07.2008., 21:18   #94
ljudi kako da ga dresiram doma za wc i to i kako da ga naucim naredbe zna li itko sutra dobivam pudlicu staru 2 i pol mjeseca primam sve savijete
Pudl mania is offline  
Old 25.07.2008., 22:38   #95
Quote:
Pudl mania kaže: Pogledaj post
ljudi kako da ga dresiram doma za wc i to i kako da ga naucim naredbe zna li itko sutra dobivam pudlicu staru 2 i pol mjeseca primam sve savijete
Pa jesam li ja luda ili se takve stvari trebaju nauciti prije nego se pas nabavi ?
A i kad se ceka zadnji dan, zar je tako tesko potraziti po ovom istom forumu bezbroj tema sa odogovorima koje trazis?

Sorry na grubosti, ali malo dosadi iznova citati kako netko vice "upomoc" zadnji trenutak, a sam ne zeli prstom maknuti i pogledati da li je to zasto trazi pomoc vec odgovoreno i lijepo objasnjeno mali milijun puta.
Misery's Crown is offline  
Old 25.07.2008., 22:57   #96
Kako se uopće postaje dreser pasa? Svi znamo da ne postoji fakultet ni škola za to. Barem ne u hrvatskoj. Idu li oni na neka školovanja u inozemstvo? I, pored toga, koje su karakteristike poželjne? Kakav čovjek to može biti i kako to može postati?
nicole2007 is offline  
Old 01.08.2008., 16:20   #97
Dižem temu jer me ovo stvarno zanima: kako se u Hrvatskoj postaje dreser pasa?
Mislim na dresuru osnovne poslušnosti. Dresuru na koju ste vi vodili svoje peseke
Kao što rekoh, škola i klasični put ne postoji. Dakle, kako onda?
I ne zanima me samo pitanje školovanja, nego i vaš dojam i mišljenje. Što mislite, koje karakteristike osoba mora imati da bi taj posao mogla raditi? Vi koji ste sa svojim psima bili na dresuri, kakvi su ti dreseri bili? Kako su vam "zračili"?
nicole2007 is offline  
Old 01.08.2008., 16:47   #98
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Dižem temu jer me ovo stvarno zanima: kako se u Hrvatskoj postaje dreser pasa?
Mislim na dresuru osnovne poslušnosti. Dresuru na koju ste vi vodili svoje peseke
Kao što rekoh, škola i klasični put ne postoji. Dakle, kako onda?
I ne zanima me samo pitanje školovanja, nego i vaš dojam i mišljenje. Što mislite, koje karakteristike osoba mora imati da bi taj posao mogla raditi? Vi koji ste sa svojim psima bili na dresuri, kakvi su ti dreseri bili? Kako su vam "zračili"?
Po meni dreser mora biti hrabra osoba,bar je moj dreser jedna hrabra osoba,jer skoro nitko nije znao što i kako bi s mojim psom a on je bez imalo straha preobratio mog psa,i zahvaljujući njemu ga imam i danas..(ljubimca ha ha).Njega je vezalo neko iskustvo u spec.policiji mislim,i valjda je znanje imao iz puno iskustva i rada sa psima,i uz svoj uzgoj pasa.Da,očito se tako stječe neko znanje o tom?Zato uglavnom ljudi idu u neku školu i sl.po preporuci,ne?Ja sam i do svog dresera došla po preporuci usprkos što sam viđala njegove reklame kasnije.Lovi se u koštac i s problematičnim psima što i neće baš svatko;i to je mene nagnalo da mu se obratim.OPet hvala mu na svemu
yin yang is offline  
Old 01.08.2008., 17:55   #99
Znači, tvoj pas je prošao tečaj socijalizacije. Da, to izgleda kao dosta težak i osjetljiv posao i upravo zato mi je nevjerojatno da još uvijek nitko nije potegao pitanje kvalificiranosti tih ljudi! Možda si zato ti i doživjela da većina dresera nije mogla/znala/htjela raditi sa tvojim psom. Mislim, ne bih se ni ja usudila raditi sa agresivnim "robusnijim" psom, ali meni to nije posao. Ako im je to posao...
Mislim, sve se može naučiti, ali treba se imati gdje. A potreba za tim kadrom je sve veća, sve je više pasa i osviještenih vlasnika koji ih vode na dresuru pa mislim da ne bi bilo loše kad bi se otvorila neka škola koja bi radila po strogo određenim standardima. A ne ovako: jedan može, drugi ne može, treći neće...

P.S. Kojeg psa imaš?
nicole2007 is offline  
Old 01.08.2008., 22:57   #100
Da,upravo tako.Ha,ha.Smiješno al je vrlo ozbiljno.Jedan dreser i to po preporuci veterinarke je na upoznavanju s mojim psom bio skoro srušen na pod jer je moj strašno skakao po ljudima,pitala sam ga kakve su njegove metode,a on kaže "metoda lopticom za nagradu"-a djelovao mi iskreno da nema pojma jer je mazio mog psa kao da je mala maca.Ja mislim da bi taj dreser završio na hitnoj za 2 dana s mojim psom,pa smo se ljiepo pozdravili.Nekad sam ga znala vidjet u Maksimiru kako trenira pse,i kao da mu je dobro išlo,al to su bili neki mirni psići po prirodi.Jedan drugi mi je rekao da ne očekujem ništa al za probni rok da mu dopeljam psa na 15 dana,platim za to skoro 2000kn,nesmijem vidjet psa uopće,ako nemre niš da novce ne vraća,al da on misli da neće ništa s njim napraviti,itd,itd,(i to je isto kao neki vel poznati stručnjak);u cijelom mom očaju je ta preporuka od moje susjede,meni došla kao spas.Dreser je bio ozbiljan al i za šalu,i nije mi se nasmijao kao "kak ću ja s tim psom ikad izać na kraj"već je i mene dresirao,da opet ga ne hvalim previše,al zahvaljujući tom čovjeku,moj pas nije završio eutaniziran,jer ja stvarno nisam znala što ću.Dresura trajala nešto više od 2mj,i ja sam bila sa svojim psom najčešće., Pasmina je rotić.
yin yang is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.