Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2014., 14:43   #221
Question tronboflebitis

Pozdrav cure!ima li koja da je dobila tronboflebitis u 29 tj.trudnoce.d-dimeri su mi bili 3940 sad su 2280.dobivam dvije doze fraxiparina od 0.6,jos sam u bolnici sutra tjedan dana,lezim smijem samo do wc.pa me zanima jel imala koja takav prblem koliko ste bile u bolnici i sta ste poslje.hvalar
niks11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 15:09   #222
Pretpostavljam da cete pustiti na kucnu njegu, nastaviti ces se pikati do kraja trudnoce i cca 4-6 tj. poslije poroda, imat ces cesce preglede na kojima ce ti pazljivije gledati protoke, morat ces kontrolirati d-dimere.

Jesi u petrovoj?

Kako je beba, koliko je teska, jesu vec obratili paznju na protoke?

Kakve si simptome imala?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 20:20   #223
Jel znate koja je procedura za naručivanje na pregled kod hematologa na Rebru?
Pitanje za bivše trudnice koje su bile na heparinu - jel se nakon poroda igdje kontrolirate? Kako se nosite s trombofilijom nakon trudnoće?
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 18:17   #224
Quote:
Myra kaže: Pogledaj post
Jel znate koja je procedura za naručivanje na pregled kod hematologa na Rebru?
Pitanje za bivše trudnice koje su bile na heparinu - jel se nakon poroda igdje kontrolirate? Kako se nosite s trombofilijom nakon trudnoće?

Ja sam se pokušala naručiti na rebro sa naznakom hitno jer sam trudnica sa visokorizicnom trudnoćom. Skeniras uputnicu i pošalješ sa svojim detaljima ime i prezime, adresa, mbo i kontakt broj na mail. Oni ti se u pravilu u roku 2 dana jave sa terminom. Poslala sam upit početkom 4 mjeseca i dobila termin u 6?!? Bila sam šokirana. Sa obzirom da nisam mogla čekati naručila sam se u drugu bolnicu. Odmah sam dobila terapiju fraxiparinom i pitam se šta bi bilo da sam čekala termin na Rebru...sretno!
zabica171 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 20:04   #225
Imam prijateljicu koja je homo-mthfr i pai-1. Trudna je i na heparinu (Fraxiparin 0,6).
I ima pitanje za upućene

Ovo su joj vrijednosti u svakoj fazi trudnoće:

6/7 tt (andol)
Trombociti 384
Mpv 9.4
Pv 1.25
Aptv 22.6
Fibrinogen 4.5

11/12 tt nakon mj dana hepa
Trombociti 384
Mpv 10.8
D-dimeri 200
Fibrinogen 3.9

18/19 tt
Trombociti 311
Mpv 10.7
Fibrinogen 4.5

20/21 tt
Trombociti 332
Mpv 10.9
Pv 1.300
Inr 0.88

Jesu li OK vrijednosti za trudnoću (uz heparin)?

Muči je ovaj Inr. Kao na terapiji bi trebao biti 2-3.5...

Ali nije sigurna da li da ih gleda sad jer kao pv i inr nisu relevantni kod terapije s nmh, već da se gledaju kod marivarina.
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 08:52   #226
Pozdrav cure,ne znam je li ovo dobra tema, ali evo pitat ću vas...

Moja majka je s 40 godina imala ugrušak na mozgu, u zadnji tren je operirana i, Bogu hvala, sve je dobro prošlo.

Odmah nekako nakon te operacije, sljedeću jesen,morala je operirati vene na nogama jer su utvrdili da joj je ugrušak došao od njih.

Naravno, nasljedila sam proširene vene (nisam mogla falit jer ih i otac ima) i sad u trudnoći su se dosta proširile i noge su mi dosta bolnije i teže. Trudna sam 15 tjedana.

Zanima me trebam li raditi kakve pretrage s obzirom an tu obiteljsku situaciju.

Hvala vam.
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 10:27   #227
Velana, trebala bi to svom doktoru reći
Jesi na aspirinu? On prokrvljuje i sprječava zgrušavanje.
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 11:02   #228
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Velana, trebala bi to svom doktoru reći
Jesi na aspirinu? On prokrvljuje i sprječava zgrušavanje.
Ne, ne pijem ništa...

Misliš ginekologu ili dr. opće prakse?
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 12:55   #229
Ginekologu, obavezno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 17:03   #230
I počni s andolom, ako nisi već

(andol ili aspirin od 75mg ili 100mg)
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 16:15   #231
gdje se moze kupiti fraxiparin?
Nikol32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 07:42   #232
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
I počni s andolom, ako nisi već

(andol ili aspirin od 75mg ili 100mg)
Rekla sam ginekologu,on je rekao da ne pijem aspirin ni andol jer mi samo mogu prouzrokovati krvarenje.

Savjet - klasika; noge na povišeno, ne stajati dugo, ne sjediti dugo, ne prekrižene noge, lagane šetnje...
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 22:44   #233
Jeli već sad krvariš? Pa ti je zato rekao? Ili je to rekao jer si ti rekla andol?

Postoji cijeli jedan svijet trudnica koje uzimaju andol u trudnoći i gle čuda - ne krvare! Već iznesu svoju trudnoću do kraja, zahvaljujući upravo andolu...

Ne ide ovo tebe . Nego sam užasno ljuta na liječnike koji mogu ovaku neku glupost izreći!
Ne znam što bi ti rekla... Ja sam svoje pretrage napravila privatno u Genosu. Da nisam, ne bi imala nikakve nade. Ti isto sumnjaš, ne bi bila na ovoj temi da ne sumnjaš. Pođi i napravi to, a onda ćeš znati na čemu si


Edit: To je 'običan' ginekolog? Nije MPOvac ili neki koji se razumije u trombofiliju?
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 22:46   #234
Quote:
Nikol32 kaže: Pogledaj post
gdje se moze kupiti fraxiparin?
Nije u slobodnoj prodaji. Ide na recept, u početku na privatni, poslije se preuzima u bolnici.
I treba imati jake indikacije i preporuku liječnika za dobit ga.
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 09:03   #235
Sto se tice andola i krvarenja...
Bila sam cijelu trudnocu na andolu, unatoc krvarenju zbog hematoma i nista se nije pogorsalo ili, ne daj boze, zakompliciralo.
To su male, preventivne doze koje ne uzrokuju probleme tog tipa.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 10:32   #236
I ja sam na Andolu protekt, 75 mg. Inace sam PAI 4G/5G heterozigot, 2 spontana prije ove trudnoće. Trudnoću mi vode bolnicki, gin. smatra da za ovaj oblik heparin nije potreban i ja joj vjerujem jer su mišljenja oko 4g/5g podijeljena.
__________________
20.06.2009.
lavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 15:30   #237
Evo da se javi jedna aspirinka u 15 tjednu... Isto sam heterozigot i to PAI I Mthfr ... Moja gin isto misli da ne trebam hep da je aspirin dovoljan i kontrole ceste D-dimera i fibrinogena .... Ne vjerujte ovima koji gluparaju protiv aspirina i andola nego mijenjajte ginica...
Cookielicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 21:10   #238
Quote:
lavida kaže: Pogledaj post
I ja sam na Andolu protekt, 75 mg. Inace sam PAI 4G/5G heterozigot, 2 spontana prije ove trudnoće. Trudnoću mi vode bolnicki, gin. smatra da za ovaj oblik heparin nije potreban i ja joj vjerujem jer su mišljenja oko 4g/5g podijeljena.
I ja sam PAI 4G/5G heterozigot, ali kako je sa trudnoćom sve super neće me voditi bolnički. Predložila sam primjenu makar andola kada već heparin nije potreban, ali kako srećom nisam imala spontani rekla mi je dr. da ne treba i da bi to više bilo kao placebo nego neka pomoć. Moram im vjerovati i nadati se da će do kraja sve biti tako super!
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 01:26   #239
Gioia ne kuzim, a zakaj ako bi ti bila mirnija ne odes u apoteku kupis andol 75 i pijes ga? Ocito si svijesna toga da bi trebala pit to cim si ionako pitala za njega, zasto prepustas stvari slucaju?
Cookielicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 16:18   #240
Krv mi je sve super, fibrinogen mi je bolji nego prije trudnoće, pa me nekako strah to uzimati na svoju ruku kada su se već dr. složili da ne treba. Da na nešto možda loše djeluje ili šta krene po zlu, grizla bi se misleći da je krivo što sam andol uzimala na svoju ruku.
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.