Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2009., 18:34   #1
Exclamation Budućnost alt. medicine vs alopatske medicine !!!

+Što mislite; da li će u skorim nadolazećim godinama alternativna medicina većim dijelom potisnuti alopatsku medicinu ?
+Tko će prije otkriti lijek za neku tešku bolest kao npr. kancer ?
+Hoće li liječnici alopatske medicine početi masovno koristiti u svojem liječenju alternativne metode ?
+Hoće li se alopatska medicina uskoro zaustavit na ovome što zna i nadolazeće vrijeme će biti vrijeme velikih otkrića alternativne medicine ?

Ovo nisu pitanja, makar su tu upitnici, ovo je samo moje razmišljanje koje bih podijelio s vama.
Kugloff is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 20:53   #2
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Joj, majko moja!.......pa Kugloffe dragi...na sva ta pitanja ovdje je odgovor odavno jasan...
+ naravno da hoće, štoviše već i je, svako osim svog doktora ima i nekog Alana pride...

Sve dam, al stomatologiju ne dam. Je narod bio nekada gadan
__________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot. - Mutter Teresa
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 21:39   #3
moje je mišljenje da će se medicina jako razviti, da će izmisliti lijekove koji će omogućiti da ljudi žive preko 100 godina, moguće je da to već postoji, ali sad treba osmisliti društveno uređenje u kojem bi to bilo izvedivo.

ono što ne bude bilo službeno dostupno, procurit će kao alternativna metoda.
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 22:32   #4
Quote:
Kugloff kaže: Pogledaj post
+Što mislite; da li će u skorim nadolazećim godinama alternativna medicina većim dijelom potisnuti alopatsku medicinu ?
+Tko će prije otkriti lijek za neku tešku bolest kao npr. kancer ?
+Hoće li liječnici alopatske medicine početi masovno koristiti u svojem liječenju alternativne metode ?
+Hoće li se alopatska medicina uskoro zaustavit na ovome što zna i nadolazeće vrijeme će biti vrijeme velikih otkrića alternativne medicine ?

Ovo nisu pitanja, makar su tu upitnici, ovo je samo moje razmišljanje koje bih podijelio s vama.
+Neće. Ako zbog ničeg drugog onda zbog velikog utjecaja koji imaju farmaceutske kompanije
+Alopatska. Jer jedina i proučava mutagenezu i kancerogenezu. Zna mehanizme radi kojih rak nastaje, što se događa u tijelu itd. I zato će prva doći do lijeka.
+Ne. Jer istraživanja ne govore u korist alternative.
+Neće. Zaustaviti bi je mogla samo katastrofa globalnih razmjera koja bi razorila većinu stanovništva i tehnologije. Ili globalna društvena katastrofa radi potencijalnoe prevlasti neke doktrine/religije koja bi bila protiv "znanosti".
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 00:15   #5
Dragi Kugloffe, nema alopatsku šta ko potiskivati. Alopatska NIKADA nije niti bila na 1.-om mjestu. a danas je, po podatcima WHO-a, 4.-a u svijetu- "odmah" iza 3 tzv. "alternativne": kin.tradicionalne, HOMEOPATSKE, fitoterapije. I na 4.-tom mjestu eats their dust, što je i savršeno logično.

Mogu je eventualno do kraja ISTISNUTI, što vjerujem da hoće. Osim ako se ne promjene neki principi, ali to onda više nebi bila ta medicina, ... bitno je da su ljudi sretni, i zdravi, a kojim putem to postižu, manje bitno.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 11:47   #6
Quote:
Kugloff kaže: Pogledaj post
1. Što mislite; da li će u skorim nadolazećim godinama alternativna medicina većim dijelom potisnuti alopatsku medicinu?
Naravno, alopatska medicina koja je zapravo alternativa zdravom razumu nema šanse.
Quote:
2. Tko će prije otkriti lijek za neku tešku bolest kao npr. kancer?
Ono što se naziva alternativna medicina otkrila je već više od 100 načina izliječenja (lijekova, postupaka) raka, jedino što su pretežito to uradili pripadnici alopatske medicine (dakle školovani liječnici), i tek nakon što su otkrili lijek, establišment ih je prognao kao kvaziznanstvenike, šarlatane i sl. Hahnemann, Fibinger, Rife, Cousmine, Reich, W.F.Koch, Coley, Gerson, Lebedeva, Livingstone, Hamer, Seeger, Budwig, Naessens, Burton, Pizza, Papas, Govallo, Nieper, Esaidi, Joschko, Kelley, Burzynski, David, Sartori, Simoncini samo su neki od mnogih liječnika koji imaju bolje rezultate od alopatske medicine.
Quote:
3. Hoće li liječnici alopatske medicine početi masovno koristiti u svojem liječenju alternativne metode?
Malo po malo, sve se više liječnika uključuje u drukčije terapije, jedino što ne smiju u potpunosti odbaciti alopatsku medicinu da ne bi bili prognani iz liječničkih redova.
Quote:
4. Hoće li se alopatska medicina uskoro zaustaviti na ovome što zna i nadolazeće vrijeme će biti vrijeme velikih otkrića alternativne medicine?
Jedino što se može dogoditi je da ljudi počinju otkrivati alternativnu medicunu, jer je alt. medicina otkrila i više nego što je potrebno. To je kao kad je Columbo otkrio Ameriku, a Vikinzi i drugi prije njih su već odavno tamo plovili.
Problem je u raspodjeli sredstava, alopatska medicina i farmaceutika ih imaju, a alternativci nemaju - otuda slijedi takva galama kako farmaceutika stalno nešto otkriva, mediji su puni njihovih "uspjeha", ljudi uopće ne znaju za druge metode osim onih koje plaćaju državna i privatna osiguranja. Što se tiče zdravstvenih osiguranja, trebala bi postojati osiguranja koja pokrivaju i određene terapeutske postupke koja danas nisu pokrivena, koja su svrstana u alternativu, a koja su se dokazala kao uspješna. U Njemačkoj to već postoji, ali ne i u Hrvatskoj.

Pozdrav,
__________________
Tornado
Tornado is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 13:38   #7
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
moje je mišljenje da će se medicina jako razviti, da će izmisliti lijekove koji će omogućiti da ljudi žive preko 100 godina, moguće je da to već postoji, ali sad treba osmisliti društveno uređenje u kojem bi to bilo izvedivo.

ono što ne bude bilo službeno dostupno, procurit će kao alternativna metoda.
Neki dan sam pročitao u novinama jednu izreku nekog pametnog filozofa koji je rekao:" Medicina je danas toliko napredovala da više nema zdravih ljudi "

Tko je izmislio medicinu ??

Pa nisu "u početku" bili odmah DR.sc.mr primarijusi i slični. Morali su to bit nekakvi obični ljudi koje je zanimalo lječenje ljudi, znači u startu su tzv. alternativni liječnici bili pravi liječnici
Tek se kasnije oformio "sustav" zdravstva kojem i je interes novac što je rekao onaj morbidni anđeo.

I Leonardo da Vinci se bavio anatomijom ljudskog tijela (puno toga nam je otkrio) a nije bio drmrsc..bla..bla titulaš već slikar i genijalac.
Kugloff is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 15:28   #8
Onoga dana kada čovjek shvati zašto je stvoren, kako se treba hraniti, koja mu je uloga u svemiru i čega je u biti dio, tada više neće biti potrebe za medicinom,jednom ili drugom, jer neće biti ni bolesti. Preporučio bih svima na forumu da pročitaju ciklus knjiga Vladimira Megre-a pod imenom ''Zvonki Cedar Ruski''. Može se naći u svim gradskim knjižnicama, a prva u seriji knjiga se zove ''Anastazija''. Mislim da će u tim knjigama dobra većina vas, naći odgovore na sva ona pitanja kojima do sada niste mogli naći zadovoljavajuće odgovore. Kad pročitate svih 9 knjiga,trebalo bi pokrenuti topic na ovom Forumu o idejama iznesenim u tim knjigama... možda ga već i ima, malo ću pronjuškati. BTW ja sam počeo čitati knjige prije mjesec dana i trenutno sam na 9-oj. Ne možeš ih pustiti iz ruke kad počneš čitati.
dambul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 17:17   #9
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
Dragi Kugloffe, nema alopatsku šta ko potiskivati. Alopatska NIKADA nije niti bila na 1.-om mjestu. a danas je, po podatcima WHO-a, 4.-a u svijetu- "odmah" iza 3 tzv. "alternativne": kin.tradicionalne, HOMEOPATSKE, fitoterapije. I na 4.-tom mjestu eats their dust, što je i savršeno logično.

Mogu je eventualno do kraja ISTISNUTI, što vjerujem da hoće. Osim ako se ne promjene neki principi, ali to onda više nebi bila ta medicina, ... bitno je da su ljudi sretni, i zdravi, a kojim putem to postižu, manje bitno.

neznam jel bi se smijao ili plakao vec kao skolarac u 4 razredu osnovne skole kad sam hodao od doktora do doktora bila su mi nelogicna lijecenja, npr. za alergiju pikali su me punih 4 godine kakti protiv grinja, peluda, perja i prasine i da se u vrlo ranoj fazi se dade izlijeciti tako su mi bili doktori rekli... i nista i dalje sam alergican na sve to navedeno, pa sad vele neda se izlijeciti vec samo ublaziti koje kakvim skupim lijekovima poput sprejeva flixonase kaj kosta prek 120kn... ni to mi nije pomoglo...


moji starci i baka isli su na fizikalnu terapiju mnogo puta i isto tak nis im nije pomoglo i dalje ih boli to sto ih boli veli to Vam je reuma to Vam se neda izlijeciti vec samo ublaziti koje kakvim kremama i tabletama protiv bolova


vidim susjeda koji je brat mojoj baki prosle godine je bio sav kilav i nikakav ni sam sebe nije mogo nositi vele doktori ah morate razumijeti da su dosle njegove godine i bolesti jer ima blizu 80 godina i tu nema lijeka... ode kiropaktirku i za dva tijedna vidis kak nosi normalno dvije kante pune vode, a prije toga ni sam sebe nije mogao nositi


@Precious X

jel ima na toj stranici WHO bas popis kao top medicine u svijetu na jednoj stanici ?
jer ja sam trazio al nisam naso bas na jednoj stranici vec kao samo odvojene i pored pojedinih medicina koje su 1, 2, 3... na svakoj drugoj stranici
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 19:33   #10
Kao što je netko rekao, ne bi trebalo koristiti nazive kao što je "alternativna medicina". Postoji medicina koja djeluje i medicina koja ne djeluje. Ja preferiram medicinu koja djeluje.

I mislim da treba izbjegavati ovakve "vs." rasprave i jednostavno koristiti sve dobre strane "jedne i druge" medicine.
__________________
Knowing more doesn't make you a better person. Being more compassionate does.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 19:57   #11
Quote:
Krešimir kaže: Pogledaj post
I mislim da treba izbjegavati ovakve "vs." rasprave i jednostavno koristiti sve dobre strane "jedne i druge" medicine.
Točno! To rade i liječnici i svi razumni ljudi.
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 01:55   #12
heh sve dok se bude alopatska medicina zamarala sa posljedicama nece biti uspijesna dok se nebude pozabavila uzrokom jer, uzrok je jedno no posljedica je sasvim nesto drugo i doista alopatska medicina samo gleda posljedicu no ne i uzrok tomu, kad god sam pitao doktore zasto mi se to dogodilo ili događa, ili se radilo o nekoj trecoj osobi veli neznam odnosno da ne ispadne budala veli nezna se

da budem iskren, ja podrzavam sve medicine koje postoje na ovoj zemaljskoj kugli i njoj cu se ubuduce prikloniti odredenoj medicini samo, ako vidim da je jedna od tih uspijesnija od druge, jer doista alopatska je dobra na skalpelu, namjestanju kostiju i stabiliziranje opcenito kriticnog stanja u stabilnost, pa poslije lako se okrenem alternativi koja ce onda rijesiti uzrok, da se vise stime nezamaram, zato je pozeljno upotrijebiti mozak, a ne sve prepustiti drugima
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 14:31   #13
Quote:
Kugloff kaže: Pogledaj post
+Što mislite; da li će u skorim nadolazećim godinama alternativna medicina većim dijelom potisnuti alopatsku medicinu ?
Neće.
Quote:
+Tko će prije otkriti lijek za neku tešku bolest kao npr. kancer ?
S obzirom na istraživanja koja se provode u alternativnoj medicini, kladim se na alopatsku.
Quote:
+Hoće li liječnici alopatske medicine početi masovno koristiti u svojem liječenju alternativne metode ?
Čisto sumnjam.
Osim možda da privuku neuke mase.

Ako se to dogodi, bit će to znak da je svijet opako otišao u kurac.

Alternativna je medicina alternativna samo iz jednog razloga: ne prolazi dvostruko slijepa testiranja i slične sitnice koje bi je dovele u rang znanosti.

Quote:
+Hoće li se alopatska medicina uskoro zaustavit na ovome što zna i nadolazeće vrijeme će biti vrijeme velikih otkrića alternativne medicine ?
S obzirom na istraživanja koja se provode u sklopu alternativne medicine... teško. Gotovo nemoguće.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 14:40   #14
rekao bih da ce doci do mjesanja. Vec sada ima toga i vjerujem da ce se ta tendencija razvijati. Alternativa zbog holistickog pristupa, iako nekad opterecena praznovjerjima, ima vise uspjeha u mjenjanju losih zivotnih navika, dovodjenju covjeka u opcenito bolje, zdravije, kvalitetnije stanje sto se onda odrazava na svaku bolest jer je zdraviji sustav prirodno sposobniji nositi se sa bolestima. Alopatska medicina pak tesko da ima konkurenciju kod akutnih stanja, kirurgije, dijagnostike, "mehanickih" povreda, zaraznih bolesti isl. Zato mislim da i jedno i drugo ima svoje mjesto i da bi idealni uvjeti za ljecenje bili u spoju tradicionalne medicine, wellness centra i bolnice posto bolnice uz sve svoje prednosti imaju losu atmosferu, los pistup pacjentu isl, a to sve igra bitnu ulogu u oporavku...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 14:59   #15
P.S. za razliku od tradicionalnih medicina tipa tibetnske, kineske ili ayurvede stvari poput iscjelitelja/bioenergeticara isl mislim da ce tesko ikad uci u neke formalne i prihvacene oblike ljecenja iako ne vjerujem da ce nestati, ali jednostavno nisu nesto sto se moze formalizirati, ovjeriti skolovanje diplomom, izbjeci zloupotrebu itd. pa ce to vjrojatno uvijek ostati "narodna" medicina. Iako tesko je prognozirati buducnost, nekad coeka zacude znanstvena otkrica koja zacudjujuce znaju rezonirati sa stvarima kojima su se ljudi prije koje desetljece smijali kao lakovjernim fantazijama.. tko zna sto ce bit...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 21:56   #16
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Neće.

S obzirom na istraživanja koja se provode u alternativnoj medicini, kladim se na alopatsku.

Čisto sumnjam.
Osim možda da privuku neuke mase.

Ako se to dogodi, bit će to znak da je svijet opako otišao u kurac.

Alternativna je medicina alternativna samo iz jednog razloga: ne prolazi dvostruko slijepa testiranja i slične sitnice koje bi je dovele u rang znanosti.


S obzirom na istraživanja koja se provode u sklopu alternativne medicine... teško. Gotovo nemoguće.
Stvarno tako bezrezervno vjeruješ alopatskoj medicini i misliš da je sve alternativno "za neuke mase"?
__________________
Knowing more doesn't make you a better person. Being more compassionate does.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 22:01   #17
Isplativo bi bilo zabraniti alternativnu medicinu da bi se bogati mogli još više bogatiti. U kaosu koji uskoro dolazi to će se i dogoditi.
Uživajte dok je još legalno
SomebodySomone is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 00:47   #18
Quote:
Kugloff kaže: Pogledaj post
+Što mislite; da li će u skorim nadolazećim godinama alternativna medicina većim dijelom potisnuti alopatsku medicinu ?
+Tko će prije otkriti lijek za neku tešku bolest kao npr. kancer ?
+Hoće li liječnici alopatske medicine početi masovno koristiti u svojem liječenju alternativne metode ?
+Hoće li se alopatska medicina uskoro zaustavit na ovome što zna i nadolazeće vrijeme će biti vrijeme velikih otkrića alternativne medicine ?

Ovo nisu pitanja, makar su tu upitnici, ovo je samo moje razmišljanje koje bih podijelio s vama.
1. Neće.
Iako će se sve više ljudi i njome koristiti zbog toga što svašta priča, a i ljudi se sve više "obrazuju" preko interneta. Problem je što svatko mora umrijeti. Znači, ako i smanjiš pojavljivanje neke bolesti, određena druga bolest mora preuzet "dio kolača", tj. ako izraziš u postocima, izgledat će kao da se neka bolest/poremećaj naglo počela pojavljivati u većem broju. Kako je to bolest koju očito ne može liječiti alopatska medicina, ona je pravi rudnik za nove teorije izlječenja i kamenovanje medicine.

2. Mišljenja sam da se svi oblici raka nikad neće moći liječiti. Naravno, alopatska će zbog svojeg pristupa naći načine za neke oblike. A što uopće alternativa radi? Koliko je napravljeno istraživanja? Ako netko sada nađe lijek, zaradit će milijune, samo treba proći testiranja. Kako uopće novootkrivenu tvar proglasiti alternativnom? Što supstanca mora sadržavati da ne bi bila prihvatljiva alopatskoj medicini?
Ali, kao što rekoh, rak je toliko širok pojam da ne vjerujem da će ikad biti lijeka za njega. Kao što rekoh, moraš umrijeti. Eliminiraj sve bolesti, ostaju ti jedino mutacije koje se povećavaju kako stariš.

3. Koristit će one koje pokažu rezultate, kao i dosad. To što ne uspjevaju polučiti ništa konkretnog, zasad, nije problem liječnika. Ovo što piše na internetu može svatko napisati, i ti i ja. Testiranja koja lijek prođe su mjerilo. A za teorije zavjere koje kažu da se to namješta, samo se pitaš koliko bi zaradili u industriji da registiraju taj lijek i podijele pola-pola ako prođe. Milijuni, i zdravi ljudi ako lijek djeluje. I 25 godina patenta.

4. Navodno se znanje čovječanstva svakih 5 godina udvostruči. Koliko je toga praktično, ostaje za vidjeti. Problem je što alternativna medicina se baš i ne bavi istraživanja kako je već i napisano. Niti ima laboratorije, niti kriterije po kojima istraživati. Jedino ako računaš nekog tko je voljan podvaliti ljudima neku tvar za koju nema pojma kako djeluje pa gledati rezultat. Pa se pitaj kako će nešto otkriti...

Nije alopatska medicina savršena, ali je bazirana na zdravom razumu i ponovljivim eksperimentima. Ima nuspojava, ali je korist uvijek veća. S vremenom može samo napredovat. Kako, ostaje za vidjet...
child_in_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 01:35   #19
Quote:
Krešimir kaže: Pogledaj post
Stvarno tako bezrezervno vjeruješ alopatskoj medicini i misliš da je sve alternativno "za neuke mase"?

a podsjetio me Lastan na Kraftwerk..."...we are the robots.." ta-ra-ta-ta-tam
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 10:09   #20
Quote:
Krešimir kaže: Pogledaj post
Stvarno tako bezrezervno vjeruješ alopatskoj medicini i misliš da je sve alternativno "za neuke mase"?
Ako tretman ne može proći dvostruko ili išestruko slijepo testiranje, nije nimalo efikasniji od Cedevita bombona koje imam u torbi. Netko tko plaća takve tretmane više nego što koštaju takvi bomboni nije nego neuk te nadasve naivan i rastrošan.

Nije pitanje kome ja vjerujem. Pitanje je tko svoje tvrdnje može dokazati.
Klasična medicina, uza sve svoje nedostatke, ima stroga pravila. Zna se kako se lijekovi testiraju. Zna se kako se tretiraju pacijenti. Iako postoje neka goruća pitanja, medicinska je etika vrlo usustavljena. Obrazovanje je također usustavljeno.
Bila dakle riječ o virusima, bakterijama, degenerativnim procesima ili ozljedama, klasična medicina daje rezultate. I jasno kaže kad više ne može pomoći.

Alternativna medicina, s druge strane, ne prolazi višestruko slijepe testove. Obrazovanje je uglavnom smijurija, ako ga uopće ima. Najgore od svega, analizirajući retoriku nekolicine alternativaca, došao sam do zaključka da prodaju istu maglu kao i svećenici, duhovni učitelji, hiromanti ili političari.

Osim toga, vidio sam kako alternativci funkcioniraju na primjerima nekih članova svoje obitelji, a jednom sam se i sâm podvrgnuo "bioenergetskom" i homeopatskom tretmanu. Puno jeftine psihologije, uvjeravanja da ću nešto osjetiti, pa onda da sam nešto osjetio… a nula efekta.

Neki aspekti alternativne medicine mogu biti korisni. Zato i klasična medicina ispituje neke od tih postupaka. S druge strane, neki su aspekti upravo jezivo štetni.
Ja, recimo, ne bih bezrezervno prihvatio kinesku medicinu. A studiram kineski.
Zato i znam da su za dug život prepisivali tablete od žive. I tisućama godina — doslovce — nisu shvatili da izazivaju kontraefekt.

Doduše, još sam uvijek voljan isprobati carski tretman u kojem svaku noć defloriraš novu djevicu. Ako i ne radi, barem bih se zabavio.
Jedino nisam siguran da bi se to mojoj curi dopalo.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.