Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2014., 15:43   #41
Quote:
mariori kaže: Pogledaj post
Mene interesira acent 1.5 crdi 2006 god kakvi su motori i dali ima gresaka kod tih automobila i kojih jer namjeravam kupiti taj model umaprijed hvala
ne znam točno za godišta ,ako je 4 cilindra crdi i nekih 100ks i više ,to bi trebalo biti dobro....onaj motor s 3 cilindra i oko 82ks je lošiji...
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 15:49   #42
Mislim da nije loš motor kao takav, nego karakteristike td motora u to doba u HY. Po testovima, i 1.5 i 2.0(onaj sa 83kw) su trošili 20-30% više od konkurencije. Uz to je 1.5 bio trocilindraš.

Kada su prešli na 4 cilindra(65 i 81 kw) to jesu bolji motori, ali u slučaju kie rio ovaj jači je imao ozbiljnih problema s prenošenjem snage na cestu(e sad, ne znam je li taj rio bio srodnik getza ili accenta, budući da je između po dimenzijama). S obzirom na godište, vjerovatnije mi je da se radi o 4 cil motoru.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 15:57   #43
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
izuzetak
Kakav izuzetak? Na svakom Accentu od 2006. se prije ili kasnije javi problem sa električnim servom. Skup kvar, ali to je ujedno i jedina mana tog auta.

Dizel 1.5 CRDi je u Accentu (2006.-) dolazio u verziji sa 110 ks i nema apsolutno nikakvih problema s njim ako se pravilno održavao.
__________________
3.0 TFSI
A.M.80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 16:01   #44
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
izuzetak
A znas li nesto o 1.5 crdi kakvi su motori
mariori is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 16:02   #45
Quote:
mariori kaže: Pogledaj post
Mene interesira acent 1.5 crdi 2006 god kakvi su motori i dali ima gresaka kod tih automobila i kojih jer namjeravam kupiti taj model umaprijed hvala
Ide kao lud!
Ako nisi iz ZG, troši oko 6l čiste gradske vožnje bez da paziš kako se voziš...
Ovjes mu je osjetljiv, brzo se rasklima. Mjenjač se doima klimavo, ali je jako izdržljiv i ne zapinje, mada nije baš kratkih hodova.
U manualu piše da ide 17X, ali sat na top speedu pokazuje 200 km/h. Kad se tako voziš, imaš osjećaj da ćeš poletjeti i napraviti triple salto u zraku...a ako malo zapuše vjetar, to će se i dogoditi
Motor je zapanjujuće izdržljiv i bez mane, što se nikako ne može reći za ovjes i prijenos snage na cestu, jer pri forsiranju čak i na ravnom, auto čupa volan iz ruku.
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 16:04   #46
Da ovaj je 20o6 god.12mj i ima motor od 81kw 112ks vjerovatno je to 4 cilind. Znaci po vama je taj motor ok
mariori is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 16:07   #47
Quote:
pero_OS kaže: Pogledaj post
Ide kao lud!
Ako nisi iz ZG, troši oko 6l čiste gradske vožnje bez da paziš kako se voziš...
Ovjes mu je osjetljiv, brzo se rasklima. Mjenjač se doima klimavo, ali je jako izdržljiv i ne zapinje, mada nije baš kratkih hodova.
U manualu piše da ide 17X, ali sat na top speedu pokazuje 200 km/h. Kad se tako voziš, imaš osjećaj da ćeš poletjeti i napraviti triple salto u zraku...a ako malo zapuše vjetar, to će se i dogoditi
Motor je zapanjujuće izdržljiv.
Iz Rijeke dam i svjestan sam da potrosnja deklarirana tvornicki nece nikako biti takva zbog konfiguracije terena u Ri gdje godse okrenes j..... brdo al neocekujem vise od 7l
mariori is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 16:21   #48
Quote:
mariori kaže: Pogledaj post
A znas li nesto o 1.5 crdi kakvi su motori
Mislis li ili pouzdano znas da je izuzetak jer kvar je izuzetno skup oko7500kn
mariori is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 19:13   #49
Quote:
mariori kaže: Pogledaj post
A znas li nesto o 1.5 crdi kakvi su motori
ti motori 4cil su odlični,uzeti od kia grupacije kad je hyundai kupio kiu....kad su ih preuzeli,normalno one 3cil nisu vipše radili...

imao sam accenta 1,3 benzinca 2002g tada je servo bio mehanički tj hidraulički s njime nikad problema,nisam znao da su 2006 stavili električni....ovjes je mekan,na velikim brzinama lelujav,al ak se navikneš na njega nema problema...ko je naviknuo na tvrd ovjes....mislit če na večim brzinama da je u pogibelji ....al nije tako, auto je upravljiv i sluša....do nekih normalnih brzina....vjerojatno ne treba nabijat gas u 1 i 2 jer će se razvaliti ovjes,al to i nije normalna vožnja....

uglavnom auto je super za normalnu vožnju i ove naše sama jama ceste...nije veliki potrošač....snage ima dosta i previše...

sretno s kupnjom
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 21:07   #50
kod crdi 3cil. je znala radilica otici jer ljudi nepaze na odrzavanje tj. voznju na hladan motor. bratic je imao taj sa 3cil. i motor je imao 220 000km kada ga je prodao. 4cil. nije osjetljiv na taj problem i ide ko munjen. kod serije MC 05+ je elektricni servo koji ce rikniuti kad tad i nije jeftin. rjesenje je nabaviti sa kie rio hidraulicnu verziju volana i ondaj peglaj. MC se proizvodi u turskoj i predviden je najvise za bliski istok i balkan.
topolino2709 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 21:12   #51
ti svi dieseli nisu vlastiti proizvod nego VM motori
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 21:38   #52
Quote:
mariori kaže: Pogledaj post
Mislis li ili pouzdano znas da je izuzetak jer kvar je izuzetno skup oko7500kn
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
ti motori 4cil su odlični,uzeti od kia grupacije kad je hyundai kupio kiu....kad su ih preuzeli,normalno one 3cil nisu vipše radili...

imao sam accenta 1,3 benzinca 2002g tada je servo bio mehanički tj hidraulički s njime nikad problema,nisam znao da su 2006 stavili električni....ovjes je mekan,na velikim brzinama lelujav,al ak se navikneš na njega nema problema...ko je naviknuo na tvrd ovjes....mislit če na večim brzinama da je u pogibelji ....al nije tako, auto je upravljiv i sluša....do nekih normalnih brzina....vjerojatno ne treba nabijat gas u 1 i 2 jer će se razvaliti ovjes,al to i nije normalna vožnja....

uglavnom auto je super za normalnu vožnju i ove naše sama jama ceste...nije veliki potrošač....snage ima dosta i previše...

sretno s kupnjom
Hvala na informacijama puno mi znaci i hvala na ljepim zeljama mislim da cu ga kupiti jer je ponuda dosta dobra!
mariori is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 21:40   #53
Quote:
topolino2709 kaže: Pogledaj post
kod crdi 3cil. je znala radilica otici jer ljudi nepaze na odrzavanje tj. voznju na hladan motor. bratic je imao taj sa 3cil. i motor je imao 220 000km kada ga je prodao. 4cil. nije osjetljiv na taj problem i ide ko munjen. kod serije MC 05+ je elektricni servo koji ce rikniuti kad tad i nije jeftin. rjesenje je nabaviti sa kie rio hidraulicnu verziju volana i ondaj peglaj. MC se proizvodi u turskoj i predviden je najvise za bliski istok i balkan.
Hvala na informacijama ovo je jako dobro cuti savjete ljudi koji imaju iskustvo sa nekim vozilima pozdrav
mariori is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 18:45   #54
Quote:
mariori kaže: Pogledaj post
Hvala na informacijama ovo je jako dobro cuti savjete ljudi koji imaju iskustvo sa nekim vozilima pozdrav
I jesi li kupio? Kakva su iskustva?
mika360 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 21:44   #55
Quote:
topolino2709 kaže: Pogledaj post
kod crdi 3cil. je znala radilica otici jer ljudi nepaze na odrzavanje tj. voznju na hladan motor. bratic je imao taj sa 3cil. i motor je imao 220 000km kada ga je prodao. 4cil. nije osjetljiv na taj problem i ide ko munjen. kod serije MC 05+ je elektricni servo koji ce rikniuti kad tad i nije jeftin. rjesenje je nabaviti sa kie rio hidraulicnu verziju volana i ondaj peglaj. MC se proizvodi u turskoj i predviden je najvise za bliski istok i balkan.
sa koje kie rio? druga generacija i isti dizel motor ili?
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 21:49   #56
Zamjena alternatora Na Hyundai Accent

Imam Hyundai Accent 1998 1.5. Krepao mi je alternator (već 2. u godini dana). Zanima me da li mogu prebaciti alternator sa Hyundai Accent 1.3.istog godišta. Hvala na odgovoru!
matrix AD is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 00:14   #57
Quote:
mika360 kaže: Pogledaj post
I jesi li kupio? Kakva su iskustva?
Da kupio sam hyundai sory nidam bio na forumu dugo vremena kupio 1.9. I iskustva sta da kazem auto je specifikum zbog ovjesa previse ljuljav rekao bih ali izuzetno limuzinski ugladjen i mislim vrlo osjetljiv po pitanju necistoce goriva zaezao me malo zadnjih dana prestrasio sam se a bilo je do filtera goriva.Sve u svemu jako dobra ponuda za relativno malen novac.
mariori is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 00:23   #58
Sto se tice potrosnje daleko od deklarirane ali neprelazi 7 po gradu a to me zadocoljava s obzirom da nisam bas mekan na gasu a i kad znamo da Rijeka samo centar pociva u ravnini nemam vam vise sta reci pun pogodak.Da mu trebam naxi manu rekao bih da je jedino paljenje treba mu par sek.da "sastavi" a ja vozio wv i navikao da pali na zub pa me to malo zivcira al dobro za sada nemam problema sa eps sustavom elektro servom volana a to im je mana.Ljudi dobio sam servisiran auto s novim setom kuplunga novim diskovima i plocicam antifr.uljem filterima i novim kompresorom klime za 3600eu pa vi prosudite kako sam prosao izuzetno uscuvane vanjstine a i unutarnjeg dijela takodjer i to sa top opremom.Pitam vas za taj novac i tu opremu 2007god sta sam mogao kupiti u toj klasi?
mariori is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 10:42   #59
Bok
Kupujem auto i pošto nažalost nemam neke velike novce, Accent mi se nekako čini da je best buy. Unutar mog budžeta su modeli od 2000. - 2005. Uzeo bih si najrađe 1.5 CRDi sa klimom. Ono kaj mene zanima je hrđa. Kolega s posla mi je rekao da su gori od Mazde (tih godišta) kaj se tiče hrđe, ali s druge strane nitko ju ne spominje kao ozbiljni problem (razgovarao sa mehaničarom i vlasnikom Accenta). Jel mi može netko reči kak oni stoje po tom pitanju korozije?
Hvala
LP
Vedran
Managarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 12:00   #60
Moj kum vozi (i) Elantru tih godina i hrđa nije problem. Njegov buraz vozi baš Accenta ali nešto mlađeg i koliko ga vidim - nema tu hrđe. Općenito hrđa nije problem na tim autima koliko ja znam.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:57.