Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2010., 20:03   #141
ne znam odgovor na tvoje pitanje... ali me zanima dal si vadila hormone prije nogu sto su ti propisane tablete???
LaaLaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 19:16   #142
Quote:
Azra.S kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam 34 godine i gin mi je dala tablete Duphastone, s obzirom da imam problema s dobivanjem menst.
Pijem ih već godinama, na način da ih počnem piti prije nego mi (otprilike) treba doći menstruacija, i tada ih pijem 5 dana, po 2 tablete na dan.
Nakon zadnje tablete, menst. mi uvijek dođe u roku od 3-5 dana! Tako mi je i gin rekla.
Međutim, ovog puta je prošlo već 7 dana nakon zadnje tablete, a nisam dobila menst.

Jel zna netko što to može biti ?


to ti baš i piše u ranijin postovima....
meni je gin rekao da može proći i do 14 dana od zadnje tablete do M ....
i meni je to čudno,pa koja ih je svrha piti??
može biti trudnoća a i nemora....
zadnji ciklus mi je M došla deset dana nakon zadnje tablete....
a pila san ih 14 dana 2x1....
tako da ni neznan šta bi ti odgovorila....
tinaskr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 22:05   #143
Angry

kad je meni kasnila M prvo sam napravila test i test je bio negativan, onda sam otišla kod gin i napravila mi je ultrazvuk i rekla niste trudni. Onda mi je rekla da uzimam duphastone i ako nakon što ga pijem 15 dana ne dobijem M da sam onda trudna, a M mi je tada kasnila više od 20 dana. Na to sam je ja pitala od kud bi se onda stvorili to dijete. Pa je prešutila odgovor i rekla da se prije dok nije bilo ultrazvuka, a nije se znalo jel žena trudna ili nije dali bi joj duphaston, pa ako ne dobije M onda je trudna. Pa valjda tako i ona meni, šta bude bude.
Zapravo moja gin je pametna, glupa sam ja koja sam išla kod nje
svetigugl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 11:35   #144
Quote:
svetigugl kaže: Pogledaj post
kad je meni kasnila M prvo sam napravila test i test je bio negativan, onda sam otišla kod gin i napravila mi je ultrazvuk i rekla niste trudni. Onda mi je rekla da uzimam duphastone i ako nakon što ga pijem 15 dana ne dobijem M da sam onda trudna, a M mi je tada kasnila više od 20 dana. Na to sam je ja pitala od kud bi se onda stvorili to dijete. Pa je prešutila odgovor i rekla da se prije dok nije bilo ultrazvuka, a nije se znalo jel žena trudna ili nije dali bi joj duphaston, pa ako ne dobije M onda je trudna. Pa valjda tako i ona meni, šta bude bude.
Zapravo moja gin je pametna, glupa sam ja koja sam išla kod nje


možda je ona pretpostavljaja da je O bila kasnije pa da je u pitanju najranija trudnoća koja se ne vidi na ultrazvuku...

a duphastoni mogu izazvati M a i očuvati trudnoću....
tako da nema štetnog djelovanja...
tinaskr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 17:24   #145
Quote:
angelinakc kaže: Pogledaj post
Koristila sam test od 60 i 20kn. Radila sam ga nakon 6 dana što mi je menga kasnila. Eto sve je moguće kao što je moguće da žena ima menstruaciju i kad je trudna.
Malo ne štima računica...
Ako menstruacija kasni 6 dana, to nije trudnoća od mjesec i pol...
To u najboljem slučaju može biti 2-3 tjedna od začeća, što može dovesti do niske konc.beta hgc hormona u urinu...i ako nije prošlo bar 6-7 sati od zadnjega mokrenja ne pokaže se na testu ili je crtica vrlo blijeda...nekada i jedva vidljiva...
Tako malu trudnoću potvrdi tek krvni nalaz bete...
Ne vidi se ni na uzv...
Duphastone ne šteti....
Sad čuvaj lijepo svoju trudnoću i nemoj se sekirati
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 11:57   #146
Drage moje, evo da podijelim svoju sreću s vama!

Dakle, 26.4. odem ja do gin na kontrolu (pila sam duphaston zbog ciste 9dana po jednu, od 1.4.) i kaže mi neka ih opet pijem 9 dana po dvije, tj. do 4.5. i da ću 8.5. dobiti mens sigurno pa bi mogli na folikulometriju. O.K.

Prvog maja sam bila s društvom u prirodi, da bi se ujutro probudila s takvim bolovima, užas, užas: upala mjehura. Dobila antibiotike, popila ih, al i dalje sam imala problem s mokrenjem. Pa mi je kasnila mens, ajd to sam pripisala antibioticima.
Jučer mi gin veli da sam trudna 6tj, da je upala mokraćnih puteva jaaako česta kod trudnica i da je to zbog trudnoće bilo
A mučnine da ne spominjem, po cijele dane, jedva jabuku da pojedem, koma. A ja mislila da je viroza, hehe.
Eto, selim se ja kod trudnica

Želim vam svima puno sreće.
Magali_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 09:10   #147
Quote:
Magali_a kaže: Pogledaj post
Drage moje, evo da podijelim svoju sreću s vama!
Eto, selim se ja kod trudnica Želim vam svima puno sreće.
Čestitam Sve najbolje tebi i bebici!


OT: trebam savjet. Zbog endometrioze pijem Duphastone od 15.-25. dana ciklusa. E sad, trebala sam prekjučer početi piti, ali mi je bio neki ludi dan i skroz sam zaboravila.

Sjetila sam se jučer ujutro pa sam počela piti , dakle s jednim danom zakašnjenja.

Sad ne znam da li da:
- pijem jedan dan duže, tj. do 26. dana ciklusa, ili
- da pijem normalno do 25. dana?

__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 09:57   #148
Jel posjećuje itko ovu temu?

Uglavnom, prošli put sam pila normalno, tj. do 25. dana, ali opet trebam savjet:

kako sam rekla, pijem Duphastone (kao terapiju za endicu) od 15.-25. dana ciklusa. E sad, trebala bih si odgoditi mengu za jedan dan (zbog jednog pregleda) pa me zanima ako budem pila Duphastone do 26. dana ciklusa umjesto do 25., hoće li mi se i menga pomaknuti za jedan dan, tj. doći jedan dan kasnije?

Hvala svima na odgovoru!
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 08:48   #149
Ma odgodit ce ti se mozda i par dana ako se radi o istom sastavu kao dabrostone, nego ja citam vase postove pa se pitam , vec 20tog dana menge pocinje mi pms, bolovi u križima , glavobolje i ostalo, pa se pitam da li bi pijenjem duphastona mozda malo olaksala te bolove i produzila ciklus za par dana i koliko trebam pit..pomagajte, taman moram na more u to vrijeme
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 17:06   #150
pozdrav svima!

dobila sam od ginekologice Duphaston tabl., jer naime nisam dobila već 80 dana menstruaciju, rekla mi da pijem 10 dana 2x1, al nisam razumijela kad bi trebala dobit mensturaciju, nakon tih 10 dana (nakon koliko otprilike dana) ili čak prije isteka tih 10 dana korištenja tableta?

Kad dobijem također moram ić vadit hormone 3-5 dan ciklusa i isto 21 dan ciklusa, pa me brine da ne dobijem negdje pred vikend ili oko vikenda pa da neću moć izvadit hormone, kad da očekujem nakon što popijem?

Znam da je sve individualno to.. al eto svaki odg. je dobro došao

I nije mi jasno, nije mi ništa rekla da nakon toga što dobijem da li trebam i dalje nastavit koristit Duphaston za iduću menstruaciju?
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 08:21   #151
Quote:
lila_887 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

dobila sam od ginekologice Duphaston tabl., jer naime nisam dobila već 80 dana menstruaciju, rekla mi da pijem 10 dana 2x1, al nisam razumijela kad bi trebala dobit mensturaciju, nakon tih 10 dana (nakon koliko otprilike dana) ili čak prije isteka tih 10 dana korištenja tableta?

Kad dobijem također moram ić vadit hormone 3-5 dan ciklusa i isto 21 dan ciklusa, pa me brine da ne dobijem negdje pred vikend ili oko vikenda pa da neću moć izvadit hormone, kad da očekujem nakon što popijem?

Znam da je sve individualno to.. al eto svaki odg. je dobro došao

I nije mi jasno, nije mi ništa rekla da nakon toga što dobijem da li trebam i dalje nastavit koristit Duphaston za iduću menstruaciju?
-----ja ne pijem Duphaston nego Primolut nor....koje spadaju u istu skupinu tbl samo drugi proizviđač....Isto se tako piju kao i te tvoje....i ja dobijem nakon 2-3 dana nakon što ih popijem sve.......također imam jako duge cikluse....

...to što ti je rekla da ideš vaditi hormone odmah iza tableta neznam koliko je pametno jer će se na nalazu vidjeti utjecaj tih hormona a ne njihovo pravo stanje...meni moja gin nikad ne savjetuje vađenje hormona poslije tbl nego u prirodnom ciklusu pa makar on bio i dug....

---to je bar moje mišljenje i koliko ja znam...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 09:35   #152
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
-----ja ne pijem Duphaston nego Primolut nor....koje spadaju u istu skupinu tbl samo drugi proizviđač....Isto se tako piju kao i te tvoje....i ja dobijem nakon 2-3 dana nakon što ih popijem sve.......također imam jako duge cikluse....

...to što ti je rekla da ideš vaditi hormone odmah iza tableta neznam koliko je pametno jer će se na nalazu vidjeti utjecaj tih hormona a ne njihovo pravo stanje...meni moja gin nikad ne savjetuje vađenje hormona poslije tbl nego u prirodnom ciklusu pa makar on bio i dug....

---to je bar moje mišljenje i koliko ja znam...
hvala ti puno, znači trebala bi dobit nakon tih 10 dana pijenja, a ne prije.

pa rekla mi da ih kad dobijem znači sa tim tabletama odem izvadit jer valdja misli da će jako dugo možda trajat dok opet ne dobijem prirodno menstruaciju... znam da će se vidjet utjecatj tabl. na rezultatima hormona a da li moguće da gin. znaju za koliko mogu djelovat te tabl. pa to nekako oduzmu ili što već od rezultata kad dobiju? mislim jel jako veliki utjecaj tih tabl. ? mislim valjda mi nije to bezvze rekla nego zna što radi.. bar si tako mislim
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 10:28   #153
Quote:
lila_887 kaže: Pogledaj post
hvala ti puno, znači trebala bi dobit nakon tih 10 dana pijenja, a ne prije.

pa rekla mi da ih kad dobijem znači sa tim tabletama odem izvadit jer valdja misli da će jako dugo možda trajat dok opet ne dobijem prirodno menstruaciju... znam da će se vidjet utjecatj tabl. na rezultatima hormona a da li moguće da gin. znaju za koliko mogu djelovat te tabl. pa to nekako oduzmu ili što već od rezultata kad dobiju? mislim jel jako veliki utjecaj tih tabl. ? mislim valjda mi nije to bezvze rekla nego zna što radi.. bar si tako mislim
..mislim da ne al nisam sigurna....ja isto imam dosta duge cikluse i trenutno mi je 40dc...a mislim da još skoro neću dobiti....i ja čekam da mogu ići vaditi hormone...valjda će mi se gin vratiti s godišnjeg dok ne dobijem da mogu po uputnicu......
...a jel ti pokušavaš ostati trudna ili???
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 10:51   #154
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
..mislim da ne al nisam sigurna....ja isto imam dosta duge cikluse i trenutno mi je 40dc...a mislim da još skoro neću dobiti....i ja čekam da mogu ići vaditi hormone...valjda će mi se gin vratiti s godišnjeg dok ne dobijem da mogu po uputnicu......
...a jel ti pokušavaš ostati trudna ili???

a ne znam... ja si mislim da valjda zna zašto mi je to rekla, jer mi je lijepo rekla da će se ona vratit sa godišnjeg taman kad ja to sve obavim i dobijem nalaze, do 15.08. i sad ne znam dal se to isplati ili ne... budem još malo probala nać na netu....

ne, ne pokušavam ostatiti trudna, nema kandidata trenutno a što ćeš.. al mi nešto ne štima... između ostalog mi je rekla da izvadim i hormone štitnjače..
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:31   #155
Quote:
lila_887 kaže: Pogledaj post
hvala ti puno, znači trebala bi dobit nakon tih 10 dana pijenja, a ne prije.

pa rekla mi da ih kad dobijem znači sa tim tabletama odem izvadit jer valdja misli da će jako dugo možda trajat dok opet ne dobijem prirodno menstruaciju... znam da će se vidjet utjecatj tabl. na rezultatima hormona a da li moguće da gin. znaju za koliko mogu djelovat te tabl. pa to nekako oduzmu ili što već od rezultata kad dobiju? mislim jel jako veliki utjecaj tih tabl. ? mislim valjda mi nije to bezvze rekla nego zna što radi.. bar si tako mislim
Neće ti utjecati Duphastone na to što moraš vaditi hormone jer valjda ti ginićka zna zašto ti je to rekla. Ja tako nisam imala mengu jakooooo dugo i prvo mi je dala terapiju 3 mjeseca sa Duphastone tabletama i rekla kao nek nakon tri mjeseca vidim oće mi se ustabiliti ciklusi i da dođem na kontrolu. Nisu se ustabilili, no otišla sam na kontrolu kod nje i opet mi je dala Duphastone te rekla da ih pijem 10 dana, 2x1, i 3-5 dan odem vaditi hormone. Ja to učinila, hormone izvadila, odnijela joj nalaz, i ugl nisu te tablete utjecale kolko sam shvatila. Na kraju mi je dala Yaz tbl. i zbog kontracepcije i zbog regulacije ciklusa. Al ugl - sam ti napravi kak ti je rekla ginićka

I da, nakon 10 dana što ih piješ, mengu dobiješ 2 ili 3 dan nakon što ih prestaneš piti.
Hedonistkinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 14:03   #156
Bok cure, nova sam tu i imam jedno pitanje, nakon koliko dana od prestanka uzimanja duphastona treba doći menga? Danas mi je 5 dan od prestanka, a ni traga ni glasa od m. Trbuh me bolio,ali i to prestaje. I da, kad padne bazalna jer je meni od kad ne pijem i dalje oko 36,7, 36,8, 36,9 i sl.? Thanks!
daniellemarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 14:11   #157
Quote:
Hedonistkinja kaže: Pogledaj post
Neće ti utjecati Duphastone na to što moraš vaditi hormone jer valjda ti ginićka zna zašto ti je to rekla. Ja tako nisam imala mengu jakooooo dugo i prvo mi je dala terapiju 3 mjeseca sa Duphastone tabletama i rekla kao nek nakon tri mjeseca vidim oće mi se ustabiliti ciklusi i da dođem na kontrolu. Nisu se ustabilili, no otišla sam na kontrolu kod nje i opet mi je dala Duphastone te rekla da ih pijem 10 dana, 2x1, i 3-5 dan odem vaditi hormone. Ja to učinila, hormone izvadila, odnijela joj nalaz, i ugl nisu te tablete utjecale kolko sam shvatila. Na kraju mi je dala Yaz tbl. i zbog kontracepcije i zbog regulacije ciklusa. Al ugl - sam ti napravi kak ti je rekla ginićka

I da, nakon 10 dana što ih piješ, mengu dobiješ 2 ili 3 dan nakon što ih prestaneš piti.
Joj hvala ti puno puno već sam mislila da će mi nalazi zbog toga bit jako drugačiji a da gin. neće znat koji su onda moji pravi hormoni, ali sam ipak nekako mislila pa zna žena zašto mi je to baš tako rekla.... ma meni je već regulirala ciklus sa Bellune 35 oko godinu dana (i malo više mislim) s tim da sam imala između i pauzu oko mjesec-dva i onda sam jednom dobila normalno i onda opet 2 mje. ništa... Ugl. sad trebam ovo izvadit da vidim kaj se više događa...
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 10:46   #158
Malo sam probala nać nešto o sastojku ovih tableta i uspjela sam nać ovo na stranici Poliklinike Harni:

DIDROGESTERON

Didrogesteron je retroprogesteron, čija se struktura razlikuje od progesterona prije svega drugačijom stereokemijom prstena A. Ne posjeduje androgeni učinak, a za razliku od drugih gestagena nema utjecaja na gonadotropnu sekreciju, kao niti na porast bazalne temperature. Nedostatak ovog centralnog učinka objašnjava se stereokemijskom promjenom, pri čemu je zadržana dvostruko zasićena veza između C-4 i C-5 atoma. Posjeduje kratko vrijeme poluraspada tako da unutar 24 sata izluči oko 85% uzete doze.

Pa dakle ako sam dobro shvatila unutar 24 h se čak izluči 85% uzete doze, a ako se menstruacija dobije u prosjeku 2-3 dana nakon zadnje uzete tabl. i hormoni se vade 3-5 dc po tome znači da ne bi smjelo imat utjecaja na rezultate.

A sad neka me netko ispravi tko je možd bolje upućen u to sve i možda ja nisam dobro shvatila što piše.
lila_887 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 10:30   #159
dobila sam duphastone tbl po prvi put, moram ih pit od 20og dc 2x1, a ako se pojavi roskasti iscjedak onda 3x1. zanima me jel se kome to pojavilo i kakve su reakcije kad se pije po prvi put? znam da je to individualno, al zanima me koliko su česte nuspojave i da li se pojavljuju samo na početku terapije pa se kasnije povuku ili kako?
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 08:47   #160
Drage curke,

ja ih dobila u srijedu zbog ciste na jajniku uz Vivag vaginalete za uravnoteženje vaginalne flore i sad treći dan terapije svbi me za poluditi

piše u uputama "moguć lagani svrbež" (jesemti miša ak je ovo lagano, kaj je teško?), a za vaginalete se ne spominje svrbež kao moguća nuspojava....

Jel imala koja ovakvo iskustvo? Ima savjeta?

vidim da se većinom vrtite oko problema sa ciklusima, ali nadam se pomoći...fala!
__________________
Bolje šutjeti i biti smatran glupim, nego progovoriti i odstraniti svaku sumnju...
Tily13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:21.