Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2014., 13:16   #1361
Quote:
zara01 kaže: Pogledaj post
Heeeeej uvecana mi je stitnjaca ,pa ju moram kontrolirati svakih 6mj.a nisam vec godinu dana.
Joj bolje da ne znas nista o dijabetesu
Cijepljenje-ne spominiji jezim se toga brrrrrr.
Ja sam imala proljev od seroxata,suha usta ne koliko se sjecam.
Suoer je cim mozes izaci,bravo
Da, da ... izašla sam, ali s materom u pratnji. Sama ne mogu i sama pomisao da bi se s kolicima našla negdje vani stvari mi takvu uznemirenost. Bože dobri daj da taj seroxat proradi.
Proljev je stao (za sad)a suha usta su ostala. Ovo je 10 dana da pijem seroxat još nije proradio.
Kako si ti?

Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
Joj, ja bas u utorak idem na uzv stitnjace. Hipotireozu imam plus to da sam anksiozna i bas mi je kaos u glavi.
Ova trudnoca mi bas vratila anksioznost i uzasno sam zalosna zbog toga.
Tu nema anksioznih trudnica pa nemam ni sa kim podijeliti koje sve misli imam i kaj sve osjecam. Tak sam nekak jadna, a opet mi dosta jadanja.





~~~Penso positivo~~~
Tako je bilo i meni. Prekinula terapiju zbog trudnoće i nakon par mjeseci anksioznost se vratila. Ne žalosti se. Nažalost, ali očito tako mora bit, ne možemo mi na to utjecati. Imala sam i ja svakakih misli ...
Drž se, izgurati ćeš ti to i poslije zaboraviti, bar je tako bilo meni. Zaboravih na trudnoću i kakva je bila, ali me poslije trudnoće uzdrmalo još i gore. Nema veze, sad terapija i Bože pomozi. Druge nema!
__________________
"Oslobodi me, ako znaš o čemu govorim"
karolinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 01:43   #1362
Ma ja nisam prekinula tp zbog trudnoce, vec punooo prije, ali eto vratila se uz ovu rizicnu trudnocu koja me pdimorala na strogo mirovanje, a svi znamo kako je previse lufta za nas anksizne ni dobro.


Meni je trebalo 3 tjedna da mi seroxat proradi, nadam se da ce tebi skoro! Drzim fige!!


~~~Penso positivo~~~
Loqka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 14:25   #1363
Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
Ma ja nisam prekinula tp zbog trudnoce, vec punooo prije, ali eto vratila se uz ovu rizicnu trudnocu koja me pdimorala na strogo mirovanje, a svi znamo kako je previse lufta za nas anksizne ni dobro.


Meni je trebalo 3 tjedna da mi seroxat proradi, nadam se da ce tebi skoro! Drzim fige!!


~~~Penso positivo~~~
I ja se nadam, jučer me malo zdrmalo i odmah sam se obeshrabrila, a jutros sam se probudila relativno normalna i muž me natjerao da se idem prošetati s malom. Nisam išla centrom mjesta već sve okolo gdje nema puno ljudi, ali sam uspjela i sad sam sretna.

Što si ti uzimala od terapije i zašto si stala? I ja sam prije par godina stala s terapijom jer mi je bilo dobro, a za 3-4 mjeseca se sve opet vratilo. Sve više dolazim do zaključka da ću je piti cijeli život.
__________________
"Oslobodi me, ako znaš o čemu govorim"
karolinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 15:08   #1364
Mislim da je meni poceo djelovati polako kroz 2 tjedna,ako ne i duze....
Ja sam onako,ne najbolje ,ali o.k.ja to pripisujem umoru,brizi za starijeg....
Funkcioniram,moram,nemam izbora i nije to lose,trgne te da ne potones
Moja beba je trenutno moj normabel,a poslije cemo vidjeti.
Danas nam je punih 5 i jos samo cicamo
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 15:09   #1365
Quote:
zara01 kaže: Pogledaj post
Mislim da je meni poceo djelovati polako kroz 2 tjedna,ako ne i duze....
Ja sam onako,ne najbolje ,ali o.k.ja to pripisujem umoru,brizi za starijeg....
Funkcioniram,moram,nemam izbora i nije to lose,trgne te da ne potones
Moja beba je trenutno moj normabel,a poslije cemo vidjeti.
Danas nam je punih 5 i jos samo cicamo
LOQKA ja sam bila manje vise ok u trudnoci(mirovanje od 25.-kraja-strogo....),ali kad je sve proslo vratilo se ko bumerang
Ne pijes nista?
KAROLINA korak po korak biti ce to dobro.
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 18:53   #1366
Quote:
zara01 kaže: Pogledaj post
Mislim da je meni poceo djelovati polako kroz 2 tjedna,ako ne i duze....
Ja sam onako,ne najbolje ,ali o.k.ja to pripisujem umoru,brizi za starijeg....
Funkcioniram,moram,nemam izbora i nije to lose,trgne te da ne potones
Moja beba je trenutno moj normabel,a poslije cemo vidjeti.
Danas nam je punih 5 i jos samo cicamo
Super da dojiš i da ti normabel pomaže. Meni normabel nije pomagao, malo bi me smirio, ali te proklete misli ...
A što se tiče umora, nikad ne znam ocijeniti jesam li umorna ili pospana pa ja to sve trpam da sam anksiozna glupača
__________________
"Oslobodi me, ako znaš o čemu govorim"
karolinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 01:38   #1367
Quote:
karolinaa kaže: Pogledaj post
I ja se nadam, jučer me malo zdrmalo i odmah sam se obeshrabrila, a jutros sam se probudila relativno normalna i muž me natjerao da se idem prošetati s malom. Nisam išla centrom mjesta već sve okolo gdje nema puno ljudi, ali sam uspjela i sad sam sretna.



Što si ti uzimala od terapije i zašto si stala? I ja sam prije par godina stala s terapijom jer mi je bilo dobro, a za 3-4 mjeseca se sve opet vratilo. Sve više dolazim do zaključka da ću je piti cijeli život.

Stala sam jer sam jednostavno mogla bez lijeka. Bila sam na prozacu, onda na prozacu samo za vrijeme pms-a i skinuh se prije dvije godine.
Prije prozaca sam bila na seeoxatu 9 mjeseci.

Quote:
zara01 kaže: Pogledaj post
Mislim da je meni poceo djelovati polako kroz 2 tjedna,ako ne i duze....

Ja sam onako,ne najbolje ,ali o.k.ja to pripisujem umoru,brizi za starijeg....

Funkcioniram,moram,nemam izbora i nije to lose,trgne te da ne potones

Moja beba je trenutno moj normabel,a poslije cemo vidjeti.

Danas nam je punih 5 i jos samo cicamo

Drago mi je da si ok i nadam se da ce svakim danom bit sve bolje.
Sretnih vam 5!

Quote:
zara01 kaže: Pogledaj post
LOQKA ja sam bila manje vise ok u trudnoci(mirovanje od 25.-kraja-strogo....),ali kad je sve proslo vratilo se ko bumerang
Ne pijes nista?
KAROLINA korak po korak biti ce to dobro.

Ja mirujem strogo id 7 tt(sad sam 24 tt) i imsh velikih problema, krivih dijsgnoza, gubitak jednog ploda(viseplodna trudnoca) hospitalizacije, raznorazne sumnje, sad cekam nalaze harmony testa...i ludim.
Idem redovito shrinku svom, isla shrinku i u bolnici i trvrde mi da zapravo nisam anksiozna vec da je moj strah sasvim realan da stalno nesto ne stima jer od pocetka trudnoce nisam imala niti jedan dobar dan(mislim na trudnocu, ne psihicki).
Plus to da konzumiram duphaston i utrigestan(njih 12 dnevni sve ukupno) i euthyrox i hormoni divljaju. Uz to uzimam od 10 tt 3*2mg normabela dnevno.


~~~Penso positivo~~~
Loqka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 12:29   #1368
Karolinane pijem ja normabelRekoh da mi je bebolina -normabel
U njenih 5mj.normabel sam popila jednom.....
Loqkae to su i meni psihici(bijah kod 2 nakon poroda),rekli da su moji problemi realni,da tu nema ni elemenata za neku psihoterapiju,da ne bi ad i sl.
Mene jaaaaako muci sinov dijabetes i stres koji ide uz to,strah od vrijednosti scecra nocu,a i kako smo sami u Zgb.bez baka i deda sve je samo na nama.....
Ja se moram nauciti zivjeti s tim,a to je proces i jos nisam nasla nekoga tko bi mi istinski pomogao u tome od "strucnjaka"
Nisam jos nasla psihica kojem vjerujem,meni ne ttreba netko tko ce mi govoriti da sam ja "super",jer realno nisam,ali meni ad nije dugotrajno rjesenje,urok problema je poznat,ali ne i rjesiv.
Uh zadavih vas.....
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 20:47   #1369
Zara super i ja sam se nadala da će me dijete zaokupirati i da neću morati više na terapiju, al nije išlo. Iskreno mi je drago zbog tebe. Jedna manje

Loqika zašto si stala s seroxatom i prešla na prozaca? Da budem iskrena i ne znam koje su sličnosti/razlike njih dvoje.

Drž se, vidim da i nije lako. Svaki dan iznova je borba i patnja. I svaki dan ona ista sumnja ;hoću li izdržati?! Hoćeš, draga, hoćeš!
__________________
"Oslobodi me, ako znaš o čemu govorim"
karolinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 21:37   #1370
Karolinanisam ja bas tako super,ali nekako se jos ne dam,nije gore to me tjesi....
I ia sam pila seroxat,pa prozac....
Seroxat je jaci ad od prozaca.Ja sam na prozac presla kad sam planorala trudnocu,jer su mi rekli da on moze i u trudnoci,ali sam prekinula.
Iako je navodno seroxat puno bolji za anksioznost...
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 22:11   #1371
Ja sam od seroxata bila nekako osamucena, nemrem vam bas to opisati. Uz prozac prodisah, bas smo se nekako nasli prozac i ja
Loqka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 22:18   #1372
Fali mi pol posta! mrzim tapatalk i sad se trebam sjetiti kaj sam pisala!

Zara,
Kao prvo ne davis i ne pricaj bedastoce!
Koliko taj tvoj strah utjece na tvoj svakodnevni zivot? Ja po tome skuzim jesam li super ili ne.
Ne znam kaj me ceka nakon poroda, ali zasad je ok. Nadam se da se situacija nece vratiti na staro, no ako hoce odustat cu od dojenja i pocet uzimat ad. Detetu je ipak najbitnija smirena mama.


Zara, kuzim da te to muci, pa i mene bi mucilo! To du realni problemi.
Kljuc moje stabilnosti je dobar psihijatar i redoviti odlasci njemu. Uz to je o farmakolog, pa mu skroz vjerujem pri odabiru lijeka.


Post mi sad sav zbrda zdola jer se pol tog nemrem sjetit kaj sam vam napisala.


~~~Penso positivo~~~
Loqka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 11:55   #1373
Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
Fali mi pol posta! mrzim tapatalk i sad se trebam sjetiti kaj sam pisala!

Zara,
Kao prvo ne davis i ne pricaj bedastoce!
Koliko taj tvoj strah utjece na tvoj svakodnevni zivot? Ja po tome skuzim jesam li super ili ne.
Ne znam kaj me ceka nakon poroda, ali zasad je ok. Nadam se da se situacija nece vratiti na staro, no ako hoce odustat cu od dojenja i pocet uzimat ad. Detetu je ipak najbitnija smirena mama.


Zara, kuzim da te to muci, pa i mene bi mucilo! To du realni problemi.
Kljuc moje stabilnosti je dobar psihijatar i redoviti odlasci njemu. Uz to je o farmakolog, pa mu skroz vjerujem pri odabiru lijeka.


Post mi sad sav zbrda zdola jer se pol tog nemrem sjetit kaj sam vam napisala.


~~~Penso positivo~~~
Od kuda si moze i na p.p.ako si iz Zagreba,ja jos nisam nasla psihica kojem vjerujem.
Ma nije meni vise ni zbod dojenja,ona je prosla 5mj.,ali ja nebi opet na ad jer smatram da moram rjesavati svoje "probleme".Ad je super,ali on sam ne rjesava nista.Uh meni je bio ok i seroxat i prozac.
Osim pocetka ,toga se uzasavam.
O taj strah itekako utjece na moj svakodnevni zivot,ali to je nesto sto nece proci...
Evo recimo jutros sam koma,probudila sam se "vrtoglava,osamucena,umorna" i tjeskoba se sa tim samo povecava...
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 20:57   #1374
Ja znam da je vruće, ali ovako se znojiti, to je nenormalno. Doslovno kapa znoj sa mene ko da sam izašla iz tuša. Pretpostavljam da je i to nuspojava seroxata i da će proć?! Ne sjećam se da mi je ovako bilo prije kad sam započinjala terapiju.

Kako ste provele dan? Ja i nisam tako loše, opet sam ošla s malom u šetnju, ali ono okolo, okolo gdje nema nikoga
__________________
"Oslobodi me, ako znaš o čemu govorim"
karolinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 11:37   #1375
Ne sjecam se te vrucine.....
Ja sam danas down totalni,ali sutra je sin na kontroli i vec sam u panici,a nista novo ni spektakularno necemo saznati.....
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 11:37   #1376
Quote:
zara01 kaže: Pogledaj post
Ne sjecam se te vrucine.....
Ja sam danas down totalni,ali sutra je sin na kontroli i vec sam u panici,a nista novo ni spektakularno necemo saznati.....
Nije bilo od seroxata već od vrućine
19 dana uzimam seroxat, još uvijek imam nelagodu odlaska u mjesto među ljude. Iako mi je puno bolje, ne znam da li da još sačekam ili da se savjetujem s dr. da mi povisi dozu. Sad sam na 20 mg.
Kako je prošla kontrola i za tebe i za sina?
Jesi dobro?
__________________
"Oslobodi me, ako znaš o čemu govorim"
karolinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 15:13   #1377
Karolinanembi ja jos povisila dozu...Koliko si prije pila?Ja nisam nikad više od 20mg.
A sin....doze inzuline sam rastu
A ja bila kod dr.kad ono- ona u mirovini,tek sam uzela uputnice,nista jos obavila.....
Onako sam ni na nebu,ni na uemlji,treba mi par dana odmora,bez stresa da dojdem k sebi
A u subotu krstenje
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 18:31   #1378
Quote:
karolinaa kaže: Pogledaj post
Ja znam da je vruće, ali ovako se znojiti, to je nenormalno. Doslovno kapa znoj sa mene ko da sam izašla iz tuša. Pretpostavljam da je i to nuspojava seroxata i da će proć?! Ne sjećam se da mi je ovako bilo prije kad sam započinjala terapiju.



Kako ste provele dan? Ja i nisam tako loše, opet sam ošla s malom u šetnju, ali ono okolo, okolo gdje nema nikoga

E to preznojavanje ti ja imah od seroxata, i to dobrih mjesec dana, ak ne i vise.


~~~Penso positivo~~~
Loqka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 14:01   #1379
Quote:
zara01 kaže: Pogledaj post
Karolinanembi ja jos povisila dozu...Koliko si prije pila?Ja nisam nikad više od 20mg.
A sin....doze inzuline sam rastu
A ja bila kod dr.kad ono- ona u mirovini,tek sam uzela uputnice,nista jos obavila.....
Onako sam ni na nebu,ni na uemlji,treba mi par dana odmora,bez stresa da dojdem k sebi
A u subotu krstenje
I prije sam pila 20 mg., a nisam pametna možda ipak bolje da sačekam još malo.
Žao mi je zbog malog, drž se.
Krštenje, uf. Šaljem ti svu pozitivnu vibru, ali i ne sumnjam da ćeš ti to kvalitetno odraditi. Obavezno javi kako je bilo.
I da .... odmori si, to je za nas ipak najbitnije.

Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
E to preznojavanje ti ja imah od seroxata, i to dobrih mjesec dana, ak ne i vise.



~~~Penso positivo~~~
Kako su stale vrućine, stalo i preznojavanje, e pa sad ne znam od čega je bilo, ali mi je drago da je stalo
Kako si ti?
__________________
"Oslobodi me, ako znaš o čemu govorim"
karolinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 21:28   #1380
Drage trudnice i mame...

Ušla sam u 14tt i nikako da vam se pridružim na temi...
Naime, nakon godina i godina odsutstva (mislila sam da se nikad više nećemo družiti), vratila mi se draga anksioznost... taman nekako s početkom trudnoće...

I sad sam baš koma. Bila sam uvjerena da je to iza mene.
Nisam na terapiji, nikad nisam ni bila, riješila sam je se na drugoj godini faksa nekako usputno.

Dogovorila sam sljedeći tjedan razgovor kod jedne cure s kojom sam dobra, a bavi se Gestalt terapijom.

Eto, samo sam se htjela učlaniti u ovu neslavnu grupu...
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.