Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2013., 00:21   #2681
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=Q3aZLDC58fE

Medjusobna tuca crnogorskih navijaca prije pocetka meca. Jedan od njih definitivno drzi noz u ruci!
Mikrofon
Darihno is offline  
Old 28.03.2013., 08:18   #2682
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Valjda se u demokratiji ne mora navijati za određeni klub ili određenu reprezentaciju.Nego pusti te fuzbalere i navijače,nešto je Milo mnoogo neurozan poslednjih dana .Da nije povodom predsjedničkih izbora ?
Ne pročita ti dobro. Ili jesi? NjIH RADUJE SVAKI NAŠ NEUSPJEH! Oni ne navijaju ZA, već izključivo PROTIV. To već NIJE ZDRAVO.
Za Mila ne brini, što naumi to i ostvari. Ovako ili onako.

Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Vjerovatno bi se zadovoljili sa dodavanje polumjeseca i zvijezde uz zadržavanje krsta što meni izgleda kao razuman zahtjev.
Mene ne izgleda ni malo razuman. Jer, krst na našijem simbolima NIJE VJERSKI već POVIJESTNI znamen. Nije dominanta, već samo detalj povijestnoga simbola. Državni simboli nijesu modni detalji da ih mijenjamo kako "modni" (politički) gurui zamisle. Oni su simbol našega TRAJANJA i obstojanja kroz STOLJEĆA. Krst je nerazdvojiv dio toga. Polumjesec je SIMBOL višestoljetnoga nastojanja da NAS ne bude! Metanje toga simbola na naše državno znamenje bio bi i simbolički znak PORAZA ideje SLOBODNE Crne Gore, za koju su naši predci nesebično ginuli. Crna Gora bi od slobodne građanske prerasla u poluislamsku državu. Ionako smo već učinili ustupak muslimanima (i ostalijem nehrišćanima) što nijesmo za državnu zastavu uzeli KRSTAŠ barjak, koji je NAJZASLUŽNIJI što danas POSTOJIMO.
__________________
Podpisujem!

Zadnje uređivanje rezon@tor : 31.03.2013. at 08:29.
Armadillo is offline  
Old 28.03.2013., 14:58   #2683
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Vjerovatno bi se zadovoljili sa dodavanje polumjeseca i zvijezde uz zadržavanje krsta što meni izgleda kao razuman zahtjev.
da, da 'vjerovatno bi se zadovoljili'...

pa zar ta malobrojna bulumenta nema niceg drugog da se 'zadovoljava' nego hoce da kroji zastave vecini crnogorcima svih vjera koji su izgleda sasvim zadovoljni sa postojecom zastavom i drzavnim simbolima...

novokomponovani 'veliko-bosnjaci' zele 'razumni' 'polumjesec' na zastavi crne gore a tog polumjeseca nema na zastavi nove bosne i hercegovine....

kao sto se vec kazalo, izgleda da je 'unosno' biti 'veliko-bosnjak' koji su, srecom, zaista malobrojni u crnoj gori...

recimo, 'razuman' zahtjev moze biti i npr. uvodjenje serijatskih zakona, zar ne...
serafim is offline  
Old 02.04.2013., 03:18   #2684
Bliže se izbori, a političari o referendumu opet http://j.gs/21Sx

Pa još malo DPS snimaka http://j.gs/21Sy
El Mero is offline  
Old 02.04.2013., 22:39   #2685
Bit će referendum i podjele glavna tema još uvijek, no srećom mislim da su ovo posljednji izbori na kojima će imati važniju ulogu.

Quote:
Jugomir kaže: Pogledaj post
Ko ima veće šanse da dobije izbore?Vujanović ili Lekić?
Prema anketama, izbore pobjeđuje Vujanović sa 54,7% glasova, na spram 45,3% koliko će osvojit' Lekić.

Naravno, to je malo prenapuhano i neće najvjerojatnije toliko jasno Vujanović pobijediti, ali u ovom slučaju ne vjerujem da možemo očekivati srbijanski scenarij (u kojem su svi mislili da nema šanse da će Tadić pobijediti, pa je prostim neizlaskom Nikolić pobijedio - SNS ima gotovo najdiscipliniranije biračko tijelo u Srbiji, daleko više od DS-a svakako, a SNS-ovu ulogu u Crnoj Gori ispunjava DPS CG, dok je Lekić taj koji mora raditi na pridobijanju podrške).
Odnosno - vlast pobjeđuje po svemu sudeći, ka i uvijek do sada.
Povijest&Politika is offline  
Old 05.04.2013., 15:36   #2686
Gledam juče predizborni skup Lekića i tamo u publici trobojka.
Problem je u Crnoj Gori to što je samo vlast bila za nezavisnu Crnu Goru,a iz opozicije su svi bili protiv.
Jugomir is offline  
Old 05.04.2013., 19:20   #2687
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Albansko-albanske tenzije u Malesiji.
"Čudna je i šutnja partijskih lidera stranaka manjinskih naroda koji se, u drugim prilikama, lagano oglašavaju: nije valjda rasprava o krstu na državnoj zastavi, važnija od života ljudi na terenu? Baš kao što je licemjerno zabijanje glave u pijesak ovdašnjih nacionalnih bardova koji izgleda mnogo teže primjećuju netoleranciju ili mržnju „njihovog“ nacionalnog korpusa: valjda istraga o starim zločinima pravoslavnih pravovjernika na sjeveru Crne Gore nije važnija od života sadašnjih generacija na crnogorskom jugu!?"

Evo ja ih podržavam svim srcem da nikada ne stave te polumjesece bilo gdje. A ti te svoje liberalne palamudarije prosipaj negsje drugo. NArodi koji su robovali stotinama godina pod tim polumjesecom IMAJU PRAVO DA TE SIMBOLE NE GLEDAJU.
Njima osim na džamijama I drugim islamskim vjerskim institucijama nigdje drugo nije mjesto.
I prestani se više pokušavati uvaljivati Hrvatima na osnovu antipravoslavlja koje je posljedica našeg sukoba sa Srbima. Jer je odlično također znam šta vi pripadnici kojekakvih protestantskih sekti mislite o KAtoličkoj Crkvi samo što ti to ovdje skrivaš kao zmija noge.
A ti zločine koje spominješ su pizdin dim prema 500 godina osmanlijskih tortura I iživljavanja.

Moja poruka pravim Crnogorcima da koliko god se ne daju velikosrpstvu da se još više opiru pokušajima da im se islamizacija uvali pod krinkom ljudskih prava demokracije I ostalih liberalinih sranja.
Ringo10 is offline  
Old 05.04.2013., 19:24   #2688
Quote:
Armadillo kaže: Pogledaj post
Ne


Mene ne izgleda ni malo razuman. Jer, krst na našijem simbolima NIJE VJERSKI već POVIJESTNI znamen. Nije dominanta, već samo detalj povijestnoga simbola. Državni simboli nijesu modni detalji da ih mijenjamo kako "modni" (politički) gurui zamisle. Oni su simbol našega TRAJANJA i obstojanja kroz STOLJEĆA. Krst je nerazdvojiv dio toga. Polumjesec je SIMBOL višestoljetnoga nastojanja da NAS ne bude! Metanje toga simbola na naše državno znamenje bio bi i simbolički znak PORAZA ideje SLOBODNE Crne Gore, za koju su naši predci nesebično ginuli. Crna Gora bi od slobodne građanske prerasla u poluislamsku državu. Ionako smo već učinili ustupak muslimanima (i ostalijem nehrišćanima) što nijesmo za državnu zastavu uzeli KRSTAŠ barjak, koji je NAJZASLUŽNIJI što danas POSTOJIMO.


Ne dajte ni po koju cijenu da se stavljaju polumjeseci I da se skidaju križevi. To je vasa domovina koju ste stoljećima krvavo branili I obranili. A ako islamisti budu I dalje vršili presing onda im lijepo pokažite gdje žive I mko je gazda.
Ili to ili ćete da zažalite svako popuštanje. Mi BiH Hrvati smo tako najebali, tamo gdje smo bili najtvrđi, u Hercegovini, tu smo opstali, gdje god smo popustili tu smo I popušili.
Ringo10 is offline  
Old 05.04.2013., 21:24   #2689
TV duel
Vujanović vs. Lekić

http://rtcg.me/sw4i/thumbnail/tv%20d...ype=image/jpeg

mms://beotelmedia.beotel.net/tvcg LIVE
DJTcro is offline  
Old 06.04.2013., 21:20   #2690
Quote:
Jugomir kaže: Pogledaj post
Gledam juče predizborni skup Lekića i tamo u publici trobojka.
Problem je u Crnoj Gori to što je samo vlast bila za nezavisnu Crnu Goru,a iz opozicije su svi bili protiv.
I jest problem. Jer, sad imamo nesmjenjivu vlast. A, vlast je kvarljiva roba.
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 06.04.2013., 21:33   #2691
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Ne dajte ni po koju cijenu da se stavljaju polumjeseci I da se skidaju križevi. To je vasa domovina koju ste stoljećima krvavo branili I obranili. A ako islamisti budu I dalje vršili presing onda im lijepo pokažite gdje žive I mko je gazda.
Ili to ili ćete da zažalite svako popuštanje. Mi BiH Hrvati smo tako najebali, tamo gdje smo bili najtvrđi, u Hercegovini, tu smo opstali, gdje god smo popustili tu smo I popušili.
Znamo mi što je tome pozadina i đe to vodi. Polumjesec sigurno neće na crnogorsku zastavu, to bi bilo previše. Ali, možda bi kome i palo na'm skinut krst, ako mu zafali koji glas. Logična posljedica toga bila bi - KRSTAŠ barjak. Čak bi i veliki broj Crba odustao od trobojke u korist krstaša, samo da bošnjačkijem fundamentalistima pokažu đe im je mjesto. Istina, izostao bi dio zlurada crbskoga nesoja koji se raduje svakoj crnogorskoj nesreći.
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 07.04.2013., 20:24   #2692
Izborna noć u Crnoj Gori
UŽIVO
http://www.rtvatlas.tv/
-------------

18.04 - Državna izborna komisija saopštila da je do 17 časova na današnjim predsjedničkim izborima izašlo manje oko 5 odsto birača u odnosu na oktobarske parlamentarne izbore. Saopšteno je da do sad nijesu uočene nepravilnosti. Najveća izlaznost je u Šavniku - 66 odsto, Mojkovcu i Pljevljima 61 odsto, Podgorici 53, Ulcinju 24, Rožajama 29 i Plavu 28 odsto. Izlaznost po opštinama do 17 sati: Andrijevica 59,93 odsto, Bar 41,91, Berane 45, Bijelo Polje 45,67, Budva 56,01, Cetinje 42,75 odsto, Danilovgrad 57,80, Herceg Novi 49,01, Koašin 58,67, Kotor 43,56, Mojkovac 61,74, Nikšić 54,80, Plav 28,69, Pljevlja 61, Plužine 55,13, Podgorica 53,26, Rožaje 29,94, Šavnik 66,13, Tivat 43,96, Ulcinj 24,02 i Žabljak 55,01 odsto upisanih birača.
--------

Mogao bi danas pasti Vujanović.
DJTcro is offline  
Old 07.04.2013., 21:38   #2693
Prosrpska oporba: Prosrpski kandidat Lekić vodi tijesno. Obrađeno je već 250 tisuća (70%). 50,5 - 49,5 Lekić vodi

Vladajući DPS CG: Vujanović vodi 53%-47% (70% izbrojano)

Netko manipulira javnost.
DJTcro is offline  
Old 07.04.2013., 22:17   #2694
Vujanović je proglasio pobjedu, a oporba veli da je ona pobijedila.

Komedija na RTCG.
DJTcro is offline  
Old 07.04.2013., 22:52   #2695
Dva predsednika..
Nixma is offline  
Old 07.04.2013., 22:56   #2696
22.30 - Lekić: Na osnovu 97 odsto glasova mogu da vam saopštim da su građani Crne Gore meni poverili ulogu predsednika Crne Gore. Upozoravam Vujanovića na odgovornost u davanju izjava.
Nixma is offline  
Old 07.04.2013., 23:24   #2697
Quote:
nikma kaže: Pogledaj post
Dva predsednika..


Na CDM kažu da se slavi pobjeda Lekića u Baru.
http://www.cdm.me/

Bit će nereda.
DJTcro is offline  
Old 07.04.2013., 23:28   #2698
U svakom slučaju biće nestabilnosti.
Nixma is offline  
Old 07.04.2013., 23:30   #2699
Može li netko staviti stream od RTCG-a? Je li u njih još traje izborni program?

Na Atlasu teška monotonija
šišćevap is offline  
Old 07.04.2013., 23:32   #2700
Pa Crnogorci. Mrzi ih da pričaju...
Ne znam šta da mislim, ali mi je nezamislivo da DPS izgubi.
Nixma is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.