Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2010., 11:03   #201
moj je čak i dobar s obzirom šta mu sve dopuštam da radi.
čini mi se prilično oprezan, ali rokne li jednom s ovog radnog stola to će biti

pustim ga ustvari da se pentra na kaj god hoće ali jebiga za to je potrebna svaka sekunda prisutnosti zato ga i ne smijem ostaviti samog u dnevnom boravku dok ja idem na wc npr.
ne isplati mi se govoriti "ne" jer onda je situacija još gora i tek onda je uporan ko mazga.
najgore od svega je što on ZNA ali on ZNA točno što NE SMIJE (muž ga inače upozorava i to mi tako ide na živce...jebemu ...zabavi se s djetetom i pazi na njega... nemoj mu sve braniti...)... i onda se preko stolića za kavu popne na radni stol i dok se penje gleda u mene onako sa stegnutim usnama i stisnutim zubima i kao da nas iskušava i čeka kad ćemo viknuti ne.

al najžešći je kad na stepenice ide. joj. to obožava. i tu mu se ne smijem približiti uopće jer odmah počne vrištati čim me vidi jer si kao zabrije da ću mu zabranit da se popne gore. a ja si mislim a jebote penji se samo me pusti da ti budem iza leđa da ne rokneš i onda su to svađe za popizdit:
"Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa buuuuuuuuuuuuuuuu"
"ma ajde čovječe penji se neću ti ništa."
"aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa buuuuuuu"
"koji si ti lik. pa idi . slobodno. ajde. ne bum te skinula dolje!!! penji se ajde"

onda on nastavi bježat od mene ko da sam neko čudovište koje bi mu branilo pentranje po stepenicama.


pazim uglavnom da sam odmah pored njega ako se popne na radni stol ali jedno jutro se frajer probudio. a kako inače ima običaj skakati nam po glavi ili nas udarati šakom u oko prilikom buđenja...onda se obično i mi probudimo s njim.
no, to jutro je bilo očito posebno i frajer je samo sišao s kreveta dok smo mi spavali i otišao u dnevni boravak.
odjednom mene budi muževo deranje:
"jeboteeee... pa on jaše po monitoru!!!!!!!"

ajme meni tad smo imali više sreće nego pameti.

mislim, vidim ja da on pazi i da je oprezan i da provjerava visinu uvijek... ali jebiga ... u svakoj sekundi se može desiti da se malo zablene u nešto ili da mu se noga posklizne i može past samo tako.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 11:19   #202
Imala sam mali milijon padova na glavu ko beba, moji su se vec i navikli na to, nakon n-tog pada. Od sto padova 2 puta sam imala potres mozga al to se skuzilo iz aviona da nisam ok
Padovi sa kreveta iz kinderbeta, stolica, kolica, kampkucice...nema razloga za preveliku paniku, ak nema krvi, gubljenja svijesti i sl.ne treba dizat paniku. Sis je pala sa vrha kamenih stepenica, dokoturala se do dna , plakala i nis joj ni bilo. Dok se stara dan danas ne moze oporaviti
mucasta666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 13:01   #203
Moja je ko beba pala 3 puta s kreveta na parket i niš joj nije bilo, a sad kad je veća ( 2 god) više ni ne obazirem na njene padove, iako ih je moram priznati vrlo malo s obzirom da je prilično spretna i pažljiva.
__________________
Robica za curice
Klara0908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 11:53   #204
Evo da se i ja pridružim!

Jutros mi je N zveknula s kreveta na parket. Toga sam se najviše bojala.
Ima 6 mj. i tek se počela okretati. Stavim ju na sred bračnog kreveta i mislim si, ako se i okrene jednom sigurna je. Nikad se nije još dva puta za redom okrenula- do jutros!!!
Samo sam na sekundu otišla iz sobe, čula da pada krema na pod i doletila u trenu kad je ona slijetala na pod.
Krevet nam je dosta nizak, na sreću.
Ljuta sam sama na sebe jer stalno o tome razmišljam i pazim da mi ne padne.

Ionako u ponedjeljak idemo na Goljak na eeg, pa će joj snimati glavicu (sreća u nesreći).
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 12:07   #205
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja pridružim!

Jutros mi je N zveknula s kreveta na parket. Toga sam se najviše bojala.
Ima 6 mj. i tek se počela okretati. Stavim ju na sred bračnog kreveta i mislim si, ako se i okrene jednom sigurna je. Nikad se nije još dva puta za redom okrenula- do jutros!!!
Samo sam na sekundu otišla iz sobe, čula da pada krema na pod i doletila u trenu kad je ona slijetala na pod.
Krevet nam je dosta nizak, na sreću.
Ljuta sam sama na sebe jer stalno o tome razmišljam i pazim da mi ne padne.

Ionako u ponedjeljak idemo na Goljak na eeg, pa će joj snimati glavicu (sreća u nesreći).
jooj,a ja isto staalno govorim ,ma nema šanse da se 2 puta okrene..aha..
Sreća da je krevet nisko
A mi nemamo ni jedan tepih u stanu
Sretno u ponedjeljak
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 12:11   #206
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
jooj,a ja isto staalno govorim ,ma nema šanse da se 2 puta okrene..aha..
Sreća da je krevet nisko
A mi nemamo ni jedan tepih u stanu
Sretno u ponedjeljak
ja sam neki dan skužila da se V okreće puuuuno puta kad sam ga našla nasred dnevnog a ostavila ga u baby gymu u jednom kutu dnevnog. Zato stvarno treba paziti na to. Mene je stalno strah da ne padne s prematalice dok se ja okrenem i odem u ormar po nešto. I stalno si govorim da si sve moram prije pripremiti i onda njega na prematalicu staviti.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 12:22   #207
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
ja sam neki dan skužila da se V okreće puuuuno puta kad sam ga našla nasred dnevnog a ostavila ga u baby gymu u jednom kutu dnevnog. Zato stvarno treba paziti na to. Mene je stalno strah da ne padne s prematalice dok se ja okrenem i odem u ormar po nešto. I stalno si govorim da si sve moram prije pripremiti i onda njega na prematalicu staviti.
Nama se na prematalici okrene bez problema,u času...koliko je mrezila trbuh sad je staaalno na njemu.
da,da paaaaziti.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 08:43   #208
evo da se i ja prijavim

6 mjeseci, pad s kreveta.

klasika, stavila ga u bračnom, ja otišla do kupaone. ogradila stranu kreveta njegovim krevetićem. pokazalo se da nema neke koristi od krevetića na kotačiće koje nisam zakočila



krevet je nisko, plakao je samo dok ga nisam uzela na ruke. ne pipam ništa na glavi. on se upravo ko i uvijek igra na podu. znam da je opasno ako bude povraćanja i ako bude pospan. jel ima još nešto?



jebemu
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 08:54   #209
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
ja sam neki dan skužila da se V okreće puuuuno puta kad sam ga našla nasred dnevnog a ostavila ga u baby gymu u jednom kutu dnevnog. Zato stvarno treba paziti na to. Mene je stalno strah da ne padne s prematalice dok se ja okrenem i odem u ormar po nešto. I stalno si govorim da si sve moram prije pripremiti i onda njega na prematalicu staviti.
zato sam ja stavila kosaru do prematalice i kad idem ruke oprati onda bebu stavim u kosaru....malo im je mala ali je opet sigurnije nego da su samo na prematalici
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 09:11   #210
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post

jel ima još nešto?

Nema. Navikni se.

Uplašio se samo.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 21:05   #211
pala je 2puta:
1.put trokolica - isla je spustit i sama ne znam kako mi je uspjelo kolica su samo tresnula. Probudila se rasplakala, cijeli dan je gledali sve ok
2.put ja i mm je idemo presvuc i stavit lec, ja mjenjam pelenu i kazem njemu da mi nesto doda, pridignem se da mu pokazem gdje je odjednom cujem tres. Ona se otkotrljala na pod. Na licu je ostao otisak tapeta....sad se smijem tad mi je bilo strasno...
peppa_prascic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 21:40   #212
jao, sram me priznat koliko je ona puta pala

mm-u dva puta s kreveta na parket (krevet je dosta visok). i to zato jer njemu se ne može dokazat da ju ne smije ostavljat samu. prvi put ju je uspavljivao na bračnom i zaspao prije nje i probudio ga njen udarac u pod (5 mjeseci), onda sa negdje 8 mj. je ležao s njom na bračnom, ona spavala, on otišo na wc i opet udarac, tad je imala veliku masnicu na glavi al hvala bogu ništa više od toga.

meni je jednom s kreveta, bio je nizak i na tapet je pala, imala negdje 10 mj, ja sam bila pored nje i pala joj duda na pod i ona za njom, nisam ju stigla uhvatit

sad kad ima 15 mj. to je kaos što se tiče padanja, toliko je živahna, da čudo da nije u bolnici završila. doslovno u sekundi se popne negdje

ja neki dan idem procijedit tjesteninu, ona se dok sam se ja okrenula popela na stolicu i pala s nje na glavu na pločice onda jednom s regala. par puta s kauča al je tepih mekan i onako fufast tako da nisu strašni padovi (nizak kauč također).

al uglavnom mi je muka od toga, jer koliko god da ju pazim, ona se tako uspije razbit, preživahna je, i očito smotana, stalno negdje udara, pada, baci se, ma koma
__________________
G. moja sreća :)
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 22:38   #213
evo na Badnjak mi mala pala prvi put
stavila sam ju na stol da gleda kako radim kolače, ja se okrenula a ona već pala na pod i tor avno s glavom...točno sam vidjela taj pad
koma živa
plakala se, nakon 15min je zaspala, makar nije bilo vrijeme za spavanje pa smo odmah hitno u Klaićevu otišli
hvala Bogu sve ok, nema nikakvih poslijedica
h.Tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 14:44   #214
i meni je pao
uf, užas, od šoka nisam mogla progovorit, samo sam ga grlila, onda isprepipala sve koščice u tijelu da nije negdje slomljeno. užas, samo sam mu govorila oprosti ugl, pao mi je s kauča na tepih, mislim da je njemu bio više šok nego bol. kak imamo kutnu, bio je u kutu, ali je lupao s nogicama i došao točno do ruba i samo skliznuo...sad mi je prematalica užasan strah i mislim da ću ga počet na krevetu presvlačit.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 14:58   #215
da je pala s kreveta još bi bilo dobro al, niz stepenice
išla ispred mene i u sekundi se strmoglavila, nisam ju uspjela copiti iako mi je bila pred nosom......copila ju i odjurila do stare da nas vozi u bolnicu jer od straha nisam mogla ni auto upaliti, na hitnoj pita doc dal je odmah zaplakala ja, ko tele nemam pojma, ona skakuce oko mene a, ja se tresem ko šiba....
nakon slikanja glavice, doc kaže da ju pripazimo u slucaju ako bi pocela povracati al, da mu se cini da je sve o.k., jer tako mali klinci se kao teško polome a, meni da tablete za smirenje
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 15:23   #216
moja mala (6 godina) je nekidan po noći pala sa svog kreveta. iako ima onu zaštitnu ogradu, nekako je ta ograda pukla i ona je usred noći samo sklizla sa kreveta ravno u onu vreću za sjedenje koja je bila ispod kreveta. iako smo svi u jednoj sobi niti se ona probudila niti smo mi išta čuli. uglavnom ujutro se probudila i kako je još bio polumrak u sobi, ona uopće nije skontala da je na podu i zove mene i kaže :"mama zašto si mi stavila ovu vreću za sjedenje na krevet" a ja ono ....
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 15:37   #217
nije pala s prematalice, nije pala s kreveta, nije pala skacuci s kutne garniture, nije pala veruci se na stol, nije pala s ljuljacke, ni s tobogana, niti sa iceg normalnoga.
Saplela se i pala u setnji dok sam ju drzala za ruku, ostala je visiti na ruci i iscasila lakat.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 15:42   #218
moj još nije dovoljno aktivan da bi pao, ali mi se jučer skotrljao s jastuka, a do njega je bio babygym i bebo je završio na trbuhu tako da mu je za vratom bio luk od baby gyma...nije bilo ništa, jer on već čvrsto i visoko diže glavu, a mene nije bilo ni10sec, samo sam po dudu iz grijača skoknula...ali kad sam ga vidjela s tim pod vratom svejedno me herc strefio, jer da je bio manja beba koja neodiže glavu i da me nije duže bilo moglo je bit . Nikad mi ne bi palo na pamet da ta situacija može bit opasna...eto, treba pazit i gdje se babygim postavlja, od sad pazim da lukovi nisu blizu ničega, da se ne bi dogodilo da zaglavi.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 00:47   #219
Drage mame,evo prvi put se javljam iako vas već dugo čitam....imam dječaka od 2 god i nekidan mi je tako tresnuo od pod da sam još uvik pod šokom...ja prala pod u kuhinji,on s mm u dnevnom i mm mi dođe nešto reć a ovi se zatrči za njim i nogica mu se posklizne na mokri pod i svom snagom lupi od pod,leđima i stražnjim dijelom glave...primrla sam..evo i sad mi se ruke tresu dok pišem...inače je jako oprezan od sebe i ovo mu je prvi put da je tako pao..a mi na cm do njega i taman mu govorim-ne trči past ćeš!! Uglavnom,malo je plakao,a kasnije ništa,nije povraćao,nije mu se spavalo,nije bio malaksal ni razdražljiv,nije mu smetalo svjetlo, stavila sam ga na spavanje nakon 5 sati od pada i normalno je spavao...sutra sam zvala pedijatricu i ona mi je sve to ponovila šta sam i radila i da ako bude ikakvih promjena u ponašanju da dođem ,a inače da nema potrebe...evo prošlo je tri dana,a ja sam još uvik u nekoj panici,i nisam pametna bi li ga trebala odvest na hitnu na snimanje....
Skužajte na poduljem postu...
ponka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 08:55   #220
Drage mame pomagajte!!
Jučer sam premrla od straha kada je moj L koji ima 15 mj. skoro pao iz krevetića. A to se dogodilo tako što se on navirivao i gledao što ja radim, i kao penje se u zraku, kad ono digne nogicu dva tri puta i pogodi stranicu od krevetića. Da me nije bilo zviznio bi kao kruška.
E sad kako ga zaštititi? Jer spava sam (po danu) i onda se recimo digne pa nas tako dočeka u krevetiću. Da približim krevetić bračnom krevetu? A opet ako padne na bračni može pasti s našeg kreveta jer nije tako nizak? I ima prostora s druge strane za pasti onda? Baš se brinem.
Kako da ga maksimalno zaštitim
__________________
Gledam te dok spavaš, slušam kako dišeš....
Nespavalica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:57.