Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2008., 13:03   #61
Ma Split je jedno obično sranje na kvadrat što se tiče izlazaka. Pa mi nemamo ništa...ni jedno pristojno mjesto za izać! Imamo samo krčme za opijanja i kurvaluk!!
Došla je prijateljica kod mene u Split i mi izašle onako kada mladi izlaze u normalnim gadovima i zemljama,išli smo ciljano u restoran...ni jedan restoran nije radija U CENTRU GRADA!!! Žalosti! I tako smo od šetanja i traženja došle doma crknute i ušle u frižider...

I onda što se ljudi čudite zašto su mladi samo skloni opijanju...PA ZATO ŠTO NEMAJU DRUGOG IZBORA!!!
__________________
Žbrlj
burana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 16:24   #62
^^ aj pretjerujes... koji dan ste izašli i u koju uru?

slav.kast. nazovi maslinu i pitaj mozes li kod njih dovest psa... posto imaju vani štekat.. isto tako i lučica kod marjana. inače je po meni maslina jedan od boljih restorana u splitu samo su sad malo digli cijene, al isplati se s obzirom na spizu

a bila sam jednom u taj steak house, skuplja je malo spiza al su dobre porcije
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 20:04   #63
zimi i liti u Splitu ima se di za pojest ,izbora ima koliko oces samo sta se uglavnon preporucuju malo poznatiji restorani tipa boban,lucica maslina,graso itd..u varosu ,getu i sl .mistima ima po par konobica di se moze kvalitetno pojest i osjeti se veci stimung dalmatinske spize i atmosfere
tinaa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 13:27   #64
Quote:
jaseirma kaže: Pogledaj post
super su lučica,stari mornar,le monde,maslina,...drugo baš ne.vegetarijanski makrovega ,a kažu da ima neki još bolji aaali ne znam o njemu.Ćevapi u kantun paaulina,krafne prerada...ajme ogladnila sam
sta je s ovim splicanima, svi mi preporuciju paulinu,
a tamo dobijete nekakvu sprdacinu a ne cevape.... uzas

u splitu jos nisam pojeo cevape da valjaju.
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 14:44   #65
Quote:
Dozer kaže: Pogledaj post
sta je s ovim splicanima, svi mi preporuciju paulinu,
a tamo dobijete nekakvu sprdacinu a ne cevape.... uzas

u splitu jos nisam pojeo cevape da valjaju.
pa budi dobar i reci di se mogu poist dobri cevapi! ako budemo u tvom gradu da i mi provamo
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 19:52   #66
Zagrepčan vam preporuča konobu Lučac u Petrovoj ulici ( blizu busa i trajekta ), dobra klopa, pomalo otrcani ambijent i nenadyebiva vanjska terasa. Obično uzmem pašticadu ili neki rižoto, no videl sam i da se neki dave u filekima/tripicama ( njih ne volim ).
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 13:17   #67
Quote:
Dozer kaže: Pogledaj post
u splitu jos nisam pojeo cevape da valjaju.
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
pa budi dobar i reci di se mogu poist dobri cevapi! ako budemo u tvom gradu da i mi provamo
Na Bačvicama, pored ulaza u ljetno kino, najbolji čevapi u ST
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 15:37   #68
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
Na Bačvicama, pored ulaza u ljetno kino, najbolji čevapi u ST
ma i ja sam u splitu, ali parilo mi je da on nije iz splita pa da mi preporuci cevapi iz svog mista....
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 11:34   #69
Moja iskustva sa Splitom:

Konoba Cetina, malo zavučena, kroz jedan volat u Radunici - tamo sam najčešće u Splitu jeo. Odlična koljenica ispod peke i pašticada. Dobri rižoti. Porcije u pravilu solidne, ali znaju varirati. Jeftino. Ugođaj ništa posebno, ali domaće.

Restaurant Maslina - stvarno ok restoran. Odlična spiza i solidan ambijent. Često sam tamo jeo, nikad nikakvih negativnih iznenađenja. Cijene su bile prosječne.

Pizzerija Gušt(i)??? - od okretišta za bus, proći onim prolazom iza kina central, malo gori pa livo - 90% odlazaka na pizzu završavilo je tamo. Meni osobno najbolja pizza u Splitu.

Restaurant Sarajevo - legendarni restoran, ali samo par puta sam tamo jeo. No, svaki put obilate porcije i onako, s nekim domaćim štihom razbacano po pijatu. Uvik ukusno. No, veliki problem, duuuugo čekanje na hranu.

Što se čevapa tiče, paulina je najpoznatija, ali na jednom mjestu sam jeo stvarno najbolje čevape u Splitu. Ne znam kako se zove, ali od pazara, 100 metara cestom (poljička čini mi se) prema Splitu 3, prije onog račvanja, odmah uz cestu.

Topli sendviči, naravno u Popaja, ali i u Rizza, kad se naleti na tek pečeno pacivo, dojam je još bolji od popaja.

I, iznenađenje za kraj, taxi dostava Crni mačak. Druga spiza prosječna, kao i sve što se dostavlja, ali biftek sa grilla, uffff, odličan im je. I uvik ga stave na tost sa maslacem...pa tost još upije sok od mesa....ajme, svarno dobar biftek. Još dok čekam sfrigam svojih krumpira, jer su njihovi naravno smeće...i eto veselja za moje nepce.

Eto ga (reka bi šjor Ivan što je kuva na onom kuvalu na tv dalmacija, ako se itko sića. kralj ). To je bila moja Splitska ruta
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 13:09   #70
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Restaurant Sarajevo - legendarni restoran, ali samo par puta sam tamo jeo. No, svaki put obilate porcije i onako, s nekim domaćim štihom razbacano po pijatu. Uvik ukusno. No, veliki problem, duuuugo čekanje na hranu.
Već godinama je zatvoren, da ti uštedin put kad drugi put dođeš
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 14:01   #71
Nemoj zezat? Zadnji put sam tamo jeo prije cca 2,5 - 3 godine. Valjda Može li biti da je tada još bio otvoren??
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 21:56   #72
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
pa budi dobar i reci di se mogu poist dobri cevapi! ako budemo u tvom gradu da i mi provamo
ja isto zivim u splitu

@Saharun

mislis na bacevap? isto prelose, lepinja mi ne zadovoljava niti najnize kriterije.
zao mi je
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 14:34   #73
meni najbolji čevapi u Splitu su u Girosa na Jugoplastici ovo ostalo je sve isprdak od čevapa
tinaa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 18:39   #74
Quote:
tinaa1 kaže: Pogledaj post
meni najbolji čevapi u Splitu su u Girosa na Jugoplastici ovo ostalo je sve isprdak od čevapa
slažen se!
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 18:40   #75
sad san ovde vidija par mista koja hvalite pa cu posjetit cura ce se obradovat jer smo u zadnje vrime stalno u masline isli

predlažen van i konoba Viđakova na bačama odma je kod vinoteke spusta se prema moru nekih par metara od vinoteke i onda na prvo desno i ne mozes falit!
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 00:15   #76
Quote:
PONISTRA kaže: Pogledaj post
predlažen van i konoba Viđakova na bačama odma je kod vinoteke spusta se prema moru nekih par metara od vinoteke i onda na prvo desno i ne mozes falit!
To baš i nije za preporučit, već smo je ovod kritizirali, od kuvera do posluge.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 22:50   #77
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
To baš i nije za preporučit, već smo je ovod kritizirali, od kuvera do posluge.
a bemu misa meni se onako ucinilo nelose bili smo cura i ja bilo je prazno koliko se sican lip mi je bija ambijent sipza je bila ok... ali dobro nema veze.
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 22:57   #78
Quote:
Mary Bellows kaže: Pogledaj post
pa luksuzniji je Le Monde, ja nisam bila, ali moji svi zadovoljni.

Adresa: SPLIT, Plinarska 6
Telefon: 021/322265
Fax: 021/358255
Hvala i hvala

Pre dobro!
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 11:48   #79
kakvo je sad stanje u splitu, još uvijek se dobro jede u gore navedenim mjestima ili ima promjena?
preporučite par mjesta, split i okolica
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 14:37   #80
ma sve isto sta ja znan
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.