Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2011., 15:15   #41
Angry Nadzorna kamera na baterije - pomoć molim

HITNO BIH NABAVILA NADZORNU KAMERU NA BATERIJE. ZANIMA ME GDJE I PO KOJOJ CIJENI SE MOGU NABAVITI. NAIME, OBRAĐUJEMO KOMAD ZEMLJE I U POSLJEDNJE VRIJEME NAM NETKO ČUPA VOĆKE I DRUGE SADNICE I ODNOSI, A NESTAJE I ALAT. NE ZNAM KAKO TOME STATI NA KRAJ! IMA LI NETKO ISKUSTVA S TIM KAMERAMA?
tpokraj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 15:31   #42
ne, pričekaj još malo, možda se tkogod i javi.

i pliz - nemoj pisati velikim slovima, to se u internet korespondenciji shvaća kao da se nervozno DEREŠ na narod ovuda pa ljude zna vređat...
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 16:02   #43
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
ne, pričekaj još malo, možda se tkogod i javi.

i pliz - nemoj pisati velikim slovima, to se u internet korespondenciji shvaća kao da se nervozno DEREŠ na narod ovuda pa ljude zna vređat...
Hvala na savjetu. Ni najmanja mi namjera nije bila nikoga vrijeđati
tpokraj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 16:15   #44
Ovo mi se čini kao dobar savjet...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...ci/377497.aspx
Fadolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 16:40   #45
Quote:
Fadolf kaže: Pogledaj post
Ovo mi se čini kao dobar savjet...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...ci/377497.aspx


Ma Vi to mene z..(ezate)! Morala sam se nasmijati. Savjet je odličan, samo što?
Na kraju bih iza rešetaka završila ja.
Zbilja kad vidim kakvih sve ljigavaca ima da imaju potrebu uništiti i ukrasti ono čemu se čovjek malo posveti za relaks. Ne znam što bih dala samo da vidim tu facu...
tpokraj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 17:01   #46
tak i meni uredno na moreno nestaju trešnje, kruške, orasi i sl. već sam oguglal. a jbga, kad me nema ledo, neg sam za neke vikende i godišnji.. pa ekipa koristi priliku, kako ono - "prilika čini lopova". hehe
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 17:08   #47
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
tak i meni uredno na moreno nestaju trešnje, kruške, orasi i sl. već sam oguglal. a jbga, kad me nema ledo, neg sam za neke vikende i godišnji.. pa ekipa koristi priliku, kako ono - "prilika čini lopova". hehe

da znam da ne bi štetilo voćkama, sve bih ih premažala ljepilom za štakore, pa nek se ŠTAKOR barem zalijepi))
tpokraj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 12:10   #48
Arrow Video nadzor, nadzorne kamere i sl.

e ovako, zanima me vanjska ip kamera... kod nas je to sve relativno skupo a nemam ni iskustva sa tim stvarima, pa bih zamolio za savjet pronašao sam nešto na internetu http://www.ipcam-shop.eu/?gclid=CLGL...FZMK3wodaQ_R9A i to mi se čini relativno ok kako cjenom tako i samim karakteristiama, osnovna namjena je čisto video nadzor ispred lokala a takođe i pristup kameri putem interneta, pa evo pitanje koliko je sve to skupa komplicirano, krenuvši od narudžbe putem interneta (carina,dali sama kamera odgovara našoj infrastrukturi.....) pa do same ugradnje i postavljenja iste ??? nadam se da neko ima iskustva sa tim stvarima pa da može pripomoć sa konstruktvnim savjetom !! unaprijed zahvaljujem !
__________________
Para vrti gdje burgija neće.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 19.03.2011. at 04:21.
extream is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 17:48   #49
U principu ti sve IP kamere svugdje pasu sto se tice kompatibilnosti,, stvar je u tome da koliko das love takva je kvaliteta slike , znaci treba imati sto vise Megapixela i sto bolju optiku , ovi modeli s neta ti nisu za vanjsku ugradnju ako trebas za prostor ispred lokala , dobre kamere nema ispod 2-2,5 K kn sve ovisi o tome kakve su ti potrebe, da li mislis samo gledati ili i snimati .Sto se tice samougradnje ona je prilicno jednostavna ali ako ide van onda treba odabrati odgovarajuce kuciste i grijac. Ako te sta jos zanima pitaj . Ako trebas besplatan pregled lokala za ponudu pusti mi PM
__________________
Live long and prosper !
HAL_9000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 17:52   #50
di bi se montirala kamera i snimac ?
postoje firme koje iznajmljuju video nadzor za kraci period vremena
__________________
Live long and prosper !
HAL_9000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 09:30   #51
Quote:
HAL_9000 kaže: Pogledaj post
di bi se montirala kamera i snimac ?
postoje firme koje iznajmljuju video nadzor za kraci period vremena
ma nije potrebna nekakva kvaliteta, čisto nadzor bašče da se vidi ako je netko sjeo kako bi konobar mogao reagirati na vrijeme... jer bašča nije vidljiva iz objekta, zbog toga mislim da bi ovo s interneta bilo sasvim zadovoljavajuće a u lokalu je svakako flat rate i router pa bi se s ovim s interneta moglo iskombinirati a cijena nije pretjerana u odnosu na ove spomenute 2-2,5 ....
__________________
Para vrti gdje burgija neće.
extream is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 11:24   #52
objedinjene teme o video nadzoru i nadzornim kamerama u jednu (TOP) temu.
pozz
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 06:38   #53
Quote:
extream kaže: Pogledaj post
ma nije potrebna nekakva kvaliteta, čisto nadzor bašče da se vidi ako je netko sjeo kako bi konobar mogao reagirati na vrijeme... jer bašča nije vidljiva iz objekta, zbog toga mislim da bi ovo s interneta bilo sasvim zadovoljavajuće a u lokalu je svakako flat rate i router pa bi se s ovim s interneta moglo iskombinirati a cijena nije pretjerana u odnosu na ove spomenute 2-2,5 ....
e sa dmi nista vise nije jasno, i za z aklasicnu ili IP kamru trebas imati napajanje i kabel do kamer za klasicnu kameru kabel do unutra , za IP kabel do mrežnog prikljucka, IP kamera ti je puno skuplja od obicne
__________________
Live long and prosper !
HAL_9000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 08:51   #54
Sigurnost

Imam pitanje povezano oko sigurnosti. Želim na vikendici (ima priključak na struju, udaljena od kuće oko 25 km) postaviti par sigurnosnih kamera jer nedavno imao provalu u njoj, sada mene zanima kako je moguće i što je potrebno da ja od svoje kuće na svom računalu mogu vidjeti slike s sigurnosnih kamera koje su postavljene na vikendici .
end12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 12:48   #55
Quote:
end12 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje povezano oko sigurnosti. Želim na vikendici (ima priključak na struju, udaljena od kuće oko 25 km) postaviti par sigurnosnih kamera jer nedavno imao provalu u njoj, sada mene zanima kako je moguće i što je potrebno da ja od svoje kuće na svom računalu mogu vidjeti slike s sigurnosnih kamera koje su postavljene na vikendici .
Pitanja, odgovori i zanimljiva riješenja

http://www.videonadzor.com.hr/home.html
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 22:00   #56
Arrow Video nadzor, nadzorne kamere i sl.

"oživljavanje" teme nakon pogreške...
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 12:59   #57
Quote:
readycool kaže: Pogledaj post
Tako nešto. Danas više manje svi DVR-ovi imaju slične karakteristike koje su i više nego dovoljne za klasičnog korisnika. Ovo šta ti treba se da nać za cirka 3000 kn ---kamere+dvr+kablovi sa konektorima...
__________________
www.patent.com.hr web shop video nadzor
patent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 13:07   #58
Quote:
extream kaže: Pogledaj post
e ovako, zanima me vanjska ip kamera... kod nas je to sve relativno skupo a nemam ni iskustva sa tim stvarima, pa bih zamolio za savjet pronašao sam nešto na internetu http://www.ipcam-shop.eu/?gclid=CLGL...FZMK3wodaQ_R9A i to mi se čini relativno ok kako cjenom tako i samim karakteristiama, osnovna namjena je čisto video nadzor ispred lokala a takođe i pristup kameri putem interneta, pa evo pitanje koliko je sve to skupa komplicirano, krenuvši od narudžbe putem interneta (carina,dali sama kamera odgovara našoj infrastrukturi.....) pa do same ugradnje i postavljenja iste ??? nadam se da neko ima iskustva sa tim stvarima pa da može pripomoć sa konstruktvnim savjetom !! unaprijed zahvaljujem !
Što se tiče narudžbe možeš pogoditi a i "v kmicu vritnuti". Primjerice mi smo jednom naručili kamere kojima je zvuk jako loše radio i sve od reda smo ih vratili.

Što se tiče ugradnje, do kamere vučeš napajanje i ethernet kabel od kamere do routera. Router moraš znati podesiti, otvoriti portove i eventualno neke druge stvari ako su potrebne (ovisno od kamere do kamere).
Isto tako moraš otvorit account na dyndns-u i povezat ga sa kamerom.
Ukoliko se dobro razumiješ u kompjutere općenito ne bi trebalo biti problema, ali ako ne bolje da pitaš nekog da ti kameru postavi.

By the way kod nas takva kamera košta oko 1500-2000 kn ali makar imaš neku garanciju i dbiš tehničku podršku kod postavljanja iste.
__________________
www.patent.com.hr web shop video nadzor
patent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 13:17   #59
Quote:
extream kaže: Pogledaj post
ma nije potrebna nekakva kvaliteta, čisto nadzor bašče da se vidi ako je netko sjeo kako bi konobar mogao reagirati na vrijeme... jer bašča nije vidljiva iz objekta, zbog toga mislim da bi ovo s interneta bilo sasvim zadovoljavajuće a u lokalu je svakako flat rate i router pa bi se s ovim s interneta moglo iskombinirati a cijena nije pretjerana u odnosu na ove spomenute 2-2,5 ....
Sad kad sam skontala šta ti ubiti treba... hm... najjeftinija varijanta je obična IR vanjska kamera (oko 500 kn) gdje se kabel za video signal samo mora staviti na drugi jack i onda ukopčaš u tv (kojeg najvjerojatnije imaš u kafiću) ili staviš neki stari tv kod šanka kako bi konobari imali pregled.
__________________
www.patent.com.hr web shop video nadzor
patent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 13:19   #60
Quote:
end12 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje povezano oko sigurnosti. Želim na vikendici (ima priključak na struju, udaljena od kuće oko 25 km) postaviti par sigurnosnih kamera jer nedavno imao provalu u njoj, sada mene zanima kako je moguće i što je potrebno da ja od svoje kuće na svom računalu mogu vidjeti slike s sigurnosnih kamera koje su postavljene na vikendici .
Najpovoljnija varijanta će ti u svakom slučaju biti običan komplet za video nadzor sa 4 kamere i mrežnim dvr snimačom. Oko 3200 kn. A za pregledavanje istog od kuće ti u svakom slučaju treba internet pristup u vikendici.
__________________
www.patent.com.hr web shop video nadzor
patent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.