Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2011., 14:55   #21
meni se događalo da radio kad je ugašen za 2 dana proguta struju iz AKU-a,onda sam samo izvadio displej svaki put kad izlazim iz auta i nije trošio aku
sale75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:01   #22
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Jel može biti nekaj s radiom da guta puno struje?

Nevjerujem, ali vrijedi pitati, dal si možda naknadno ugradila RNS510 navigaciju?
Kod nje se dosta često događa da potroši akumulator, ali mislim da je to bilo samo kod starijih godišta
dmikul is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:02   #23
Tri jebene godine ti ekotest pokazuje da nešto nije u redu a vi se pravite blesavi jer ipak auto ide, ko ga jebe, šta ekotest, kakve gluposti - a sad kad te oderu (jer je garancija istekla) sad će opet netko drugi bit kriv. Krasni vlasnici, nema što.

Br2 - ŠTA na ekotestu nije valjalo? Nije ekotest jedna stavka.

Br3 - Ko je i kako mjerio da li auto vuče struju? Neki Meho ili ovlašteni? Jel samo pogledo ili je auto stajao kod njega nako vrijeme da vidi.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:19   #24
Ni meni ta prica sa ekotestom nije jasna. Ne znam koliko jamstvo daje VW, ali godinu dana ima valjda? I u toj godini ti na tehnickom vele da je auto neispravan i ti to ne reklamiras? Fakat su ljudi nekad ovce.
nevven is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:54   #25
imam ja isti auto...nemam takvih problema

ali ne mozes ocekivat da ce se ocistiti ako odes par min na autoput ili tu i tamo stisnes pun gas.

ono sto skupljas 15 000km ne mozes rijest u 40-50 km

gas u pod, zagreb sl-brod i nazad pa da vidis

ima da se sjaje ventili i ispusna
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:56   #26
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Ne razumijem zasto netko odluci kupiti auto, kojem u uputstvu pise da je normalna potrosnja ulja do 1l/1000km?

Ja iz te recenice citam "tko vas jebe kupci nasih vozila, ucinit cemo sve da izbjegnemo odgovornost ak nekaj ne stima s autom"

A takav stav me apriori tjera nekome tko to nema tako nesto u user manualu.
bubnuo i ostao ziv... mislim da se u danasnje vrijeme vecina ili svi proizvodjaci zasticuju ovakvim tolerancijama sto ne znaci da je normalno i da svi piju toliko ulja nego jednostavna zastita da te mogu odhebat ako naletis na defektan primjerak bez zamjene motora imao sam 1.9tdi i 2.0tdi i ni jedan nije trosio ulje, tj. zanemarujuce(0,5-1L/10tkm) a klani su propisno

autorice prosetaj do nekog drugog servisa tipa: http://www.tas.hr/onama.html ili nekog drugog koji su cesto puno bolji i strucniji od ovlastenih gdje u radioni ima jedan podplaceni majstor bez volje i 10segrta
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 16:22   #27
Quote:
dmikul kaže: Pogledaj post
A ulje je na minimumu nakon 5000km ili se već upalila lampica?
5000km ne provjeriti ulje a u uputstvima stoji da je normalna potrošnja do 1l/1000km
ovo i mene zanima, jeste provjeravali ulje koji put? nevezano sad kolika je tvornička tolerancija potrošnje ulja na 1000 km, za ulje ispod minimuma ste si sami krivi.
__________________
"Oh, what a day! What a lovely day!"
marcons is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 17:21   #28
ja u 12-13tkm neprovjerim ulje i bmk,popije neku siću u tom intervalu ni nevidi se na štangici da fali....JTD rulls
sale75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 17:34   #29
Quote:
sale75 kaže: Pogledaj post
ja u 12-13tkm neprovjerim ulje i bmk,popije neku siću u tom intervalu ni nevidi se na štangici da fali....JTD rulls
Hehe, na svaku temu o golfu ti se ubacujes s jtd-om i spikom kako na tdi-u rikavaju turbine i zamajci, pa znamo da je jedino jtd sto iole valja na fiatu

OT : mislim da nije do golfa, vec do vlasnice koja ga vozi sve dok ide, koga hebe sto 3 god jedva prodje eko test, kako li je tek odrzavan, ee muko moja..
C2H5OH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 17:41   #30
Quote:
C2H5OH kaže: Pogledaj post
Hehe, na svaku temu o golfu ti se ubacujes s jtd-om i spikom kako na tdi-u rikavaju turbine i zamajci, pa znamo da je jedino jtd sto iole valja na fiatu
a kaj je najbolje frajer nema ni vozačku još, fale mu 2-3 godine još
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 17:49   #31
Quote:
sale75 kaže: Pogledaj post
ja u 12-13tkm neprovjerim ulje i bmk,popije neku siću u tom intervalu ni nevidi se na štangici da fali....JTD rulls
To ti nije pametno, odvoji 1 minutu bar svaka 2 tjedna i možda ti se jednom debelo otplatitaj silni trud...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 17:56   #32
Ja sam primjetio zanimljivi pattern, a to su vozaci VW dizela. Jebemliga mjenjaju te brzine koda mjenjac gori pa da ga sto prije doguraju u 4-5 da nemoraju vise dirat ga..
Ok , vozis po gradu , vozio sam i ja . MORAS tu i tam propuhat auto - to propuhat ne znaci da ides do slav.broda i natrag pod punim gasom , ne , dovoljno je nedjeljom na slavonskoj izrotirat prve tri brzine bar do visokih okretaja, bar to (sve iznad ocito ides prebrzo za slavonsku).
A kad se tu i tam ode van grada, onda isto tak razvlacit malo sve brzine .. i trebalo bi bit ok.Ocu rec, to kaj je gradska voznja nije razlog da se ne stisne gas kad se moze .. to isto starome govorim , auto mu je kronicno uspavan, on mjenja na 1900 max 2000, vise okretaje auto vidi kad se treba popest na rinzol a i to je rijetko.KAd mu kazem da malo propuse taj auto, samo slegne ramenima.

@frenchkey
E jesi ga s tim svojim benzincem usro sad Mi pricamo o ovom boljem gorivum , fulo si nes..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 17:58   #33
Ma kakvo zagušenje i bapska vožnja, tu definitivno nešto nije uredu s motorom, a kako troši ulje možda baš i to ulje u ispuhu pridonosi lošem ekotestu.
Probaj promijeniti ulje, npr. stavi ovaj Shell što ga Cdrw trpa u svoju šesticu.
Meni se bliži tehnički za par dana, autu je 12 godina i 260 kkm i čuvam sve eko testove u fascikli, svaki je bio savršen! Baš me interesira kako ću ove godine proći. Nikakve posebne pripreme ni ispuhivanja nikad nisam radio. Istina benzinac je...
frenchkey is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 18:10   #34
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Ja sam primjetio zanimljivi pattern, a to su vozaci VW dizela. Jebemliga mjenjaju te brzine koda mjenjac gori pa da ga sto prije doguraju u 4-5 da nemoraju vise dirat ga.. Ok , vozis po gradu , vozio sam i ja . MORAS tu i tam propuhat auto - to propuhat ne znaci da ides do slav.broda i natrag pod punim gasom , ne , dovoljno je nedjeljom na slavonskoj izrotirat prve tri brzine bar do visokih okretaja, bar to (sve iznad ocito ides prebrzo za slavonsku). A kad se tu i tam ode van grada, onda isto tak razvlacit malo sve brzine .. i trebalo bi bit ok.Ocu rec, to kaj je gradska voznja nije razlog da se ne stisne gas kad se moze .. to isto starome govorim , auto mu je kronicno uspavan, on mjenja na 1900 max 2000, vise okretaje auto vidi kad se treba popest na rinzol a i to je rijetko.KAd mu kazem da malo propuse taj auto, samo slegne ramenima. @frenchkey E jesi ga s tim svojim benzincem usro sad Mi pricamo o ovom boljem gorivum , fulo si nes..
Ne, krivo, auto se ne propuhuje u prve 3 brzine jer je slaba korist od toga... Ato se propuhuje u najvišim stupnjevima prijenosa gdje je daleko veće opterećenje motora koje onda ostavlja učinak...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 18:13   #35
Apsolutno, ali ako se vozi po Zgu to nema di napravit, max kaj moze je propuhat trecu .. a po meni bolje to nego da ga stalno gusi u kreni-stani tempu.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 18:16   #36
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Apsolutno, ali ako se vozi po Zgu to nema di napravit, max kaj moze je propuhat trecu .. a po meni bolje to nego da ga stalno gusi u kreni-stani tempu.
Dobro, to je u redu...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 18:24   #37
Quote:
nevven kaže: Pogledaj post
Ni meni ta prica sa ekotestom nije jasna. Ne znam koliko jamstvo daje VW, ali godinu dana ima valjda? I u toj godini ti na tehnickom vele da je auto neispravan i ti to ne reklamiras? Fakat su ljudi nekad ovce.
Ne razumiješ ti to Nevene. Opće je poznato da se ta auta ne kvare i sad bi ti išao reklamirati. Pa žena bi propala od srama u zemlju, cijeli servis bi se okupio i pokazivao prstom u nju.

Šalu nastranu, ali ako to ulje putuje kroz auspuh eko test mora biti katastrofa.
A lijepo bi bilo da gospođa pročita neku od stavki koja je neprolazna...
Možda je sve u redu ali striček bi od žene bar 100 kn?
Ima jedna stanica za TP u blizini Auto-Hrvatske u Radničkoj gdje moj frend vodi vozila od firme na tehnički pregled i gdje mu uvijek jedan te isti lik na svakom starijem autu nađe luft u krajnicama, pa nebi smio ali pustit će ga ovaj put ha-ha. Inače firma mu ima vlastiti servis i krajnici su u dobrom stanju na svakom autu. Međutim to je test koji se nigdje ne ispisuje pa momak proba nebi li dobio bar za gablec
frenchkey is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 18:53   #38
ok, a sad se vratimo u stvarnost


Ulaz u podforum automobili bi trebalo stavit onu oznaku samo za +18
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 19:00   #39
Jel mogu onda ja dvaput na taj podforum?
frenchkey is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 19:24   #40
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Ne razumiješ ti to Nevene. Opće je poznato da se ta auta ne kvare i sad bi ti išao reklamirati. Pa žena bi propala od srama u zemlju, cijeli servis bi se okupio i pokazivao prstom u nju.

Šalu nastranu, ali ako to ulje putuje kroz auspuh eko test mora biti katastrofa.
A lijepo bi bilo da gospođa pročita neku od stavki koja je neprolazna...
Možda je sve u redu ali striček bi od žene bar 100 kn?
Ima jedna stanica za TP u blizini Auto-Hrvatske u Radničkoj gdje moj frend vodi vozila od firme na tehnički pregled i gdje mu uvijek jedan te isti lik na svakom starijem autu nađe luft u krajnicama, pa nebi smio ali pustit će ga ovaj put ha-ha. Inače firma mu ima vlastiti servis i krajnici su u dobrom stanju na svakom autu. Međutim to je test koji se nigdje ne ispisuje pa momak proba nebi li dobio bar za gablec
Veli teta da nigdje ne curi. Znaci jedino kroz auspuh ide van. I to se sigurno vidi kao dvije Fail kategorije na ekotestu.
Ja sam nedavno kupio novi auto. I kako se radilo o prvoj seriji novog modela skoro sam bio i spreman na neke probleme. Ono sto sam ja reklamirao i sto su mi bez ikakvog pogovora uredno popravljali/mijenjali draga dama nebi niti primjetila u 1000 godina. Ali valjda sam ja sa godinama evoluirao iz ovce u barem solidnog ovna
nevven is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.