Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2013., 11:24   #4261
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
A taman sam ti jedan link pripremio, dok ne odgovorim na ostalo... i što sad? Servirat ću ti za večeru...
Možeš ti i sad , već ću se nekako snaći. Imam u blizini wi-fi, ali ne mogu svaki čas istrčavati.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 11.02.2013., 11:28   #4262
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Možeš ti i sad , već ću se nekako snaći. Imam u blizini wi-fi, ali ne mogu svaki čas istrčavati.
Ovo ti je ta tehnika sviranja - link.

Nije mi on neki najdraži gitarist, ali znam koliko je truda u to uloženo... i koliko je teško za izvesti na instrumentu za koji nije pisano...
- Sizif - is offline  
Old 11.02.2013., 11:30   #4263
Quote:
1001 cipalica kaže: Pogledaj post
ma ne zato sto on tako vidi svijet nego je novac u pitanju, zenama prilagodjava ukus jer su prosla vremena kad su muski kupovali zenama haljine. da li se u medjuvremenu zenski ukus maskulinizirao, dalo bi se raspravljati
Pitanje je na mjestu, ali ja bi krenuo još i dalje, pa pitao: a za koga se žene uopće uređuju? Ono, izlaziš van, uređuješ se, za koga? Za šta? Zašto ti je važno dobro izgledati?

Ja bi mogao dati odgovor iz svoje perspektive, a vjerujem da je isti odgovor i iz tvoje: ja se uređujem kako bi privukao potencijalnog partnera, to je u osnovi sveg uređivanja...

E sad, ako se slažeš s takvim odgovorom, postavlja se pitanje: kakvog smisla ima uređivati se na način da se zapravo ne svidiš potencijalnom partneru? Ako uzmemo u obzir da homo modni kreatori uređuju žene po svojem ukusu, i nameću ženski izgled u skladu sa svojom (homoseksualnom) vizijom ženskog izgleda, kakvog smisla ima takva 'moda' za žene koje bi se uređivale za potencijalnog muškog partnera, prosječnog, običnog, hetero muškog partnera?

Isto vrijedi i za muškarce, kakvog smisla ima feminizirani ženski izgled 'modernog' muškarca? Ima smisla samo ako je gej, drugog smisla nema...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 11.02.2013., 11:32   #4264
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Ovo ti je ta tehnika sviranja - link.

Nije mi on neki najdraži gitarist, ali znam koliko je truda u to uloženo... i koliko je teško za izvesti na instrumentu za koji nije pisano...
Ok, hvala. Odoh u komšiluk da poslušam ovo.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 11.02.2013., 11:34   #4265
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Nešto drugo sam želio istaknuti... razliku između modela i manekanke. (po opsegu i značenju pojma...)
Moram priznati da nisam baš znalac u toj terminologiji, ali nisam ni glup, pa da ne vidim trendove...

Zapravo, uvijek mi je bilo čudno kak se to meni te manekenke uopće ne sviđaju, a niti mojim pivskim frendovima...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 11.02.2013., 11:37   #4266
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
A važno je da tebi ne fali te finoće u izričaju.
Pa ja pokušavam, a sad, koliko sam shvaćen, ostaje na drugima da procijene. neki shvate, neki ne shvate, neki krivo shvate, nekima je svejedno, ono, forumski živalj, šta ćeš...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 11.02.2013., 11:37   #4267
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Moram priznati da nisam baš znalac u toj terminologiji, ali nisam ni glup, pa da ne vidim trendove...

Zapravo, uvijek mi je bilo čudno kak se to meni te manekenke uopće ne sviđaju, a niti mojim pivskim frendovima...

Da, ali modeli mogu biti (i često i jesu) i ove koje se tebi sviđaju.

Agencije u pravilu imaju poseban popis modela i manekenki. (od kojih neke mogu biti angažirane u oba konteksta, biti na obje liste, a neke ne...)
- Sizif - is offline  
Old 11.02.2013., 11:40   #4268
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Da, ali modeli mogu biti (i često i jesu) i ove koje se tebi sviđaju.

Agencije u pravilu imaju poseban popis modela i manekenki. (od kojih neke mogu biti angažirane u oba konteksta, biti na obje liste, a neke ne...)
Da, morao bih poraditi na terminologiji...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 11.02.2013., 11:40   #4269
.. za tren utihnu ..
.. kad ih nasipa snijeg ..
.. ljudi na zemlji ..

(.. haiku ..)
alim is offline  
Old 11.02.2013., 11:41   #4270
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post

Zapravo, uvijek mi je bilo čudno kak se to meni te manekenke uopće ne sviđaju, a niti mojim pivskim frendovima...
Zato jer smo rekli, da su ukusi razliciti, a evo vis “tebi ni tvojim frendovima“ se te i takve manekenke ne svidaju, al Doni Depu je Mosssica svidljiva, pa ti vidi, i ne samo ona, nego kako to da se svi ovi “znacajni“ muskici bas vrte oko takvih i zasto zemskinje to kopiraju, a recimo imaju ugradjen nako bioloski nagon da se dopadnu suprotnom spolu, znaci moraju o tome stogod znati
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 11.02.2013., 11:44   #4271
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Zato jer smo rekli, da su ukusi razliciti, a evo vis “tebi ni tvojim frendovima“ se te i takve manekenke ne svidaju, al Doni Depu je Mosssica svidljiva, pa ti vidi, i ne samo ona, nego kako to da se svi ovi “znacajni“ muskici bas vrte oko takvih i zasto zemskinje to kopiraju, a recimo imaju ugradjen nako bioloski nagon da se dopadnu suprotnom spolu, znaci moraju o tome stogod znati
Koja inflacija zubatih smajlića...
Apemant is offline  
Old 11.02.2013., 11:44   #4272
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
...kakvog smisla ima feminizirani ženski izgled 'modernog' muškarca?
Pa treba prodati sve te pomadice i sl.
nitko drugi is offline  
Old 11.02.2013., 11:46   #4273
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Koja inflacija zubatih smajlića...
Maj prešs end fejvorit


Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Inače, ja sam isto htio poslat Andrejevu sliku

doduše, imao sam neku ženskastiju na pameti... iako je i ova tvoja 'dobra'.
Jel da ti je dobar, ajde, priznaj, nemoj da se sramis
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 11.02.2013., 11:51   #4274
.. ljudi se rode ..
.. i onda sretno živu ..
.. pa onda umru ..

(.. haiku .. više filozofski ..)
alim is offline  
Old 11.02.2013., 11:53   #4275
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ok, hvala. Odoh u komšiluk da poslušam ovo.
I jedna nepretenciozna, fina, lagana balada... I Married an Angel

... koju ćeš, da te ne šetam, poslušati navečer...

Zadnje uređivanje - Sizif - : 11.02.2013. at 12:03.
- Sizif - is offline  
Old 11.02.2013., 11:55   #4276
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Zato jer smo rekli, da su ukusi razliciti, a evo vis “tebi ni tvojim frendovima“ se te i takve manekenke ne svidaju, al Doni Depu je Mosssica svidljiva, pa ti vidi, i ne samo ona, nego kako to da se svi ovi “znacajni“ muskici bas vrte oko takvih i zasto zemskinje to kopiraju, a recimo imaju ugradjen nako bioloski nagon da se dopadnu suprotnom spolu, znaci moraju o tome stogod znati
Jes' čula ti za pojam 'trofej'?
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 11.02.2013., 12:02   #4277
rode se
zivuju
i umru

haiku poanta: rodili smo se da umremo
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 11.02.2013., 12:02   #4278
.. ponedeonik ..
.. reko sebi moj bože ..
.. sumrak svjetova ..

(.. isto haiku ..)
alim is offline  
Old 11.02.2013., 12:03   #4279
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
I jedna nepretenciozna, fina, lagana balada... [http://translate.google.hr/?hl=hr&tab=wT#en/hr/i%20married%20an%20angel]link[/URL]...

... koju ćeš, da te ne šetam, poslušati navečer...
Veoma poučan link, moram priznati. Ne moram čekati do navečer.

A ona izvedba na gitari je čak i za mene kao laika - nevjerovatna. Skoro da nisam mogla vjerovati da zaista svira na gitari.

EDIT: Vidim da si ispravio link. Poslušat ću navečer.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 11.02.2013., 12:05   #4280
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Jes' čula ti za pojam 'trofej'?
eto, sam si reko -“trofej“, a trofej je ono jako lepo
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.