Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2013., 20:12   #201
Quote:
morrak kaže: Pogledaj post
Pošteno, ali u današnjim uvjetima i skupo. Da se bez problema 10-12€/m2 dobiti, pa čak i bez PDV-a se da dogovoriti.
ljudi se cesto povedu za necim.... a nije isto projektirati nezahtjevnu kucu i kucu koja treba biti skoro pa pasivna.... nije isto projektirati kucu u Lici gdje je energent drvo i struja i kucu u zagrebu gdje je energent plin... suradnici to malo drugacije racunaju...
i onda tome jos dodas zahtjevnost projekta u smislu investitorovih zahtjeva..
negdje je stvarno fer cijena 10 eura, a negdje 40 eura po kvadratu.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 21:25   #202
Istina, ali se "normalna" kuća (bez ekstravagantnih prohtjeva, ultra pasivnosti i sličnog) u današnja vremena za te novce projektira bez frke jer ima previše arhitekata i premalo posla.

Druga stvar je što treba pronaći arhitekta koji hoće za te novce, a i zna što radi
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 10:58   #203
Quote:
Pegaz55 kaže: Pogledaj post
Molim vas savjet u vezi cijene idejnog, glavnog i izvedbenog projekta za dogradnju kata kuće, cca 120 m2. Arhitekt mi je napravio ponudu u kojoj idejni projekt košta 11 000kn, glavni 13 000 kn i izvedbeni 6000kn. To je cijena bez PDV-a, i plus neki dodatni troškovi pripreme 2000 kn. Čini mi se to dosta skupo, kolika je inače cijena takvih projekata? hvala
ne znam o čemu se konkretno radi, ali neki prosjek je idejni 5 eura, glavni 10 i izvedbeni isto cca 10. što je ukupno skoro upola jeftinije.

da nisi kod nekih razvikanih tražio ponudu?
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 09:31   #204
Možete ovdje http://jutrisa.wordpress.com/ pratiti sve troškove koje ću imati prilikom izgradnje svoje kuće.

Pozdrav
b_special is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 12:14   #205
...molim vas preporuku nekog arhitekte za poslovni prostor u Zagrebu
__________________
...A girl should be two things, classy and fabulous....
nika37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 00:57   #206
Joj, arhitekti, arhitekti...

Super mi je kad čuju da gradiš kuću od "samo" 250 kvadrata pa od jednom nemaju vremena da se nađete, a preko telefona je prije toga bilo med i mlijeko.

Ili svi žele graditi samo za Pritzikera ili se misle naplatiti po postoku brutto kvadrata kao da su nekakvi investitori.

Katastrofa od struke!
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 13:19   #207
točno, ja tražim za isto tako manju kvadraturu i em su skupi, em se većina ni ne javi..
uglavnom mislim odustati od investicije..
valjda imaju posla sad s legalizacijama, kad to potroše valjda će pasti cijene i primit će se posla..
čekam..
Trebao bi dati 50000kn za papire, za to kupim materijala za cijelu kuću.
I komunalni doprinos još 100000.
Nije ni čudo da niko ne želi ništa investirati..
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 09:54   #208
Moje iskustvo na samome početku je takodjer bilo dosta lose i slicno. Medjutim to je usluga kao i sve ostale na trzistu i ima svoju konkurenciju, cijenu i u konacnici kvalitetu.

Da nije sve tako "crno" uvjerio sam se kada sam dosao u ured ........... kod gospodina koji me primio jednako kao da cu graditi i najskuplju vilu, iako se radilo o skormnih cca 120 m2.

Takodjer su bili zatrpani legalizacijama i ostalim predmetima, bez obzira na sve, dinamika je zadovojavajuca. Cijena je korektna i daleko ispod ovih koje se ovdje spominju, ako gradis luksuz onda i placas luksuz, u mom slucaju to nije luksuz vec osnovna potreba covjeka na stanovanje. Hocu reci da trazite i dalje ponude ostalih vodeci racuna da je arhitekta sa "domaceg" terena.

Jos nesto, svi ponude temelje na nekakvim fazama, Idejni, glavni, izvedbeni i bla bla i daju si prostora da da naplacuju u tim fazama, moje pitanje je uvijek bilo koliko to mene kosta na kraju price, kako god se zvalo.
Jer to mi dodje kao da mi konobar u restoranu posebno naplacuje guljenje krompira ili pranje salate, ne zanimaju me faze vec konacan racun. I to je to, ponuda koju sam prihvatio kaze kosta vas xxxxx kn. do dobivanja dozvole. To sam trazio.
__________________
......................................
foruMAŠ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 10:21   #209
Arhitekti u Istri

Dobar dan

Supruga i ja namjeravamo gradit jednu obiteljsku kucu u okolici Pule.
Dali nam neko moze predlozit jednog arhitekta za jedan moderan
projekt sa kojim ste imali dobro iskustvo?

Hvala puno!

Pozdrav!
BASILISTA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 11:10   #210
Mi smo narod koji mulja... id anas EU ne prisiljava ma arhitekta bi 75% izbacilo iz racunice.
Uostalom narod smo koji sve zna.

Ako uzmete najjeftiniji auto ZNA SE sta se dobije s njime, a zna se i sta se dobije sa najskupljim.

Ista stvar je i s arhitektima.

Mozda u pocetku ustedite 1000 ili 2000KN no dugorocno taj jeftini arhitekt i prije zavrsetka kuce povecati ce vam cijenu gotove kuce bar 10 puta vise od ustede na cijeni projekta... a sta ce biti nakon dovrsetka sam bog zna.

...a pustati majstorima da projektiraju (ili nadzornim...)...

p.s. Cijena za objekte se dogovara individualno. Adaptacije su cca 30% skuplje.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 11:07   #211
Moze li mi netko reci koja bi bila realna cijena za idejni/glavni/izvedbeni projekt za adaptaciju kuce od cca 450 brutto kvadrata u ZG?
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 14:29   #212
Moja preporuka svima kojima su arhitekti (ne gradevinari s dozvolom za projektiranje) skupi:
Angazirajte majstore, oni vam projektiranje nece naplatiti, a slijepo crijevo kada budete vadili, cistacica u bolnici ce biti najjeftinija.

Nagradno pitanje:
Zasto je Dacia toliko jeftinija od BMWa?
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 12:28   #213
Molim vas ako netko ima Arhitekta u Labinu i okolici Gradjevinsko zemnjiste se nalazi u Rabcu neka mi javi i da je cijena Povoljna
Milenko Djedov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 10:16   #214
Molim preporuku za arhitekta (Zagreb)..Hvala!
Mabi1388 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 19:25   #215
Imam 2 kuće u dovrištu od kojih je jedna nastla planski, a druga je nastala "proširenje na balakanski način" od šupe do 100m2 na 2 kata:e sad smo pri nekoj pari i pokušali bi uredit ovu "neplansku" kuću jer je trenutno samo iskorištena kao skladišni prostor,ali bi usput riješili i okućnicu i to planski za duži period. Pa sad ne znam dali bi mi trebao arhitekt ili tko već tko bi mi mogao pomoći oko planiranja funkcionalnog eksterijera i interijera ??? Ideje prijedlozi??
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 17:39   #216
Thumbs up Arhitekti Zadar

Pozdrav,

nakon što smo obavili legalizaciju razmišljamo o adaptaciji prizemlja cca 100 m2 i o dizanju kata...
Može li na netko preporučiti nekog arhitekta u Zadru s kojim ima dobra iskustva?

Hvalaaa
danchi1235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 08:55   #217
Zna netko koja je realna cijena za glavni rojekt za gradnju pomocnig objekta-garaza?
Po novom zakonu navodno je potreban samo glavni projekt
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 10:01   #218
A geodet?
Pa ubaciti tu pomoćnu zgradu u katastarske knjige.
Moja procjena je da će te to dosta koštati, možda je jeftinije i jednostavnije samo napraviti nadstrešnicu za koju ti ništa ne treba.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 10:34   #219
zabluda je da je "samo" glavni projekt po novom zakonu nešto jeftinije.

da bi se napravio glavni projekt, arhitekt mora napraviti i idejni, i to će se svakako naplatiti. razlika je što više idejni ne ide u ured za prostorno planiranje, već se odmah sve razrađuje i šalju sve sve mape glavnog projekta.

druga stavka je geodet, koji sada umjesto posebne geodetske podloge radi geodetski projekt koji je cca 3 puta skuplji od geodetske podloge.
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 12:37   #220
Idejni vise ne postoji, sve je odma glavni prijekt. A za pomocne zgrade vam arhitekt izradi glavni projekt i drzite ga kod sebe, nema prostorno veze stim. Samo dodete prijavit gradenje.
Nije nista puno jeftinije, cca 700kn sta bi ste inace platili gradevinsku dozvolu a sad je ne morate trazit.
Sve je napravljeno da bude brze, ne jeftinije, ne morate cekat 2-3mj da vam se izda dozvola. A glavni projekt, geodetu, morate imat da sve bude po prostornom planu i po zakonu. Da opet ne bude sa vam je susjed preblizu medje, itd. Naravno ovo je sve za pomocnu, sa jednom etazom, do 50m2, u sluzbi legalne osnovne.
user992 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.