Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2016., 15:11   #9301
biopsija; PHD nalaz

Cure s nedavnim biopsijama i nalazima cin2 ili cin3,

je li uobičajeno da u phd nalazu biopsije s dijagnozom promjena visokog stupnja (cin2 ili 3) piše išta i o prisustvu HPV?
waitapu0205 is offline  
Old 21.01.2016., 15:17   #9302
Ja sam radila zadnji puta biospiju i pisalo m je. Al mi je na biopsiji pokazivao manji CIN

Uglavnom stigao mi novi papa..i sad sam u čudu.

Znači papa je opet CIN 1 plus promjene povezane s hpv-om

ali dole u napomeni pise ovo : Cintec plus: Pozitivan i onak sto uskličnika.

ŠTa to znači??? To do sad nisam imala. Help
Robyn86 is offline  
Old 21.01.2016., 16:26   #9303
Quote:
waitapu0205 kaže: Pogledaj post
Cure s nedavnim biopsijama i nalazima cin2 ili cin3,

je li uobičajeno da u phd nalazu biopsije s dijagnozom promjena visokog stupnja (cin2 ili 3) piše išta i o prisustvu HPV?
Meni na mom nalazu piše uglavnom nešto vrlo uopćeno

- dijelom se vidi pločasti epitel sa znacima displazije niskog i visokog stupnja

- unutar strome je limfocitni upalni infiltrat

- korištene dodatne imunoistokemijske pretrage p16 i Ki67

Nalaz u ovom materijalu odgovara skvamoznoj intraepitelijalnoj leziji visokog gradusa (HSIL) što je u dnu i dijagnoza...

Koilociti se nigdje ne spominju. (Zadnji nalaz biopsije ih je spominjao kao i koliko zahvaća promijenjeno tkivo.

2. tkivo mi se čini da je ok

Može li promjena biti i zbog upale koja se gore spominje?

I nije li biopsija najtočniji nalaz? U prijevodu zar ne bi trebalo pisati je li ovo cin2 ili cin3 (Papa je bio asc-h)?


Doktoru idem sljedeći tjedan...
waitapu0205 is offline  
Old 22.01.2016., 03:33   #9304
Quote:
waitapu0205 kaže: Pogledaj post

Nalaz u ovom materijalu odgovara skvamoznoj intraepitelijalnoj leziji visokog gradusa (HSIL) što je u dnu i dijagnoza...

I nije li biopsija najtočniji nalaz? U prijevodu zar ne bi trebalo pisati je li ovo cin2 ili cin3 (Papa je bio asc-h)?
Ima bit da ovo i je dg. cin3, cin 2 bi valjda pisalo media gradus
waitapu0205 is offline  
Old 22.01.2016., 08:55   #9305
Quote:
teta mina kaže: Pogledaj post
Dobila sam nalaz Pape, izmedju cin1 i 2, nedefinirane stanice. Gin me narucila na briseve i rekla da ce me poslat na kolposkopiju. Koliko se ceka na pregled i nalaz. I da li panicarim bez veze?
Do sad sam imala uredne pape.
m.
A čuj, panika je uvijek bezveze... Ja sam u zg na kolposkopiju čekala mjesec dana, u vinogradskoj sam bila. ne znam otkud si ti?
Jana88 is offline  
Old 01.02.2016., 23:07   #9306
eto cure ja u sri ujutro idem na letz, pod općom. papa je loš, kolposkopija blaža, samo mala promjena. frka me svega, iako svi kažu ne treba brinuti. tisuću pitanja u glavi. s time da idući petak nakon 10 dana od letza idem vadit zub. :S
zanima me taj phd nalaz, šta on kaže koliko je dobro prošo letz, dal je sve maknuto il pokaže kakvo je stanje zapravo bilo?
ako mi pokaže jako loše. to znači da taj loš dio maknut ili šta?
Majaa72 is offline  
Old 03.02.2016., 15:10   #9307
Quote:
Majaa72 kaže: Pogledaj post
eto cure ja u sri ujutro idem na letz, pod općom. papa je loš, kolposkopija blaža, samo mala promjena. frka me svega, iako svi kažu ne treba brinuti. tisuću pitanja u glavi.
Nadam se da je sve prošlo bez problema.

waitapu0205 is offline  
Old 05.02.2016., 12:28   #9308
Drage djevojke, evo da vam napišem svoju priču...
prije nekoliko godina dijagnosticiran HPV visokog rizika. Većina pape je bila uredna, tu i tamo je neki došao CIN I. Radi toga sam išla 4 ili 5 ginekologa da se nešto napravi, ali kako su mi i po 3 pape za redom bile uredne, te samo jedan u nizu CIN I, nitko nije to smatrao ozbiljnim...sve do 08/2015 kada je papa došla CIN III, biopsija potvrđuje
Doktorica nije za odmah velike zahvate, pa mi je predložila da pričekamo 3 mjeseca, a do tada pumpanje imuniteta. Naravno nije mi bilo svejedno, jer se svašta može dogodit za 3 mjeseca, ali sam pristala.
11/2015 papa CIN I, dala mi je još jednu terapiju, nakon toga 01/2016 ponovno CIN I, druga terapija po meni neuspješna, ali itekako sam sretna što sam sa cina 3 došla do cina 1 u svega 3 mjeseca. :klap:

Dakle, može se cin 3 smanjiti, i naravno i ako završim na konizaciji, ipak će biti blaža nego da sam išla sa cinom 3, ili se ja to tješim?

Sada imam još 4 tjedana do ponovne kolposkopije i ekskohleacija endocerviska, pa ćemo dalje vidjeti.
Alkmena is offline  
Old 05.02.2016., 12:49   #9309
Eto me ziva sam. Znaci neki dan mi radili letz. Dobila sam anesteziju kroz injekciju. Zaspala. Jako kratko to trajalo. Odmah se probudila i pri svijesti bila. U sobi odlezala koja 2h. I kuci. Bolilo me kao kad imam stvari malo. Taj dan kap roskaste krvi. Sad poslije kap dvije nekog smedeg iscjetka. Nist strasno. Bojala sam se uzasno a nije uopce strasno. Sad mirujem, wc krevet sam. Bez ikakvih napora. Eto ako sam ja koja sam teski panicar prezivila, onda moze svatko
Majaa72 is offline  
Old 06.02.2016., 18:21   #9310
Ima li koga na ovoj temi? Vidim da nema puno aktivnosti.
Majaa72 drago mi je da je sve proslo dobro i cestitam na hrabrosto
Alkmena is offline  
Old 07.02.2016., 09:55   #9311
Alkmena, tu smo ;-)

Bok!
A kaj da ti velim, imas ok priču zasad. Bravo za doktoricu koja te nije rezala nego te liječila odnosno oporavljala ti cjelokupan organizam je bolji izraz.
Možeš li napisati koje su to redom bile terapije koje su te tako spasile operacije? Ja sam nažalost imala dr (Banović, Petrova) koji me rado rezao na cin 3. Nakon toga sam godinama dobro, a onda sam dobila endometriozu radi koje me trebao opet rezati ali čudom se toliko povukla da trenutno nije operabilna. Ak mi se zato pojavio Cin 1 pa sam ja trenutno na terapiji dizanja imuniteta... Jer realno nakon konizacije skalpelom drugi put i nema baš puno za rezati.
I još jedno pitanje : jel ta ekskohleacija endocerviksa boli??
Jana88 is offline  
Old 07.02.2016., 11:29   #9312
Bok Jana88, hvala na odgovoru
Ovako ekskhloacija ne boli nista, samo dok ti struze osjetis kao kad trebas dobiti. Nakon toga nema krvarenja niti ikakvih problema.
Ja sam nakon cina 3 kompletno promjenila prehranu, ujutro nataste pola limuna sa toplom vodom, zobene pahuljice i zeleni caj (inace mi je dorucak bio kava i cigareta), cigarete smanjila na cca 5/6 dnevno ( inace kutija), prestala sam raditi zaprsku varivima, pocela koristiti kokosovo ulje,bucino i maslinovo. Puno povrca i voca i ribu dva -tri puta tjedno. Crveno meso izbacila i jela samo piletinu i puretinu. Zitarica poput prosa,amarantha, samo integralna riza itd. Uvela zacine koje prije nisam koristila poput kurkume, dumbir i slicno.
Ujutro vaginalete s kantarionovim uljem,navecer vaginalete 5 etericnih ulja.
Maticni sok od aronije, maticna mlijec i beta glukan ( samo sam jedno pakiranje glukana popila).
Tijekom dana sam pila cajeve; zeleni caj,vrkuta i prije spavanja maticnjak. Dnevno sam popila jednu do dve kave i ni kap alkohola.

Nadam se da ce nekome pomoci

Jana a kakva je sad tvoja situacija...sto se radi sada kad si operaciju vec odradila?
Alkmena is offline  
Old 08.02.2016., 10:43   #9313
Question Dizanje imuniteta i što nakon kolposkopije, kad HPV nastavi raditi štetu...?

Quote:
Alkmena kaže: Pogledaj post
Bok Jana88, hvala na odgovoru
Ja sam nakon cina 3 kompletno promjenila prehranu, ujutro nataste pola limuna sa toplom vodom, zobene pahuljice i zeleni caj (inace mi je dorucak bio kava i cigareta), cigarete smanjila na cca 5/6 dnevno ( inace kutija), prestala sam raditi zaprsku varivima, pocela koristiti kokosovo ulje,bucino i maslinovo. Puno povrca i voca i ribu dva -tri puta tjedno. Crveno meso izbacila i jela samo piletinu i puretinu. Zitarica poput prosa,amarantha, samo integralna riza itd. Uvela zacine koje prije nisam koristila poput kurkume, dumbir i slicno.
Ujutro vaginalete s kantarionovim uljem,navecer vaginalete 5 etericnih ulja.
Maticni sok od aronije, maticna mlijec i beta glukan ( samo sam jedno pakiranje glukana popila).
Tijekom dana sam pila cajeve; zeleni caj,vrkuta i prije spavanja maticnjak. Dnevno sam popila jednu do dve kave i ni kap alkohola.
A kakva je sad tvoja situacija...sto se radi sada kad si operaciju vec odradila?
Wow ženo! Ti si stubokom izmijenila svoj stil života! :klap: ... Svaka čast, divno... Ovako, ja sam nakon saznanja o hpv također prilično izmijenila svoj život i u proteklih 5 godina činila stvari prilično slično tebi, neke nisam (tamponaže eteričnim uljima), a opet, jesam neke koje ti nisi nabrojala (aktivno bavljenje sportom, svaki dan med, češnjak, zeleni čaj), prestala sam pušiti, pijem prigodno)... No, usprkos svemu tome eto sad problem. Tako da sad uz sve nabrojano još uzimam ISOPRINOSINE i BETA GLUCAN, a upravo koristim i ALBOTHYL vaginalete/Geonistin (1 večer jednu, iduću večer drugu i tako naizmjenično), jer se ginekolog nada da će albothy oguliti loše tkivo. Međutim, nakon 6 noći još uvijek mi se ništa ne guli, samo mi iscuri tableta ujutro i to je to...
Iskreno, ne znam što nakon jedne takve opsežnije operacije. Bojim se uopće razgovarati o tome s doktorom. Jednom sam nešto spomenula pa je rekao da polako... Pretpostavljam da... uh, uopće se bojim to reći. Još jedna operacija i odstranjivanje još nečega?
HAHAH, ma moram se zezati, kaj drugo da radim??
Koliko ti imaš godina/imaš li djece/želiš li djecu?
Ja sam debelo prešla 30-tu, nemam djece, više nemam partnera nažalost, tako da i da hoću djecu, nemam s kim. No to svejedno nije razlog da žena ostane bez dijela reproduktivnih organa, naravno. Možda se zaljubim i dobim dijete u 40-oj. Neka to Bog prosudi, a ja ću se truditi koliko mogu...

Postoji mogućnost da, ako se ne riješiš virusa u nekom roku (ne znam kojem), da se on jednostavno udomaći u tijelo, i ono ga više ne prepoznaje kao stranca, pa tako ni imuni sustav, koliko god jak bio, ne djeluje tamo. Jednostavno, naši imuni vojnici prolaze kraj virusa i vjerojatno ga usput pozdravljaju, a on nam čačka po tkivu... Ne znam. Jer moj je imunitet generalno (uho-grlo-nos recimo), odličan, tako da je to moje objašnjenje...
Jana88 is offline  
Old 08.02.2016., 14:47   #9314
Quote:
Jana88 kaže: Pogledaj post
Wow ženo! Ti si stubokom izmijenila svoj stil života! :klap: ... Svaka čast, divno... Ovako, ja sam nakon saznanja o hpv također prilično izmijenila svoj život i u proteklih 5 godina činila stvari prilično slično tebi, neke nisam (tamponaže eteričnim uljima), a opet, jesam neke koje ti nisi nabrojala (aktivno bavljenje sportom, svaki dan med, češnjak, zeleni čaj), prestala sam pušiti, pijem prigodno)... No, usprkos svemu tome eto sad problem. Tako da sad uz sve nabrojano još uzimam ISOPRINOSINE i BETA GLUCAN, a upravo koristim i ALBOTHYL vaginalete/Geonistin (1 večer jednu, iduću večer drugu i tako naizmjenično), jer se ginekolog nada da će albothy oguliti loše tkivo. Međutim, nakon 6 noći još uvijek mi se ništa ne guli, samo mi iscuri tableta ujutro i to je to...
Iskreno, ne znam što nakon jedne takve opsežnije operacije. Bojim se uopće razgovarati o tome s doktorom. Jednom sam nešto spomenula pa je rekao da polako... Pretpostavljam da... uh, uopće se bojim to reći. Još jedna operacija i odstranjivanje još nečega?
HAHAH, ma moram se zezati, kaj drugo da radim??
Koliko ti imaš godina/imaš li djece/želiš li djecu?
Ja sam debelo prešla 30-tu, nemam djece, više nemam partnera nažalost, tako da i da hoću djecu, nemam s kim. No to svejedno nije razlog da žena ostane bez dijela reproduktivnih organa, naravno. Možda se zaljubim i dobim dijete u 40-oj. Neka to Bog prosudi, a ja ću se truditi koliko mogu...

Postoji mogućnost da, ako se ne riješiš virusa u nekom roku (ne znam kojem), da se on jednostavno udomaći u tijelo, i ono ga više ne prepoznaje kao stranca, pa tako ni imuni sustav, koliko god jak bio, ne djeluje tamo. Jednostavno, naši imuni vojnici prolaze kraj virusa i vjerojatno ga usput pozdravljaju, a on nam čačka po tkivu... Ne znam. Jer moj je imunitet generalno (uho-grlo-nos recimo), odličan, tako da je to moje objašnjenje...
Hvala Pa lijepo sam promjenila lifestyle, iako i dalje jedem slatko, jer ne mogu bez toga. I ja sam redovno vježbala, svaki dan osim vikenda.

Isoprinosine sam i ja uzimala nakon što mi se papa popravio na cin 1 s cina 3.
Ja imam 30 godina, nemam djece i već par godina se mučim s time, iako se tek sada počelo raditi na mojoj dijagnozi. Kao da su čekali da se pogorša. Malo jesam ljuta radi toga jer se sve moglo srediti davnih dana, ali ne mogu protiv toga, pa eto idem korak po korak.

Ovo boldano i mene brine, i već sam se dosta puta pitala da li će ikada moći sve ponovno biti u redu s obzirom da što je duže HPV tu, da ga je i teže maknuti, ali ne preostaje nam ništa nego se nadati i vjerovati

Uostalom, ovo sve me ipak malo poguralo da se više posvetim sebi, što mi je falilo, pa eto napokon sam sama sebi prva

Počela sam i meditirati navečer, jer mislim da psiha ima jako puno utjecaja, a meni je sve buknulo kad sam imala dosta problema u životu, pa samo pozitivno naprijed, možemo mi to

Nemoj razmišljati o tim negativnim stvarima, usredotoči se na sebe i svoj boljitak, baš kako doktori kažu, idemo polako, step by step. Pazi na sebe, ne samo u hrani i pripravcima, nego i da ti je glava dobro, pusti muziku, smij se, pleši, druži se sa dragim ljudima. Barem to si možemo priuštiti besplatno, a pomoći će nam
Alkmena is offline  
Old 09.02.2016., 10:11   #9315
Thumbs up Pozitivan stav nemoj biti minus, ostani zdrav makar imaš virus

Quote:
Alkmena kaže: Pogledaj post
Uostalom, ovo sve me ipak malo poguralo da se više posvetim sebi, što mi je falilo, pa eto napokon sam sama sebi prva

Počela sam i meditirati navečer, jer mislim da psiha ima jako puno utjecaja, a meni je sve buknulo kad sam imala dosta problema u životu, pa samo pozitivno naprijed, možemo mi to

Nemoj razmišljati o tim negativnim stvarima, usredotoči se na sebe i svoj boljitak, baš kako doktori kažu, idemo polako, step by step. Pazi na sebe, ne samo u hrani i pripravcima, nego i da ti je glava dobro, pusti muziku, smij se, pleši, druži se sa dragim ljudima. Barem to si možemo priuštiti besplatno, a pomoći će nam
Točno tako! Ja sam se također okrenula sebi; već skoro 6 mjeseci idem na yogu i ona mi je otkrivenje :klap: a kužim da mi to nije dovoljno, već ću početi meditirati, to kaj ti veliš, ne TV, ne društvo, ne knjiga, ne razmišljanje o problemima nego - MEDITACIJA. Naravno, praznu glavu nije jednostavno postići (osim našim političarima ), ali trebamo stremiti k tome da se iščistimo od svega i ostanemo u miru sami sa sobom... Da se volimo, poštujemo i držimo do sebe. Kad bi se rezimirali svi problemi svijeta, vjerojatno bi nedostatak navedenoga bio glavni uzrok...
Odlično razmišljaš, jako mi se sviđa tvoj način razmišljanja, prilično si mudra (čak i za svoje godine ), širi pozitivu,
Pa se čujemo. Javim se nakon kontrole, znači za cca 4-5 tjedana
Jana88 is offline  
Old 11.02.2016., 08:44   #9316
Quote:
Jana88 kaže: Pogledaj post
Točno tako! Ja sam se također okrenula sebi; već skoro 6 mjeseci idem na yogu i ona mi je otkrivenje :klap: a kužim da mi to nije dovoljno, već ću početi meditirati, to kaj ti veliš, ne TV, ne društvo, ne knjiga, ne razmišljanje o problemima nego - MEDITACIJA. Naravno, praznu glavu nije jednostavno postići (osim našim političarima ), ali trebamo stremiti k tome da se iščistimo od svega i ostanemo u miru sami sa sobom... Da se volimo, poštujemo i držimo do sebe. Kad bi se rezimirali svi problemi svijeta, vjerojatno bi nedostatak navedenoga bio glavni uzrok...
Odlično razmišljaš, jako mi se sviđa tvoj način razmišljanja, prilično si mudra (čak i za svoje godine ), širi pozitivu,
Pa se čujemo. Javim se nakon kontrole, znači za cca 4-5 tjedana
Hvala draga Jana na lijepim riječima
I ja se javim za cca 4-5 tjedana, nadamo se da se čujemo sa dobrim vijestima
Alkmena is offline  
Old 15.02.2016., 21:52   #9317
Smile Tu smoo

Quote:
Alkmena kaže: Pogledaj post
Ima li koga na ovoj temi? Vidim da nema puno aktivnosti.
Majaa72 drago mi je da je sve proslo dobro i cestitam na hrabrosto
Uvijek ima aktivnih, barem čitatelja
Samo želim reći da sam pročitala tvoje postove i stvarno svaka čast na ustrajnosti!
Vidim da se kod svih provlače slične promjene koje se uvode u život s pojavom hpv-a i svih mogućih pratećih promjena. Ja sam čini mi se među mlađima ovdje sa istim problemima (24 godine) i btw. Jana imamo istog doktora u petrovoj!
Ugl, na iste stvari pazim, što više reda uvesti u život, kroz hranu (kao što si pisala: kurkuma, đumbir, voće, povrće), dodatke prehani, fizičku aktivnost, dovoljno odmora... Samo to sa slatkim si također ne mogu nikako pomoć

Sretno vam dalje u tome...

Zadnje uređivanje margyyy : 15.02.2016. at 22:42.
margyyy is offline  
Old 22.02.2016., 11:32   #9318
ajme cure podignem ja phd nalaz danas, dočeka me neka druga doktorica. da nalaz i kaže da je ostalo nešt, i da dođem za 4 mj.
nalaz kaže
cin 3 ( gotovo cijela debljina epitela), dopire do endocervikalnog ruba cerviksa
i kontrola za 4 mj.

jel kome pisalo tako?
kako ona iz toga vidi da je ostalo nešt?
shrvana sa,
Majaa72 is offline  
Old 22.02.2016., 11:55   #9319
Majaa72, evo ja ti mogu prepisati dio svog nalaza biopsije nakon lletza (koji je uredan, sve je odstranjeno):

Bazalna membrana održana, kontinuirana. Opisani displastični epitel prekriva i dio površinski smještenih muralnih kripta.
Zaključak:
Promjena ne dopire do resekcijskih rubova konizata. (Ovo je ključno, pokazuje da nije ništa ostalo od loših stanica).
crazydiamond2 is offline  
Old 22.02.2016., 20:11   #9320
Da pomocu dr googlea sam skuzila da ne smije dopirat do rubova.
Ne znam ja sam sokirana i izbezumljena. Jer su kolposkopski promjene bile male, ja sam vjerovala da ce letzom biti sve maknuto al ispod valjda oslo.
Umirem sad od straha jer nekakp brzo to ide. Sta ako za 4 mj pokaze da je cis il gore? Ne znam sta radit? Taman sam mislila i pilule prestat piti. Ne znam jel pravo vrijeme sad. Ah ludaaa luda sam
Majaa72 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.