Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2012., 23:47   #721
Hvala. Jel mi možeš preporučiti koji?
Berenice is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 13:33   #722
Quote:
Zeta83 kaže: Pogledaj post
Za sad se naplaćuje naknada za podizanje gotovine na Intesinim bankomatima ali uskoro će se to promijeniti. Čudno mi je da ti negdje nije bila naplacena naknada.


samo da ispravim sebe,istine radi...

Dakle,PBZ mi je uredno UZIMALA NAKNADU... i u svim drugim drzavama di sam podizao nofce na atm od InteseSPaolo Bank.....samo sto ja to do ovog zadnjeg "incidenta" nisam nit primjetio...tj obracao pozornost na to.
Gledao sam unatrag ispise...
Poljska,Madarska,Srbija,Bosna...sve su mi uredno naplatili naknadu i citao sam one nihove pravilnike i stvarno tamo pise da se naplacuje nakanda......
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 19:34   #723
Zanima me ukoliko koristim American express za studente te uzmem na rate nešto u sveukupnoj vrijednosti od npr 500 kn da li mogu ponovno koristit karticu do ukupnog limita od 2000 kn ili mogu tek nakon što isplatim prvu kupnju bez obzira što je manja od limita (2000 kn) ?
dalma222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 20:09   #724
Možeš još kupiti stvari za 1500kn.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 11:26   #725
Quote:
treo kaže: Pogledaj post
btw od 01.06 mjenjaju iznose naknada, među ostalim uvode naknadu za vođenje žiro računa


Dakle odoh ja to zatvoriti. Čemu uopće služi žiro?
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 12:06   #726
Moraš ga imati ako radiš na ugovor o djelu, ili autorski honorar, ili općenito negdje radiš uz redovni posao a plaćaju te - to se plaća na žiro i podliježe dodatnom oporezivanju
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 12:54   #727
Jel postoji koja banka da ne naplaćuje naknadu za žiro?
hlebinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 13:17   #728
malo sam proletio sada erste i zabu, i one uvode naplatu žiro rčn.-a i to 5kn/mj gamad..očito su se sve banke dogovorile oko podizanja naknada (šta nije to ono protuzakonito a za ostale (manje) banke nisam niti gledao....
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 17:20   #729
Zaba već godinama naplaćuje žiro (znam, jer sam ga zatvarala prije par godina )
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 11:53   #730
Pozdrav, zanima me dali je netko pokušavao dignuti Energo kredit za kupnju zemljišta i izgradnju niskoenergetske ili pasivne kuće kod PBZ-a? Htio bi podjeliti saznanja sa njima oko toga.
danado is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 00:33   #731
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post


samo da ispravim sebe,istine radi...

Dakle,PBZ mi je uredno UZIMALA NAKNADU... i u svim drugim drzavama di sam podizao nofce na atm od InteseSPaolo Bank.....samo sto ja to do ovog zadnjeg "incidenta" nisam nit primjetio...tj obracao pozornost na to.
Gledao sam unatrag ispise...
Poljska,Madarska,Srbija,Bosna...sve su mi uredno naplatili naknadu i citao sam one nihove pravilnike i stvarno tamo pise da se naplacuje nakanda......
Kad se umjesto Maestro kartice uvede Visa kartica (i to beskontaktna) za tekući, na bankomatima ISP grupe se neće naplaćivati naknada.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 11:28   #732
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Kad se umjesto Maestro kartice uvede Visa kartica (i to beskontaktna) za tekući, na bankomatima ISP grupe se neće naplaćivati naknada.
Ova VISA kartica se počela primijenjivati krajem 3. mjeseca. Može se zamijeniti u bilo kojoj poslovnici ili pričekati da postojeća maestro istekne sto će automatski inicirati izradu Vise.
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 14:45   #733
Mene zanima ova VISA electron kartica u PBZ-u. Zanimaju me vaša iskustva s tom karticom i kako funkcionira?

Dakle ovakva kartica bi mi trebala prvenstveno za plaćanja putem interneta i primanje love iz inozemstva na nju. Dakle ne treba mi kreditna kartica nego kartica na koju mogu u bilo kojem trenu uplatiti određeni iznos u USD i eventualno EUR ima ako se na jednu takvu karticu mogu oba dvije valute staviti. Ne želim primati plaću na nju. Nešto kao prepaid kartica.
Jel je netko koristi i kakva su iskustva i naknade?

Hvala!

Hvala!
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 15:05   #734
Quote:
sugarray kaže: Pogledaj post
Dakle ne treba mi kreditna kartica nego kartica na koju mogu u bilo kojem trenu uplatiti određeni iznos u USD i eventualno EUR ima ako se na jednu takvu karticu mogu oba dvije valute staviti.
Na karticu se (u načelu) ne stavljaju nikakvi novci, nego je kartica sredstvo za raspolaganje novcima na jednom (ili više) računa uz koje je kartica vezana. Otvaranjem deviznog računa u bilo kojoj valuti dobit ćeš takvu karticu i onda se na taj račun mogu uplaćivati:
- i valuta u kojoj je račun otvoren
- i druge valute.
Jedino se plaćanje korištenjem kartice (npr. na internetu ili na bankomatu) obavlja isključivo iz valute koja piše na kartici.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 18:18   #735
Sad uvode i naknade za plaćanje plinari i holdingu.
Berenice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 18:35   #736
Pao sustav! Nitko ne može niti podići novce, niti platiti putem POS-a, a ne radi ni 365 njihovo internet bankarstvo .
sperr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 20:32   #737
Quote:
Berenice kaže: Pogledaj post
Sad uvode i naknade za plaćanje plinari i holdingu.
Ne uvodi to PBZ, nego su Plinara i Holding odlučili da oni više neće plaćati troškove.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 13:32   #738
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Na karticu se (u načelu) ne stavljaju nikakvi novci, nego je kartica sredstvo za raspolaganje novcima na jednom (ili više) računa uz koje je kartica vezana. Otvaranjem deviznog računa u bilo kojoj valuti dobit ćeš takvu karticu i onda se na taj račun mogu uplaćivati:
- i valuta u kojoj je račun otvoren
- i druge valute.
Jedino se plaćanje korištenjem kartice (npr. na internetu ili na bankomatu) obavlja isključivo iz valute koja piše na kartici.
A recimo jel mogu ja ostaviti broj VISA kartice i tražene podatke (koje već treba) i da mi preko tih podataka netko uplaćuje sredstva a ona sjedaju na devizni račun? Ili se može samo raditi tzw bank wire? Pitam jer je taj bank wire skupa opcija...
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 20:51   #739
Quote:
Zeta83 kaže: Pogledaj post
Ova VISA kartica se počela primijenjivati krajem 3. mjeseca. Može se zamijeniti u bilo kojoj poslovnici ili pričekati da postojeća maestro istekne sto će automatski inicirati izradu Vise.
Mogu li i studenti korisnici student plus paketa zatražit ovu karticu umjesto Maestra?
dalma222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 21:55   #740
Quote:
dalma222 kaže: Pogledaj post
Mogu li i studenti korisnici student plus paketa zatražit ovu karticu umjesto Maestra?
Da, svi korisnici Maestro kartice tekuceg računa.
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.