Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2012., 14:44   #201
Pises da si obrazovana, profesor na fakultetu, sta ti onda nije jasno od onga sto sam napisao??

Mislim, jasno ti je da studenti povremeno rade i time poboljsaju budzet a ne ide ti u glavu da to isto mogu raditi i neki drugi??

I gdje pise da se moja tetka ubijala pranjem tudjih zahoda??

Gdje pise da se uopce ubijala??

Zar spremanje obavezno ukljucuje pranje zahoda??

Give me a break.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 15:06   #202
meni samo nije jasno kako je spojiva priča o velebnom standardu u eu s tim da odrasli ljudi pune budžete čišćenjem po kućama, al that's just me. imam i ja slobodnog vremena ko pljeve, pa mi još nije palo na pamet čistit okolo, al može bit da ja nemam dovoljno smisla za rad i zaradu imam i ja žensku što čisti, i to na zahtjev gazde (izgleda da ne vjeruje mojoj finoj guzici ) i plaćamo je 30€ mjesečno. tak da ove svote koje si ti naveo, to su neka druga vremena.

al ti si zapravo skrenuo s teme, ja sam pričala o činjenici da sad sve te takve stvari rade ilegalci i poluilegalci, zato što se legalcima ne isplati. i ne mislim ti ja tu uopće na non-eu ilegalce, u beču ti jako puno njege staraca rade na crno slovakinje i mađarice. njih i možeš legalno zaposlit, ali zašto bi kad im onda plaćaš doprinose.
spishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 15:21   #203
al jedino što sam zapravo htjela reći - jednostavno ne stoji da su hrvati i rumunji jedini koji gledaju kako proći jeftinije, nauštrb tretiranja nekog drugog kao ravnopravnog ljudskog bića. rade to i englezi i austrijanci i svi živi, živio nama naš kapitalizam. cijene nekvalificiranog i polukvalificiranog rada stalno padaju uza sve lošije uvjete za radnike i protiv toga se treba boriti, to nema veze s istočnim i zapadnim, sjevernim i južnim mentalitetima.
spishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 15:50   #204
u EU žene čiste i konobare da im se upucavaju, i da imaju džeparac za izlaske. spiška kaj ti tu nije jasno? jel se to treba ponavljati 3 puta?
pln is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 15:53   #205
Quote:
pln kaže: Pogledaj post
u EU žene čiste i konobare da im se upucavaju, i da imaju džeparac za izlaske. spiška kaj ti tu nije jasno? jel se to treba ponavljati 3 puta?
Možda zato jer se ta tvrdnja u velikoj većini slučajeva čini nevjerojatno nevjerojatnom, da se blaže izrazim.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 20:41   #206
Quote:
pln kaže: Pogledaj post
u EU žene čiste i konobare da im se upucavaju, i da imaju džeparac za izlaske.:
E da ti znas koliko zgodna cura moze zaradit napojnica kod konobarenja...
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 21:52   #207
Quote:
spishka kaže: Pogledaj post
meni samo nije jasno kako je spojiva priča o velebnom standardu u eu s tim da odrasli ljudi pune budžete čišćenjem po kućama, al that's just me. imam i ja slobodnog vremena ko pljeve, pa mi još nije palo na pamet čistit okolo, al može bit da ja nemam dovoljno smisla za rad i zaradu imam i ja žensku što čisti, i to na zahtjev gazde (izgleda da ne vjeruje mojoj finoj guzici ) i plaćamo je 30€ mjesečno. tak da ove svote koje si ti naveo, to su neka druga vremena.

al ti si zapravo skrenuo s teme, ja sam pričala o činjenici da sad sve te takve stvari rade ilegalci i poluilegalci, zato što se legalcima ne isplati. i ne mislim ti ja tu uopće na non-eu ilegalce, u beču ti jako puno njege staraca rade na crno slovakinje i mađarice. njih i možeš legalno zaposlit, ali zašto bi kad im onda plaćaš doprinose.
pa mozda i moze bit da nemas smisla za rad i zaradu...
ima takvih koliko hoces.. neki ljudi rade extra poslove jer su studenti, neki to rade zato sto spajaju kraj s krajem, a neki rade jer se osjecaju dobro... biti fina guzica ili ne, nema nikave veze s onim sto radis u svoje slobodno vrijeme...extra rad i ne pada sam sa neba..mora se biti sposoban da ga se i pronadje, ili da smislis nesto svoje..ima ljudi koji spjaju kraj s krajem a neznaju sto bi i kako bi nasli extra zaradu..a ima onih kojima bas i nije od sile, ali imaju smisla za to...nije extra zarada samo ciscenje WC-a da se razumijemo... imam prijatelja koji je profesor u Hr i zena mu takodjer, sin jedinac, stambeno pitanje u ZG sredjeno..a on jos uvijek preprodaje srebrno prstenje koje kupi na americkom ebayu... LOL...koliko god da su fine guzice, poslije mogu bit i jos finije sa extra lovom...)
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 22:39   #208
with all due respect, da mi se iz nekog razloga hoće dodatnih novaca, zadnja stvar na listi bi mi bila preprodavanje kineskih artikala i čišćenje tuđih zahoda (ili kreveta, isti drek), padaju mi na um stvari poput high class prostitucije (uzor: http://belledejour-uk.blogspot.co.at/) ili šta ja znam, davanje otkaza i odlazak u privredu i džeparac možeš zarađivat sa stilom
come on, ovo je sad već postao čisti cinizam. konobare studentice, po kućama čiste žene s viškom slobodnog vremena, prostituiraju se sveučilišne profesorice, jer novca nikad, nikad dosta, a siromaštva i socijalnih problema naprosto nema.
spishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 00:57   #209
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
A zasto mislis da nece prevladat trzisni uvjeti (dakle cijena za koju je netko voljan radit) nego nekakvi "etnicki"? Ja osobno ne znam za koliko novca tko radi u UK, nekakao sam pretpostavio da su Rumunji voljni radit jednak posao za manje novca od Hrvata, moguce da sam zrtva pogresnih "predrasuda".
minimalna plata po zakonu je £6.08 za sat vremena, za osobe preko 21 god.to je za ciscenje, shopovi, picerija,pub,sudjenje na polo.ciscenje kuca zavisi od vlasnika, moze da ide od £7-10. znaci to je rijec o tako sitnim poslovima.mada i ako oces kancelarijski posao plata pocetna i nije nesto godisnje £15000 recimo accountant il bookkeeper.imas pravo na kraju godine zakonski da trazis povisicu.tako da sa godinama i iskustvom mozes doci do cifre od £35000 cak i vise zavisno od skole koju si zavrsio.
sto se tice sitnih poslova rumuni, poljaci, bugari traze te kucne poslove al bar u kraju kojem sam ja bio englezi ih nesto ne simpatisu i otvoreno pricaju da ih nikad ne bi u kuci zaposlili.rumuni i bugari zbog restrikcije vecinom rade po farmama il self-employment. upoznao sam jednog bugara koji radi u skoli, primary school.ne bi nikad rekao da je bugar zbog akcenta.momak se stvarno trudio da uci, ima engleski akcenat.al to je mali broj.poljaci jednostavno mrze da uce engleski, da se adaptiraju i da shvate pored toga sto su u EU da su ipak dosli u drugu zemlju i neki zakoni se jednostavno moraju postovati.

ma na crno se radi svugdje.otac od kolege dolazio u UK na turisticku, sa svojih 60 god sudio na polo utakmicama, i nakon jedne finalne ode u Windsor kod kraljice na party.covjek ne zna progovoriti inglish.

rad na crno odgovara trenutno privatnim firmama u UK.
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 01:04   #210
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
pa mozda i moze bit da nemas smisla za rad i zaradu...
ima takvih koliko hoces.. neki ljudi rade extra poslove jer su studenti, neki to rade zato sto spajaju kraj s krajem, a neki rade jer se osjecaju dobro... biti fina guzica ili ne, nema nikave veze s onim sto radis u svoje slobodno vrijeme...extra rad i ne pada sam sa neba..mora se biti sposoban da ga se i pronadje, ili da smislis nesto svoje..ima ljudi koji spjaju kraj s krajem a neznaju sto bi i kako bi nasli extra zaradu..a ima onih kojima bas i nije od sile, ali imaju smisla za to...nije extra zarada samo ciscenje WC-a da se razumijemo... imam prijatelja koji je profesor u Hr i zena mu takodjer, sin jedinac, stambeno pitanje u ZG sredjeno..a on jos uvijek preprodaje srebrno prstenje koje kupi na americkom ebayu... LOL...koliko god da su fine guzice, poslije mogu bit i jos finije sa extra lovom...)
slazem se sa navedenim i ja znam ljude koji ekstra zaraduju na svakakim stvarima. ebay, uvoz izvoz, pa cak i prodaja kanti za smece u francusku.
dejan358 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 12:49   #211
Quote:
spishka kaže: Pogledaj post
with all due respect, da mi se iz nekog razloga hoće dodatnih novaca, zadnja stvar na listi bi mi bila preprodavanje kineskih artikala i čišćenje tuđih zahoda (ili kreveta, isti drek), padaju mi na um stvari poput high class prostitucije (uzor: http://belledejour-uk.blogspot.co.at/) ili šta ja znam, davanje otkaza i odlazak u privredu i džeparac možeš zarađivat sa stilom
come on, ovo je sad već postao čisti cinizam. konobare studentice, po kućama čiste žene s viškom slobodnog vremena, prostituiraju se sveučilišne profesorice, jer novca nikad, nikad dosta, a siromaštva i socijalnih problema naprosto nema.
Prije jedno 15-tak godina kada je jedan moj Irac boravio u ZG tri godine, prala mu je i spremala zenska sa magisterijem iz biologije. To joj nije bila dodatna zarada. Nadam se da vise nema tako ekstremnih slucajeva ili se varam?
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 12:54   #212
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Prije jedno 15-tak godina kada je jedan moj Irac boravio u ZG tri godine, prala mu je i spremala zenska sa magisterijem iz biologije. To joj nije bila dodatna zarada. Nadam se da vise nema tako ekstremnih slucajeva ili se varam?
cuj, moja stara je prije nekih 25 godina kao magistar farmacije peglala po kucama i cistila jer posla bas i nije bilo. Danas situacija nije puno drugacija, barem u RH. Zbog krize i oni sa faksom ne mogu naci posao pa rade svakakve poslove.
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 13:08   #213
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Prije jedno 15-tak godina kada je jedan moj Irac boravio u ZG tri godine, prala mu je i spremala zenska sa magisterijem iz biologije. To joj nije bila dodatna zarada. Nadam se da vise nema tako ekstremnih slucajeva ili se varam?
Frend, inzenjer strojarstva radi u McDonaldsu, friga krumpirice vec skoro 2 godine. Nije mu dodatna zarada.
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 14:09   #214
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
... Nije mu dodatna zarada.
I dobro pa zar je sramota raditi u McDonaldsu?
pečenje pomfrija je odgovoran posao, ali cure ti se bar upucavaju cijelo vrijeme, možeš jest krumpiriće koje ispečeš, ako se dokažeš možeš napredovati itd.
pln is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 14:13   #215
Kao da je bitno sta se radi, bitno je da ima posla, da je placa redovna i da se od nje moze normalno zivjeti.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 14:14   #216
Quote:
pln kaže: Pogledaj post
I dobro pa zar je sramota raditi u McDonaldsu?
pečenje pomfrija je odgovoran posao,
ali cure ti se bar upucavaju cijelo vrijeme, možeš jest krumpiriće koje ispečeš, ako se dokažeš možeš napredovati itd.
Nije sramota ali je ponižavajuće trošit svoju radnu snagu za 5€ po satu BRUTTO!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 14:24   #217
No shit Sherlock
i meni je to fascinantno. ako netko već ne može dobiti posao ko inženjer, ne bi mu pala kruna da se "prekvalificira" za neki zanat ili sl. jer i to je bolja "privremena" opcija od rada za minimalac dok na vrbi ne rodi grožđe
pln is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 14:28   #218
Quote:
pln kaže: Pogledaj post
I dobro pa zar je sramota raditi u McDonaldsu?
pečenje pomfrija je odgovoran posao, ali cure ti se bar upucavaju cijelo vrijeme, možeš jest krumpiriće koje ispečeš, ako se dokažeš možeš napredovati itd.
Nije sramota, dapace... Ali ipak nekako vjerujem barem po njegovim pricama da bi vise volio raditi u struci ili barem oko struke... Zar je pogresno zeljeti nakon i ne bas laganog fakulteta i to sa navodno prilicno deficitarnim zvanjem, raditi u struci???

Edit... Jel se ti zaj... ili si ozbiljan???

Zadnje uređivanje Josey_Wales : 09.06.2012. at 14:38.
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 15:00   #219
Quote:
pln kaže: Pogledaj post
No shit Sherlock
i meni je to fascinantno. ako netko već ne može dobiti posao ko inženjer, ne bi mu pala kruna da se "prekvalificira" za neki zanat ili sl. jer i to je bolja "privremena" opcija od rada za minimalac dok na vrbi ne rodi grožđe
Ok. Koji zanati su trazeni i kojih zanatlija vec nema na burzi?
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 15:11   #220
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Kao da je bitno sta se radi, bitno je da ima posla, da je placa redovna i da se od nje moze normalno zivjeti.
Da zato sto ljudi idu 4-5 godina na faks (i to jos faks tipa FER-a) zato da bi radili posao koji se moze raditi sa srednjom, pa cak i sa osnovnom. Sigurno mu je veliki san kod upisivanja FER-a bio da ce se nakon sto da sve ispite zaposliti u McDonalds-u...
Silentt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.