Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2016., 08:35   #1
Kosa na kisi

Kad je vani vlazno kosa je uzas.Molim akonetko zna savjet!,jer neke stvatcice koje sam probala nisu djelovale.Hvala
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 14:32   #2
Kakvu imas kosu? Kovrcavu ili ravnu?
crnasilvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 06:32   #3
Imam ravnu tanku dlaku.M9lim te ako znas,sto uciniti.Hvala
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 11:53   #4
To je zbog svojstva hidroskopičnosti koje svaka kosa posjeduje.
Ravna ima okrugli presjek a kovrčava ovalni (zato kovrčava više vlage upiije i postane još kovrčavija).
Ravna kosa (posebno ako je fina dlaka) nakon kiše/vlage u zraku pretvori se u sljepljene rezance.

To možeš spriječiti s lakom za kosu i sl. sredstvima koja oblažu kosu,dakle lakiraš kosu nakon feniranja/friziranja.
Iako te moram sad razočarati, nemoj se nadat da će to spriječiti 100% efekt vlage u kosi jer neće,ipak je to vlaga koja je u zraku i nemožeš joj pobjeći.
Marame i hoodica na glavi isto malo pomognu.

Ja imam suhu kosu i kad je vlaga od bujne relativno ravne kose dobijem valovitu kosu :/
Najgore je bilo kad sam imala bob frizuru,feniram sat vremena,odem van i sve propadne (osim ako ju ne zacementiram lakom) !

Najbolje ti je vezati ili splesti kosu kad je takvo vrijeme.
Dominion88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 08:02   #5
Hvala na vasoj zelji za pomoc.Na vlazi moja tanka ravna kosa se pocne malo kovrcati,jer inace nemam kovrcavu kosu!, i dlake se podignu od tjemena povrsinske i lelujaju u zraku.Izgledam uzas.A, kad bi stavila pokrivalo na glavu izgledala bih jos uzasnije.Kapa unisti ili marama i ono malo frizure sto si napravim.Lak koristim, ali nemogu izbijeci problem.Kupovala sam i onaj skupi lak za vlazno vrijeme od Johna Fride,ali badava.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 19:01   #6
Khm, ja imam prirodno valovitu i suhu...ako ju nosim na ravno onda obavezno stavim balea mlijeko za kosu plus macadamia ulje (sve to dok je kosa mokra)..nakon susenja ispeglam i moram priznati da mi tako najmanje vlaga djeluje na kosu...iako ne znam kako bi to sve skupa bilo na ravnoj i glatkoj kosi, mozda pretesko...
crnasilvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 22:31   #7
Gle stvar je da sve što ti može pomoći obloži vlasi ili oteža kosu da bi bila lijepo ravna.
Ja sam imala XX kljentica koje su se mučile s problemom da žele ono suprotno od njihove kose.
S obzirom da imaš tanku kosicu namakat ju preparatima učinit će ju još tanjom(vizualno).

Mnogima sam pomogla tako da sam ih naučila kako oblikovat svoju kosu da izvuču maksimum od nje ali da ide u prirodnom smjeru - dakle od valovite napraviti lijepe sjajne valove umjesto da bude ko raščupano klupko.

Bilo je i onih koje se nisu mogle pomiriti s svojom prirodnom kosom pa sam neke učila isfenirati/nakovrčati/svašta još .... a one koje nisu bile vješte rekla sam im da uvijek mogu doći do mene

Predlažem ti da ako imaš neku važnu prigodu pravac - frizerka.
Ona će toplinom (kvalitetni fenovi jači od kućnog i četke koje ioniziraju ili su od dlake + ispraksirana ruka) oblikovat i te najsitnije vlasi koje inače iskoče Plus je što imaju proizvode daleko bolje od drogerijskih (Kerastaze,Joico,Tony&GUY...) koji su određeni prema tipovima kose i nađe se za svaku kosu nešto.

U slobodno vrijeme pokušaj se prilagoditi svojoj kosi,kupi nekakav fluid (on je laganiji od dr. hidratantnih proizvoda) i lijepo njeguj kosu,navlaži ju,zgužvaj i posuši difuzorom da se oblikuju lijepi valovi.

Jesi pokušala možda pramenove napraviti ? Samo 1-2 tona svijetliji od dvoje kose - dobit ćeš potrebnu čvrstoću kose i izgledat će voluminoznije.
Sretno
Dominion88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.