Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2012., 19:45   #1401
Znači, u ljekarni se može kupiti. Koliko košta?
Meron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 14:52   #1402
Quote:
Merlon kaže: Pogledaj post
Znači, u ljekarni se može kupiti. Koliko košta?
Košta oko 93 kn,ali mislim da može trajati dulje od mjesec dana...još uvijek sam zadovoljna...tak sam sretna da mi se lice konačno popravilo
anniekelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 22:45   #1403
...kakva je to bolest?...

..kakva je to bolest ili sta je uopce to i kako se i cimme lijeci kad ljudi imaju stalno neke pristice i ranice i skulice po tjemenu glave iako peru kosu svaki dan najblazim djecjim samponima ili nekad bez sampona posto su svi drugi preagresivni za tjeme?????
Schenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 19:15   #1404
kronicni seboreicni dermatitis

poz
ovo su mi dijagnosticirali jos prije nekih 10ak godina, imam samo po licu i vratu. jos uvijek se lijepo druzimo dermatitis i ja. jedina stvar koja mi je do sada pomogla je pranje lica u slanoj vodi, a od krema samo neka oriage (gel i krema).
ugl, zanima me nesto posve drugo.
u prosjeku mi se kompletna koža lica oguli dva puta tjedno (u jako rijetkim slucajevima bude jednom tjedno) i nakon guljenja je savrseno cista, glatka i super. zanima me koliko se cesto inace normalnim ljudima koza guli i ima li ovo moje guljenje pozitivnu ili negativnu stranu kroz neki duzi period godina. pati li koza zbog konstantnog presvlacenja ili je to dobra stvar?
__________________
...
ujko tvrdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 12:38   #1405
taj dosadni svrab pa crvenilo pa ljuštenje kože.....mučim se 4 godine s tim kupovala sve kreme jeftine,skupe bez ovog i onog.....i ništa opet svrab..... dok nisam kupila AVENE CICALFATE antibakterijska krema za uništenu kožu spasila se i ČAK puder mogu stavit na lice što prije nije dolazilo u obzir krema je sa cinkom al nije kruta kao bebi kreme sa cinkom to je postala moja najbolja prijateljica nikud bez nje kremu kupite u apoteci 40 ml oko 60 kn dugo traje nije masna piše da je za osjetljivu,iritiranu i uništenu kožu a moja je bila UNIŠTENA vjerujte ja je koristim ujutro i navečer i nikakve druge kreme ne koristim hidratantna sa termalnom vodom eto toliko pa javljajte kako vama djeluje jer mene je spasila.
kucanica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 04:02   #1406
Quote:
kucanica1 kaže: Pogledaj post
taj dosadni svrab pa crvenilo pa ljuštenje kože.....mučim se 4 godine s tim kupovala sve kreme jeftine,skupe bez ovog i onog.....i ništa opet svrab..... dok nisam kupila AVENE CICALFATE antibakterijska krema za uništenu kožu spasila se i ČAK puder mogu stavit na lice što prije nije dolazilo u obzir krema je sa cinkom al nije kruta kao bebi kreme sa cinkom to je postala moja najbolja prijateljica nikud bez nje kremu kupite u apoteci 40 ml oko 60 kn dugo traje nije masna piše da je za osjetljivu,iritiranu i uništenu kožu a moja je bila UNIŠTENA vjerujte ja je koristim ujutro i navečer i nikakve druge kreme ne koristim hidratantna sa termalnom vodom eto toliko pa javljajte kako vama djeluje jer mene je spasila.
Pozdrav! Ja ću probati uskoro s ovom kremom jer me užasno peče i boli, svrbi jedino kad prolazi, sada jako je upaljena i crvena i zadebljana i peruta se samo ako jako protrljam. Bojim se da je došlo do neke infekcije ili je ovo možda steroidni dermatitis ili nešto drugo. Godinama sam koristila kortiće pa prestala, nakon par mjeseci se pojavilo ovo sranje koje mi je gore od psorijaze koju isto imam. Dobila sam dijagnozu seboreični dermatitis i afloderm, mazala ovo ljeto jer sam morlala, sad više ne morma i prestala sam pa je buknulo. Dosad bi mi pomagalo kantarionovo ulje. Idem u dermatologice uskoro pa ne bih da stavljam išta sad da me može pregledati u mom "najboljem" izdanju, a ne ko prošli put kad sam dobila dijagnozu preko fotke. Jel itko imao sličnih iskustava? Oko nosa i u kutevima usana me ne peče toliko, ali čelo me ubi, boli. Na tjemenu imam psorku i na tijelu mada mi je puno bolje (po tijelu). Imam naopak bioritam, a primijetila sam da mi od nespavanja zna izbaciti, tj. zna mi se čelo žariti mada nekad ne izbaci odmah, možda se to nakuplja pa nakon nekog vremena izbaci, nemam pojma. A i imam gastritis pa sam primijetila da ima i neke veze s tim, tj. ovih dana baš me boli i želudac jako. Eto, malo sam se izjadala, haha.
maarbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 00:05   #1407
Quote:
anniekelly kaže: Pogledaj post
Onda sam probala H&S I ODLIČAN JE,UOPĆE VIŠE NEMAM LJUSKICA PO GLAVI!!!!!Sad stalno kosu perem s njim,jer čim promijenim šampon opet se vrati....
Pozdrav. Koji H&S koristiš?
chocolate-cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 01:30   #1408
Tražeći po netu, naišla sam na Fitoval šampon protiv peruti. Pa me zanima jel ga možda netko koristio za dermatitis? Vidim da sadrži cink pirition, uklanja gljivice, pomaže kod vlasišta koja su popraćena crvenilom, svrbežom i ljuštenjem.
chocolate-cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 20:17   #1409
Thumbs up

Quote:
z3z3 kaže: Pogledaj post

1.Balea Med mlijeko za čišćenje lica,ultra sensitive
2.Balea Med ultra sensitive tonik za lice
3.Balea Med ultra sensitive krema za lice,Tagescreme
Eto mene opet....Čini mi se da je prošlo godinu dana od kada sam s ovim počeo čistiti lice..
I mogu reći da mi je cijelo vrijeme lice čisto..
Kadkad se znalo pojavljivati malo crvenilo,ali ubrzo bi to nestalo...
z3z3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 01:37   #1410
Meni jedino pomaze onaj Vichy Dandruff shampon za 100 kuna
sve drugo ne
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 10:01   #1411
zna li netko može li se IGDJE u Hrvatskoj (ili zemljama okruženja) još nabaviti fluacet gel? znam da je zabranjen i da su pitaj Boga šta sve rekli za njega ali ne mislim ga mazat na kruh umjesto paštete već samo kad mi to zaista bude prijeko potrebno (mislim, ne na kruh ni tada već na vlasište ) .. koristio sam taj gel jednom/dvaput i rezultati su bili fenomenalni, kasnije mi ju je ponovno prepisala doktorica (na recept) taman u onom periodu povlačenja sa tržišta no i tada je nisam mogao nigdje pronaći pa sam odustao...
lacalut is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 21:35   #1412
Fluacet gel ti je kortikosteroid i naravno da ti je pomogao,ako ga nema sigurno ima dobar razlog za to.
Ako baš moraš probaj afloderm ili beloderm,ali bolje ih se kloni!
__________________
when all of your wishes are granted many of your dreams will be destroyed
eyeballs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 18:18   #1413
Neki dan probao Prunaks losion. Netko na forumu ga je preporucio. U dva dana, od teške katastrofe (crvenilo, peckanje i ljuštenje kože), lice mi je potpuno čisto i glatko, bez crvenila. Skup je (160kn), ali vrijedi svake lipe.

Prije toga sam probao Bioderma Sensibio DS+ krema, a prije te kreme bi očistio lice s njihovim pjenušavim gelom. To je zaustavilo peckanje (svrbež), ali bi mi skroz isušilo kožu, dok na crvenilo ne bi djelovalo. Koža mi se nikad jače nije ljuštila.
Kualjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 19:22   #1414
Quote:
maarbo kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ja ću probati uskoro s ovom kremom jer me užasno peče i boli, svrbi jedino kad prolazi, sada jako je upaljena i crvena i zadebljana i peruta se samo ako jako protrljam. Bojim se da je došlo do neke infekcije ili je ovo možda steroidni dermatitis ili nešto drugo. Godinama sam koristila kortiće pa prestala, nakon par mjeseci se pojavilo ovo sranje koje mi je gore od psorijaze koju isto imam. Dobila sam dijagnozu seboreični dermatitis i afloderm, mazala ovo ljeto jer sam morlala, sad više ne morma i prestala sam pa je buknulo. Dosad bi mi pomagalo kantarionovo ulje. Idem u dermatologice uskoro pa ne bih da stavljam išta sad da me može pregledati u mom "najboljem" izdanju, a ne ko prošli put kad sam dobila dijagnozu preko fotke. Jel itko imao sličnih iskustava? Oko nosa i u kutevima usana me ne peče toliko, ali čelo me ubi, boli. Na tjemenu imam psorku i na tijelu mada mi je puno bolje (po tijelu). Imam naopak bioritam, a primijetila sam da mi od nespavanja zna izbaciti, tj. zna mi se čelo žariti mada nekad ne izbaci odmah, možda se to nakuplja pa nakon nekog vremena izbaci, nemam pojma. A i imam gastritis pa sam primijetila da ima i neke veze s tim, tj. ovih dana baš me boli i želudac jako. Eto, malo sam se izjadala, haha.
Ja sam se godinu, dvije mazala kortikosteroidi, dok nisam saznala sto je to uopce... Otisla kod dermatologa i saznala sve, naravno da je nakon samo tjedan dana lice buknilo, ali izdrzala sam, sad nakon 2 godine sve je odlicno, u prvih par mjeseci jako mi je koristilo to sto sam se mazala karite maslacem, nakon samo 1 dana crvenilo se smanjilo, nema ga svugdje za kupiti, ali ako si iz zg lako ga mozes nabaviti, ako ne pogledaj po netu ima ga on-line kupiti... Nakraju me on i izlijecio, a ne neke skupe kreme koje mi je dermatolog preporucio... Pa evo ako pomogne

Nisam napomenila da je dijagnoza bila steroidni dermatitis.
ivana1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 18:06   #1415
Ja sam se mazala nekih 10ak godina manje-više stalno. Dermatologica mi je rekla da nije to steroidni, a moja dr. misli da možda i jest.
Uglavnom, uzela sam gel od aloe vere i ulja čajevca i mazala time, i avene cicalfate kremom, sad je pod kontrolom. Čak i kad počne peckat kao da će izbaciti namažem time i sve ok. Kortići dolaze u obzir samo ako dođe do jake upale, ali mislim da će ove kreme držati to pod kontrolom. Čitala sam o tom maslacu i mislila ga kupiti kad odem u Zagreb, ako nađem nerafinirani. To i ulje ploda divlje ruže u kombinaciji za lice. Imam i psorijazu pa bih to koristila za oboje. Znači pomogne, super, i mislila sam da hoće, uzela bih maslac ranije, ali nema ga ovdje kupiti, a nije mi se naručivalo netom. Strpim se do Zagreba.
Ma najgore mi je pred menstruaciju, tad izbaci, i kad ne spavam dovoljno.
Quote:
ivana1989 kaže: Pogledaj post
Ja sam se godinu, dvije mazala kortikosteroidi, dok nisam saznala sto je to uopce... Otisla kod dermatologa i saznala sve, naravno da je nakon samo tjedan dana lice buknilo, ali izdrzala sam, sad nakon 2 godine sve je odlicno, u prvih par mjeseci jako mi je koristilo to sto sam se mazala karite maslacem, nakon samo 1 dana crvenilo se smanjilo, nema ga svugdje za kupiti, ali ako si iz zg lako ga mozes nabaviti, ako ne pogledaj po netu ima ga on-line kupiti... Nakraju me on i izlijecio, a ne neke skupe kreme koje mi je dermatolog preporucio... Pa evo ako pomogne

Nisam napomenila da je dijagnoza bila steroidni dermatitis.
maarbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 16:23   #1416
Quote:
maarbo kaže: Pogledaj post
Ja sam se mazala nekih 10ak godina manje-više stalno. Dermatologica mi je rekla da nije to steroidni, a moja dr. misli da možda i jest.
Uglavnom, uzela sam gel od aloe vere i ulja čajevca i mazala time, i avene cicalfate kremom, sad je pod kontrolom. Čak i kad počne peckat kao da će izbaciti namažem time i sve ok. Kortići dolaze u obzir samo ako dođe do jake upale, ali mislim da će ove kreme držati to pod kontrolom. Čitala sam o tom maslacu i mislila ga kupiti kad odem u Zagreb, ako nađem nerafinirani. To i ulje ploda divlje ruže u kombinaciji za lice. Imam i psorijazu pa bih to koristila za oboje. Znači pomogne, super, i mislila sam da hoće, uzela bih maslac ranije, ali nema ga ovdje kupiti, a nije mi se naručivalo netom. Strpim se do Zagreba.
Ma najgore mi je pred menstruaciju, tad izbaci, i kad ne spavam dovoljno.
Joj 10 godina
Ajde barem je bolje... Posto imas i psorijazu ne bi se bas nesto puno mijesala, jer mi nista oko toga nije poznato, mislim znam sta je i kako je, ali u kreme oko toga se ne kuzim, ako ti ove tvoje kreme odgovaraju drzi se toga Probaj uzeti taj karite maslac ako zelis, mislim moze ti samo pomoci jer je prirodan... A ako je steroidni, ne brini, proci ce, treba vremenena, ali hoce! Meni je lice buknilo, nakon sto sam se prestala elocomom maziti u roku par dana, znam da je bio pocetak 11 mjeseca i tamo vec pred novu godinu lice je bilo ok, zatezalo me, ali nije bilo niti crveno niti je bilo kakvih ljuskica.
ivana1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 18:55   #1417
Mislim da se više ne proizvodi, meni su danas u ljekarni dali Sinoderm, kako sam shvatila, to mu je blaža zamjena. Pošto ga proizvodi Galenika Beograd, pomislila sam da je jezik na kutijici srpska ćirilica, međutim, ruski je, neobično mi je to, upute su na ruskom.
To ću mazati kad baš budem morala, dosad su se ovaj gel i krema pokazali dobrima. A da, za ovaj gel ne treba recept. Po sastavu sudeći, ne znam po čemu je blaža varijanta Fluacet gela, i jedan i drugi sadrže 0,25 mg fluocinolonacetonida koji spada u skupinu jakih kortikosteroida. Nije preporučljivo koristiti zajedno s ketokonazolom jer može doći do iritacije kože. Cijena mu je 20 kuna otprilike. Nadam se da sam pomogla.
Quote:
lacalut kaže: Pogledaj post
zna li netko može li se IGDJE u Hrvatskoj (ili zemljama okruženja) još nabaviti fluacet gel? znam da je zabranjen i da su pitaj Boga šta sve rekli za njega ali ne mislim ga mazat na kruh umjesto paštete već samo kad mi to zaista bude prijeko potrebno (mislim, ne na kruh ni tada već na vlasište ) .. koristio sam taj gel jednom/dvaput i rezultati su bili fenomenalni, kasnije mi ju je ponovno prepisala doktorica (na recept) taman u onom periodu povlačenja sa tržišta no i tada je nisam mogao nigdje pronaći pa sam odustao...
maarbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 19:15   #1418
Za sve koji koriste, zanima me koje pudere koristite, danas sam prvi put u životu kupila puder i uzela sam Avenov (couvrance) na prijedlog faramaceutkinje, iako sam se mislila između tog i Uriageovog nekog protiv crvenila, je li itko koristio taj i koliko puder uopće može prekriti crvenilo i seboreična sra.. Ne razumijem se u pudere pa ako netko zna koji dobar za preporučit, slobodno. Ovaj mi je ok, mada mi se ne čini nešto posebno. Inače bih ga koristila samo kad moram, tj. zbog tog crvenila, sada mi nije izraženo, jako je blago. A valjda će prekriti. Ima li ijedan puder a da se ne primijeti toliko da je na licu, ili takvo što ne postoji. E da, koristi li itko sindet i ima li razlike u odnosu na obične sapune i gelove? Tenkja.
maarbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 16:21   #1419
Pozdrav svima...kad vidim koliko nas je sa istim simptomima,lakše mi je!Moj slučaj je ovaj-već nekoliko mjeseci mi se vlasište ljuska i užasno svrbi,uške mi se ljuskaju,a počinje mi se i desna obrva ljuskati...bila sam prije 3 dana kod dermatologa i ustanovila je da imam seboroični drmatitis!Dobila sam za vlasište 5% salicyl u maslinovom ulju-to nanijeti na suhu kosu i nabiti vrećinu na glavu i držati do 6 sati,zatim šampon oronazol,kerium ili kelual da kupim(kupila sam kelual)-njime 3Xtjedno prati,ostalim danima baby šampon...3X tjedno nakon pranja u mokro vlasište belosalic losion/mjesec dana,a zatim 1-2X tjedno!za obrvu i uške sam dobila oronazol kremu s kojom trebam 7-10 dana mazati,a nakon toga kupiti neku kremu protiv ljuskanja.Ne moram vam ni pisat koliko sam novaca već u startu potrošila na silne kreme i šampone!Čitajući ovdje na forumu vaša iskustva i probleme,jako me strah koristit te preparate jer neki sadrže korikosteroide...pa već sada razmišljam o tome da probam nešto od prirodne kozmetike!Je li itko od vas koristio ovaj šampon? http://www.prirodnakozmetika.hr/samp...itis-p-55.html
atrim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 11:11   #1420
Meni je bio pomogao sampon+losion M+S, ima ga u ljekarni obje boce dodju oko 200kn i to je dosta za mjesec dana cca.
Ali cim ga prestanes koristiti opet sve po starom.
Na pregledu u ljekarni mi rekose da jje to sve zbog zlijezdi koje izlucuju masti i samponi tu ne pomazu, jedino losion.
Probao i crni sampon ali nije nista pomogao.
Inace bilo mi je skroz upaljeno tjeme, crveno i ljuskavo i svrbi za poluditi, a malo se zna peritati iza uha i nos.
Sad se malo smirilo iako vise ne koristim M+S nego odrzavam sa obicnim samponima.
Probao i Vichyev megaskupi crveni sampon, totalno beskorisno bacen novac!
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.