Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2011., 01:30   #21
On trazi da mu se omoguce pozivi na tvoj broj telefona,moze te zvat jednom tjedno da ti adresu i kad god pozelis posaljes pismo.

Pisma citaju i nema sifri ili podcrtavanja teksta,to se ne proslijedjuje.Slike i CD-i da.

Naravno da ga mozes vidjeti bez da si mu itko i ista,samo kaze da ste dugo u vezi i trazi zahtjev na tvoje ime(ako me sjecanje sluzi,za posjetu treba proc par mjeseci od izvrsavanja kazne ako niste obitelj).
Dakle,on posalje zahtjev,nazove te il ti posalje pismo kad da dodjes.

I,rijeseno.
Eh,da,samo moras otici u policijsku upravu svog grada trazit dopustenje da ga vidis(papir oslovljen na njegovo ime jel) koje predas u cuzi na njihovom salteru.
__________________
Ne znam sto hocu,al znam kad TO dobijem
Me,myself and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 17:49   #22
remetinec

pozdrav svima,
osim na legalisu, trazim bilo kakav savjet ili pomoc od vas forumasa, i nadam se da je netko imao ili ima slicna iskustva mojima.

zarucnik mi je prije tjedan dana odveden u remetinec. ne znam koliko je ta informacija bitna, ali sproveden je po tjeralici koju je raspisao sudac izvrsenja jer se nije sam javio na izdrzavanje kazne. radi se o dvije kazne, svaka po godinu dana, za kazneno djelo teske kradje.

uspio mi se javiti prije par dana da mi kaze kako mu ne mogu doci u posjetu jer iako smo zivjeli zajedno, nismo bili prijavljeni na istoj adresi. rekao mi je da je to samo mjesec dana, dok je u karanteni. vec sam nekoliko puta kontaktirala remetinec, gdje su mi rekli da je informacija koju sam dobila od njega pogresna, i da mu moja posjeta uopce nece biti odobrena. jer mu nisam u krvnom srodstvu. zbunjena sam, nemam li pravo kao "treca osoba" na posjetu uz dozvolu upravitelja, a ako imam, moze li mi netko s iskustvom reci isplati li mi se dolaziti tamo, pisati se za dozvolu, pa ako prodje prodje (cista sam ko suza i to nije nikakav problem)? njegov se otac odrekao bilo kakvih posjeta, to bi trebalo znaciti da dvije godine ne moze primiti nikoga???

problem je i sa njegovim stvarima. pisao je molbu da uzmem s pologa njegove stvari, neki dan su mi rekli da molba jos nije odobrena, danas su mi rekli da oni o tome nemaju pojma, citiram "ovdje ima jako puno zatvorenika, kako da vam mi sad kazemo je li njegova molba odobrena ili nije???". tko ce znati ako ne oni?? on mi je telefonski rekao da mogu slobodno doci po stvari, a oni mi ih ne daju????????

i jos jedno pitanje, njegov je otac neki dan pisao molbu za premjestaj, evo danas je tjedan dana kako je na petom odjelu, kad ce se znati hoce li ga premjestiti negdje ili nece?

jako mi je tesko doci do bilo kakvih informacija o njemu s obzirom da smo ograniceni na jedan telefonski poziv tjedno, a svaki put kad nazovem zatvor osjecam se kao da gubim vrijeme bez veze. kome da se obratim??

hvala vam unaprijed!
ivanaazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 21:34   #23
Sto se prvog dijela tice,procitaj post iznad svojeg,sta se stvari tice-nemam pojma,ali za premjastaj molbu salje on,medjutim vjerojatnost da ga premjeste je mala jer:1.ako ne "podmazes",nema za tebe boljega 2.ako si bio na tjeralici i nisi im se javljao,nemas nikakve beneficije.

Takodjer,teska kradja i dvije kazne...sumnjam da ce u Lipovicu il Glinu,cini mi se da ce ostat u (prenapučenom)Remetincu.
__________________
Ne znam sto hocu,al znam kad TO dobijem
Me,myself and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 16:55   #24
Takodjer,teska kradja i dvije kazne...sumnjam da ce u Lipovicu il Glinu,cini mi se da ce ostat u (prenapučenom)Remetincu.[/QUOTE]

Koliko ja znam svatko u Hrvatskoj tko je na izdrzavanju zatvorske kazne prode kroz Remetinac... Nisam sigurna da li se duze zadrzavaju (ovisno o mjestu stanovanja), no to je kao neko cistiliste

Zasto u zatvorima ima samo 10% zena? Jesu li pametnije pa ih ne uhvate s prstima u medu
ilda_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 21:13   #25
[/QUOTE]
Koliko ja znam svatko u Hrvatskoj tko je na izdrzavanju zatvorske kazne prode kroz Remetinac... Nisam sigurna da li se duze zadrzavaju (ovisno o mjestu stanovanja), no to je kao neko cistiliste

Zasto u zatvorima ima samo 10% zena? Jesu li pametnije pa ih ne uhvate s prstima u medu[/QUOTE]

Jep,svakom je prva postaja Remetinec,ali teske kradje,ubojice,silovatelji i veci dileri tamo najcesce i ostanu.

Eh da,zamijenila sam Glinu s Turopoljem,Glina je grozna.


Ma zene se u Hrvatskoj manje usude,i dalje smo dosta patrijarhalno drustvo i zene lakse najebu te su toga i svjesne...samim time manje i problema izazivaju.
Moj dojam.
__________________
Ne znam sto hocu,al znam kad TO dobijem
Me,myself and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 21:17   #26
Quote:
Me,myself and I kaže: Pogledaj post
... Ma zene se u Hrvatskoj manje usude,i dalje smo dosta patrijarhalno drustvo i zene lakse najebu te su toga i svjesne...samim time manje i problema izazivaju.
Moj dojam.
Krivi dojam. Uostalom, sude uglavnom žene.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 11:30   #27
ima li zatvorenik pravo odbiti premjestaj nakon dijagnostike?
mercury06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 17:22   #28
Quote:
ivanaazg kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,
osim na legalisu, trazim bilo kakav savjet ili pomoc od vas forumasa, i nadam se da je netko imao ili ima slicna iskustva mojima.

Cao,gledaj ja imam i dečka i oca u zatvoru i ti kao zaručnica možeš slobodno ići u posjetu,jedini ko ti moze zabranit je on.on može tražiti da nikoga ne želi vidjeti.A možete i potpisati izvan bračnu vezu ako ste živjeli zajedno prije nego ga je zatvorilo.I isplati ti se to pisati,jer to bi ti trebalo proči bez ikakvih problema,ako te on želi vidjeti.Tebe i sve ostale koji mu žele ići..A sta se tice stvari,stvari ce mislim moci samo on uzeti.Ili ako odvjetnik to rjesi moci ces ti ili roditelji..

Zadnje uređivanje Katrin : 16.09.2011. at 18:46.
Zlabarbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 18:48   #29
Posjete i slanje paketa u zatvor

Molim nekoga ko mi može dati informacije može li Se ikako poslati roba u zatvor,jer ne živim u Puli,a dečko mi je tamo. Ili Se roba mora osobno odnjeti u Pulu.I kome Se obratiti za posjetu? Neznam tko mu je istražni sudac\sutkinja. Da li mogu nekoga nazvati?
Zlabarbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 08:07   #30
Paket šalješ normalno kao i svakome uz to da moraš sastavit popis stvari koje su u paketu.
Za posjete se moraš obratit zatvoru imaš li pravo i kada su posjete.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 22:41   #31
I naravno, svaki paket će biti otvoren i pregledan prije uručenja zatvoreniku...
__________________
"Nulta tolerancija" je je klasična isprika ljudi bez mozga koji imaju potrebu primjenjivati fašističke metode.
fotomatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 09:25   #32
Pa,jasno je vrlo da paket mora po pravilima službe biti pregledan,jer zamisli da toga nema,do kakovih bi sve zloupotreba dolazilo,što se uostalom već i dešavalo.Da sad ne nabrajam,na koje ideje krijumčarenja kroz pakete se dolazilo.
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 15:14   #33
Wink A kako?

Izgleda da su propisi posjeta, donošenja paketa, robe različiti od zatvora do zatvora..
I da, ne moraju svi proći Remetinec da bi bili u nekom drugom zatvoru, ovisi na koliko je dugo vremen osoba kažnjena
Za posjete: onaj koji služi kaznu mora sastaviti listu od max. čini mi se 3 osobe za posjetu, osobe koje idu u posjetu moraju upravi zatvora donijeti potvrdu o nekažnjavanju tj da se ne vodi neki kazneni postupak protiv iste.
- nevjenčane supruge: potvrdu od javnog bilježnika o izvanbračnoj zajednici
- pisma: može pisat tko hoće, sva se otvaraju, neka se ne uručuju
- razgovori: ograničeni sa 10-20 minuta na tjedan opet zatvorenik sastavlja listu
osoba koje želi zvati
- ovisno o njegovom ponašanju, nakon određenog vremena može mu se produžiti vrijeme za razgovor, svi razgovori se snimaju i zatvorenik je pod kamerom, ako makne glavu i onaj s druge strane čuje: "molimo gledajte u kameru"...
- u zatvoru mog grada: zatvoreniku se ništa ne može osobno uručiti, donijeti se može samo roba koja se ostavlja u prijemnoj kancelariji
- novac isključivo poštanskom uplatnicom
- tko ide u posjetu (s tim da mora biti na listi odobrenih) treba biti spreman na ovo: obavezna osobna iskaznica, policajac na prijemu će vas pretražiti, kao ste donijeli robu mislim na odjeću to će se pred vama pretresti, potom, najaviti posjetu, onda čekate, pa kad vas pozovu idete u sobu za posjete, prije toga još jedna kontrola, poželjno da ne nosite na sebi robu punu metala jer će zviždati za vama alarmi a onda vas mogu svlačiti do gola ako žele...
- budite svjesni da nakon svake posjete koja je ograničenog trajanja, zatvorenik kad se vraća biva pretresan od policajca...

- posjete onih koji nisu na listi, mislim da ne ide, izuzev odvjetnika
- nadam se da sam malo pomogla iako se većina stvari mogla iščitati i prije i nakraju u slučaju teže bolesti zatvorenik ide u zatvrosku bolnicu tzv. Svetošimunsku...

Zadnje uređivanje magnificta : 14.03.2012. at 15:18. Reason: tipfelleri
magnificta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 08:33   #34
Budući mi je zaručnik "friško" na odsluženju stare kazne- znam ponešto! Dakle, telefonirati ne može svakome- samo koga mu odobre (mene nisu jer sam zaručnica, ali sina i mamu može), svi idu prvih 4-6 tjedana u Remetinec zbog obavljanja liječničkih i ostalih dijagnostičkih shema, nakon toga odlučuje se kamo će s njim! Pisma može pisati i primati od svih i svima pisati (čita se i njegova i primljena), treba nekad više- nekad manje, ali cca 5-10 dana da stigne do osobe! Novce šalješ na njegovo ime, a na adresu Zatvora poštanskom uputnicom. Kao i pisma- ista adresa. Nakon što ga prebace, Zatvor gdje stiže na daljnje odsluženje, provjerava sve koje navodi za posjete (tu smije koga on navede), za to opet mora proći neko vrijeme. Tu smije i telefonirati svima navedenima (nakon odobrenja, ali nema nekog prevelikog ograničenja)!
Tu stajem, jer čekam da ga prebace, pa ću upoznati daljnju proceduru!

Nadam se da sam bar nekome pomogla, jer su prvi tjedni za sve najgori!!

Ne znam kako ide dalje- treba li dozvola suca za posjete na licu mjesta, potvrda o nekažnjavanju i sl. Znat ću za Požegu (tamo će najvjerojatnije), a ako netko zna nešto skorašnje, bit ću zahvalna ako napiše!
Njanjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 15:04   #35
Quote:
Njanjica kaže: Pogledaj post
, svi idu prvih 4-6 tjedana u Remetinec zbog obavljanja liječničkih i ostalih dijagnostičkih shema..Tu smije i telefonirati svima navedenima (nakon odobrenja, ali nema nekog prevelikog ograničenja)!
- Ne ne idu svi u Remetinec. Sigurna informacija. Ovisi o presudi odnosno o izrečenoj vremenskoj kazni... što se razgovora tiče; u zatvoru za kojeg ja znam isti su vremenski ograničeni, nakon određenog vremena, ovisno o ponašanju zatvorenika isti se "kao nagrada" mogu produžiti..
magnificta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 19:22   #36
Svi idu prvo vrijeme u Remeticec radi raznih procjena.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 09:32   #37
čl 49 zakona o izvršenju kazne zatvora kaže
(2) Osuđenika osuđenog na kaznu zatvora dulje od šest mjeseci ili kojemu neizdržani dio kazne iznosi dulje od šest mjeseci uputit će se u Zatvor u Zagrebu radi obavljanja stručnih poslova iz članka 21. stavka 4. ovoga Zakona, te predlaganja pojedinačnog programa izvršavanja kazne zatvora i kaznionice, odnosno zatvora u kojem će se kazna izvršavati. Odluku o kaznionici, odnosno zatvoru u kojem će se kazna izvršavati donosi Središnji ured Uprave za zatvorski sustav..

A posjete,telefonski razgovori,pošiljke i ostalo je http://www.propisi.hr/print.php?id=471
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 13:47   #38
Možeš mu pisati, pisma će sigurno primiti, samo pazi da nema neprimjerenog sadržaja, jer se čitaju. Adresiraš na njegovo ime i adresu kaznionice/zatvora gdje se nalazi, i to je to. Osim toga, zatvorenik ima pravo odabrati dređeni broj telefonskih brojeva koje smije nazvati, ako to ne zna, napiši mu u pismu, ako mu je tvoj broj mobitela na popisu, nazvat će te. I u posjetu možeš ako si samo djevojka, postoji procedura, doduše, kao i za supružnike, a ako nazoveš zatvor i raspitaš se kako to ide, sigurno će ti znati odgovoriti. A i sud možeš nazvati, pa će ti oni reći koja je procedura za dozvolu. Treba zvati i raspitivati se kod nadležnih osoba, a ne tu na forumu sjedit i tipkat, tak se nikad ne budete čuli ni vidjeli.
__________________
"You called the police because somebody hacked your World of Warcraft account?" - "What choice did I have? The mighty Sheldor, level 85 blood elf, hero of the Eastern Kingdoms, has been picked clean like a carcass in the desert sun! Plus, the FBI hung up on me!"
rainbowhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 16:19   #39
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Svi idu prvo vrijeme u Remeticec radi raznih procjena.
.. a ne razumin.. ovaj nije išao.. kazna je bila 3 mjeseca, mjesto izdržavanja: jedan grad uz more
magnificta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 16:21   #40
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
čl 49 zakona o izvršenju kazne zatvora kaže
(2) Osuđenika osuđenog na kaznu zatvora dulje od šest mjeseci ili kojemu neizdržani dio kazne iznosi dulje od šest mjeseci uputit će se u Zatvor u Zagrebu radi obavljanja stručnih poslova iz članka 21. stavka 4. ovoga Zakona, te predlaganja pojedinačnog programa izvršavanja kazne zatvora i kaznionice, odnosno zatvora u kojem će se kazna izvršavati. Odluku o kaznionici, odnosno zatvoru u kojem će se kazna izvršavati donosi Središnji ured Uprave za zatvorski sustav..

A posjete,telefonski razgovori,pošiljke i ostalo je http://www.propisi.hr/print.php?id=471
e.. sad razumin... ono što kod @drota nisam razumila.. dakle kazna je bila manje od 6 mjeseci... i zato nije išao u Remetinec.. kako sam i pretpostavila..
magnificta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:34.