Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2013., 08:26   #201
Meni su daleko najbolje rezultate dale zobene s placa. Dobre su i BiVita koje kupim u Vrutku ili Mercatoru.
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 20:41   #202
Hvala!

Bum isprobala čim uhvatim vremena.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 18:27   #203
imamo li recept za mlijeko riže? ja bih onaj najjednostavniji ak bi mi netko htio napisati
hvala!

katjes, negdje sam stvarno vidjela recept za kokosovo od kokosovog brašna ali čini mi se da to ispadne vodica s okusom kokosa pa mi nije napeto
a i nemam pojma kako se suši taj kokos
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 23:35   #204
Ovdje je recept za rizino mlijeko, ali nisam probala:
http://happyherbivore.com/2011/08/wh...e-milk-recipe/

Radi se tako da se kuhana riza izmiksa s toplom vodom i procijedi.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 10:39   #205
radila sam vise puta rizino po ovom receptu koji je patientia stavila i dobro ispadne. ponekad sam stavila komadice cimeta zbog arome i bilo je bas fino.
__________________
OOS
lik iz bajke is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 11:26   #206
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
katjes, negdje sam stvarno vidjela recept za kokosovo od kokosovog brašna ali čini mi se da to ispadne vodica s okusom kokosa pa mi nije napeto
Jedanput-dvaput sam pravila mlijeko s kokosovim brašnom i dobro mi je ispalo. Čak se tokom hlađenja stvara onaj masni kremasti sloj na vrhu.
Physalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 13:18   #207
patientia, ti imaš odgovor na svako moje pitanje
pa imaš li možda recept za mlijeko od bijele riže? radila sam po ovom ali ispalo je ljepljivasto

physalia, slobodno podijeli svoj recept za kokosovo s nama
__________________
dinamo

Zadnje uređivanje Angry Bird. : 01.12.2013. at 13:28.
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 15:38   #208
Mislim da je fora da procijedis kroz nekoliko slojeva gaze, tako da sve ljepljivo ostane u gazi. Probaj tako. (Ja jos nisam.)
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 23:40   #209
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
physalia, slobodno podijeli svoj recept za kokosovo s nama
Mislim da sam radila po ovom receptu. S tim da sam prije blendanja ostavila brašno da se namače u vodi par sati.
Ako ćeš ga piti samo, možeš dodati i malo vanilije i zaslađivača, ispadne jako fino.
Physalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 18:58   #210
Dobar dan. Molio bih savjet ili mišljenje.

Dakle, kupili smo blender, Omniblend V (Vitamix je ipak preskup u ovom trenutku). Jedan od razloga je taj da se prestane ili barem smanji konzumacija kravljeg mlijeka. Danas sam pokušao napraviti kokosovo mlijeko, a kako kokosovog oraha nema za kupiti kod nas, koristio sam kokosovo brašno za koje sam pročitao da ga može pristojno zamijeniti u tu svrhu.

Pročitao sam više recepata, pogledao YT videe i ukratko - mislio sam da će rezultat biti drugačiji. Naime, smjesa (omjer 1:2 brašno-voda) je ispala pregusto po mom potpuno početničkom mišljenju. Jako puno materijala je ostalo, uspio sam iscijediti oko 4 dcl mlijeka (imam potrebu naglasiti da je 100 grama brašna "zauzelo" 300 ml u blenderu na što sam dodao 600-700 ml jako tople, ne i vruće, vode).

Pretpostavljam da sam prekratko "vrtio" - prvo oko 15 sekundi, onda jedan ciklus na automatski 35 sek. I to je to. Postupak koji je tome prethodio nije uključivao natapanje brašna u vodi, što vidim da se radi.

Pa pitanje je - što je vjerojatno pogrešno učinjeno?

Zadnje uređivanje Earl's Jam : 20.12.2013. at 19:07.
Earl's Jam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 19:03   #211
Ja sam samo jednom radila kokosovo pa nisam neki ekspert, al kako tako ispalo mi je. Mislim da je keč u vrćenju, sjećam se da sam dobranih par minuta vrtila dok se kokos malo ne "opusti"
Probaj ponovo na mini količini, omjer je dobar.Isto sam ga radila s brašnom.
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 13:25   #212
Quote:
YesYesNoProblem kaže: Pogledaj post
Ja sam samo jednom radila kokosovo pa nisam neki ekspert, al kako tako ispalo mi je. Mislim da je keč u vrćenju, sjećam se da sam dobranih par minuta vrtila dok se kokos malo ne "opusti"
Probaj ponovo na mini količini, omjer je dobar.Isto sam ga radila s brašnom.
Zahvaljujem na savjetu.

Sljedeći put ću pustiti kokos u toploj vodi na nekoliko sati, smanjiti količinu i dulje miksati. Pa da vidimo rezultat.
Earl's Jam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 23:38   #213
Pijem ovo mlijeko mjesecima, ugl jutri uz kavu i genijalno je. Jako je fino i kad se pije solo iako ne volim piti veganska mlijeka tako jer su mi sva do sad bila fujasta. Probala sam sve vrste i marke mlijeka kod nas, ovome nema ravnoga. Prije je bilo jeftinih 16.90 u dm-u sad je 20.90 majku im. No traje bez beda 5-6 dana u fridžu i više je rijetkasto nego gusto, okus mrvicu više riže nego kokosa. Mislim da ih još eventualno ima u Garden dućanima no nisam 100% sigurna.

Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 23:53   #214
isusati Acid zabuljila sam se u tvoj avatar i jedva sam maknula pogled

usput sam razmišljala o kavi s rižino-kokosovim mlijekom... zvuči fantastično!
a imam doma nekih finih lješnjaka pa rado bih napravila mlijeko (kako?) i još nešto od ostatka. (?)
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 14:59   #215
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
isusati Acid zabuljila sam se u tvoj avatar i jedva sam maknula pogled

usput sam razmišljala o kavi s rižino-kokosovim mlijekom... zvuči fantastično!
a imam doma nekih finih lješnjaka pa rado bih napravila mlijeko (kako?) i još nešto od ostatka. (?)
Mislim da je princip isti kao i za bademe... Ostaviš ih u vodi preko noći da omekšaju i nabubre, te ih onda zblendaš i procjediš kroz gazu. Ovaj ostatak bih ja recimo stavio ujutro za doručak u zobene ili u neki kolač
Ayrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 15:48   #216
o kolač, da, tome se i nadam!

a kako bi ga ti napravio?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 21:36   #217
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
o kolač, da, tome se i nadam!

a kako bi ga ti napravio?
Pa evo što mi je prvo palo na pamet sa tako mokrim ostatcima (pulp na eng) je staviti u zobene za doručak. Najčešće se od te pulpe pravi bademovo (u tvom slučaju lješnjakovo) brašno. Nakon što napraviš mlijeko, pulpu koja ti je ostala u gazi rasporediš na u nekakav lim/pleh/protvan/tepsiju i "pečeš" odnosno sušiš na niskoj temperaturi u pećnici. Tako dobiješ bademovo/lješnjakovo brašno i onda njega možeš koristiti za kolače (npr. brownies-e, muffine...) Ako želiš neke konkretne ideje što napraviti upiši u google almond pulp (ili samo nut pulp) i dobit ćeš puno ideja!
Ayrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 16:41   #218
jel se za izradu zobenog mlijeka moze upotrijebit ručni mikser?
nemam blender pa pitam da bezveze ne radim.

(recept gdje se zobene pahuljice namoče u vodi preko noći pa izmiksaju sa malo soli i ekstrakta vanilije)
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 22:39   #219
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
isusati Acid zabuljila sam se u tvoj avatar i jedva sam maknula pogled

usput sam razmišljala o kavi s rižino-kokosovim mlijekom... zvuči fantastično!
a imam doma nekih finih lješnjaka pa rado bih napravila mlijeko (kako?) i još nešto od ostatka. (?)
Ja sam probala kavu sa rižinim, sojinim i zobenim mlijekom... fuj.
Najbolja mi je na kraju čista
Sojino mlijeko previše daje kavi okus po soji, rižino joj doda one mrvičice i nije dobro ako ne voliš slatku kavu, sa zobenim mi je još najbolja, ali zobeno ne kupujem jer ne želim jesti zobene pahuljice sa zobenim mlijekom, mozak mi neda to dvoje spojit
__________________
Ti ništa ne znaš Jone Snow.
Pink Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 23:35   #220
Koliko dugo može stajati sojino mlijeko otvoreno u hladnjaku? Kupila sam Alpro soya mlijeko od vanilije, pola sam popila, al mi stoji već 5 dana otvoreno. Kako da uopće znam da je pokvareno? (ovo mi je prvi puta da sam litru uzela pa nemam pojma)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.