Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2017., 10:32   #301
Prijavila bih policiji, iako on ima frendove tamo. Neka stoji zapisano.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 10:41   #302
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Prijavila bih policiji, iako on ima frendove tamo. Neka stoji zapisano.
Da, ali što da prijavim? Što da kažem, prolazi autom ulicom pored mene, koristi društvene mreže i mobitel? Da kažem za mobitel, reći će blokiraj broj da ne uznemirava. Ali eto ja blokiram jedan, on nabavi drugi, ja promjenim on sazna. Ajd' dokaži da je on.

Ne znam, mislim da ništa od toga nije za njih dovoljno da nešto poduzmu. Jedino eto da prijavim ipak pa da postoji ikakav zapis o ičemu, ali ne znam da li ima dovoljno materijala ili elemenata da se nešto uradi.

To je stvarno psihičko maltretiranje, ''ubijanje mene u pojam'', radi stvari koje me uznemiravaju, zna da ću poludjeti svaki put kad ga ugledam, ali ne radi ništa za što može biti pa makar i upozoren. Ne znam kako da objasnim... Možda se i ne razumijem u to na koji se način policija nosi s takvim stvarima, ali mislim da to ništa donijelo ne bi.

Mislim da bi mu sa takvim postupkom samo, u njegovoj glavi, učinila točno ono što želi. Poklonila bih mu nekakav vid pažnje, to je u njegovoj glavi tako. Stotinu puta sam primijetila da mu je drago kad mu odgovorim pa makar i bila ljuta ili ga odbila ili nešto.

Stvarno ne mogu biti pametna više.
Adianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 10:53   #303
Mislim da ako te netko 8 godina uznemirava i ne prestaje da imas sto prijaviti. Ne treba te istuci da se racuna. Kazes isto sto si napisala ovdje. Dokaza ako nemas od prije, prijavi prvi put kad ti opet posalje poruku, nazove.

Ne treba ti napisati prijetnju smrcu. Dovoljno je ovo.

Uostalom, savjetuj se sa odvjetnikom. Plati sat, dva, ne treba vise. Pa s tim odi na policiju.
Za 8 godina pizdarija taj trosak nije prevelik. Vise si potrosila na nove brojeve.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 11:48   #304
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Mislim da ako te netko 8 godina uznemirava i ne prestaje da imas sto prijaviti. Ne treba te istuci da se racuna. Kazes isto sto si napisala ovdje. Dokaza ako nemas od prije, prijavi prvi put kad ti opet posalje poruku, nazove.

Ne treba ti napisati prijetnju smrcu. Dovoljno je ovo.

Uostalom, savjetuj se sa odvjetnikom. Plati sat, dva, ne treba vise. Pa s tim odi na policiju.
Za 8 godina pizdarija taj trosak nije prevelik. Vise si potrosila na nove brojeve.
Hvala na savjetu. Definitivno ću to napraviti ako nešto bude opet.
Odnosno, kad bude hah...

Bojim se samo njegove reakcije i onoga što će napraviti poslije toga.
Adianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 11:55   #305
Quote:
Zamisli čuda, bio sasvim normalna osoba. Lijep čovjek, obrazovan, pametan, duhovit, društven, ne znam šta više da kažem, sve najbolje
Isto kak su i sve jadne izbjeglice doktori i inzinjeri?
Oprosti ali ovo ne vjerujem, ni malo. Normalne osobe se ne ponasaju tak.
Ljudi se ne mjenjaju kroz noc, stovise, cak ne uspjevaju promjenit neke male sitnice ni kad se trude, godinama.
Godinama se druzim vecinom sa zenama/curama i ama bas svaka tvrdi to za svakog tipa koji joj se imalo svida.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 11:58   #306
Quote:
Adianna kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu. Definitivno ću to napraviti ako nešto bude opet.
Odnosno, kad bude hah...

Bojim se samo njegove reakcije i onoga što će napraviti poslije toga.
Ako se ne varam, nisi sama. To pomaze.
Potrazi pravni savjet sto mozes. Ako te ignoriraju u lokalnoj policijskoj postaji, dizi na visu razinu, prijavi policiju policiji. Reci obitelji sto se dogadja. Reci prijateljima. Trazi podrsku od koga god mozes.

Razmisljati sto se on napraviti, ne znam, mislim da u ovoj situaciji ako ne napravis nista da to nece prestati. Nije prestalo 8 god.

Ne bih se brinula oko toga da ces mu time sto prijavis dati do znanja da mu pridajes paznju i kako ce on to tumaciti. Dok god ti razmisljas kako ce on nesto tumaciti, pridajes mu paznju. Zastiti se, kako god mozes, digni alarme, prijavi, pripremi tuzbu za dusevne boli, sto god mozes. Nek si on misli sto hoce, nebitan je i on i njegovo misljenje. A ako mislis da se radi o bolesniku, onda njegovo ponasanje ionako ne mozes kontrolirati promisljenim akcijama.

Da se razumijemo - nekad mislim da je bolje presutit, pustit budalu. No ti s tim nisi postigla nista. Ako to traje 8 godina i ako zelis da prestane, onda mijenjaj nacin jer ignoriranjem nisi u ovom slucaju postigla nista.

I jos jednom - nemoj sama. Obitelj, partner, odvjetnik, sve ukljuci.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 11:59   #307
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Isto kak su i sve jadne izbjeglice doktori i inzinjeri?
Oprosti ali ovo ne vjerujem, ni malo. Normalne osobe se ne ponasaju tak.
Ljudi se ne mjenjaju kroz noc, stovise, cak ne uspjevaju promjenit neke male sitnice ni kad se trude, godinama.
Godinama se druzim vecinom sa zenama/curama i ama bas svaka tvrdi to za svakog tipa koji joj se imalo svida.
Bio je takav dok nismo ušli u vezu, nije se dalo naslutiti išta takvo. Kako da znam kako će se ponašati kasnije? Ne treba mi da mi vjeruješ, ali znam što je bilo.

Kroz vezu se počeo mijenjati, odnosno vjerojatno ne mijenjati već pokazivati kakav je. Tad sam tek uvidjela koliko je posesivna, nestabilna i ljubomorna osoba zato sam i prekinula sve, ali eto što se desilo poslije.

Nimalo mi nije drago što sam išta ikad i započela s takvom osobom, ali stvarno nije takav bio dok smo se upoznavali, kako mogu znati kakav će biti u vezi i poslije nje? Ili sam ja bila slijepa ili je on stvarno dobro krio to ili je tek ''skrenuo'' poslije. Nešto jeste...
Adianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 12:10   #308
Quote:
Kroz vezu se počeo mijenjati, odnosno vjerojatno ne mijenjati već pokazivati kakav je. Tad sam tek uvidjela koliko je posesivna, nestabilna i ljubomorna osoba zato sam i prekinula sve, ali eto što se desilo poslije.
Tocno to!
Dakle nije on bio dobar, obrazovan or whatever, nego obicni lazov/manipulator.

p.s. Ne krivim te, svi smo mi slijepi kad su osjecaji u pitanju.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 12:11   #309
Adianna, nisi kriva. Nemaš se što kome opravdavati.
I može biti oboje. Može biti da je on vješto skrivao svoju narav i bio na površini predivan, ali možda si i ti dobivala nešto što ti je tada trebalo, odgovaralo. Bez obzira na sve, nisi kriva niti možeš biti odgovorna za tuđe ponašanje.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 12:48   #310
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, nisi sama. To pomaze.
Potrazi pravni savjet sto mozes. Ako te ignoriraju u lokalnoj policijskoj postaji, dizi na visu razinu, prijavi policiju policiji. Reci obitelji sto se dogadja. Reci prijateljima. Trazi podrsku od koga god mozes.

Razmisljati sto se on napraviti, ne znam, mislim da u ovoj situaciji ako ne napravis nista da to nece prestati. Nije prestalo 8 god.

Ne bih se brinula oko toga da ces mu time sto prijavis dati do znanja da mu pridajes paznju i kako ce on to tumaciti. Dok god ti razmisljas kako ce on nesto tumaciti, pridajes mu paznju. Zastiti se, kako god mozes, digni alarme, prijavi, pripremi tuzbu za dusevne boli, sto god mozes. Nek si on misli sto hoce, nebitan je i on i njegovo misljenje. A ako mislis da se radi o bolesniku, onda njegovo ponasanje ionako ne mozes kontrolirati promisljenim akcijama.

Da se razumijemo - nekad mislim da je bolje presutit, pustit budalu. No ti s tim nisi postigla nista. Ako to traje 8 godina i ako zelis da prestane, onda mijenjaj nacin jer ignoriranjem nisi u ovom slucaju postigla nista.

I jos jednom - nemoj sama. Obitelj, partner, odvjetnik, sve ukljuci.
Naravno, to sam i rekla odmah, lakše je jer nisam sama.

U svakom slučaju, hvala stvarno još jednom na savjetima, definitivno ću uzeti u obzir sve što si rekla...

Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Tocno to!
Dakle nije on bio dobar, obrazovan or whatever, nego obicni lazov/manipulator.

p.s. Ne krivim te, svi smo mi slijepi kad su osjecaji u pitanju.
Pa manipulator, tako je.
U početku veze je toliko znao manipulisati nekim situacijama da bih skoro uvijek na kraju krivila sebe za sve što on uradi dok nisam shvatila neke stvari. A ima i toga, kad su osjećaji u pitanju treba više vremena da shvatiš.

Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Adianna, nisi kriva. Nemaš se što kome opravdavati.
I može biti oboje. Može biti da je on vješto skrivao svoju narav i bio na površini predivan, ali možda si i ti dobivala nešto što ti je tada trebalo, odgovaralo. Bez obzira na sve, nisi kriva niti možeš biti odgovorna za tuđe ponašanje.
Upravo to, shvatila sam to.

U svakom slučaju, hvala vam svima na savjetima. Znam što mi je činiti idući put. Drukčije je kad neko ovako da svoje objektivno mišljenje, a drukčije kad si u tome godinama pa možda ne primjećuješ sve i ne razmišljaš kako bi trebao.
Adianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 15:05   #311
Ne znam koliko je pametno sad policiju koristiti kad nisi onda kada te je pokušal ubiti. No tada si bila jako mlada i vjerovatno od strašnoga šoka tako nekaj nisi napravila. Nitko na tak nekaj nemre bit spreman. Još pogotovo ako je on iz nekog manjeg mjesta i fakat zna sve policajce. Imaš sad kakvu takvu kontrolu nad njim i nadajmo se da više nikada ti se ne bu baš previše približaval. Možda dobije djecu pa ga to još dodatno smiri.No ako se opet nastavi onda buš morala poduzimate i drastične mjere ako bu potrebno. Policija i možda čak daleka selidba! No valjda ne bu bilo potrebe za tim!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 17:29   #312
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko je pametno sad policiju koristiti kad nisi onda kada te je pokušal ubiti. No tada si bila jako mlada i vjerovatno od strašnoga šoka tako nekaj nisi napravila. Nitko na tak nekaj nemre bit spreman. Još pogotovo ako je on iz nekog manjeg mjesta i fakat zna sve policajce. Imaš sad kakvu takvu kontrolu nad njim i nadajmo se da više nikada ti se ne bu baš previše približaval. Možda dobije djecu pa ga to još dodatno smiri.No ako se opet nastavi onda buš morala poduzimate i drastične mjere ako bu potrebno. Policija i možda čak daleka selidba! No valjda ne bu bilo potrebe za tim!
Mislim da je ovo boldano najveći razlog bio što je tada ostalo tako. Čak dugo nakon toga nisam nikome ni svome ispričala, a kamo li policiji. I onda eto... ostalo samo na tome...

Sad da pričam takvo nešto, bilo bi gdje si bila prije 8 godina, otkud sad....

Bio me toliko izludio da sam u svemu tražila svoju krivicu, opravdavala njegove postupke s tim što sam krivila sebe. Ne mogu vam nikako opisati koliko je to sjeban osjećaj.

Sad znam kad pogledam nazad na to, koliko je to sve bilo sjebano i bolesno, koliko mi isprao mozak i činio da vjerujem da sam ja kriva za sve.

Nadam se ni ja da neće biti potrebe za tim. Za sada je eto samo to neko javljanje okolo drugima jer zna da od mene neće dobiti odgovor ni informacije neke i to što prođe pored mene pa se vrati itd. Direktno mi ne radi još uvijek ništa.

Ali ne mogu vam opisati kakav je osjećaj išta uraditi, postići, napraviti, a misliti uvijek "Sad će da se pojavi od nekud..." I uvijek to imati na umu što god da radim.
Adianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 17:55   #313
Quote:
Adianna kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo boldano najveći razlog bio što je tada ostalo tako. Čak dugo nakon toga nisam nikome ni svome ispričala, a kamo li policiji. I onda eto... ostalo samo na tome...

Sad da pričam takvo nešto, bilo bi gdje si bila prije 8 godina, otkud sad....

Bio me toliko izludio da sam u svemu tražila svoju krivicu, opravdavala njegove postupke s tim što sam krivila sebe. Ne mogu vam nikako opisati koliko je to sjeban osjećaj.

Sad znam kad pogledam nazad na to, koliko je to sve bilo sjebano i bolesno, koliko mi isprao mozak i činio da vjerujem da sam ja kriva za sve.

Nadam se ni ja da neće biti potrebe za tim. Za sada je eto samo to neko javljanje okolo drugima jer zna da od mene neće dobiti odgovor ni informacije neke i to što prođe pored mene pa se vrati itd. Direktno mi ne radi još uvijek ništa.

Ali ne mogu vam opisati kakav je osjećaj išta uraditi, postići, napraviti, a misliti uvijek "Sad će da se pojavi od nekud..." I uvijek to imati na umu što god da radim.
Ostani i dalje jaka! Proći će to garant! No ako ništo drugo iako si prošla jedno zaista pregrozno iskustvo i fakat je ova tvoja priča nekaj najstrašnije kaj sam pročital na forumu imaš bar sada mogućnost za drukčijom reakcijom ako ne daj Bože ikada dođe do nečega sličnoga! Nisi više djete i ne može on tako više sa tobom nikada, a ni nitko drugi!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 18:54   #314
Nabavi dobar taser ili suzavac. A i ne bi bilo lose da odes na koji program samoobrane: krav magi, wing chun, ... Ako nis drugo, makar ces doc u formu.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 22:21   #315
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ostani i dalje jaka! Proći će to garant! No ako ništo drugo iako si prošla jedno zaista pregrozno iskustvo i fakat je ova tvoja priča nekaj najstrašnije kaj sam pročital na forumu imaš bar sada mogućnost za drukčijom reakcijom ako ne daj Bože ikada dođe do nečega sličnoga! Nisi više djete i ne može on tako više sa tobom nikada, a ni nitko drugi!
Hvala ti mnogo.

Upravo ovakvi ohrabrujući komentari i iskreni savjeti od dobrih ljudi su razlog zašto sam na ovom forumu. Znam da ima ljudi koji će uvijek iskreno željeti dobro od srca. Lijepa riječ mnogo znači, vjeruj. Hvala još jednom.

A proći će, sve prođe...
Adianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 22:33   #316
Quote:
Adianna kaže: Pogledaj post
Hvala ti mnogo.

Upravo ovakvi ohrabrujući komentari i iskreni savjeti od dobrih ljudi su razlog zašto sam na ovom forumu. Znam da ima ljudi koji će uvijek iskreno željeti dobro od srca. Lijepa riječ mnogo znači, vjeruj. Hvala još jednom.

A proći će, sve prođe...
Ma fala tebi na istinitoj i kvalitetnoj priči! Forum je u večini slučajeva mjesto relaksacije ali ponekad dobro dođe i da se ohrabri čovjeka! I sam sam se tu pojavil kad sam bil na dnu i puno dragih nepoznatih ljudi je i meni udjelilo pokoju utješnu riječ! No vidim ja da si ti već čist fajn čim ti o tome možeš tako otvoreno razgovarat! Najgore je iza tebe!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 00:56   #317
Quote:
mungus kaže: Pogledaj post
javi kako je proslo

Evo ovaj lik se više ne pojavljuje. Nisam se morala suočiti s njime. Nadam se da je to sada stvarno prestalo i da se neće ponavljati.
piaget is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.