Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2008., 02:37   #1
Exclamation Odluka narodu, NATO na referendum!

Evo dragi moji, ekipa sa www.natonareferendum.org neumorno radi, odnosno volontira...pa su cak snimili i jingle koji mozete poslusati,...stvarno su to super osmislili.

Takoder nasao sam na pollitika.com nesto sto bi Vas moglo zanimati...






Ovo je forum, ne blog, niti oglasna ploča. Molim započeti diskusiju, odnosno pružiti materijal za istu, u protivnom će tema biti uklonjena.
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!

Zadnje uređivanje Simba-OS : 29.03.2008. at 09:07.
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 10:00   #2
Narod je već odlučio birajući stranke koje su imale u programu prikljućenje NATO. Pokretanje referenduma je glupost "par exellance". Ako ga je trebalo pokrenuti onda je to trebalo učiniti prije 5 godina rpije pustih preustroja HV i ulaganje novaca.

Ovako sama mogućnost da na referendumu ne prođe ulazak u NATO onda smo izgradili kuću koju smo napustili, to je krajnje neodgovorno ponašanje.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 10:23   #3
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Narod je već odlučio birajući stranke koje su imale u programu prikljućenje NATO. Pokretanje referenduma je glupost "par exellance". Ako ga je trebalo pokrenuti onda je to trebalo učiniti prije 5 godina rpije pustih preustroja HV i ulaganje novaca.

Ovako sama mogućnost da na referendumu ne prođe ulazak u NATO onda smo izgradili kuću koju smo napustili, to je krajnje neodgovorno ponašanje.
Glasnogovorniče Sanadera narod nije samo onaj koji je izašao na izbore jer je na izbore izašlo samo ja mislim malo više od 50% ljudi zato šuti... i ne pričaj gluposti koje priča Sanader ...
Za ovakvo važnu stvar mora ići referendum .

BTW. Danas potpisao za referendum...
Busola29 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.03.2008., 10:28   #4
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Narod je već odlučio birajući stranke koje su imale u programu prikljućenje NATO. Pokretanje referenduma je glupost "par exellance". Ako ga je trebalo pokrenuti onda je to trebalo učiniti prije 5 godina rpije pustih preustroja HV i ulaganje novaca.

Ovako sama mogućnost da na referendumu ne prođe ulazak u NATO onda smo izgradili kuću koju smo napustili, to je krajnje neodgovorno ponašanje.
Isto, naravno, misliš i o referendumu za EU?
Zomboni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 10:33   #5
Bezveze... Kakav referendum? Narod je već odlučio da želi u NATO, čemu trošiti novce zbog nekolicine ljudi koja je ljubomorna na uspjeh HDZ-a?
__________________
Travelling north to find you...
Jim32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 10:40   #6
Quote:
Jim32 kaže: Pogledaj post
Bezveze... Kakav referendum? Narod je već odlučio da želi u NATO, čemu trošiti novce zbog nekolicine ljudi koja je ljubomorna na uspjeh HDZ-a?
Ovo je prevažno pitanje da ne bi bio referendum ...
narod odlučio nego koliko je ljudi izašlo na izbore? i koliko je ljudi glasalo za HDZ (postotak navedi...)

Zadnje uređivanje Simba-OS : 31.03.2008. at 18:47.
Busola29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 11:07   #7
Quote:
Busola29 kaže: Pogledaj post
Glasnogovorniče Sanadera narod nije samo onaj koji je izašao na izbore jer je na izbore izašlo samo ja mislim malo više od 50% ljudi zato šuti... i ne pričaj gluposti koje priča Sanader ...
Za ovakvo važnu stvar mora ići referendum .

BTW. Danas potpisao za referendum...
Da to je klasika jednostavno zaljepiš etiketu nekome tko misli drugačije nego ti. Na tvoju veliku sreču nisam niti član HDZ-a niti sam simpatizer HDZ-a niti sam glasovao na zadnjim izborima za HDZ. Što ćemo sad ? Ja jednostavno mislim ono što sam postao.

Biranje, izbori su pravo i dužnost građanina. Tko je branio građanima izać na izbore i birati jednu od 20 lista ? Dakle mi trebamo potrošiti 100 mil HRK zbog lijenih birača ?
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 11:13   #8
Quote:
Busola29 kaže: Pogledaj post
Da li se tebi ide u Irak ili Afganistan (ratovat za naftne kompanije i drogu - interese SAD-a...)
Naravno, opet neupućeni ljudi kojima je glavno samo da su protiv HDZ-a seru gluposti... Ti ćeš stari moj ići u Iraq ili Afganistan samo ako si profesionalni vojnik, a u tom slučaju to ti je i posao, prema tome - ta ti priča ne drži vodu.
__________________
Travelling north to find you...
Jim32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 11:24   #9
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Narod je već odlučio birajući stranke koje su imale u programu prikljućenje NATO. Pokretanje referenduma je glupost "par exellance". Ako ga je trebalo pokrenuti onda je to trebalo učiniti prije 5 godina rpije pustih preustroja HV i ulaganje novaca.
Quote:
Jim32 kaže: Pogledaj post
Bezveze... Kakav referendum? Narod je već odlučio da želi u NATO, čemu trošiti novce zbog nekolicine ljudi koja je ljubomorna na uspjeh HDZ-a?
Čitam i ne vjerujem. Jel moguće da itko u Hrvatskoj misli da je netko na prošlim izborima glasao za HDZ,SDP, HNS ili HSS zato jer su za NATO?
Pa u tome i je problem. Što su se sve stranke po tom pitanju postavile sluganski prema zapadu (kao i u brdu drugih pitanja).
Naravno da nije normalno da su sve stranke koje su ušle u Sabor za NATO, a tako je bilo i kad je podrška NATOu prema anketama bila debelo ispod 50%.
To je jedan od najjačih argumenata za referendum, a ne da stranačke vrhuške stalno manipuliraju s nama. Mislim, nisam naivan, nastavit će to oni i dalje, ali referenduma oko ovako bitne stvari mora biti.
Malik Tintilinic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 11:27   #10
Quote:
Malik Tintilinic kaže: Pogledaj post
Čitam i ne vjerujem. Jel moguće da itko u Hrvatskoj misli da je netko na prošlim izborima glasao za HDZ,SDP, HNS ili HSS zato jer su za NATO?
Pa u tome i je problem. Što su se sve stranke po tom pitanju postavile sluganski prema zapadu (kao i u brdu drugih pitanja).
Naravno da nije normalno da su sve stranke koje su ušle u Sabor za NATO, a tako je bilo i kad je podrška NATOu prema anketama bila debelo ispod 50%.
To je jedan od najjačih argumenata za referndum, a ne da stranačke vrhuške stalno manipuliraju s nama. Mislim, nisam naivan, nastavit će to oni i dalje, ali refernduma oko oavko bitne stvari mora biti.
HDZ i mnogo manjih stranaka je jasno reklo da im je cilj ulazak Hrvatske u NATO. Da su građani Hrvatske bili baš toliko protiv, pobijedili bi SDP i HNS.. Ajd se pomiri s tim.
__________________
Travelling north to find you...
Jim32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 11:30   #11
Prije 7 godina bil sam balav, prije 5 godina takodjer, prije 3 godine izvuko sam glavu iz prijeska i navuko gace...
Cinjenica je da su Hrvati sluge vec stoljecima, cinjenica je takodjer da ce Hrvati ostati sluge jos nekoliko stoljeca... stvar je jednostavna, za neke stvari treba pogledati u proslost da se vidi buducnost...

Referndum je poruka, nista vise... tu poruku nitko ko nije izvuko glavu iz pijeska nece cuti a kamoli shvatiti...

Gledao sam malo on line mainstream glasila u Hrvata... o referendumu nis, osim monitora... vecernji, jutarnji, slobodna sute... dalje mi se nije ni dalo traziti... daklem... ne dajem glas onima koji zdusno ne zele izvaditi glavu iz pjeska, dajem glas onima koji se jos nisu rodili i mozda ce oni imati vece sanse da u zivotu ne budu robovi...
__________________
Svijet se NE vrti oko mene, ali JA odlucujem kako cu se ponasati prema svijetu.
Wang Xi (Sun Tzu izvorno): Nepobijedivost je stvar samoobrane; ranjivost je jednostavno stvar propusta
Prolupao s vihorom
ARS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 11:54   #12
Thumbs up od danas kreće potpisivanje peticije:

popis štandova u Zagrebu:

1. Trg Bana Josipa Jelačića
2. Trg Petra Preradovića bb
3. Trg kralja Tomislava 4.Kvaternikov trg bb
5. Britanski trg
6. Trešnjevački trg bb
7.Ozaljska 152
8. Črnomerec - okretište tramvaja Ilica bb
9. DUBRAVA - Tržnica Dubrava
10. DUBRAVA - okretište tramvaja tramvajsko okretište Dubec
11. AUTOBUSNI KOLODVOR križanje Avenija Marina Držiča i Strojarska cesta 12. NOVI ZAGREB (ispred Avenue križanje Avenije Dubrovnik i Avenije V. Holjevca)
13. Filozofski fakultet Ivana Lučića 3
14. Prirodoslovno Matematički fakultet Bijenička cesta 30
15. Ekonomski fakultet Trg J.F. Kennedya 6
16. Fakultet Elektronike i Računarstva Unska 3
17. Fakultet Političkih znanosti Lepušićeva 6
18. Arhitektonski fakultet Kačićeva 26
19. Studentski dom - Sava Jarunska 2
20.Klub MAMA Preradovićeva 18
21. Centar za mirovne studija- Nazorova 1


te, popis štandova u ostalim mjestima diljem Hrvatske:
http://www.natonareferendum.org/gdje.php
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 12:04   #13
Quote:
Jim32 kaže: Pogledaj post
HDZ i mnogo manjih stranaka je jasno reklo da im je cilj ulazak Hrvatske u NATO. Da su građani Hrvatske bili baš toliko protiv, pobijedili bi SDP i HNS.. Ajd se pomiri s tim.
Ti si prespavao predizbornu kampanju? I SDP i HNS su jasno rekli da su za NATO, samo što je SDP smatrao da treba referendum.
Inače, jučer je Milanović na dnevniku rekao da su oni oduvijek bili za NATO. Prodane duše....
Malik Tintilinic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 12:11   #14
Quote:
Jim32 kaže: Pogledaj post
HDZ i mnogo manjih stranaka je jasno reklo da im je cilj ulazak Hrvatske u NATO. Da su građani Hrvatske bili baš toliko protiv, pobijedili bi SDP i HNS.. Ajd se pomiri s tim.
Evo HSS je sto puta ponovio prije izbora da je za referendum o NATO-u, ako uz to uzmemo SDP i HNS koji su to isto rekli ona po tvome mozemo zakljuciti da je vecina ljudi glasalo za stranke koje su bile za referendum za NATO.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 12:15   #15
Quote:
Jim32 kaže: Pogledaj post
HDZ i mnogo manjih stranaka je jasno reklo da im je cilj ulazak Hrvatske u NATO. Da su građani Hrvatske bili baš toliko protiv, pobijedili bi SDP i HNS.. Ajd se pomiri s tim.
koje totalno fulanje!

pa SDP uopće nije protiv! tipično muljaju da su za referendum, bla bla demokratsko pitane ovo ono, ali nisu protiv NATO! u tom i jest sva blamaža hrvatske političke scene.

sav politički mainstream je slika i prilika poslušničkog mentaliteta, partitokracije kao interesa - koji je svrha sam sebi! daj se probudite više
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 12:18   #16
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
popis štandova u Zagrebu:

1. Trg Bana Josipa Jelačića
2. Trg Petra Preradovića bb
3. Trg kralja Tomislava 4.Kvaternikov trg bb
5. Britanski trg
6. Trešnjevački trg bb
7.Ozaljska 152
8. Črnomerec - okretište tramvaja Ilica bb
9. DUBRAVA - Tržnica Dubrava
10. DUBRAVA - okretište tramvaja tramvajsko okretište Dubec
11. AUTOBUSNI KOLODVOR križanje Avenija Marina Držiča i Strojarska cesta 12. NOVI ZAGREB (ispred Avenue križanje Avenije Dubrovnik i Avenije V. Holjevca)
13. Filozofski fakultet Ivana Lučića 3
14. Prirodoslovno Matematički fakultet Bijenička cesta 30
15. Ekonomski fakultet Trg J.F. Kennedya 6
16. Fakultet Elektronike i Računarstva Unska 3
17. Fakultet Političkih znanosti Lepušićeva 6
18. Arhitektonski fakultet Kačićeva 26
19. Studentski dom - Sava Jarunska 2
20.Klub MAMA Preradovićeva 18
21. Centar za mirovne studija- Nazorova 1


te, popis štandova u ostalim mjestima diljem Hrvatske:
http://www.natonareferendum.org/gdje.php
Koje im je radno vrijeme? (pitam u ime nas koji ne izlazimo iz kuce prije rucka )
Salamander is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 12:22   #17
Pa Milanović je radio u MVP na uvođenju Hrvatske u NATO prije nego što je postao predsjednik SDPa...
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 12:37   #18
Potpis na peticiju definitivno nije (i ne bi se smio gledati) kao potpis PROTIV ulaska u NATO, nego kao potpis protiv donošenja takvih važnih odluka bez referenduma.
U ovoj se zemlji stotine i stotine miliona dolara i eura troše na pizdarije, a kao argument zašto ne treba referendum navodi se da bi on bio preskup, dajte, molim vas Referendum nam treba, glasači bi trebali biti neposredno uključeni u donošenje ovakve odluke, tim više što u Hrvatskoj gotovo da i nema ozbiljnije stranke koja je protiv ulaska u NATO, stoga se o izborima kao kriteriju ne može govoriti - glasač koji je bio protiv NATOa, nije mogao odabrati neku listu kojoj d'Hondt ne bi bio smrtni neprijatelj.

Zašto ja osobno smatram da je potrebno održati referendum je sljedeće: Ja želim čuti argumente. Želim čuti jasne, glasne, ekonomske, sigurnosne, bilo kakve argumente koji su iznad demagogije poput "To žele svi naši susjedi", "Hrvatska će odigrat ključnu ulogu za sigurnost u regiji", "Oni koji su protiv su i protiv EU" i moja osobna omiljena glupost koju se redovito može čuti "Da je Hrvatska bila član NATOa '91, ne bi doživjela takvu sudbinu". Želim čuti argumente i jedne i druge strane, na isti način kako mogu reći da sam čula argumente za i protiv ulaska u EU.

I, onome tko je pitao, da, za EU će također morati biti raspisan referendum. Dapače, mislim da je to uvjet koji sama Unija postavlja pred buduće članice, ali za to nisam 100% sigurna, moguće da se varam
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 12:53   #19
Da, za EU je obavezan referendum, ali zanimljivo je da ce prije referenduma mijenjati ustav da bi smanjili kriterije koji su potrebni da na referendumu prode prijedlog ulaska u EU.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 15:12   #20
NE! za referendum

Hrvatska je parlamentarna demokracija, znači građani biraju zastupnike u najviše zakonodavno tijelo - Sabor i njima predaju ovlasti da donose odluke u ime punoljetnih građana RH. Hrvatska nije direktna demokracija (Liechtenstein, sve manje i manje Švicarska) u kojima se referendumom odlučuje o svakom pitanju, od državnog suvereniteta do duljine crijeva za kobasice ili zubnog flosa (primjer Lihtenštajn). Pametna odluka građana Hrvatske (Zagreba?, ne znam baš da se ovakve komedije organiziraju u Kistanju, Drenčini ili Saborskom) bila bi da naprave, što će, vjerovatno i napraviti: da ignoriraju te bedaste prosvjede i peticiju.
EOF is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.