Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2007., 23:55   #441
maja .... khm .. opet ja ... ja isto nisam dijelila kolače ljudima kada su išli sa svadbe :-)))) ... dijelila sam zahvalnice .. mislim da mi nitko nije zamjerio :-))))
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 00:55   #442
Ne sjećem se više kada smo zadnji put dobili kolače kada smo išli sa svadbe; znam da je prije jedno desetak godina bilo normalno da se dijele kolači, pa čak i meso (kad su ljudi svadbe radili u drušvenim domovima, ne po hotelima i restoranima ), a kolači su se pekli doma, tako da je toga uvijek bilo previše. zapravo kad premotam film zadnji puta je to bilo prije pet godina, a i drugi dan smo još dobili, jer ih je stvarno bilo jako puno. Danas to više nije običaj.
meri02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 09:00   #443
Quote:
Maja V. kaže: Pogledaj post
Meni je zakon Meli, ali su im cijene too much (to je za kilicu domeka uz filmić kad se zaželiš - cijena im je 100 i 110 kn/kg). Definitivno najbolji kolači (frend je imao njihovu tortu na svadbi i bila je fenomenalna).
Ja uopće razmišljam da li da dijelim ljudima poslije kolače...ak dobiju nešto drugo. Jel to baš neki turbo običaj?

oooo Meli su bili moj prvi izbor jer kupujem kod njih več jako dugo za kućnu upotrebu i prefini su mi i ona torza od sira i jagoda...ajme rastu mi zazubice...ali su preskupi...ajd uzet kilu s vremena na vrijeme za doma ili par komada torte al kad sam si računala 40kgX100 paš mi i nije bilo isplativo...al su jako fini...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:12   #444
Moja preporuka, slastičarnica Ema na Malešnici.
Ja ih kaparila neki dan, nakon obilaska nekih 10tak slastičarni, ova me definitivno oduševila. Teta nam je za doma zapakirala nekih 20tak vrsta sitnih kolača, za probu i jedan komad torte . I mogu samo reći da iako sam protivnik sitnih kolača na svadbi pomalo se dvoumim uzeti kolačiće ili ne.
Kolači su zaista pravi domaći, i niti jedan nema isti okus, kako inače takvi kolači znaju imati. A cijela slastičarnica po njima miriši. O tortama da i ne pričam, vratili smo se drugi dan po još
Cijena kolačića je 70 kn, a torta za 60tak ljudi košta nekih 500 kn.
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:18   #445
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
oooo Meli su bili moj prvi izbor jer kupujem kod njih več jako dugo za kućnu upotrebu i prefini su mi ali su preskupi...ajd uzet kilu s vremena na vrijeme za doma ili par komada torte al kad sam si računala 40kgX100 paš mi i nije bilo isplativo...al su jako fini...
Ja neki dan prvi put probala njihove kolače i stvarno su super, ali to što kažeš preskupi... e a osobito za mene jer pazi sad, mama me danas izvjestila da planira 100kg kolača uzet Nepitajte me ništa... i ja mislim da je malo ali njoj su inače ti kolači na svadbama najvažniji pa ju kužim(a i kod sestre su ju zeznuli pa sad ima paranoje ), a treba i otpremit za 300+ - ljudi kolačića a da to ne izgleda jadno... eto ukratko
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:18   #446
joj moram jednom u tu emu otići kad ju svi toliko hvale...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:20   #447
Quote:
oko_zeleno kaže: Pogledaj post
Moja preporuka, slastičarnica Ema na Malešnici.
Ja ih kaparila neki dan, nakon obilaska nekih 10tak slastičarni, ova me definitivno oduševila. Teta nam je za doma zapakirala nekih 20tak vrsta sitnih kolača, za probu i jedan komad torte . I mogu samo reći da iako sam protivnik sitnih kolača na svadbi pomalo se dvoumim uzeti kolačiće ili ne.
Kolači su zaista pravi domaći, i niti jedan nema isti okus, kako inače takvi kolači znaju imati. A cijela slastičarnica po njima miriši. O tortama da i ne pričam, vratili smo se drugi dan po još
Cijena kolačića je 70 kn, a torta za 60tak ljudi košta nekih 500 kn.
baš mi je drago da ste zadovoljni sa kolačima, i mi smo imali njihove kolače i tortu na svadbi i stvarno smo bili super zadovoljni, a kaj se tiće tete Snježane ona je zakon
informirana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:22   #448
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Ja neki dan prvi put probala njihove kolače i stvarno su super, ali to što kažeš preskupi... e a osobito za mene jer pazi sad, mama me danas izvjestila da planira 100kg kolača uzet Nepitajte me ništa... i ja mislim da je malo ali njoj su inače ti kolači na svadbama najvažniji pa ju kužim(a i kod sestre su ju zeznuli pa sad ima paranoje ), a treba i otpremit za 300+ - ljudi kolačića a da to ne izgleda jadno... eto ukratko
ajme 100 kg...no dobro za 300 ljudi...ma meni se meli sviđa zato što su onako malo neobićni...a i prekrasno izgledaju...a njihove rafaelo kuglice pa one čoko kuglice preprefino...a neke vrste im koštaju čak i 105 kn...mala tebi možda nebi bilo loše raspitat se za one iz karlovca...cure kažu da su super a nekako mi se ćini da su i jeftiniji čak i od male kuče...mislim da se pisalo o njima prije one rasprave o breskvicama...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:25   #449
Mala, ja svojoj jos nisam stigla objasnit da cemo uzet manje kolaca, da nema pakovanja za doma Sigurna sam da i moja ima neku ogromu kilazu u glavi
Di je ta Ema u Malesnici? Ima li nesto blizu tamo da bi se mogla orijentirat... Morat cu i ja te kolace isprobat
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:31   #450
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Mala, ja svojoj jos nisam stigla objasnit da cemo uzet manje kolaca, da nema pakovanja za doma Sigurna sam da i moja ima neku ogromu kilazu u glavi
Di je ta Ema u Malesnici? Ima li nesto blizu tamo da bi se mogla orijentirat... Morat cu i ja te kolace isprobat
Ma i moja je pomislila da ne dijeli kolače ali vidim da joj to teško pada pa eto... zato ću za zahvalnice nešto smuljat baš me briga... joj više ne znam ni sama kaj bi s tim zahvalnicama malo bi slike, malo neke male darove, malo neku cugu (mislim da bi ovo najbolje odgovaralo zbog ljubavi mene i dragog prema dobrim tulumima s brdom cuge )
Al kolače će svi dobit.. e a ovaj vikend će moja mama dobit kolače iz Male kuće kolača (preporuka od sly) pa ti javim jel ona zadovoljna i hoćemo li tamo uzimat
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:31   #451
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Mala, Di je ta Ema u Malesnici? Ima li nesto blizu tamo da bi se mogla orijentirat... Morat cu i ja te kolace isprobat
Obavezno probaj!
Mislim da je adresa Malešnica 7 ili 17, ulica je okomita na staru samoborsku cestu!
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:32   #452
Da vas malo apdejtam sa cijenama kolačića. Danas sam zvala Slatki dar u Stubici, cijena kolača za svadbu je 50kn/kg. Rekla teta da se moze doći bilo kada po probne kolačiće. Sada se samo moram zaputiti tamo da uzmem malo kolača za probu pa čim probam javim. A ako netko možda proba prije molim da mi javi.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:33   #453
Magg, neki dan sam prolazila Malešnicom pa sam vidjela da je Ema u novim zgradama okomitim u odnosu na željezničku prugu, blizu pruge. Nisam još bila probati, ali namjeravam ovih dana. Kad dođeš, ja ću te odvesti tamo na isprobavanje, ne smeta mi dva puta probati
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:36   #454
Mala, super, bas javi!! Kod njih smo narucili tortu!! A za usrks kad odem cemo narucit probno par kolaca da vidimo.. Iako ja sly vjerujem svaku rijec

Pika, hvala Onda biljezi oko uskrsa koji dan
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:39   #455
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Mala, super, bas javi!! Kod njih smo narucili tortu!! A za usrks kad odem cemo narucit probno par kolaca da vidimo.. Iako ja sly vjerujem svaku rijec

Pika, hvala Onda biljezi oko uskrsa koji dan

joj magg samo ti uzmi za probu...možda im se za moju svadbu posrečilo pa si ispali dobro... meni su super bili al 100 ukusa ima i ne znaći da će se svima svidjeti...
al eto ja ću najvjerovatnije ovih dana uzimati za ročkas par kg pa može degustacija kod mene...il ti pošaljem slikicu...a valjda neću zaboravit...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:40   #456
Ma meni ti sve smeka A dok smo dogovarali katove su dragom i meni vec curile sline Tako da sumnjam da ce biti lose.... Sliku salji obavezno
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:43   #457
ma mislim da ću uzeti 5 kg a uvijek nam to onako lijepo posloži u kutiju i baš mi fino izgledaju...

e a od čega su katovi...meni svi pričaju o nekoj banani u torti u zadnjem katu a ja pojma nemam...jel ti ona predložila ili si joj rekla kakve katove hočeš?
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:56   #458
njami...

Mi smo ju pitali sta sve ima pa smo i rekli sta bi jos htjela.. rekla je posto ce biti dosta velika, da donja 2 moraju biti cvrsta... pa onda je svejedno..
skroz dole ce biti cokoladna torta
pa torta od oraha (tu ce moji slavonci navalit )
onda cokolada/banana (ovo je ona predlozila a ja tu kombinaciju obozavam!!!)
pa schwarzwald-torta (tu je dragi narucio)
a skroz gore ce biti neka vocna torta

najradje bi jednu takvu probnu narucila
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 14:58   #459
eh ta banana čokolada je navodno prefina...ta je bila i kod mene...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 15:02   #460
Ja obozavam takvu.. Moja mama je znala prije "macije oci" pravit.. uh kad se sjetim okusa.... Sto se mene tice mogla bi cijela takva biti
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.