Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2011., 15:04   #2821
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
tko hoće elektivni carski neka plati!
S tim uopce nemam problem
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:04   #2822
Netko je ožiljak od carskog spomenuo pa bi se nadovezala na to.

Taj ožiljak nije ništa spektakularno. Je on dosta dugačak, ali je i jako nisko tako da se u kupaćim gaćicama uopće ne vidi.

Mene su u početku plašili i da ću svaku promjenu vremena osjetiti na rezu. Hm... zanimljivo, ali evo već 9 godina nisam nijednu osjetila
nemam ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:06   #2823
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
osim toga koje je vaše rješenje? ukidanje vaginalnog poroda i svi na carski?
ne, nego da mi daju pravo izbora uz nadoplatu
Zasto je to tako nerealno?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:07   #2824
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
npr. mene je mali okrznuo noktićem i malo me zarezao po rodnici.
jel ti to pišeš svoje iskustvo s poroda koji je trajao 5h, bez rezanja i pucanja? pa to je van konkurencije.

a što se ožiljaka tiče, fućka mi se za ožiljak. ako ćemo počet plakat oko takvih stvari ajmo krenut od strija
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:08   #2825
Quote:
nemam ideje kaže: Pogledaj post
Netko je ožiljak od carskog spomenuo pa bi se nadovezala na to.

Taj ožiljak nije ništa spektakularno. Je on dosta dugačak, ali je i jako nisko tako da se u kupaćim gaćicama uopće ne vidi.

Mene su u početku plašili i da ću svaku promjenu vremena osjetiti na rezu. Hm... zanimljivo, ali evo već 9 godina nisam nijednu osjetila


Kao sto rekoh, imam oziljak dug oko 50 cm na podrucju ispod grudi
13 godina nakon operacije nikakvih ni promjena vremena ne osjetim ni nikakvih problema s njim
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:14   #2826
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
ne, nego da mi daju pravo izbora uz nadoplatu
Zasto je to tako nerealno?
pa imaš pravo izbora. podobnik! a cijena onda ionako ne bi trebala biti u pitanju... a zaista ne mislim da u državnoj bolnici trebaš imati pravo izbora. biraš li npr. način operacije koljena ili žuči? ne, odluku o tome zavisno od nalaza donosi liječnik.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:15   #2827
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
vaginalni porod je prirodni način poroda. dakle prvi izbora načina poroda je vaginalni, a ne carski rez. tko hoće elektivni carski neka plati!
Ma je li? Sta onda ne bi rekli da je trudnocaq stanje a ne bolest pa ti plati cijeli porod. Ili da se dogovorimo da ti dijete nije osigurano nego tek kad je rodjeno mozes ga osigurati, pa plati porod i pedijatra.

Treba postojati sloboda izbora. Neki hoce jedno, neki drugo, ne treba nikome nametati sto ne zeli.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:19   #2828
znam da to nije nikakav pokazatelj, ali i ja i moja sestra smo rođene na carski i nikad nismo imale nikakvih problema. ni kao bebači a ni kasnije.
niti naša mama.
ovo o nekakvim problemima kasnije u životu za bebe rođene carskim apsolutno ne vjerujem. možda i postoje, ali vrlo rijetko. u svakom slučaju rjeđe nego trajna oštećenja prilikom komplikacija na vaginalnom (barem koliko čujem na primjerima oko sebe). npr, ostanak bez kisika, ili rađanje velike bebe na silu pa bude ne znam ni ja kaj. nekad se pitam čemu to, ako imamo carski da se izbjegnu trajna oštećenja zdravih beba.

mene je kod poroda najviše strah da će me tjerati da bebu rađam vaginalno, a ne ide, i onda u jednom trenutku je kasno pa beba mora van, pa se koristi vakum ili ne znam ni ja šta, a to je onda gadan shit. ili ostane bez kisika, ili ne znam..još nešto gore, nemam pojma..

ali da je carski veći rizik za majku, to razumijem, ipak je to operacija.
sve ima svoje za i protiv i ne bih zdušno zagovarala ni vaginalni ni carski. samo bih voljela da naši doktori manje riskiraju i da se izbjegne trajno oštećenje bebe prilikom nekih komplikacija.

ja si razmišljam, meni kako bude, oporavit ću se pa kako god, najgore bi mi bilo da se desi komplikacija i da bude sranje a moglo se spriječiti.
sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:19   #2829
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
pa imaš pravo izbora. podobnik! a cijena onda ionako ne bi trebala biti u pitanju... a zaista ne mislim da u državnoj bolnici trebaš imati pravo izbora. biraš li npr. način operacije koljena ili žuči? ne, odluku o tome zavisno od nalaza donosi liječnik.
Pa podobnika cu i platit, ne radi se samo o meni osobno
Ali sto sa onima koji ne mogu odvojiti toliko?
Zasto ne bi nadoplatili tipa 10.000 kn koliko to mozda realno kosta i imali pravo izbora?
Nemoj zaboraviti da zdravstveno osiguranje svi placamo
Zasto bi ga ja onda morala placat ako sve obavljam privatno?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:22   #2830
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Tocno, neki se planirani izvode, npr. glaukom, ali imas tonu postova po forumu od zena koje su imale dogovoren carski, dosle u bolnicu, naletile na drugog lijecnika i ovaj bi ih poslao na vaginalni, cesto s bezobrazno-podcjenjivackom izjavom "mozete to vi i vaginalno".
Planirani CR se izvode kad postoji stvarna indikacija, a u tom slučaju nije potrebno "dogovaranje". Kod takvih indikacija, nemoguć je scenarij da tek tako naletiš na drugog liječnika, niti te on može poslati da rađaš vaginalno ako, je li, IMAŠ indikaciju. Može pokušati, ali žene koje stvarno moraju na carski koji je dogovoren ranije jednostavno ne idu takvim protokolom - "ha ja došla rodit, gdje da legnem, reži miško, ja sam ti za 'ladne sekcije tu"


Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Ma nije uopce. Carski rez, planirani je elektivna operacija. Budi sigurna da je svabi ne bi radili besplatno da na tome gube osiguranja, dakle da je opasna ili ima vece sanse za komplikacije.
Planirani carski rez jest elektivna operacija, na način na koji je to i planirano vađenje žučnog kamenca. Ali nije elektivan zato jer to bira pacijentica nego zato što je to izbor liječnika. E sad, zašto je to njegov izbor, to je drugi par rukava - kod nekih je to medicinska indikacija, kod nekih očito nije.

A ovo o čemu sam ja pričala nije puka želja trudnice, proizišla iz bilokojih motiva, radi se o dubljim stvarima o kojima nema smisla raspravljati. Dobar liječnik to zna skužiti.

To što u nekoj drugoj zemlji navodno rade CR svakoj trudnici koja to poželi iz bilo kojeg razloga, ne znači nužno da je takva praksa dobra u konačnici.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:23   #2831
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
A zašto onda sve te bogatije osobe,slavne,žene nogometaša 99% njih rađa na carski?
zato da bi ostale lijepe i mršave u zadnja dva tjedana trudnoće se često nakupi najviše celulita, strije se često dobe na porodu..pa se gospođe porode u 37./38, tjednu da se poštede tih strašnih estetskih muka

i nemojte me zezat s tim strašnim psihičkim mukama oko toga što ne znaš kad će te uhvatiti trudovi, iščekivanje ovo-ono...

ima lješpih i ružnijih carskih, kao što ima ljepših i ružnijih vaginalnih. nijedno, pa tako ni carski, samo po sebi nije ugodnije/bezbolno/komotnije/bolji izbor.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:27   #2832
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post

tako je, postoje - ako je alternativa smrt.
Nije, govorim iz prve ruke
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:28   #2833
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
zato da bi ostale lijepe i mršave
Ja čak mislim da sam nekoliko puta pročitala da rađaju u 7. mjesecu trudnoće kako bi ostale krasne. Užas
nemam ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:31   #2834
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
biraš li npr. način operacije koljena ili žuči?
khm, ima li operacija koljena ili žuči alternativu?

Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
To što u nekoj drugoj zemlji navodno rade CR svakoj trudnici koja to poželi iz bilo kojeg razloga, ne znači nužno da je takva praksa dobra u konačnici.
tako je. pa valjda mi znamo bolje od evropčana.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:35   #2835
Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
Nije, govorim iz prve ruke
mah ... ja se samo nadam (ponavljam se) da su moji IVF blizanci, okrenuti na glavu i zadak, uz moje očne bolesti, te uz neprestano padajuću razinu hemoglobina dovoljna indikacija za carski.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:36   #2836
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post


tako je. pa valjda mi znamo bolje od evropčana.
pa vidis kako nam je ministar super, valjda on zna najbolje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:45   #2837
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
mah ... ja se samo nadam (ponavljam se) da su moji IVF blizanci, okrenuti na glavu i zadak, uz moje očne bolesti, te uz neprestano padajuću razinu hemoglobina dovoljna indikacija za carski.
Pa ako imaš indikacije, onda ih imaš. Ako neki dr to dovodi u pitanje, traži i drugo mišljenje.

Edit: Inače, ne radi se samo o plaćanju CR po želji. Struka stvarno u većini smatra da je CR lošija opcija i da ga ne treba izvoditi tek tako. Poznajem neke žene liječnice koje su se jako trudile da ne završe na carskom. Postoji catch: često se vaginalni porod stvarno forsira i pogrešno usmjerava, ili se izazivaju umjetni trudovi dok žena još nije spremna na porod, itd. te onda sve skupa završi hitnom operacijom. Naravno da bi u takvoj situaciji bilo bolje da je unaprijed bila planirana sekcija, kad već nije moglo ići prirodno. Pri čemu treba primijetiti da nije svaki vaginalni istodobno i prirodni.

Zadnje uređivanje cd8 : 24.10.2011. at 15:53.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:55   #2838
Quote:
cd8 kaže: Pogledaj post
Pa ako imaš indikacije, onda ih imaš. Ako neki dr to dovodi u pitanje, traži i drugo mišljenje.
pa kad ne znam je li sve navedeno dovoljna indikacija bojim se da nije.
iako, IVF blizance rađe vade van na carski, ali tko mi garantira da nebum naletila na nekog nadobudnog doktora koji misli "da bi ja baš to mogla/trebala, jer sam mlada i zdrava, a i vaginalni porod je PRIRODAN"
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 15:57   #2839
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
... a zaista ne mislim da u državnoj bolnici trebaš imati pravo izbora. biraš li npr. način operacije koljena ili žuči? ne, odluku o tome zavisno od nalaza donosi liječnik.
Katastrofa. Pa jasno da biras nacin operacije. Biras i nacin anestezije. Jer ne postoji jedan jedini sveti nacin koji je najbolji za sve po objektivnim kriterijima, nego postoje opcije, razliciti postupci.

To sto hrvatski ljecnici vole preuzeti sve odluke na sebe, pa daju transfuziju ljudima jer im "se cine blijedi" i npr. prije carskog ne bi potrosili 5min da objasne zeni opcije poput Misgav-Ladach postupka, slojeva po kojima se siva, razmiscanje misica ili rezanje istih, subdermalne savove, ljepljenje koze, klasicne savove, opcu ili spinalnu anesteziju... to ne znaci da je to ispravno nego da monopoliziraju donosenje odluka koje pripadaju osobnom izboru.

Pacijenti koji kazu: ja glup, sveti doktorko, ti odluci za mene, ti si iz velicanstvene struke, ti mogu doc isto tako do mehanicara i rec: sredi sta treba majstore, pare nisu problem a necu ni gledat sta si napravio, samo daj racun da gazda plati!
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 16:01   #2840
Meni je bezveze da se ovdje samo debatira za ili protiv carskog a cure koje trebaju informacije ne mogu naci uglavnom nista pametnog
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:23.