Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2012., 15:45   #2801
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Hvala.


... Jedino mi je bezveze što su stavili jednu cijenu na internetu, a onda kada sve zbroje cijena ispadne sasvim drugačija. Mislim da bi odmah trebali napisati cijenu skupa s PDV-om jer ovako čovjek računa na primjerice 324 kn, a zapravo je cijena 440 kn. Iako piše da ne naplaćuju dostavu u ponudi je i to navedeno, ali nema veze. Vrlo su povoljni. Nisam još nigdje našla madrace ispod 500 kn osim kod njih. Ako jesu ispod 500 kn onda su to madraci - spužve kako ih ja zovem.
"Lozimka", cijene su im skroz uredne i prikazane su s PDVom. Ti gledaš dva različita proizvoda, s različitim cijenama, a onda to ovdje interpretiraš kao jedan proizvod s dvije cijene. Dakle, cijene u lunasanu su skroz korektne!

I ja sam kupio u Lunasanu, avansirao 10% - to im je čisto potvrda da ćeš to stvarno kupiti da ne bi napravili trošak prijevoza a onda da odustaneš. Znači, kao što je netko ovdje već rekao - za lunasan samo riječi hvale.

Inače moj madrac je ovaj : http://www.lunasan.hr/katalog.php?id...kat=5&idmenu=2 i mogu samo reći da više ništa do lateksa (i jastuk mi je od lateksa) - vrijedi svaku kunu !!!
trokut is offline  
Old 04.04.2012., 16:53   #2802
Kajperinja, hvala na savjetima gdje sve treba pogledati i na što paziti prilikom odabira madraca. Na kraju smo kupili krevet bez uzglavlja i madrac (naravno da nisam zapamtio ime, ali deblji latex) u wollbettu jer trenutno imaju akciju pa su puno povoljniji od ostalih u tom rangu
Markec01 is offline  
Old 04.04.2012., 17:38   #2803
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Kakva je razlika od ovog: http://www.lunasan.hr/katalog.php?id...kat=4&idmenu=2?

Zašto samo 3-4 godine? To znači da će se udubiti ili što?


Lozimka, ovo je stvarno spada u nalošije madrace. Sve osim opruge (koja može biti još tanja) je na minimumu.
jedina razlika je što je kod ovog "boljeg" za zeru kvalitetnija presvlaka. ...ali stvarno za zeru.

to su madraci feder, filc, poliester. nema čak ni pu pjene.
afoj is offline  
Old 04.04.2012., 17:43   #2804
Quote:
trokut kaže: Pogledaj post
Inače moj madrac je ovaj : http://www.lunasan.hr/katalog.php?id...kat=5&idmenu=2 i mogu samo reći da više ništa do lateksa (i jastuk mi je od lateksa) - vrijedi svaku kunu !!!
ovaj madrac sam jučer popljuval. nemojte me krivo shvatiti, ne kažem da je neudoban ili loš, ali nema smisla stavljati HR na latex. To je napravljeno samo da se opravda veća cijena i madrac dobije na visini.

Jedino što ima smisla staviti na latex je još latex-a ili talalay latax.

dobro je da ste vi zadovoljni, ali nije dobra preporuka.
afoj is offline  
Old 04.04.2012., 18:10   #2805
po meni,najbolje madrace ima dormeo,i to onaj klasicni 2+12. nije skup za ono sto dobijete...a i garancija-15 godina. svi koji ga imaju su superzadovoljni
beze is offline  
Old 04.04.2012., 18:26   #2806
Quote:
Markec01 kaže: Pogledaj post
Kajperinja, hvala na savjetima gdje sve treba pogledati i na što paziti prilikom odabira madraca. Na kraju smo kupili krevet bez uzglavlja i madrac (naravno da nisam zapamtio ime, ali deblji latex) u wollbettu jer trenutno imaju akciju pa su puno povoljniji od ostalih u tom rangu

Što ste kupili? dajte malo detalja. ..kolko vjeverica, koji madrac?

gledam na webu, ali ne vidim da su povoljniji od konkurencije. Hespo prodaje setall po 2858, a wollbett za 100kn više.
afoj is offline  
Old 04.04.2012., 18:38   #2807
Quote:
beze kaže: Pogledaj post
po meni,najbolje madrace ima dormeo,i to onaj klasicni 2+12. nije skup za ono sto dobijete...a i garancija-15 godina. svi koji ga imaju su superzadovoljni
jel možete ovo malo argumentirati?


i još jedna mala opaska za sve koji su kupili novi madrac i zadovoljni su , pa sad pišu da je to najbolji madrac na svijetu.

To što je taj madrac vama super ne znači da će biti i drugima. Postoje ugodni madraci koji su loše kvalitete.
Garancija od 15 godina je čista bedastoća kad je poznato da ni najkvalitetnija memory pjena ne traje toliko. Dovoljno je pročitati garantne uvjete Tempura gdje se jasno navodi kolika je tolerancija u gubitku visine pjene koja ne podliježe reklamaciji. ..Ako Tempur ne traje s 85kg/m3 ,neće ni Dormeo koji je drek od madraca.

Ok je da čovjek kupi madrac koji mu paše za onoliko love koliko ima, ali tvrditi da je to super i da su svi koi ga imaju super zadovoljni je glupo.

Dormeo je nekorektan prema kupcima i po pitanju deklariranja proizvoda. Nigdje ne navode gustoću pjena, a upravo to je ono što na kraju definira cijenu i kvalitet proizvoda.

Jak marketing i drek roba. ....ali još su gori oni prezentacija maheri koji uspjevaju penzicima uvaliti PU pjenu za 7000 vjeverica
afoj is offline  
Old 04.04.2012., 19:16   #2808
Quote:
trokut kaže: Pogledaj post
"Lozimka", cijene su im skroz uredne i prikazane su s PDVom. Ti gledaš dva različita proizvoda, s različitim cijenama, a onda to ovdje interpretiraš kao jedan proizvod s dvije cijene. Dakle, cijene u lunasanu su skroz korektne!

I ja sam kupio u Lunasanu, avansirao 10% - to im je čisto potvrda da ćeš to stvarno kupiti da ne bi napravili trošak prijevoza a onda da odustaneš. Znači, kao što je netko ovdje već rekao - za lunasan samo riječi hvale.

Inače moj madrac je ovaj : http://www.lunasan.hr/katalog.php?id...kat=5&idmenu=2 i mogu samo reći da više ništa do lateksa (i jastuk mi je od lateksa) - vrijedi svaku kunu !!!
Mislim da me nisi shvatio. Cijena im je na internetu različita od one koju pošalju u ponudi, a koju sastave nakon što kupac odabere madrac. Znači, za prvi link cijena je 324.20 kn na web stranici, ali kada pošalju ponudu onda je 387.19 kn.
Za madrac s drugog linka na web stranici cijena je 440.44 kn, ali kako smo tražili drugačije dimenzije cijena je isto drugačija. U mailu su napisali da bi za tražene dimenzije cijena bila 481.95 kn, ali kada su sastavili ponudu cijena je 544.95 kn.

Ne znam za ostale trgovine koje prodaju robu na ovaj način, ali zbog čega odmah ne napišu cijene skupa sa PDV-om?
Kako druge trgovine posluju?

Za one koji se pitaju kakav je to PDV: osnovica za porez u ponudi koju sastave je isto drugačija. Znači, cijena na internetu nije niti osnovica, ali niti cijena s porezom.

Nije ovo neka velika primjedba jer cijene kakve god da jesu u redu su. Ako ovo bude čitao netko iz lunasana neka mu posluži kao savjet što treba mijenjati na web stranicama.
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
Lozimka, ovo je stvarno spada u nalošije madrace. Sve osim opruge (koja može biti još tanja) je na minimumu.
jedina razlika je što je kod ovog "boljeg" za zeru kvalitetnija presvlaka. ...ali stvarno za zeru.

to su madraci feder, filc, poliester. nema čak ni pu pjene.
U redu. Hvala.

Zadnje uređivanje Lozimka : 04.04.2012. at 19:36.
Lozimka is offline  
Old 04.04.2012., 20:25   #2809
Može mi netko reći koja je gustoća ovog madraca i jeli općenito ok. Oko 2 soma kn košta.
http://www.bernarda.hr/perla/
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Old 05.04.2012., 00:21   #2810
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Mislim da me nisi shvatio. Cijena im je na internetu različita od one koju pošalju u ponudi, a koju sastave nakon što kupac odabere madrac. Znači, za prvi link cijena je 324.20 kn na web stranici, ali kada pošalju ponudu onda je 387.19 kn.

Za madrac s drugog linka na web stranici cijena je 440.44 kn, ali kako smo tražili drugačije dimenzije cijena je isto drugačija. U mailu su napisali da bi za tražene dimenzije cijena bila 481.95 kn, ali kada su sastavili ponudu cijena je 544.95 kn.

Ne znam za ostale trgovine koje prodaju robu na ovaj način, ali zbog čega odmah ne napišu cijene skupa sa PDV-om?
Kako druge trgovine posluju?

Za one koji se pitaju kakav je to PDV: osnovica za porez u ponudi koju sastave je isto drugačija. Znači, cijena na internetu nije niti osnovica, ali niti cijena s porezom.
Ponukan tvojim postom, krenuo sam provjeriti svoju ponudu i cijenu na web stranici.

Kod mene je cijena madraca na ponudi + PDV točno ona koja piše i na web stranici - ALI - imam na ponudi i drugu, dodatnu stavku, pod nazivom : PAKETNA DOSTAVA DO KUĆNOG BROJA ZA KOPNENI DIO HRVATSKE i to u iznosu od 50,4 kune+PDV.

Ako i ti imaš stavku dostave onda i kod tebe sve štima jer mnijem da ti je : cijena madraca 259,35+PDV a cijena dostave 50,4+PDV. Dakle cijena SAMO madraca ODGOVARA onoj na Internet stranici, a cijena dostave ti je 63kn s pribrojanim PDVom, što u zbroju iznosi 324,2+63=387,20kn. To je upravo iznos koji ti ovdje deklariraš kao cijenu SAMO madraca i kao cijenu koja je veća od one na web stranici - što dakle nije istina! Ti si u krivu!

Dakle na Internet stranici je cijena SAMO MADRACA s PDVom - naravno, BEZ DOSTAVE. Dostava se uz proizvode, koliko vidim, niti ne spominje. Dostavu možeš konzumirati ali i ne moraš. Ona vjerojatno ovisi i o količini koju naručuješ jednokratno, tako je bar na eBayu. Dostava za dodatne komade je jeftinija.
Nema tu dakle nikakve muljaže, obmane, a niti nejasnoće - osim, naravno, ove u tvom postu.
Zanimljivo da ti "educiraš" o terminu kao što je to "osnovica", a da nisi shvatio ovo o čemu ja pričam!?

Ne razumijem zašto "gutaš" stavku dostave i njome uvećavaš cijenu madraca?
Zamisli da živiš u Australiji, koliko bi tek onda cijena madraca odstupala na ponudi i Internet stranici? Smiješno.

Ovo da je druga dimenzija madraca skuplja - neću niti komentirati. A cijena je "veća" vjerojatno ISTOM metodom koju sam gore opisao.

Ti si vjerojatno od onih tipova koji bi besplatno napunili pun rezervoar benzinom metodom "kapanja", jer je eto striček na benzinskoj rekao da je cijena kapljice benzina 0,00kn?

Uživaj.
trokut is offline  
Old 05.04.2012., 08:53   #2811
Quote:
Chome kaže: Pogledaj post
Može mi netko reći koja je gustoća ovog madraca i jeli općenito ok. Oko 2 soma kn košta.
http://www.bernarda.hr/perla/
Baš sam kupio taj madrac, 160x200cm, mislim da je bio oko 2100kn sa dostavom. Tražio sam madrac po cijeni od 2000 do 3000kn i ovaj mi je bi najbolji od svih koje sam probao. Htio sam od pjene, ne volim madrace na federe. Memory pjena mi se nije sviđala, drugi su bili premekani itd, pa sam ovaj izabrao - sada sam čitao ovu temu i nisam znao da se treba gledati gustoću pjene. Meni je za sada ok.
_N_ is offline  
Old 05.04.2012., 12:42   #2812
Quote:
_N_ kaže: Pogledaj post
Baš sam kupio taj madrac, 160x200cm, mislim da je bio oko 2100kn sa dostavom. Tražio sam madrac po cijeni od 2000 do 3000kn i ovaj mi je bi najbolji od svih koje sam probao. Htio sam od pjene, ne volim madrace na federe. Memory pjena mi se nije sviđala, drugi su bili premekani itd, pa sam ovaj izabrao - sada sam čitao ovu temu i nisam znao da se treba gledati gustoću pjene. Meni je za sada ok.
Bilo bi lijepo da se Bernarda i Hespo ugledaju na perfectu i počnu pošteno deklarirati proizvode, pa da znamo kolika je stvarna vrijednost njihovih proizvoda. ...samo da se ne ugledaju i cijenom
afoj is offline  
Old 05.04.2012., 17:12   #2813
Quote:
trokut kaže: Pogledaj post
Ne razumijem zašto "gutaš" stavku dostave i njome uvećavaš cijenu madraca?
U redu. U pravu si. Nisam računala porez na cijenu dostave, a oni su to sve uredno zbrojili. Računala sam na to kako je dostava besplatna jer to je prvo što iskoči kada otvorim njihovu web stranicu: http://i44.tinypic.com/16a1s39.jpg
To što sam spomenula osnovicu nisam izmislila nego su oni napisali:
http://i44.tinypic.com/2zp5c86.jpg

I cijenu nisam deklarirala. Napisala sam da nije jedno, a ni drugo, ali tu sam pogriješila.

Kako god, hvala na detaljnom pojašnjenju.

Zadnje uređivanje Lozimka : 05.04.2012. at 17:21.
Lozimka is offline  
Old 05.04.2012., 22:17   #2814
vidim da je rasprava o na ovoj temi sve veća, i da ide u boljem smjeru unatoč tome što uglavnom raspravljaju trgovci, neki su jako nepristrani i bezobrazni, ali ima i ovih drugih i znalaca, te i korisnih savjeta.
Ljudi počinju pitati za karakteristike madraca, i sa malo analize dobiju u segmentu koji traže puno bolju cijenu za proizvod koji im je ok.
Teško je boriti se protiv laži i obmana koje čine dobar dio tržišta madraca, no uz malu edukaciju i fer savjete može se doći do značajnog poboljšanja.

Gledam danas letak od harvey normana i vidim madrac od HR pjene koja je ni manje ni više nego 95 kg/m3 ?
šta reći?
65 kg/m3 je maximun koji se u ovom trenutku radi bilo gdje u Europi, ali to njima ne smeta da imaju gustoću od 95 kg/m3.
šta mislite da li je greška namjerna ili slučajna i koliko će ljudi pričati kako spavaju na pjeni gustoće 95?
ivanmi is offline  
Old 05.04.2012., 22:52   #2815
primjer nepoštenog trgovca
prijavi se i traži savjet, ko fol niš ne zna
Quote:
Markec01 kaže: Pogledaj post
....
Može li mi itko pomoći i savjetovati me koji dućani imaju kvalitetne madrace i povoljni su?
zatim malo popljuje konkurenciju
Quote:
Markec01 kaže: Pogledaj post
....
Moram priznati da mi se malo više svidio wollbett zato jer je prodavač u ergoactivu bio jako naporan. U wollbettu su mi stvarno pomogli da nađem koja vrsta madraca mi najbolje odgovara ...
prilično prozirno i jako jako nekorektno

i na kraju da zaključak!
Quote:
Markec01 kaže: Pogledaj post
Kajperinja, hvala na savjetima gdje sve treba pogledati i na što paziti prilikom odabira madraca. Na kraju smo kupili krevet bez uzglavlja i madrac (naravno da nisam zapamtio ime, ali deblji latex) u wollbettu jer trenutno imaju akciju pa su puno povoljniji od ostalih u tom rangu
što se povoljnosti tiče par likova govori više od tisuću riječi:
latex jezgra pental
http://www.wollbett.hr/lateks-madraci/pental/index.php
http://ergoactiv.net/latex-consul.html
ovde ergoactiv ima15% višlju jezgru skoro 10% jeftiniju

latex jezgra settal
http://www.wollbett.hr/lateks-madraci/settal/index.php
http://ergoactiv.net/latex-diplomat.html
tu pak wolbet ima 15% višlju jezgru, ali skuplju više od 50%
ivanmi is offline  
Old 05.04.2012., 23:11   #2816
Quote:
afoj kaže: Pogledaj post
jel možete ovo malo argumentirati?


i još jedna mala opaska za sve koji su kupili novi madrac i zadovoljni su , pa sad pišu da je to najbolji madrac na svijetu.

To što je taj madrac vama super ne znači da će biti i drugima. Postoje ugodni madraci koji su loše kvalitete.
Garancija od 15 godina je čista bedastoća kad je poznato da ni najkvalitetnija memory pjena ne traje toliko. Dovoljno je pročitati garantne uvjete Tempura gdje se jasno navodi kolika je tolerancija u gubitku visine pjene koja ne podliježe reklamaciji. ..Ako Tempur ne traje s 85kg/m3 ,neće ni Dormeo koji je drek od madraca.

Ok je da čovjek kupi madrac koji mu paše za onoliko love koliko ima, ali tvrditi da je to super i da su svi koi ga imaju super zadovoljni je glupo.

Dormeo je nekorektan prema kupcima i po pitanju deklariranja proizvoda. Nigdje ne navode gustoću pjena, a upravo to je ono što na kraju definira cijenu i kvalitet proizvoda.

Jak marketing i drek roba. ....ali još su gori oni prezentacija maheri koji uspjevaju penzicima uvaliti PU pjenu za 7000 vjeverica
mi ga koristimo 3,5 godine i nista se u vezi njegove udobnosti i kvalitete nije promjenilo,isto tako je i kod vecine prijatelja i familije. Da,svima je udoban,ili cete me uvjeriti u suprotno? Haha
beze is offline  
Old 05.04.2012., 23:16   #2817
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
...... kvalitetna navlaka moze biti napravljena od istovrsnog materijala ili dva razlicita ako se zeli postici razlika u tome sto koji materijal za navlaku daje, recimo TempSmart regulira toplinu na 36,7C .....
vi znate dosta o madracima ali nikad nije na odmet saznati nešto više

regulaciju topline na 36,7 je napravio Bog dragi ili majka priroda kako kome draže
posjetiti ću da su sisavci toplokrvne životinje koje kako znamo za razliku od hladnokrvnih imaju stalnu tjelesnu temperaturu od 36,7! Izuzev u slučaju bolesti kad se ona zna povisiti i nekad zna i pasti i to osjetno, a to stanje zovemo pokojnik.
Dakle tempereratura od 36,7 je tjelesna temperatura i o na je ista i u Sibiu i Sahari i najmanje od svega ovisi o trgovcima madracima!

Šalu na stranu
Ključne temperature spavanja su temperatura ispod pokrivača i kontaktna temperatura između tijela i madraca.
Navlake sa outlast (PCM) obradom su sve popularnije i po dijagramima i tumačenju proizvođača drže kontaknu temperaturu između tijela svavača i podloge najduže u idelanom području između 28 - 30 °C.
Dakle temperaturu između kože i madraca.
Idealna temperatura ispod pokrivača je nekoliko stupnjeva niža od kontaktne.
toliko za večeras
ivanmi is offline  
Old 05.04.2012., 23:23   #2818
Quote:
beze kaže: Pogledaj post
....,isto tako je i kod vecine prijatelja i familije. Da,svima je udoban,ili cete me uvjeriti u suprotno? Haha
i još nek mi netko kaže da kloniranje nije počelo
ivanmi is offline  
Old 06.04.2012., 09:18   #2819
Quote:
beze kaže: Pogledaj post
mi ga koristimo 3,5 godine i nista se u vezi njegove udobnosti i kvalitete nije promjenilo,isto tako je i kod vecine prijatelja i familije. Da,svima je udoban,ili cete me uvjeriti u suprotno? Haha
niš vas ne uvjeravam, već samo navodim činjenice o pojedinom proizvodu i materijalu. ako preporučite neki proizvod, nije dovoljno samo napisati meni i mojoj familiji je super. ...taj podatak je ionako beskoristan.
Da bi madrac dobio preporuku morate uzeti u obzir omjer vrste i kvalitete materijala i cijene. Udobnost je dobrim dijelom subjektivan dojam, ono što je vama super, meni može biti grozno.
Dormeo radi s pjenama loše kvalitete i to je osnovni razlog zašto na njihovim proizvodima nisu istaknute vrijednosti materijala.
3,5 godina korištenja nije 15, a tvrdnja da je to super madrac je smiješna.
Imate na internetu brdo tekstova o pjenama, pa se malo informirajte o namjeni i vijeku trajanja pojedinih pjena.
afoj is offline  
Old 06.04.2012., 09:21   #2820
Quote:
ivanmi kaže: Pogledaj post
Navlake sa outlast (PCM) obradom su sve popularnije i po dijagramima i tumačenju proizvođača drže kontaknu temperaturu između tijela svavača i podloge najduže u idelanom području između 28 - 30 °C.
Dakle temperaturu između kože i madraca.
Idealna temperatura ispod pokrivača je nekoliko stupnjeva niža od kontaktne.
toliko za večeras
Nije baš da razumijem cijeli tekst (ne znam kaj je PCM), ali navedene temperature su točne. ..i vodeni kreveti se griju upravo na te temperature
afoj is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.