Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2017., 23:06   #8021
Quote:
ssm kaže: Pogledaj post
S čim mažeš brtve ?
u Pipa - u Maksimirskoj kupio sam "silikonsku mast " (silicone grease ) , nije masna ali je glatka pod prstima, mslim da je ok
kanjar is offline  
Old 16.01.2017., 23:21   #8022
Quote:
ssm kaže: Pogledaj post
S čim mažeš brtve ?
Zvijezda suncokretovo ulje
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 17.01.2017., 08:16   #8023
Hm, a glicerin ? Kao i brtve na vratima auta i gume općenito ?
ssm is offline  
Old 17.01.2017., 08:29   #8024
Glicerin isusuje brtve i gume, penumatike na autima, bilo sto i nije proizvod za brtve. Sve na bazi silikona isto tako nije pogodno za brtve pus odlicno nakuplja sve vrste necistoca.
Treba vam bilo koji kvalitetan sealant za brtve, a najbolji su oni koji se koriste i za brtve na vratima automobila koje su daleko vise opterecene od onih na prozorima u kuci.

Guglajte: Einszett Gummi Pflege.
Mekto is offline  
Old 18.01.2017., 16:22   #8025
Bog,ako moze par savjeta kod izbora pvc prozora,stan je u neboderu split,sedmi kat,zanima me koji su kvalitetniji,mislim da se dvoumim izmedju gealan 9000 i veke softline 82 cijena je li-la,imam napokon par opcija;
PROFILI: VEKA Softline 82 MD
Dvokrilni prozor sa termo roletom na izbacaj
ISPUNA: IZO 4 Low-e 1,1 +14+4 Float+14+4 Float
- VEKA Softline 82 MD Klasa A po DIN EN 12608,
- Bijela boja,
- 7 komora,
- 3 brtve.
- G-U Uni Jet okov
- Float 4 mm x 14 x Float 4 mm x 14 x Low-e 4 mm
ili
PROFILI: GEALAN 9000
BOJA: BIJELA - SIVA BRTVA
ISPUNA: Staklo IZO 4 Float/16/4 Low-E
-ROLETA NA IZBAČAJ
OKOV:
SIEGENIA TITAN AF
mogucnost ral montaze
ili
PROFILI: Salamander 3D 5 komora 3 brtve
BOJA: Bijelo
ISPUNA: Staklo IZO 4+16+4 FLOAT
PROFILI: Salamander 3D
okovi GU
tonchido is offline  
Old 18.01.2017., 17:38   #8026
veka bez dileme, ako ništa jedini u komparaciji ova 3 nuditelja nude 3-slojno staklo i roletu na izbačaj (što i inače nije jefitno). ral poželjan, no ako dobro ugrade i klasično, nije nužan jerbo se očito radi o starogradnji.
DeeJay Dee is offline  
Old 18.01.2017., 18:30   #8027
hvala još jednom,naginjemo i mi na veku jer mislimo uzest i njihovu podizno kliznu stijenku softline slide 82 za otvor na terasi koji bi bio u izvedbi s 4 krila od kojih se dva otvaraju ukupne sirine 4 m i visine 250cm.u pocetku smo vagali s opcijom dvije stjenke gdje je svaka dva metra duga i dva ipo visoka gdje bi se obe otvarale, u kojem slucaju smo planirali s alu shucco ili aluk profilom,pa onda tri krila gdje se dva otvaraju gdje bi opet išli na aluminij ali sad mi se čini da cetri krila u pvc ipak nude malo bolju izolaciju uz nesto nizu cijenu
tonchido is offline  
Old 18.01.2017., 22:28   #8028
A ovaj profil izmedju velana i veke?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
neo1234 is offline  
Old 19.01.2017., 09:53   #8029
PVC vs drvo/ALU - ponude

Pozdrav,

evo nakon prikupljanja ponuda i istraživanja po netu imam još jedno pitanje za forumske stručnjake

Dakle dvoumimo se između PVC-a i drvo/alu stolarije. Iako je u pravilu drvo/alu ponuda barem dvaput skuplja od PVC varijante koju nudi ista firma, cijene su ipak dosta šarolike, pa razlika između ove dvije ponude ispadne samo nekih 1000 eura.

Ponude su sljedeće (kopiram detalje za samo jedan prozor, da ne natrpam previše teksta):

PVC:
Prozor 1930x1235 OZL+OZD sa roletom
Profil PVC: BluEvolution - Salamander (Štok 103 BE bijeli, Krilo 80 BE bijelo ravno)
Boja: Bijela Boja brtve: Crna
Uw (W/m2K): 0,94
Staklo: ULTRATHERM 44 Th lam6 low-e +4+ lam6 low-e (Ug=0,7 W/m2K) (1, 2)
Okov: WINKHAUS activPilot, EXPERT XT 185mm
Lamele: Lamela Al. bijela
Ostalo: Poluoliva bijela, Izolacija rolet kutije


DRVO/ALU:
PROFILI: UNIFORM uni_one Complanare
OKVIR: Profil FD101/50(LA794)
PREÈKA: Profil FD104
KRILO: Profil FD100(LA888)
PODŠTOK: Profil UF-1855100
VARIJANTA: Profil LA786 [RAL karta]
VARIJANTA: Profil LA791c []
VARIJANTA: Profil LA794 [RAL karta]
VARIJANTA: Profil LA888 [RAL karta]
BOJA: HPX30_FEEL_SVILENO SIVI ARIŠ
ISPUNA: Low-E 4-18-4F-20-4 Low-E+argon Ug=0,5
W/m2K Rw=32dB
OKOV: MACO MM - ZAOKRETNO OTKLOPNI
PROZORI [Maco - Srebro]
Poluoliva Harmony 10/12 trn 35 Srebro
BOJA ALU : RAL 7016 MAT
Uw = 0,99 W/m2K

PROFILI: ROLETA
BOJA: Bijele komp.
ROLETE: 1 AUTOMAT - 1 PLAŠT - TOP MINI - Bijele
komp.
Izolacija toplinska za kutiju 210
LAMELE: Lamela AL LUX antracit 39 mm RAL 7016
BOJA ALU : RAL 7016 MAT


Može neki savjet? Je li onda bolje ugradit malo skuplji PVC ili relativno "jeftin" drvo/alu?

Hvala!
__________________
arm yourself because no one else here will save you.
Trinity333 is offline  
Old 19.01.2017., 12:09   #8030
Okov

Pozdravljam

U jednoj od ponuda koja mi je zanimljiva imam ovaj okov
SIEGENIA-AUBI - FAVORIT SI-line, površinska zaštita Titan Silber
Secustik poluolive ....RC1 sigurnosna zaštita

Htio sam vidjeti i koji je to iznos doplate ako se uzme okov "višeg" ranga
Konkretno je u pitanju SIEGENIA TITAN AF
Moje pitanje je slijedeće.
vrijedi li doplatiti cca. 5% ukupne vrijednosti stolarije za TITAN AF
Je li taj okov puno bolji i u čemu je osnovna razlika (gledajući na Favorit )
ili je za normalnu kućnu uporabu to nepotrebna investicija..
Koje je vaše mišljenje ?
Hvala...
didda is offline  
Old 19.01.2017., 14:01   #8031
meni osobno na recimo 30k kn ukupne investicije, ne bi predstavljao problem dodatnih somaipol kuna, okov je po meni najvažniji dio u smislu habanja prilikom svakodnevne upotrebe, tako da tu ne bih štedio, filozofija otprilike kao dobra ili odlična guma na autu...

probaj se cjenkat pa nek ti to zaračunaju npr. dodatnih 3, a ne 5%.
DeeJay Dee is offline  
Old 19.01.2017., 16:15   #8032
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Glicerin isusuje brtve i gume, penumatike na autima, bilo sto i nije proizvod za brtve. Sve na bazi silikona isto tako nije pogodno za brtve pus odlicno nakuplja sve vrste necistoca.
Treba vam bilo koji kvalitetan sealant za brtve, a najbolji su oni koji se koriste i za brtve na vratima automobila koje su daleko vise opterecene od onih na prozorima u kuci.

Guglajte: Einszett Gummi Pflege.
A gdje se mogu naći te sealant za brtve.

Mazala glicerinom i prozori izgledali kao da sam ih pljusnula kantom suncokretovog ulja.
Uzela sam neku tekućinu za auta u Pevec-u, glicerola voda i neešto sl. To opet nije ništa.
Zar ne mogu smisliti nešto što će se lako nanositi na prozore i neće izgledati kao svinjska mast.
A majketi dok namažeš 10 prozora i dvoja vrata ti treba par dana, a kad vidiš rezultat padneš u nesvjest.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Old 19.01.2017., 19:00   #8033
auto gume se mažu glicerinom, meni je vidljiv rezultat tako da mi nije jasno kako na prozorima to ne funkcionira...
9009 is offline  
Old 19.01.2017., 19:18   #8034
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
auto gume se mažu glicerinom, meni je vidljiv rezultat tako da mi nije jasno kako na prozorima to ne funkcionira...
Pokusajte sa baby uljem , meni to na autu dava dobre rezultate a ilijepo mirise
brukiluki is offline  
Old 19.01.2017., 21:02   #8035
Izmedju gelan 9000 i veka softline 82 i schuco ct 70as 3 slojno staklo?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
neo1234 is offline  
Old 19.01.2017., 21:09   #8036
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
A gdje se mogu naći te sealant za brtve.

Mazala glicerinom i prozori izgledali kao da sam ih pljusnula kantom suncokretovog ulja.
Uzela sam neku tekućinu za auta u Pevec-u, glicerola voda i neešto sl. To opet nije ništa.
Zar ne mogu smisliti nešto što će se lako nanositi na prozore i neće izgledati kao svinjska mast.
A majketi dok namažeš 10 prozora i dvoja vrata ti treba par dana, a kad vidiš rezultat padneš u nesvjest.
uzmeš krpicu, nešto kao staru pamučnu soknu, na nju naneseš sredstvo za podmazivanje brtvi pa predješ po brtvama. SAMO po brtvama. kad se zatvori prozor to se uopće ne vidi.
uzadnjicas is offline  
Old 20.01.2017., 00:36   #8037
Ma ja sam ti to onako slikarski kistom nanijela bogato na oprane prozore. Pa sam namzala i onu gumu što brtvi staklo i plastiku.
Ma milina za oči kad nakon pranja curi ulje na svih 10 prozora.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Old 20.01.2017., 08:29   #8038
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Ma ja sam ti to onako slikarski kistom nanijela bogato na oprane prozore. Pa sam namzala i onu gumu što brtvi staklo i plastiku.
Ma milina za oči kad nakon pranja curi ulje na svih 10 prozora.
Ups

Mislim da je to progovorila frustaracija "majstorima" i njihovim uradcima kod tebe.
Šalim se naravno.

Davno je negdje bila priča oko guma na vratima auta i glicerina i vode. Dok mi je auto bio vani mazao sam s tim i nikad mi se nisu vrata zaljepila. E sad nisam imao niti jedan auto dulje od 5 g pa ne znam kakav je recimo 10godišnji utjecaj glicerina na brtve na prozorima. Zato sam i postavio pitanje oko sredstva.
Jel ima neki kemičar/tehnolog ovdje ?
ssm is offline  
Old 20.01.2017., 13:27   #8039
A zašto mažete brtve?
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Old 20.01.2017., 14:29   #8040
Da bi se sijale. I da bi imali šta raditi kad im je dosadno... valjda.

Brtve su od EPDM-a i ne zahtijevaju apsolutno nikakvo održavanje.
frenchman is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.