Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2009., 22:42   #141
Cista na testesu

Prosli tjedan sam otkrio da imam cistu na testesu sto me je zabrinulo. Svaki 6 mjeseci sam kontrolirao testise i prije cetri mjeseca nije bilo nista. Ovdje sam otisao kod doktora opce prakse i on je rekao da to nije nista ozbiljno da puno ljudi zivi sa cistom godinama i da bi trebao biti zabrinut samo ako pocne rasti. Ja sam zatrazio ultrazvuk, ali je problem sto se na ultrazvuk ovdje ceka mjesecima, a hitni slucajevi se primaju nakon 2 mjeseca tako mi je rekao doktor. Cistu na testesu ne smatraju hitnim slucajem.

Planiram doci u Hrvatsku u 8 mjesecu da uradim ultrazvuk i zanima me je li to vec kasno? Koliko je cijena ultrazvuka tamo? Ja li su tri i pol tjedna dovoljna za sve preglede?
S obzirom da sam gledao DR Oz na Oprah show on je rekao da ako se ciste ne ukloni na vrijeme da moze biti kasno i opasno.

Irska se nalazi na 40 mjestu po kvaliteti zdrastveni usluga u Evropi. Na 1 mjestu su u Evropi po broju oboljeli od raka te imaju 4 puta vise oboljeli nego Velika Britanija. Irska ima 4 milijuna stanovnika, a VB 80 milijuna.
iain is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 23:39   #142
Ček... kako znaš da je cista? Mislim, ako je onda stvarno nemaš razloga za bojazan... pusti dr oza i njegove pizdarije... ne bi da je čarobnjak iz oza... grrrrrrrrrrr
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 03:01   #143
Rekao mi je moj doktor da je cista. Stvar je u tome da se na testesu mogu pojaviti 4 vrste cista. Tri su dobrocudne i dadu se ukloniti, a cetvrta je karciogena i jako se brzo siri putem limfni zlijezda u tijelo. U 90 % slucajeva ljudi se oporave od ciste ako se opazi na vrijeme, i obicno se ona zna pojaviti ponovo tako da se na pregled treba ici svak tri mjeseca nakon uklanjanja prve ciste slijedeci pet godina.
Stvar je u tom da ne znam koju vrstu imam dok ne odem na ultrazvuk.
iain is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 18:43   #144
Nisu ti to ciste

Može bit spermatocela, varikocela, hidrocela ili tumor... samo spermatocela i hidrocela se mogu smatrati cistama...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 00:48   #145
Question Problem sa testisima!!!

molim vas da mi na sljedece pitanje ozbiljno odgovorite.

U zadnje vrijeme osjećam nelagodu u lijevom testisu tj. poput osjecaja kad vas neko udari dolje, ali puno slablje, neki neugodni osjećaj.

Moje pitanje je jel to neki ozbiljni problem, ili samo jedna faza u mojoj godini?
( imam 16 g.)
cmatko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 04:00   #146
možda je neka upala!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 04:00   #147
ili previše drkanja!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 13:43   #148
odi hitno urologu al fakat hitno nemoj se zaj...sa tim
rico hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 18:19   #149
Quote:
cmatko kaže: Pogledaj post
molim vas da mi na sljedece pitanje ozbiljno odgovorite.

U zadnje vrijeme osjećam nelagodu u lijevom testisu tj. poput osjecaja kad vas neko udari dolje, ali puno slablje, neki neugodni osjećaj.

Moje pitanje je jel to neki ozbiljni problem, ili samo jedna faza u mojoj godini?
( imam 16 g.)
Ne vjerujem da je išta ozbiljno... moguće nekakva cista... ali svejedno savjetujem da se javiš liječniku i odeš na pregled kod dječjeg kirurga da vidi jel se možda radi o kili i sl...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 15:13   #150
Bol u testisu

imam 20 godina i pre dve tri godine mi se pojavio bol kod desnog testisa, u pocetku je bol bio redji a sada vec nekoliko dana imam bol ali ne non stop nego u razmacima. bol nije jak ali me ipak plasi, jos i da kazem da mi je levi testis veci od desnog i levi se nalazi vise pozadi, a desni napred. sta da radim?
unapred hvala!

Zadnje uređivanje dragisagisa : 12.07.2009. at 15:44.
dragisagisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 15:15   #151
Quote:
dragisagisa kaže: Pogledaj post
sta da radim i kako da se izlecim?
Odi u šumu do prvog bora ili bukve. Pročeprkaj oko njih. E tamo mora negdje biti zakopana kopačka. Uzmi rubac nevine djevojke, al da te ona ne vidi, zamotaj kopačku u rubac i stavi u gaće...

...a ima još jedna metoda, koja se pokazala najboljom, a to je da odeš do čike u bijelom sa stetoskopom oko vrata koji uvijek ima najbolji uvid u situaciju...a jesi biser
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 16:12   #152
Quote:
dragisagisa kaže: Pogledaj post
imam 20 godina i pre dve tri godine mi se pojavio bol kod desnog testisa, u pocetku je bol bio redji a sada vec nekoliko dana imam bol ali ne non stop nego u razmacima. bol nije jak ali me ipak plasi, jos i da kazem da mi je levi testis veci od desnog i levi se nalazi vise pozadi, a desni napred. sta da radim?
unapred hvala!
Baš krasno... a da odeš urologu... neće ni on znat bez UZV-a i hormona a taman ćemo mi ovako na pogađe
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 19:37   #153
Quote:
dragisagisa kaže: Pogledaj post
imam 20 godina i pre dve tri godine mi se pojavio bol kod desnog testisa, u pocetku je bol bio redji a sada vec nekoliko dana imam bol ali ne non stop nego u razmacima. bol nije jak ali me ipak plasi, jos i da kazem da mi je levi testis veci od desnog i levi se nalazi vise pozadi, a desni napred. sta da radim?
unapred hvala!
ovako na prvu - nije ništa ozbiljno, najvjerovatnije varikokela... http://www.medicina.hr/clanci/varikokela.htm

ali svakako moraš otići urologu što prije!
hgh_fdlt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 22:16   #154
Quote:
hgh_fdlt kaže: Pogledaj post
ovako na prvu - nije ništa ozbiljno, najvjerovatnije varikokela... http://www.medicina.hr/clanci/varikokela.htm

ali svakako moraš otići urologu što prije!
Da, najprije je varikokela u kombinaciji s hidrokelom. Uglavnom treba se javiti liječniku jer takve stvari mogu itekako zakomplicirat život. Varikokela se treba operativno ukloniti ako je prevelika i ako ima potencijal da uzrokuje neplodnost...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 05:20   #155
kvrzica na testisu

dakle imam jedan problem, zapravo dosta veliki
na desnom testisu(tocnije nalazi se iznad) imam nekakvu tvorbu(kao kugla), nemam nikakve bolove, ni kad je opipam ne boli, odvojena je od tog desnog testisa znaci moze se pomicati, nije crveno ni upaljeno i velika je oko pola centimetra, da li se trebam zabrinjavati zbog toga? i sto bi to moglo biti' je li tumor ili neka druga bolest?!
molim vas odgovorite
junot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 11:00   #156
Odi doktoru!

Može biti svašta i uglavnom se ne može znati što je dok se ne odradi specijalistički pregled!
__________________
Nisam lijep, al' sam glup!
BalkanBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:56   #157
Liječnik će ti najbolje pomoći. Jedan pregled UZV bi ti mogao otkriti sve. Jako je važno da što prije to pregledaš, jer ako je nedaj bože što grdo, treba što prije početi s liječenjem.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 14:52   #158
idi liječniku! možda je bruh(hernija, kila...)!
mama panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 22:18   #159
Problem s testisom?

Jučer sam premjetio nešto čudno na desnom testisu koji je inače manji od ljevog. Čudno je to što pri završetku testisa ona 'cjevčica' kao da je zadebljanija od ljevog. Ne prepipavam si često testise ali čini mi se da to nije prije bilo tak. Jel to sve normalno pošto sam još u pubertetu ili bih se trebao zabrinuti premda sam već sad? molim pomoć..hvala

P.S. i da, ne osjecam nikakvu bol. Da nisam napipo jučer nebi znao za to jos dugo sigurno.

Zadnje uređivanje marvel_guy : 09.11.2009. at 22:24.
marvel_guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 02:35   #160
U 7 mjesecu sam otisao kod privatnika u Dublinu na ulrazvuk testesa koji me je kostao 120e i rekao mi je da imam samo jako prosirenu venu, ali da nemam cistu. Cijene u Irskoj za ultrazvuk su od 80-360e. Zavisi koliko zelite cekati.

U 8 mjesecu sam otisao kod privatnika u Banja luci i uradio ultrazvuk svi unutrasnji organa i testisa za 30e. Pronasao mi je ciste na obadva testisa velicine 1.5cm i 2,5cm. Ispostavilo se da nije tumor. Rekao mi je da prosirena vena moze uzrokovati neplodnost za godinu dvijee i da ne smijem nositi bokserice jer uzrokuju zagrijavanje testisa.

U 10 mjesecu sam ponovo otisao na zakazani ultrazvuk u drzavnu bolnicu koji sam cekao 6 mjeseci da dodem na red i rekli su mi da imam samo jednu malu cistu velicine 0.30 cm, sto pretpostavljam da su one dvije ciste bile vodene i pukle su nakon 4 mjeseca. Tada je nestao i bol.
iain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:03.