Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2006., 20:33   #1
Question BMW

Alo ekipa ....... Zanima me sta mislite dali se isplati kupit ovaj bmw i dati ovoliku paru za isti LINK

I ako neko zna koliki su troskovi odrzavanja za isti ,ovako cjene djelova itd itd ,ako imate neku stranicu di mogu pogledat cjene odrzavanja ili iz iskustva ...Zanimaju me cjene ulja,filtera, itd itd sve.. ...puno bi mi pomogli...Thank you!
Pizdun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 20:35   #2
I btw sta se tice pouzdanosti ,kvare li se sta(mehanika ili elektronika?) i sta najcesce ide u racku??..kakve su inace 5tice od 97 pa nadalje sta se tice pouzdanosti .... ??!!
Pizdun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 20:39   #3
Previše love, kolega prodaje 535 2000-a, V8 motor, 245 KS Centralno + daljinsko zakljucavanje, 6x airbag, 4x podizaci prozora, abs, dsc, klimatronik, koža, grijanje sjedala, tempomat, xenon, kišni senzor, mjerenje pritiska u gumama, m-ovjes, reg. do 05/06
Za 16 500 tak da ovih 20 somova za 99-u
__________________
Postao "Boxer" nedavno................
odanijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 20:45   #4
Quote:
Pizdun kaže:
I btw sta se tice pouzdanosti ,kvare li se sta(mehanika ili elektronika?) i sta najcesce ide u racku??..kakve su inace 5tice od 97 pa nadalje sta se tice pouzdanosti .... ??!!
Ja bih takav auto išao kupiti vani u neki salon rabljenih. U ove naše nemam nimalo povjerenja.

Što se pouzdanosti tiče, pogledaj TU!
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 20:55   #5
Quote:
STINGer kaže:
Ja bih takav auto išao kupiti vani u neki salon rabljenih. U ove naše nemam nimalo povjerenja.
Thanx na linku....nego tia san ti rec da i da iden u italiju kupit ,posto mi je bliza , opet ce mi doc na isto...da ga platin tamo i 10 000 ojra , kad platin carine pdv i ostale pizde materine ,opet ce mi ispast na isto(cca 8000ojra viska) ...Sta ne ?!
Pizdun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 20:57   #6
I samo da napomenen .....nije mi vazan toliko motor koliko oprema ...ocu sta vise opreme ,eto recimo onoliko koliko je na onome mome LINK-u sta san stavia...
Pizdun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 21:37   #7
I ja sam gledao BMW 5. Ovaj stvarno ima dosta opreme.
Dobar auto. Mrcina sa dosta opreme. Odlican za autoput.

Moj ti je savjet da ne kupujues u Hrvatskoj od uvoznika posto garantirano skidaju kilometrazu. Cak prave i servisne knjizice. To mi je rekao samosvjesni trgovac u Zagrebu kad sam ga pitao za servisnu knjizicu od jednog Pasata.
Veli: "Ako bas oces servisnu, za 25 E ti ja nabavim kakvu god oces servisnu." !!! Dakle ako ces ipak kupovati u Hrvatskoj, onda kupi od fizicke osobe.
Inace, najbolje ti je to kupiti u Njemackoj. U Italiji (gledao sam) ih ima manje, skuplji su i u losijem su stanju (veci servisni period, losije ceste, brza voznja nego u Njemackoj...). Osim toga, talijani skidaju kilometrazu.
Odi u Njemacku i kupi. Moze se uvesti i homologizirati (provjeravao sam tu seriju) no ipak trebas provjeriti broj sasije prije no sto das lovu (za svaki slucaj).
Neces puno ustediti, ali ces zato biti siguran u kilometrazu i znati sto si kupio.
Jos nesto. Ne kupuj ni u Njemackoj auta kod kojih pise da su za izvoz! Razlog - muljaza.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 21:50   #8
Quote:
Flo_Master kaže:
Moj ti je savjet da ne kupujues u Hrvatskoj od uvoznika posto garantirano skidaju kilometrazu.

Neces puno ustediti, ali ces zato biti siguran u kilometrazu i znati sto si kupio.
Jos nesto. Ne kupuj ni u Njemackoj auta kod kojih pise da su za izvoz! Razlog - muljaza.
A sta mislis da svabe ne rade isto ?! ...... A cuj ,nebi tia da nesto i uvezen a da mi sam uvoz kosta vise nego samo auto....di mogu pogleadt i izracunat sve troskove uvoza iz dojčland u hr! ?
Pizdun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 21:56   #9
Quote:
Pizdun kaže:
A sta mislis da svabe ne rade isto ?! ...... A cuj ,nebi tia da nesto i uvezen a da mi sam uvoz kosta vise nego samo auto....di mogu pogleadt i izracunat sve troskove uvoza iz dojčland u hr! ?
U pravilu ne rade (izuzevsi vlasnike balkance i turke). Najcesce dobijes garanciju od 6mj ili godinu dana. Sto se tice troskova, nazovi neku spediciju i pitaj ih za konkretni auto (model i godina proizvodnje). Oni ce ti reci koliki su trosarina i PDV za taj auto. Carina nije velika. Od Tomica ces dobiti papir za homologaciju.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 22:10   #10
Quote:
Flo_Master kaže:
Moj ti je savjet da ne kupujues u Hrvatskoj od uvoznika posto garantirano skidaju kilometrazu. Cak prave i servisne knjizice. To mi je rekao samosvjesni trgovac u Zagrebu kad sam ga pitao za servisnu knjizicu od jednog Pasata.
Veli: "Ako bas oces servisnu, za 25 E ti ja nabavim kakvu god oces servisnu." !!!
Kak napredjuju naši, a kao zaostali smo. Vraga, nema nas niko



Nije ni Alfa 166 loša, nova je samo malo jeftinija bila od petica.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 22:18   #11
Quote:
"Ako bas oces servisnu, za 25 E ti ja nabavim kakvu god oces servisnu."
to sam i ja cula prije par godina,kad smo corsu kupovali pa nam je frend rekao da bjezimo od dilera i salona...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 23:11   #12
Quote:
Pizdun kaže:
Thanx na linku....nego tia san ti rec da i da iden u italiju kupit ,posto mi je bliza , opet ce mi doc na isto...da ga platin tamo i 10 000 ojra , kad platin carine pdv i ostale pizde materine ,opet ce mi ispast na isto(cca 8000ojra viska) ...Sta ne ?!
www.hak.hr tamo treba biti link za izračun, ali mislim da trenutno radi. Što se tiče kupnje, ja bih išao u Njemačku, a najbolje je da pogledaš na ovom linku što se nudi LINK! Imaju odličnu tražilicu, pa se zabavljaj. Što se izbora motora tiče, ja bih išao na benzinca i ugradio plin.
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 23:44   #13
a dajte mi recite kada uvozim rabljeni auto iz njemacke, oni bi mi trebali odbit porez u njemackoj jel ja nisam njihov porezni obveznik, ali zato platiti tu u hrvatskoj porez.jel ima ko iskustava sa time...
__________________
West Side Crew
Shpaolin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 00:25   #14
pizdun

prvo
ovaj auto sa linka je bar izgledom jedan od boljih primjeraka . motor ti je Inline 6 192 konja taman dosta za njega . bilo bi jos bolje da je 528i al nije bitn o i ovaj je dobar.

oprema koju auto ima je onak full + extra
al doslovno.
ak imas para , fakat isplati se dat 20 000 , al moras znat da se 525i u oglasniku da nac 9000 eura pa na vise.
ti dajes 20 ... mislim da mos snizit cjenu .

drugo
u Njemačku ti se ne isplati ić . provjereno . kad platis sva sranja doc ce t eisto ili nekih 100 eura jeftinije neg da si auto kupio tu , a tu bar imas mogucnost izbora , mislim nisi ogranicen vremenom nikakvim , mozes trazit auto godinu dana ak oces.
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 00:47   #15
http://www.autoscout24.ch/AS24Web/De...6&page=1&row=4

http://www.autoscout24.ch/AS24Web/Li...=36&sort=price


Sličan košta u CH jedva košta 10.000 eura


Tobi trebao biti 523i,kastrirani 2.5 motor od 170 konja i tada nekako i pestali proizvoditi.

Nema tu nekih mana,kratak prijenosi,mnogo šaltanja i to je to.
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 01:07   #16
Znaci ovi nasi shupci dignu cjene istih za duplo .....pa j... ih dokle ovako ....
Pizdun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 01:34   #17
Quote:
Hrvoje xyz kaže:
u Njemačku ti se ne isplati ić . provjereno . kad platis sva sranja doc ce t eisto ili nekih 100 eura jeftinije neg da si auto kupio tu , a tu bar imas mogucnost izbora , mislim nisi ogranicen vremenom nikakvim , mozes trazit auto godinu dana ak oces.
Nije to stvar isplativosti, već izbjegavanja kupnje nekakvog smeća na koje se u nas često može naići.

A ovo o traženju auta godinu dana neću komentirati
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 10:26   #18
Ovaj gore sta si da link za njega je u vrhunskom stanju.
Mora se priznat covjeku,auto odrzava iznad prosjecno.
I ima tablice ST DIMI nemres ga falit.

A cijena...pa i moga je spustit jos 2-2500 k eura.
Nista te ne kosta mailat pa ga pitat.
Spinnaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 10:55   #19
Quote:
Shpaolin kaže:
a dajte mi recite kada uvozim rabljeni auto iz njemacke, oni bi mi trebali odbit porez u njemackoj jel ja nisam njihov porezni obveznik, ali zato platiti tu u hrvatskoj porez.jel ima ko iskustava sa time...
Tako je. Porez ces dobiti natrag (mislim da se radi o nekih 16-18% placene sume). Kod nekih auto salona, cijenu ce ti spustiti odmah za iznos poreza.
No opet, izbjegavaj aute na kojim pise "for export only"!
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 11:20   #20
Quote:
Spinnaker kaže:
Ovaj gore sta si da link za njega je u vrhunskom stanju.
Mora se priznat covjeku,auto odrzava iznad prosjecno.
I ima tablice ST DIMI nemres ga falit.
Znaš, danas za 1000 EUR možeš svaku kramu dati dotjerati za concours d'elegance. Jedino što je čovjek uložio su naplatke (moj stari ima iste, dobio ih skoro badava kada je izašla nova petica) i spojleri.

20'000 EUR je previše. Tip cilja na kupce kojim će uoči prizora prekrasnog BMW-a stati pamet. Realno auto vrijedi pola.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.