Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2016., 19:57   #1
Biti u pravo vrijeme na pravom mjestu vs biti najbolji ikad

Veći dio pitanja se nalazi u naslovu. Što je bolje/bitnije u ljubavnim pokušajima u nastanku? Hoćemo li bolje proći ako smo savršeni majstori manipulacije i improvizacije koji uvijek znamo što treba reći i kada ili je bolje biti makar i prosječan, ali normalan i dovoljno zanimljiv osobi na koju bacamo oko, ali baš u pravom trenutku, kada je ona ostavila prošlost iza sebe i postala svjesna da želi krenuti dalje?



Doduše, vjerujem da je podosta bitna stavka i gdje se trenutno nalazimo, te kakve "startove", prakticiramo. Nekako sam sklon vjerovati da je online puno bitnija stavka kako se krećemo i kako komuniciramo. "Protivnik" može raditi korake koji će nas zbuniti, biti nam nejasni, a mi ćemo cijelo vrijeme biti pod većim povećalom nego uživo. S druge strane, uživo, vjerujem, ne pazi se možda toliko na svaku riječ, slovo, zarez, nego je više bitan dojam kakav sugovornik ostavlja, ali i tada može biti problem krivi trenutak. Nisu rijetke situacije da osoba na koju se baca oko, bude u fazi prebolijevanja nakon prekida, frustriranoj fazi, fazi ogromnog životnog stresa, što može promjeniti uspješnost naše "akcije". Može on biti savršena osoba za nju, ako uleti tjedan dana nakon prekida(ili tjedan prije nego ju dečko ostavi) i dobit će šup kartu. Može ona biti savršena partnerica za njega u fazi dok on frustriran šefom na poslu(ili frustriran ponašanjem ženskog spola) poželi samo prljavo se poševiti, rezultat će biti sličan(seks, ili ako nije baš toliko slijepo sebičan, odjeb).



Što vi mislite, što je bitnija stavka? Što je vama vaše iskustvo u životu pokazalo? Ima li mnogo ok i dobrih koji su se jednostavno dogodili u krivom trenutku? Je li česta pojava da realno prosječna osoba subjektivno ostavi odličan dojam, narodski rečeno, kao da ćorava kokoš pogodi zrno?


Razmišljao sam, postaviti temu, ili ne, ali mislim da je bolja opcija nego ona koja mi je kasnije pala na pamet. Makar je manja šansa da se netko ubedira, ili da odemo u off
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 20:46   #2
Timing is everything.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 20:53   #3
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Hoćemo li bolje proći ako smo savršeni majstori manipulacije i improvizacije koji uvijek znamo što treba reći i kada ili je bolje biti makar i prosječan, ali normalan i dovoljno zanimljiv osobi na koju bacamo oko, ali baš u pravom trenutku, kada je ona ostavila prošlost iza sebe i postala svjesna da želi krenuti dalje?
Tebi je jasno da tvoji "ili-ili" topici ostavljaju nepokriven cijeli spektar trećih opcija? Odakle ti ideja da su dvije mogućnosti koje spominješ jedine moguće?

BTW, jednostavno je nemoguće da u stvarnome životu sve ove opterećenosti koje plasiraš na forumu ne utječu na ishod tvojih pokušaja uvezivanja. Sumnjam da ćeš povjerovati, ali ovo je dobronamjerna rečenica.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 20:53   #4
@lady

Misliš da se tajmingom(uživo govorim) može "nadoknaditi" loš pristup? Dakle, smotan i nesiguran, ali normalan i na mjestu tip, u pravo vrijeme?


Poznato mi je par primjera(po priči mojih sugovornica, poprilično sramežljivi i tihi, nesigurni tipovi), doduše, vjerujem da postoji još neka sitnica, iskra u oku, izgled, frizura, nota u glasu, tik, koji su ipak okrenuli priču u to da baš on ima uspjeha


@Lord, tema je pala na dnevni red kao čista filozofija. Doduše, krenulo je od nekih"koji kurac ti pišeš", i nekih drugih"kako, pobogu, njemu uspije ", i zapravo nikad, nigdje u mojim raspravama nitko nije spomenuo da odajem nesigurnost u onome što su čuli/vidjeli. Da zbunim drugu stranu, da znam bit čudan, da mi teme znaju biti ok za bračni par koji je 50 godina u braku, da, ali ne i da odajem očaj(s druge strane, znam za primjere gdje očaj i nesigurnost nisu bili prepreka, a izrečene su gluposti koje ja ne bih izvalio s 20 godina, kada sam stvarno bio očajan).



Zapravo, ovdje nemam namjeru ništa pretjerano novo naučiti(ako uspijem, super), tema je više znatiželja, ovaj put
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 21:06   #5
de pojebi vise nes i prestani razmisljat
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 21:10   #6
Nije do mene I jebagapatak, nije da treba samo zazviždat na ulici i raširit noge, nisam žeMsko



Mislim, do mene je, ovo s razmišljanjem. Ali je spontano.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 21:11   #7
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
ali ne i da odajem očaj(s druge strane, znam za primjere gdje očaj i nesigurnost nisu bili prepreka, a izrečene su gluposti koje ja ne bih izvalio s 20 godina, kada sam stvarno bio očajan).
Ne odaješ očaj. Odaješ nadrkanost na foru "jerjato zaslužujem".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 21:15   #8
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
@lady

Misliš da se tajmingom(uživo govorim) može "nadoknaditi" loš pristup? Dakle, smotan i nesiguran, ali normalan i na mjestu tip, u pravo vrijeme?


Poznato mi je par primjera(po priči mojih sugovornica, poprilično sramežljivi i tihi, nesigurni tipovi), doduše, vjerujem da postoji još neka sitnica, iskra u oku, izgled, frizura, nota u glasu, tik, koji su ipak okrenuli priču u to da baš on ima uspjeha
Po meni je loš pristup kad je netko nepristojan, nekulturan i ponaša se ko seljačina. Smotan i malo nesiguran zna čak i biti simpatično. Nekim ljudima kod upoznavanja treba malo vremena da se opuste i onda se otvore i bude dobro. Bitno je biti na prvom mjestu u pravo vrijeme i dobiti dovoljno vremena da zasjaš.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 21:16   #9
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne odaješ očaj. Odaješ nadrkanost na foru "jerjato zaslužujem".
Vidio si neki od chatova?


Ali ne bih ovdje o tome. Zapravo, što se mene tiče, nije toliko bitna stavka, zadnji put sam u sličnom problemu bio negdje 2010. Ne uklapam se toliko u priču. Sebe sam naveo kao primjer, da bude jasnije o čemu pričam.


@lady, jasnije. To objašnjava neke stvari
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 21:18   #10


Tajming je vrlo bitan, no određeni ljudi kad nam uđu u život naprave kaos i takve odnose tajming ne jebe . To može biti i pozitivno i negativno, no u svakom slučaju neplanirano .

Neke ljude sam upoznala u krivo vrijeme i samim time ono "što je moglo biti" postaje jedno veliko "ništa" jer kao što rekoh - krivi tajming.
Mislim da bi se i friendzone mogao donekle time objasniti jer u nekim slučajevima ljudi fakat postanu predobri prijatelji da bi se više "Isplatilo" riskirati to prijateljstvo (no to je za mene sasvim zasebna tema, pa ajmo ne ).

S nekim drugim ljudima vjerujem da ne bi imala išta da sam ih upoznala ranije/kasnije i to je again, i pozitivno i negativno.

Što se tiče upoznavanja online i krivih koraka... Mislim da ga je lakše napravit uživo. Online je mogućnost kalkuliranja puno veća nego uživo, tako da je mogućnost tempiranja reakcije ili ublažavanja iste također veća.

Meni osobno više ne paše takav način upoznavanja ikog pa nemam baš u planu više npr stavljat oglase ili imat profil na dejting stranicama. Možda time fulam "najboljeg ikad" no nije da vjerujem da taj "najbolji ikad" fakat bude to na neke duže staze
__________________
"You know, a long time ago being crazy meant something. Nowadays everybody's crazy"
horadic_cube is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 21:20   #11
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Vidio si neki od chatova?
Ne znam o čemu govoriš. Vidim samo tvoj US-opus.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 21:30   #12
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne znam o čemu govoriš. Vidim samo tvoj US-opus.
Postoji samo jedna bitna stavka. Ja na US, niti općenito na forumu, baš i ne barim Neko vrijeme me se već nagovara na pisanje oglasa, i razmišljam kako ga sročiti. Je li previše direktno napisati ono što mislim napisati, ili je prava mjera. Hoće li polučiti pravi efekt, ili će biti reakcija u stilu"ah, to je raketa, puno pokušava. Ali zanimljiv oglas!". Možda i "šta ovaj trabunja".




Pitam te jesi li vidio situacije gdje tipkam s curama, jedan na jedan(ili komuniciram)? Tu nema"rocketa" niti foruma, nema nikakve poveznice s ovim ovdje. Da, na forumu znam pisati o onome, ali u nečijem inboxu ja nisam forumaš, nego osoba, likom, imenom i prezimenom. Tu možda odajem takav dojam, ali u neodgovorenoj pozdravnoj poruci nema vremena postići dojam "cijeli svijet se urotio protiv mene, iako zaslužujem najbolje"(i da, ne zaslužujem najbolje, ne mislim to, niti to očekujem).


@HC, Online je spomenuto usput. Govorim prvenstveno o upoznavanjima uživo. Način manje bitan(konkretan moj slučaj je bio da je frend pozvao mene i dvije cure van, a ja se zakačio )
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 21:40   #13
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Postoji samo jedna bitna stavka. Ja na US, niti općenito na forumu, baš i ne barim
Meni ni iz džepa ni u džep, ali potpuno mi je nezamislivo da taj gard negdje ne ispliva na površinu u svakome mogućem obliku komunikacije.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 21:56   #14
Ne postoji tajming. To se govori kad nam se ljudi ne sviđaju dovoljno ili kad jako želimo da neka veza uspije, ali eto, jebiga, bio je krivi tajming pa se pravdamo time. Ne. Ja trenutno zaista ne želim nikog, ali da se zaljubim, jebo tajming. Nikad nije pravo vrijeme. Ljudi su se zaljubljivali u podrumima za vrijeme ratova, kriza, pizdarija, a nekom nije tajming jer mu je stresno na poslu ili jer je upravo izašao iz trule veze. Nema krivog tajminga, ima samo krivih osoba. I ne znaš dok te ne trefi. Ja sam se bila zaljubila u zaista sjebanom razdoblju i jebiga, nije mi zato veza propala, iako sam se dugo tješila time, da smo bili meant to be, nadvladali bi sve. Svašta mi nađemo kao izgovore jer je istina daleko gora- ne možeš pronaći tu osobu koja je vrijedna svega. E to je tragedija, a ne tajming. (Sad će još netko doslovno shvatiti ovo tragedija, moram staviti disklejmer... nije doslovno).
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 21:58   #15
Kao što rekoh, u komunikacijama koje sam vodio, ljudi su mi primjetili da sam smotan, neodlučan, nejasan, dosadan, zbrkan, zbunjujući, specifičan i slično, ali o stavu nije bilo govora.


Možda u nekim dijalozima i situacijama postoji doza nedostatka samopouzdanja, doza nesigurnosti ili nedostatka odvažnosti, ali opet, daleko ispod nekih spoznaja koje sam imao priliku čuti.


Možda bi idealno bilo pitati nekoga od mojih bližnjih(koje ne barim) kakav sam kad ne pričam o problemima


@ex, zapravo, vidim istinu u tvom postu, ali mislim da vidim i odgovor na dio pitanja iz naslova. Moja osobna percepcija nekih osoba i situacija se bitno razlikuje zavisno od količine i razloga sjebanosti, te trenutne životne situacije.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 22:25   #16
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ljudi su se zaljubljivali u podrumima za vrijeme ratova, kriza, pizdarija, a nekom nije tajming jer mu je stresno na poslu ili jer je upravo izašao iz trule veze. Nema krivog tajminga, ima samo krivih osoba.
Ja sam ovaj tajming razumjela kao trenutak da se ljudi koji će se svidjeti jedan drugome sretnu. Bar sam se ja referirala na taj tajming s obzirom na to kako je tema postavljena. Ovo da okolnosti nisu idealne ili su takve da baš idu na ruku je već drugi par rukavica i drugačiji tajming. Stres na poslu nije nešto što bi utjecalo na mene da odbijem čovjeka koji mi se sviđa, da sam u braku / vezi to bi itekako utjecalo.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 22:37   #17
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Ja sam ovaj tajming razumjela kao trenutak da se ljudi koji će se svidjeti jedan drugome sretnu. Bar sam se ja referirala na taj tajming s obzirom na to kako je tema postavljena. Ovo da okolnosti nisu idealne ili su takve da baš idu na ruku je već drugi par rukavica i drugačiji tajming. Stres na poslu nije nešto što bi utjecalo na mene da odbijem čovjeka koji mi se sviđa, da sam u braku / vezi to bi itekako utjecalo.

Via Tapatalk
Pa ne znam u čemu se nismo razumjele onda. I ja mislim na to, ali i općenito na tajming. Kad ti se netko ne svidi, onda ćeš reći i da je kriv tajming i sve te fore "it's not you, it's me". Ali mislim i da sjebana razdoblja ne bi trebala uništiti vezu ili brak ako se nađu dvije kompatibilne osobe.
No dobro, rocket je pitao za prvi slučaj. Samo ja ne razumijem to najbolji ikad jer to ipak ovisi o procjeni osobe s druge strane. Možeš ti nekome biti najbolji ikad, a nekom bezveze. I ne sviđa mi se to o manipulaciji. Ako nekog moraš manipulirati da bi stvorio i održao interes, to je opet kriva osoba.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 22:38   #18
@lady

Tajming je zamišljen kao vrijeme u kojem bi ti se svidjela osoba koju bi u nekom drugom trenutku smatrala da je van kalupa koji bi te impresionirali od savršenog partnera. Partner koji ti je dovoljan, pa možda i manjkav u nekim točkama, ali sad prolazi, sad ti je simpa, jer si ti opuštena. U nekom drugom trenutku bi on bio dobar, ali to ne bi bilo to, jer ovaj ili onaj razlog to ne dozvoljava.



Mislim, uvjeren sam da će savršen imati šanse skoro uvijek. Možda i dok si u vezi, pa te usmjeri u prekid. Ali definitivno će imati veće šanse u zonama kada te treba trgnuti. Netko "normalan", prosječan, može se možda zavući(ili neće?) pod kožu kroz neko vrijeme, u trenutku dok si neopterećena drugim problemima i spremna krenuti naprijed.


@ex, meni se čini da je sav flert, barenje, svaki osmijeh ili "osmišljena" rečenica, svaka retorika, zapravo manipulacija. Ne mora ona biti zlonamjerna, ali okrenuti situaciju u svoju korist meni znači izmanipulirati. Naravno, termin se često koristi za "izmajmunirati nekog". Ako ja padnem na tvoj pogled upućen meni, a da ne bih pao da tog pogleda nema, ja sam izmanipuliran. Iako posljedice mogu biti odlične
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 22:41   #19
Netko kakvog opisuješ će kod mene imati šanse onog dana kad odustanem od ljubavi i zaključim da mi treba netko da s njim igram šah (serem, ne znam igrati šah, samo kartati, ali to ne zvuči profinjeno) i da mi doda čašu vode. Iako razum nalaže da bi mi to bilo pametnije jer vjerojatno bi taj bio skroz normalan lik na mjestu, ali jebiga.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 22:53   #20
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Netko kakvog opisuješ će kod mene imati šanse onog dana kad odustanem od ljubavi i zaključim da mi treba netko da s njim igram šah (serem, ne znam igrati šah, samo kartati, ali to ne zvuči profinjeno) i da mi doda čašu vode. Iako razum nalaže da bi mi to bilo pametnije jer vjerojatno bi taj bio skroz normalan lik na mjestu, ali jebiga.
Ok, nisam pIjesnik da pišem pIjesmice, pa se ne znam slikovito izraziti, ali kažem, poznate su mi situacije gdje su cure preuzele inicijativu, jer su u nekom trenutku osjetile nešto. U isto vrijeme, muški, iako su bili ugodno društvo, bili su pogubljeni, neodlučni, stidljivi, nesigurni. Čak i za moje pojmove. Ok, ovo možda ne prolazi svuda i kod svake ženske(možda je zato tvoj odgovor takav kakav jest), ali sam definitivno uvjeren da netko samozatajan, pod plaštom vlastite nesigurnosti, neće doći do izražaja u trenutku kada ona mrzi cijeli muški rod i ne primjeti muškarce. Kada se oporavi i kada joj je svejedno, možda i prođe(kao što prolaze).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:41.